صفحه اصلی دکوراسیون و معماری داخلی چند نمونه خاص و منحصر به فرد از دکوراسیون شرکت ها

چند نمونه خاص و منحصر به فرد از دکوراسیون شرکت ها

۱
دکوراسیون شرکت ها
nowrooz

به نظر می رسد مدت زیادی از زمانی که دکوراسیون شرکت بخشی از زندگی مان بود می گذرد. با الزام به دورکاری دفترهای کار خانگی به عنوان جزئی از خانه و محل کار هر دو نقش را ایفا می کنند و می توانیم خلاقیت مان را به هر شکلی که دوست داریم در این دفترها نشان دهیم. اما تا همین چند وقت پیش این کارفرماها بودند که سعی می کردند با دفترهای کار خلاقانه الهام بخش باشند. البته دور هم نیست زمانی که به فضاهای اداری برگردیم و دوباره دکوراسیون شرکت ها نقششان را در روحیه مان هنگام کار و بهره وری کاری ایفا کنند.
خوشبختانه با وجود آژانس های خلاقیت دوره دفترهای کار بی روح و پارتیشن بندی شده به سر رسید و کارفرماها سعی کردند دکوراسیون شرکت ها طوری باشد که محرک کارمندها شود. با ایجاد تغییراتی مثل داشتن فضای بازی، طراحی خلاقانه یا اضافه کردن گیاهان تغییر شگرفی در دفتر کار ایجاد شد. در ادامه دکوراسیون چند شرکت را می بینیم که بسیار خلاقانه و زیبا هستند و برای خودشان اسم و رسمی به هم زده اند.

دکوراسیون شرکت ها
دفتر شاپیفای

۱.شاپیفای

زمانی که شرکت شایفای که در زمینه نرم افزار تجارت الکترونیک فعالیت می کند در سال ۲۰۱۴ به دفتر کار جدیدی در اتاوا نقل مکان کردند با همکاری شرکتی پیشرو در زمینه معماری دکوراسیون دفتر بی نظیری خلق کردند. هر شش طبقه دفتر تم متفاوتی دارد که تم کانادایی یا کانادیانا و آسمان خراش ها دو مورد از این تم ها هستند. همچنین کنج های زیادی در دفتر وجود دارد که می توان در آنجا کار کرد یا پا روی پا انداخت و کمی استراحت کرد. کتابخانه، باجه تلفن و فضاهایی مثل سونای اسکاندیناویایی از دیگر جذابیت های این دفتر کار هستند. کارمندان می توانند این فضاها را از طریق تقویم گوگل رزرو کنند و برنامه ها روی آیپدی که جلوی در نصب شده به نمایش در می آید.
کورتنی سایمنز مدیر بازاریابی می گوید: «به عنوان شرکتی که دنبال تغییر آینده تجارت الکترونیک است ما یادگارهایی تاریخی مثل صندوق پول شمار قدیمی داریم تا یادمان بیندازد از کجا به اینجا رسیده ایم و هنوز راه درازی در پیش داریم. و در طول زمستان های طولانی کانادا درست مثل خانه ما در دفتر سرپایی های راحت را به جای چکمه های مان می پوشیم.»

دکوراسیون شرکت ها
دفتر Airbnb

۲. شرکت تجارت الکترونیک خدمات گردشگری ایر بی ان بی Airbnb

بیشتر اعضای تیم طراحی ایر بی ان بی در این دفتر زنده و پرجنب و جوش در سانفرانسیسکو کار می کنند. الکس شلیفر قائم مقام شرکت می گوید: «ما در فضاهایی که دور اتاق پروژه های بزرگ شکل گرفته و همگی نمایشگر و وایت برد و میزهای بلند دارند کار می کنیم. هر کسی آزاد است از میان فضاهای آزاد پخش شده در دفتر یکی انتخاب و در آن کار کند. همچنین هر کسی می تواند محیط اطرافش را تغییر دکوراسیون دهد.»

