صفحه اصلی دکوراسیون و معماری داخلی پیش بینی برترین ترندهای طراحی آینده

پیش بینی برترین ترندهای طراحی آینده

۱
برترین ترندهای طراحی در آینده
denitte

به دنبال شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ بسیاری از مردم بیشتر وقت خود را در خانه می گذرانند، دورکاری و آموزش از راه دور در حال افزایش است، مردم به فکر افتاده اند تا شرایط زندگی در خانه را ارتقا دهند و آمار هم روند رو به رشدی را در بازدید مقالات طراحی داخلی نشان می دهد. لذا طراحی داخلی در کانون توجه معماران و طراحان قرا گرفته است و آنها نیز دست به کار شده اند و بیش از پیش به بهبود رفاه حال مردم توجه نشان می دهند و به دنبال یافتن بهترین راه کارها برای طراحی دکوراسیون داخلی هستند. آنچه می خوانید حاصل بررسی مقالات منتشره شده در طول ماه های اخیر در زمینه طراحی معماری ساختمان، طراحی داخلی، نوسازی و راه کارهای ارائه شده بررسی کنیم و بر اساس آن برترین ترندهای طراحی آینده را پیش بینی کنیم.

برترین ترندهای طراحی در آینده
برترین ترندهای طراحی آینده – مفهوم جدیدی با عنوان طراحی بیوفیلیک در دنیای طراحی و معماری زاده شده است

بیوفیلیک، تازه واردی در میان برترین ترندهای طراحی آینده

امروزه گیاهان یکی از لایه های جدید معماری و طراحی داخلی را شکل می دهند و گرایش استفاده از گیاهان بزرگ و بلند قامت در حال گسترش است،. استفاده از چوب های احیا شده، گیاهان آویزی و دیوار سبز و اختصاص بخش زیادی از فضای داخلی خانه به گیاهان بسیار باب شده است و طراحی داخلی و معماری ده سال آینده را نیز شکل خواهد داد. تولد مفهوم جدیدی با عنوان طراحی بیوفیلیک در دنیای طراحی و معماری زاده این ترند است.

برترین ترندهای طراحی در آینده
برترین ترندهای طراحی آینده – طراحی بیوفیلیک یا دوستدار طبیعت سلامت جسم و روان انسان را تامین می کند

طراحی بیوفیلیک سعی در پیوند دوباره انسان با طبیعت دارد، با آوردن طبیعت به فضای داخلی می خواهد سلامت جسم و روان انسان و کل اکوسیستم را بهبود بخشد.

برترین ترندهای طراحی در آینده
برترین ترندهای طراحی آینده – رنگ و بوی طبیعت در خانه ها ماندگار است

استفاده از الیاف طبیعی از برترین ترندهای طراحی آینده خواهد بود

گرایش به کارگیری بامبو و الیاف گیاهی در مبلمان و طراحی داخلی بسیار رواج یافته است و به نظر می رسد همچنان در آینده نیز این مواد اولیه سنتی در ساخت صندلی، زیرانداز و وسایل نورپردازی یا روشنایی با طراحی های مدرن به کار گرفته شود.

طراحی پفکی از ترندهای طراحی آینده می شود

صندلی ها، میزهای جلو مبلی، کاناپه ها و حتی آباژورها تا جایی که ممکن است شکل گرد به خود گرفته اند و با ایجاد فضایی کودکانه، شاد و ظاهری مدرن ما را به دوران کودکی می برند. این ترند جدید- اغراق در اشکال کودکانه- به دنبال مبلمان و وسایل با لبه های گرد و اشکال لوله ای به وجود آمده که به طراحی نئوتنیک نیز شهرت دارد و از کلمه نئوتنی (از زبان یونانی به معنای کشش جوانی، حفظ ویژگی های خردسالانه) گرفته شده است، مفهومی مناسب برای توصیف این ترند که کودک درون مان را زنده می کند و در هر فضایی می توان از آنها استفاده کرد.

برترین ترندهای طراحی در آینده
برترین ترندهای طراحی آینده – درهای ورودی طاق دار، پنجره های گرد و آینه های قوسی شکل ما را تا آینده همراهی می کنند

طرح های قوسی شکل همراه ما تا آینده

طاق های قوسی شکل که در معماری سنتی رایج بودند دوباره احیا شده اند و این را مدیون معماران و طراحانی هستند که درهای ورودی طاق دار، پنجره های گرد و آینه های قوسی شکل را در پروژه های خود طراحی کردند.

برترین ترندهای طراحی در آینده
برترین ترندهای طراحی آینده – قوس و کمان های محبوب با ما می مانند

این ترند نیز همچون ترند های پفکی و بیوفیلیک سبک های نوپایی هستند که نه فقط پنجره ها، سقف ها و فضاهای قوس دار و اشکال ارگانیک را به خانه ها آورده، بلکه به الگوهای دکوراسیون نقاشی شده بر روی دیوارها نیز راه پیدا کرده اند.

برترین ترندهای طراحی در آینده
کنجی دنج و خلوت در هر خانه ای ضروری است

ساخت کنج کوچک و خلوت برای مطالعه از برترین های طراحی آینده است

در سال های اخیر دورکاری اهمیتی ویژه یافته است و به تبع آن انعطاف پذیری نیز جایگاه ویژه ای در طراحی داخلی خانه ها پیدا کرده است. در این ترند فضای کاری از حالت کاملا رسمی خارج می شود و با دیگر فضاهای خانه همزیستی پیدا می کند.

کنج های کوچک مطالعه که درون کمد یا کتابخانه تعبیه می شود ارمغان این ترند است.

