صفحه اصلی دکوراسیون و معماری داخلی هنرنمایی کاشی ها در ویترین فروشگاه ها

هنرنمایی کاشی ها در ویترین فروشگاه ها

۰
ویترین فروشگاه کاشی و سرامیک
nowrooz

معمولا اگر اصطلاح مصالح ساختمانی به گوشمان برسد یاد زمختی بتن، سختی سیمان و تیزی تیرآهن می افتیم. اما سکه مصالح ساختمانی یک روی لطیف و هنرمندانه هم دارد؛ کاشی و سرامیک. از این جهت است که فروشگاه کاشی و سرامیک هیچ شباهتی با فروشگاه های دیگر مصالح ساختمانی ندارد. نمایشگاه های فروش کاشی و سرامیک و به اصطلاح شو روم ها معمولا به شکل هنرمندانه ای چیدمان می شوند تا بتوانند ظرافت، کیفیت و ارزشمندی این محصول را به خوبی به نمایش بگذارند. اگر شما هم به دنبال ایده هایی برای ویترین فروشگاه کاشی و سرامیک هستید این مقاله را از دست ندهید.

ویترین فروشگاه کاشی و سرامیک

طراحی دکور و ویترین فروشگاه کاشی و سرامیک به میزان زیادی به این بستگی دارد که نمایندگی یا فروشگاه یک شرکت سرامیک سازی هستید یا محصولات مجموعه ای از برندها را عرضه می کنید.

ویترین فروشگاه کاشی و سرامیک
بین برند های مختلف وحدت ایجاد کنید

رنگ ویترین فروشگاه

اگر نمایندگی یک شرکت را داشته باشید کارتان برای ویترین کردن فروشگاه راحت تر است. چرا که می توانید از رنگ اصلی سازمانی شرکت که رنگ لوگوست به عنوان پس زمینه استندها و دیوارها استفاده کنید و فضاهای اصلی را هم با رنگ هایی خنثی که انتخاب را تحت تأثیر قرار ندهند رنگ آمیزی کنید. اما اگر محصولات شرکت های متنوعی را تولید می کنید باید ایده ای را اتخاذ کنید که بتوانید بین این برندها و تفاوت های کاملا مشهود سبک و طرح کاشی هایشان وحدت و انسجام ایجاد کنید. یک رنگ تیره چشمگیر مثل درجاتی از مشکی گرم برای یک دکور مدرن یا قهوه ای با طرح چوب برای یک دکور کلاسیک می توانند بهترین انتخاب در این موقعیت باشند.

ویترین فروشگاه کاشی و سرامیک
ویژگی و مزیت هر کدام از برندها را مشخص کنید

چیدمان استندها و برندینگ در فروشگاه کاشی و سرامیک

تفاوت بین نمایندگی و فروشگاه کلی در چیدمان محصولات هم باید مشخص باشد. ویترین فروشگاه را به سرامیک های یک برند اختصاص ندهید. برای مثال اگر با سه برند همکاری می کنید برای هر کدام یک استند پشت ویترین داشته باشید و محصولات هر سه را به طور جداگانه و مشخص به نمایش بگذارید. با قرار دادن یک برچسب و نوشته روی هر ستون می توانید مدت زمان حضور مشتری پشت ویترین را بیشتر کنید تا سرانجام مجاب شود به داخل مفازه بیاید.
اما روی این برچسب ها باید چه بنویسید؟ باید ویژگی و مزیت هر کدام از برندها را مشخص کنید. حواستان باشد نه در صحبت ها و نه در دکوراسیون نیازی نیست به نقاط ضعف محصولات اشاره کنید. همین که نقطه قوت را به عنوان تمایز بگویید مشتری متوجه نقاط ضعف احتمالی هم می شود. برای مثال روی استند آن برندی که محصولات ارزان تر و احتمالا با کیفیت کمتر ارائه می کند بنویسید: اقتصادی، روی استند برندی که محصولات گران تر اما با کیفیت ارائه می کند بنویسید: بادوام و روی استند برندی که محصولاتی با کیفیت متوسط اما طراحی های خاص و در نتیجه گران تر ارائه می کند بنویسید: نوآورانه.
با این کار سرنخ خوبی به مشتری می دهید تا متوجه شود این محصولات بر خلاف شباهت ظاهری احتمالی که ممکن است با یکدیگر داشته باشند چه ویژگی هایی دارند و اینطور حتما کنجکاو می شود که دیگر محصولات استند اقتصادی یا نوآورانه را هم ببیند و به داخل فروشگاه بیاید.
حواستان باشد که در داخل فروشگاه هم قیمت و یا حداقل رنج قیمت هر کدام از محصولات را مشخص کنید. تفاوت قیمت چندهزار تومانی در هر کاشی در یک پروژه بزرگ چندین میلیون اختلاف قیمت را سبب می شود و این موضوع از مهمترین فاکتورها برای خرید است. پس مشتریان را با برچسب های قیمت بدون اینکه نیاز به پرسش مجدد داشته باشند به راحتی به سمت محصول مورد نظرشان هدایت کنید.