۳. دفتر کار گوگل در زوریخ

دکوراسیون شرکت های گوگل در سراسر دنیا بسیار جذاب و هیجان انگیز هستند. یکی از جالب ترین این دکوراسیون ها متعلق به دفتر شهر زوریخ است. با توجه به این دکوراسیون جذاب اینکه چطور کارمندان در این دفتر کار می کنند معماست!
در این دفتر اتاق هایی برای ورزش، خوانندگی و رقص، ماساژ، آکواریومی که کارمندان در آن می توانند در حمامی پوشیده از فوم استراحت کنند، اتاق جنگل و فیلم، سرسره، میله های آتش نشانی و چیزهای زیاد دیگری وجود دارد. از همه جالب تر قایق ها یا گوندولاهایی هستند که دور و بر دفتر پراکنده شده اند و به عنوان محل جلسه از آن ها استفاده می شود.

۴. شرکت ارتباطات بی آی سی او ام BICOM

این شرکت ارتباطات به تازگی ژان د لسار طراح مونترالی را مأمور کرده است که دفتر کار این شرکت را تبدیل به فضایی کند که الهام بخش کارمندان باشد و موجب خلاقیتشان شود. نتیجه یک دفتر کار با طراحی پلان باز بود که با انواع محصولات مد روز پر شده بود.
ویژگی اصلی طراحی لسار بخش های خانه مانندی است که برای مشخص کردن فضاهای کار استفاده شده است و هر کدام دکور مخصوص خودشان مثل چمن مصنوعی و تخته های چوبی دارند. فضای اجتماعی شرکت هم مبلمان نرم دارد و پر از چراغ و در نتیجه روشن و پر نور است.

۵. مایند کندی Mind Candy

دفتر مایند کندی کاخی پر از گیاه است. این دفتر کار یک فضای کار عادی نیست و دفتر مرکزی جدید با موکت طرح چمن، خوشه های تاک آویزان شده از سقف، خانه درختی چوبی و خانه ای از نان زنجبیلی آرایش شده که این دو مورد آخر به عنوان اتاق جلسه به کار می روند. طرح های هنری زنده و روشن در هر گوشه و کنار، دیوارهای رنگ آمیزی شده و فضاهای ساکت و آرامی که مثل سوراخ های هابیت ها هستند بخش دیگری از دکوراسیون این دفتر هستند. یکی دیگر از جاذبه های این دفتر وسیله ای سرسره مانند است که کارمندان را از یک طبقه به طبقه دیگر می برد و بسیار هوشمندانه است.

۶.دفتر کار گوگل در ژاپن

دفتر کار ژاپن گوگل با طرح های متنوع، رنگ های روشن و همچنین چند نمونه مبلمان خلاقانه طراحی شده است. هر بخش فضای طراحی شده منحصر به فرد خودش را دارد. البته همه بخش ها در داشتن طرح هایی با رنگ های تند، روشن و چشمگیر مشترک هستند. کار کردن در این فضا البته سلیقه هر کسی نیست اما به هر حال جزو بهترین نمونه های دکوراسیون شرکت ها است.

۷. دفتر کار ادوبی در یوتا

دفتر کار ۲۶۰ هزار متر مربعی ادوبی یکی از جذاب ترین دفتر کارها است و دور تا دور ساختمان پر از نقاشی های دیواری بزرگ است.
کافه کارکنان، زمین بسکتبالی در ابعاد بزرگ و واقعی مسابقات رسمی، اتاق بازی، اتاق ورزش و آرت ورک تعاملی که از محصولات ادوبی الهام گرفته شده بخشی از دکوراسیون این شرکت است.

۸. دفتر کار کارتون نتورک در آتلانتا

دفتر کار کارتون نتورک در آتلانتا هنوز از شیوه دکوراسیون مکعبی پیروی می کند و شاید کار به این شکل هیجان انگیزترین انتخاب ممکن نباشد اما  از طرفی این دفتر اصلا خسته کننده و حوصله سربر نیست. اگر چه کارمندان نمی توانند حین کار همدیگر را ببینند و باهم صحبت کنند اما فضای کارشان شخصی سازی شده است.
این فضاهای مکعبی کاری با وسایل متنوع از جمله مبلمانی با رنگ های زنده و درخشان، کاراکترهای کارتونی، عکس، استیکر و دیگر لوازم تزیینی دکور شده اند.