برترین ترندهای طراحی در آینده
برترین ترندهای طراحی آینده – دستگیره های مخفی آشپزخانه را به دیگر بخش های خانه متصل می کند

کابینت های بدون دستگیره جای خود را در میان برترین ترندهای آینده باز می کند

با برداشتن دیواره های آشپزخانه ها دستگیره های قدیمی هم کم کم جای خود را به دستگیره های مخفی می دهند تا فضایی به سبک مینیمالیستی با ظاهری یک دست و شکیل در آشپرخانه ها ایجاد کنند. این نوع دستگیره های انواع مختلفی دارند:

برترین ترندهای طراحی در آینده
برترین ترندهای طراحی آینده – کابینت مگنتی احتمالا همچنان ترند آینده خواهد بود

کابینت مگنتی که در آن از قفل فشاری یا آهن ربا یا ابزار مکانیکی استفاده می شود و برای باز کردن در کافی است کمی روی آن را فشار دهید، در مدلی دیگر از دستگیره مخفی استفاده می شود، نوار استیل باریکی در لبه بالایی در کابینت قرار می گیرد و شیاری را بین کابینت و صفحه آن ایجاد می کند و می توان با انگشت به راحتی در کابینت را باز کرد.

برترین ترندهای طراحی در آینده
برترین ترندهای طراحی آینده – ساخت انبار یا کتابخانه کاربردی ترین ایده برای استفاده از فضای مرده زیر پله است

.

پیوستن طراحی فضای زیر پله به جدول برترین ترندهای طراحی آینده

طراحی زیر پله ها راه کاری خلاقانه برای استفاده بهینه از فضای خانه است.

طراحان داخلی در برخی از پروژه ها از این فضای خالی نهایت استفاده را برده اند و در این بخش انباری درست کرده یا آن را با فضاهای مانند کتابخانه یا حتی فضای کاری ادغام کرده اند.

حمام های رنگین و پر نقش و نگار

 دیگر دوران حمام های سفید به سر رسیده است. هم راستا با به کارگیری رنگ های روشن و تند در دیوارها، وسایل و مبلمان خانه، حمام ها نیز رفته رفته با جسارت اما شیوه ای زیبا به استقبال رنگ ها می روند. طراحان و معماران برای ایجاد انرژی در حمام _ یکی از مهمترین فضاهای خانه _ از رنگ هایی مانند صورتی ملایم، زرد طلایی، آبی سیر و سبز زیتونی بهره می گیرند.

برترین ترندهای طراحی در آینده
برترین ترندهای طراحی آینده – فضای استودیویی بی دیوار روز به روز بیشتر مورد توجه قرار می گیرد

فضاهای بی دیوار و انعطاف پذیر از گذشته تا فردا

گرایش به فضاهای باز و انعطاف پذیری در داخل خانه ها و آپارتمان ها رو به افزایش است و جدا کردن مرسوم فضای خانه ها روز به روز بیشتر از مد می افتد.

استفاده از پرده و پانل های متحرک در فضاهای باز خانه به عنوان راهکاری برای جداسازی فضاهایی خاص با توجه به کاربری شان محبوبیت بیشتری پیدا می کنند.

موزائیک مرمر نما از ترندهای پرطرفدار آینده است

استفاده از کف پوش مرمر بیش از ۵۰۰ سال پیش در خانه های ایتالیایی مرسوم بوده است. اولین بازگشت آن در طراحی به دهه ۱۹۷۰ بر می گردد. سال ۲۰۱۹ دوباره سر و کله اش پیدا شد و میان طراحان محبوبیت یافت. موزائیک های مرمر نمایی که امروزه می بینید از ترکیب خرده سنگ مرمر، کوارتز، گرانیت و شیشه درست می شود که تراکم کمتر و طراحی گرافیکی برجسته تری دارند. احتمالا شاهد استمرار استفاده از این ماده در دهه های آینده خواهیم بود اما نه فقط در کف، بلکه در کابینت های آشپزخانه ها و مبلمان سالن پذیرایی. الگوی گرافیکی موزائیک مرمر نما به صورت چاپی به طراحی کاغذ دیواری ها، پارچه ها و حتی فرش ها و قالی ها و موکت ها نیز راه خواهد یافت.

برترین ترندهای طراحی در آینده
برترین ترندهای طراحی آینده – چوب و بتن از جمله مواد اولیه اقتصادی به شمار می روند

چوب و بتن خالص ارزان و مقاوم برای فردا

استفاده از چوب و بتن خام در نمای دیوارها، سقف ها و کف ترند طراحی کم خرجی است که برای ایجاد فضایی گرم و صمیمی و در عین حال زیبا به کار گرفته می شود.

برترین ترندهای طراحی در آینده
برترین ترندهای طراحی آینده – دوام بتن و چوب آنها را به مواد اولیه ایده آلی بدل کرده است

تلفیق این دو ماده خام به شکل غیر قابل تصوری توجه شما را به خود جلب می کند و دوام و عدم نیاز به مراقبت و نگهداری زیاد از ویژه گی های قابل مثبت و برجسته آنها به شمار می رود.


برگرفته از: آرک دیلی

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۹

یک نظر ارسال شده است

  1. آرزو امیری

    ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ ساعت ۱۲:۰۲

    خیلی جالب بود.. بخش دیوارهای متغیر وحمامهای رنگی..

    پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

با شناخت انواع دیوارکوب های خلاقانه خانه را متفاوت بیارایید

دیوارکوب ها انواع متنوعی دارند، گاهی برخی از آنها حالت کاربردی دارند در حالی که برخی دیگر …