ویترین فروشگاه کاشی و سرامیک
کاشی و سرامیک هم باید کاملا به دیوار و سطوح عمودی صاف نصب شده باشند

مدل استند ویترین فروشگاه

همه ما هنگام خرید معیارهایی داریم. برای انتخاب کاشی و سرامیک احتمالا مهمترین معیار طرح، شکل و رنگ آن است. چرا که می دانیم باید با سایر اجزای دکوراسیون هماهنگ شود و از همه مهمتر اینکه چیزی نیست که قرار باشد امروز و فردا عوضش کنیم. فرقی نمی کند مشتری چه یک پیمانکار ساختمانی باشد با سفارشی برای یک مجموعه ساختمان چند ده واحدی چه خانواده ای که می خواهند سرامیک اتاق کودک یا آشپزخانه شان را عوض کنند. برای همه مهمترین موضوع در انتخاب کاشی و سرامیک طرح، شکل و رنگ است.

استند شیب دار یا صاف؟

حتی اگر بگویید سرامیک مربعی سفید ساده باز از طرح، شکل و رنگ حرف به میان آمده است. پس مهمترین موضوع در انتخاب استند و نوع چیدمان کاشی ها چه پشت ویترین چه در فروشگاه نمایان بودن شکل، طرح و رنگ است. اگر از استندهایی با شیب تند استفاده کنید با افتادن سایه روی طبقات دیگر و در تاریکی قرار گرفتن و زاویه دار شدن سرامیک کار انتخاب را برای مشتری با مشکل رو به رو می کنید.
گر چه قرار دادن کاشی ها به صورت کاملا ایستاده ممکن است خطرناک یا هزینه بر به نظر برسند اما این واقعیت انکار ناپذیر است که کاشی و سرامیک مثل لباس بر تن فضای داخلی ساختمان است پس باید موقع خرید آن را همانطور که تن ساختمان پوشیده می شود ارائه کنید. درست مثل خرید لباس که افراد حتما باید پرو کنند. کاشی و سرامیک هم در بهترین حالت کاملا به دیوار و سطوح عمودی صاف نصب شده باشند تا مشتری بتواند آن را در خانه اش تصور کند و تصمیم درستی بگیرد.
البته استندهای کوتاه شیب دار که زاویه مناسبی دارند برای فضای داخلی فروشگاه و جایی که مخاطب می تواند حتی کاشی ها را در دست بگیرد و لمس کند ایده خوبی است.

ویترین فروشگاه کاشی و سرامیک
می توانید از نورپردازی عمومی یا تاکیدی استفاده کنید

نورپردازی ویترین فروشگاه کاشی و سرامیک

هر چقدر هم که کاشی ها را روی استندی با رنگ و ابعاد مناسب به نمایش بگذارید تا نورپردازی درست نباشد نتیجه مطلوب حاصل نمی شود. بسته به اینکه محصولات مات هستند یا شفاف می توانید از نورپردازی عمومی یا تأکیدی استفاده کنید. نورپردازی تأکیدی (مثل موزه ها با تک چراغی که نورش به طور مشخص روی یک سطح کوچک تابانده می شود) برای ارائه محصولاتی که بافت خاص یا طرح ریزی دارند و سطحشان مات است می تواند گزینه خوبی باشد.
اما نورپردازی عمومی با منبع نور مخفی برای محصولاتی با سطح صیقلی مناسب ترند چرا که نباید بازتاب بیش از اندازه نور باعث خیرگی چشم مشتری شود و یا نتواند طرح کاشی را به درستی تشخیص دهد. حواستان باشد که فروشگاه و ویترین فروشگاه کاشی و سرامیک نباید بیش از اندازه روشن یا تاریک باشد چرا که در آن صورت رنگی که مشتری از محصول می بیند با رنگی که از آن در خانه اش و با نور متفاوت می بیند تمایز خواهد داشت و ممکن است فکر کند این رنگ همان رنگی نیست که انتخاب کرده است. بهتر است برای سنجش پارامترهای نورپردازی مثل کیفیت، لومن و لوکس نور با کارشناسان این حوزه مشورت کنید.

ویترین فروشگاه کاشی و سرامیک
توجه به جدیدترین ایده ها را مد نظرتان داشته باشید

خلاقیت در ویترین فروشگاه کاشی و سرامیک

اگر ویترین یا فروشگاه شما فضای بزرگی دارد می توانید بخش هایی از آن برای مثال گوشه ها و کنج های آن را با برخی از محصولات ویژه تان دکور کنید تا مخاطب به شکل واقعی تری کاربرد محصول را ببیند. برای مثال کاشی و سرامیک شش ضلعی شاید اولین انتخاب افراد نباشد اما وقتی شیوه استفاده از آن را ببینند حتما شگفت زده می شوند.

در پایان دقت کنید که بهره گیری از سیستم های قفسه بندی مدرن و پیشرفته مثل انواع استندها و نگه دارنده های کشویی می تواند در طراحی بهینه فضا و ویترین فروشگاه کاشی و سرامیک شما تأثیر مناسبی بگذارد. پس توجه به جدیدترین ایده ها را مد نظرتان داشته باشید تا با صرفه جویی در فضا بتوانید محصولات متنوع تری را برای نمایش عرضه کنید.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲۳۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

بهترین جاکفشی چوبی را برای خانه خود انتخاب کنید

اولین تصویری که در لحظه ورود به هر خانه دیده می شود وسایلی هستند که در قسمت ورودی آن خانه …