صفحه اصلی دکوراسیون و معماری داخلی کارگاه طراحی کلی ورستلر در خانه ای هالیوودی

کارگاه طراحی کلی ورستلر در خانه ای هالیوودی

۳
طراحی هالیوودی کلی ورستلر
denitte

کلی ورستلر (Kelly Wearstler)، یکی طراحان برجسته دکوراسیون داخلی و جواهرات است. او شخصیت پر جنب و جوش و سر نترسی دارد. طراحی های کلی حسی غریزی و جسورانه دارد و تعابیر جدیدی از نور و رنگ و فرم می آفریند. وستلر طراح بسیاری از خانه های لوکس هالیوودی است و گوئن استفانی و کمرون دیاز از جمله مشتریان او به شمار می روند. این طراح با استعداد – خود – در عمارتی زندگی می کند که تاریخچه هالیوودی هیجان انگیزی را پشت سر گذاشته است و اکنون مخزن بزرگ از گنجینه های سینمایی و ابداعات بی نظیر اوست. نگاهی به گوشه و کنار این خانه خالی از لطف نیست.

طراحی هالیوودی کلی ورستلر
کلی ورستلر: اینجا کارگاه من است، همیشه دارم آثار هنری جدید، مبلمان یا وسایل تزئینی تازه به آن اضافه می کنم

خانه ۳۶۰۰ متر مربعی کلی ورستلر (Kelly Wearstler) در بورلی هیلز کالیفرنیا عمارتی زیبا مربوط به دهه ی ۱۹۲۰ با سبک معماری مکزیکی است که سه هکتار باغ با مناظری بسیار زیبا آن را احاطه کرده است. باید گفت چنین خانه ای نمی تواند فقط جایی برای بازگشت پس از یک روز کاری باشد. خود کلی گفته است: «اینجا کارگاه من است، همیشه دارم آثار هنری جدید، مبلمان یا وسایل تزئینی تازه به آن اضافه می کنم.»

شاید این خانه از نظر کلی ورستلر یک کارگاه باشد ولی قطعا استفاده از سبک معماری مجلل منطقه، که مورد توجه بازیگران هالیوودی است – و به آن سبک هالیوودیHollywood Regency هم می گویند – بی دلیل نبوده است. این خانه هم مثل سایر کارهای او، سرشار از حسی غریزی و جسورانه است.

 طراحی هالیوودی کلی ورستلر
سبک ممفیس روشی است که در آن از رنگ ها و شکل های اصلی و خطوط مواج و زیگزاگی استفاده می شود

در اتاق نشیمن ترکیبی از یک کاناپه راه راه و مبل هایی با نقوش ممفیس قرار گرفته است.. طراحی این فضا بلافاصله شیطنت طراحانه را برای القای حسی دراماتیک نشان می دهد.

طراحی هالیوودی کلی ورستلر
طراحی داخلی هتل ویسروی که ورستلر راعرصه طراحی داخلی مطرح کرد

ورستلر ۵۲ ساله در سال ۲۰۰۲ با طراحی داخلی هتل ویسروی (ViceroyHotel) در سانتامونیکا انفجاری از درخشش و رنگ بر پا کرد و به این شکل خودش را در عرصه طراحی داخلی مطرح کرد. او در طراحی داخلی این هتل نسخه ای کلاسیک از سبک هالیوودی را از فیلتر دید تئاتری خودش گذرانده و به کار برد و قالب های سیاه سفید را با مبلمان سبز و زرد و فرش هایی با الگوهای پر جنب و جوش ترکیب کرد.

 طراحی هالیوودی کلی ورستلر
برای این که جزئیات معماری اصیل ساختمان مرکز توجه قرار گیرد دیوارها را به رنگ سفید درآورد

از پانزده سال پیش که ورستلر در این خانه زندگی می کند فقط یک بار اجازه ی دیدار از این خانه زیبا و جسورانه را به خبرنگاران داده است. او چهار سال قبل تصمیم گرفت که همه چیز را تغییر دهد. برای این که جزئیات معماری اصیل ساختمان مرکز توجه قرار گیرد دیوارها را به رنگ سفید درآورد و از رنگ های چشمگیر صرف نظر کرد، هرچند نتیجه این کار به سختی قابل کنترل بود.

این خانه بخشی از زیبایی فعلی اش را مدیون تاریخچه ی هالیوودی غنی آن است. صاحب اصلی این خانه هربرت باسورث (Hobart Bosworth)، ستاره فیلم‌ های صامت بود،

پس از او در دهه ۱۹۴۰ میلادی ستارگان بزرگی چون ویلیام پاول (William Powell) و کارول لومبارد (Carole Lombard) در زمان اوج شهرتشان در این خانه زندگی می کردند. بعد از آن این خانه به آلبرت «کوبی»بروکلی (Albert “Cubby” Broccoli) تهیه کننده و صاحب امتیاز فیلم های جیمز باند تعلق گرفت که در سال ۱۹۹۶ از دنیا رفت و ورستلر خانه را از بازماندگان او خرید.

 طراحی هالیوودی کلی ورستلر
این خانه هم مثل سایر کارهای او، سرشار از حسی غریزی و جسورانه است

شاید هیچ اتاقی نتواند به اندازه ی سرسرای اصلی تاریخچه خانه را نمایان سازد. جایی که کاشی کاری هایی به سبک آرت دکو دارد و با سنگ مرمر سفید پوشیده شده است و رو به حیاط اصلی مملو از درختان سروی باز می شود که مجسمه وار هرس شده اند. اتاق نشیمن که درست در انتهای راهروی ورودی قرار گرفته و منظره ای زیبا رو به استخر دارد؛ استخری به درازای حدودا بیست و هفت متر که به خانه استخری به مساحت ۱۱۵۸ متر مربع ختم می شود. این خانه استخری زمانی سینمای خانگی بوده است.