۹. دفتر کار TBWA در نیویورک

گائتانو پسس هنرمند، طراح و معمار ایتالیایی مغز متفکر پشت این دفتر کار جذاب آژانس تبلیغات TBWA در نیویورک است. ویژگی های این دفتر طرح نقشه باز، زمین بسکتبال بزرگ، صفحه نمایشی بزرگ و باجه تلفن کلاسیک لندنی است همچنین درخت هایی که در ساختمان رشد کرده اند حال و هوای بانشاطی به دفتر می دهند.
در این دفتر هیچ میز کاری مختص یک فرد نیست و کارمندان تشویق می شوند هرروز جایشان را عوض کنند تا همکاری و گفت و گو بینشان بیشتر شود.

۱۰. دفتر کار اگیلوی در چین

در طراحی دفتر کار آژانس بین المللی تبلیغات بازاریابی و روابط عمومی اگیلوی در چین از کارناوال ها الهام گرفته شده است. این دفتر کار را ام موزر و همکاران طراحی کرده اند و اولیت پروژه طراحی داخلی است که برنده جایزه موفق ترین طراحی چین در سال ۲۰۰۸ شده است.
نام طرح «کارناوالی از ایده ها» است که عنصرهایی مثل چرخ و فلک اسبی شکل، فندق شکن های بزرگ و دیگر المان های شهربازی را در خود دارد.

۱۱. دفتر کار پیکسار در امری ویل

در فهرست نمونه های خلاقانه دکوراسیون شرکت ها حتما دفتر کار پیکسار هم جایی دارد. با وجود این فضا اینکه کارمندان می توانند کار کنند کمی عجیب به نظر می رسد و از طرفی مشخص می شود این ایده های ناب از کجا به ذهن شان خطور می کند.
مانند دفتر کارتون نتورک پیکسار هم شیوه مکعبی و دفتر کار شخصی را دنبال می کند اما در اینجا هم هر دفتر کاری با سلیقه صاحبش شخصی سازی می شود. به جز این در هر راهرو و فضای عمومی شخصیت های کارتونی در ابعاد بزرگ، اسکوتر و چیزهای جالب دیگری وجود دارد. حتی اتاقی هم مختص غلات صبحانه در نظر گرفته شده است!

دکوراسیون شرکت ها
دفتر کینتیک

۱۲. کینتیک

آخرین نمونه از دکوراسیون شرکت ها، شرکت طراحی وب سایت کینتک است که از سال ۱۹۹۵ به مشتریانش کمک می کند فناوری های اینترنتی را به شکل هایی خلاقانه به کار ببرند. بنابراین طبیعی است که دفتر کاری خلاقانه و منحصر به فرد داشته باشد. مؤسس کینتک جی برندراپ می گوید: «وقتی صاحب این دفتر شدیم به نظرمان رسید وقتش رسیده اجازه دهیم خلاقیت مان حسابی شکوفا شود. از همان ابتدا می خواستیم دفتر کارمان طوری طراحی شده باشد که هم انعطاف پذیر و هم کارایی داشته باشد. با وجود فضاهای کار جمعی و شخصی به همراه دستگاه های بازی و اتاق بخار این دفتر بالاخره به تعادل خوبی میان بازی و کار رسید.»

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲۳۵

یک نظر ارسال شده است

  1. امیر

    ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ ساعت ۱۰:۲۱

    خیلی خوب بود.

    پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

بهترین جاکفشی چوبی را برای خانه خود انتخاب کنید

اولین تصویری که در لحظه ورود به هر خانه دیده می شود وسایلی هستند که در قسمت ورودی آن خانه …