 طراحی هالیوودی کلی ورستلر
در سانست بلوار نورما دزموند، با بازی گلوریا سوانسون (Gloria Swanson‎) بازیگری است که دوران شهرت را پشت سر گذاشته است و در توهم دوران اوج خود، دلبسته جو گلیس فیلمنامه نویسی ورشکسته می شود

تمام این فضا حس و حال دراماتیک عکس های اسلیم آرونز (Slim Aarons)، عکاس آمریکایی، در دهه ۱۹۶۰ را به خاطر می آورد. حتی پلکان مارپیچ اصلی هم با چنان نرده های پیچان و باشکوهی زینت شده که انگار مهیای ورود نورما دزموند (Norma Desmond)، شخصیت اصلی فیلم سانست بلوار شده است.

 طراحی هالیوودی کلی ورستلر
میز مرمر سیاه و گوی دیسکوی ذوب شده نزدیک پله های اصلی

در حالی که وسعت خانه حسی از شکوه و عظمت را القا می کند با نگاهی دقیق تر می توان بازتاب رفتار پر مهر و فروتنانه ی ورستلر را در آن یافت. برای مثال نوسان نور در میان یک میز مرمر سیاه، نزدیک پله های اصلی، از یک مجسمه گوی دیسکوی ذوب شده، اثر هنرمند هلندی-آمریکایی، روتگانزن (Rotganzen) نشات می گیرد.

 طراحی هالیوودی کلی ورستلر
یا آیینه ای با قابی موج دار، اثر هنرمند و طراح فرانسوی لوئیس دورت

یا آیینه ای با قابی موج دار، اثر هنرمند و طراح فرانسوی لوئیس دورت (Louis Durot)، که درست در راهروی ورودی قرار دارد و ورستلر به خاطر شباهت آن به آدامس بادکنکی جویده شده دوستش دارد.

 طراحی هالیوودی کلی ورستلر
گائتانو پسسه در کارگاهش
طراحی هالیوودی کلی ورستلر
میز ورستلر با قاب برنجی قدیمی و شیشه ای که به عمد ترک برداشته است

خلاقیت های عجیب خود ورستلر نیز به اتاق ها جانی تازه می بخشد، مثل صندلی با زوایای هندسی از مرمر سیاه و سفیدِ راه راه در سرسرا، یا تعدیل کردن رنگ تیره کف پوش چوبی با طرح جناغیِ اتاق غذاخوری به وسیله میز نهار خوری شیشه ای با طرح شیشه شکسته؛ این میز هم که از طراحی های خود ورستلر است با قاب برنجی قدیمی و شیشه ای که از عمد ترک برداشته، ساخته شده و روی آن با گلدان هایی به رنگ نارنجی و سفید که نقاط برجسته دارند تزیین شده است. این گلدان ها از آثار طراح ایتالیایی گائتانو پسسه (Gaetano Pesce) است.

علی رغم تمام تغییرات خانه هنوز هم فضای تاریخی خود را حفظ کرده است جاهایی مثل انبار مواد غذایی که حالا تبدیل به یک آشپزخانه کوچک در پشت خانه شده است و کف پوش سبز رنگِ چشم نوازی دارد؛ همچنین اتاق خواب سفید رنگ مهمان با اتاقی به عنوان کمد لباس و مکانی ویژه برای سرو انواع نوشیدنی، که از ویژگی های منحصر به فرد سوئیت مهمان در این خانه است. ورستلر بخشی از دیوار خانه را با عکس های خانوادگی پوشانده و آن اتاق را به نام «اتاق عشق» نامگذاری کرده است.

 طراحی هالیوودی کلی ورستلر
او در خانه اش اشیاء عتیقه ای را که خریده است، ترکیب می کند

او در خانه اش اشیاء عتیقه ای را که از دلالان، حراجی ها و بارازچه های سراسر جهان خریده است، ترکیب می کند. ورستلر در فضایی ۴۵۷ متر مربعی در مرکز لس آنجلس گنجینه ای از اشیاء عتیقه را نگه میدارد که گاهی چیزی به آن اضافه می شود و گاهی چیزی ازآن کم می شود. او انتظار دارد روزی از این اشیاء در یکی از پروژه های بزرگش استفاده کند اما اغلب آن ها در نهایت از خانه خودش سر در می آورند. وستلر می گوید: «من چیزهایی را می خرم که دوست دارم، هنجار شکنی را خوب می شناسم و به آنچه خریده ام وابستگی عاطفی عمیقی پیدا می کنم.»

 طراحی هالیوودی کلی ورستلر
من هنجار شکنی را خوب می شناسم

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۸۵

۳ نظر

 1. nafas

  ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ ساعت ۰۴:۱۸

  این خیلی خوبه مطلب جالبی هست ، چه خونه ی جذاب و بزرگی داره .آدم هم لذت میبره وهم غمگین میشه از این همه پیشرفت و قیاسش با ….

  پاسخ دهید

 2. سيمين

  ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ ساعت ۲۰:۵۷

  شجاعتى که در دکوراسیون خونه به خرج داده ستودنى است

  پاسخ دهید

 3. شادی

  ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ ساعت ۱۲:۵۱

  ممن هم عاشق هنجارشکنی هایش شدم… چطور می شود اینقدر خلاق بووووود؟؟

  پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

با شناخت انواع دیوارکوب های خلاقانه خانه را متفاوت بیارایید

دیوارکوب ها انواع متنوعی دارند، گاهی برخی از آنها حالت کاربردی دارند در حالی که برخی دیگر …