صفحه اصلی دکوراسیون و معماری داخلی نقد و بررسی ۴ نمونه دکوراسیون کافی شاپ مدرن کوچک و بزرگ

نقد و بررسی ۴ نمونه دکوراسیون کافی شاپ مدرن کوچک و بزرگ

دکوراسیون کافی شاپ مدرن
nowrooz

یک کافی شاپ مدرن به نظر شما چه ویژگی هایی دارد؟ به عنوان یک مشتری و نه رستوران دار ترجیح می دهید به یک کافی شاپ با دکوراسیون مدرن بروید یا به یک کافی شاپ سنتی؟ دکوراسیون های مدرن و امروزی تر به حال و هوای خوراکی ها و نوشیدنی های جدید هم نزدیک هستند. اما دکوراسیون کافی شاپ مدرن باید چه ویژگی های داشته باشد؟ با بررسی چند نمونه دکوراسیون کافی شاپ مدرن سعی می کنیم ویژگی های این نوع دکوراسیون را بیان کنیم تا بتوانید طراحی دلخواه خود را داشته باشید.

دکوراسیون کافی شاپ مدرن گلخانه ای

کافی شاپ عجالا پاسخی به تنوع اجتماعی موجود در منطقه مالاسانای مادرید است منطقه ای که در آن دانشجویان با سلایق و علایق متنوع در محیط های مختلف به گفتگو، ملاقات، خوردن و آشامیدن می پردازند. طراحان در طراحی دکوراسیون کافی شاپ با یک استراتژی مخصوص، به دنبال پاسخی برای این تنوع سلیقه ها بودند. فضاهایی برای ارتباط با محیط طبیعی، مبلمان مخصوص و متناسب با فضا برای ارتباط گرفتن با دیگران، توجه به نحوه ارتباط و تعامل با غذاها و نوشیدنی ها همگی در فرایند طراحی مدنظر قرار گرفتند.
یک گلخانه که به سمت خیابان باز می شود، یک میز بزرگ که فروشنده و مشتری به صورت مشترک از آن استفاده می کنند، یک محیط مناسب برای برقراری ارتباط اجتماعی کوتاه با افراد غریبه و یک ساحل مصنوعی برای تصور یک روز پر از خوشی در کنار ساحل.
برای ساخت فضاهای مختلف از تولیدکنندگان و تأمین کنندگان قطعات در همان منطقه استفاده شده است. با موزاییک های ۱۵ میلیمتری، سازه گلخانه ای با صفحات فلزی به ضخامت یک میلیمتر و میله های چوبی سه میلیمتری فضاهای مختلف ساخته شده اند.
نام: کافی شاپ عجالا Ojala
موقعیت: مادرید، اسپانیا
سال طراحی: ۲۰۱۴

دکوراسیون کافی شاپ مدرن با اصالت

ال مورو از سال ۱۹۳۵ یکی از تصاویر محبوب زندگی روزمره در مکزیک است و اصالتی تکرار نشدنی و عطر و طعمی غنی و عالی از شکلات داغ را در پایتخت کشور مکزیک ارائه می دهد و مخاطبان مختلف را جذب خود می کند.
توجه ویژه به ارزش های خانوادگی و تاریخی، درک آن ها، استفاده و رعایت از آن ها در طراحی دکور ال مورو اصل راهنما در این پروژه بود. کاشی های دیواری با طرح های کلاسیک و پنجره هایی با شیشه های یک دست و محصولات مختلفی که در ال مورو مورد استفاده قرار می گیرند باعث تمایز این کافی شاپ مدرن شده و سال هاست رضایت مشتریان را به دست آورده است.
طراحی گرافیکی جدید، ارتباط شماتیک میان اجزا و فرم ها را نشان می دهد و به ساده سازی فرم ها تأکید دارد. حالتی مینیمال که در آن بتوانند ماهیت اصلی خود را با فرمی تازه تر و پویاتر حفظ کنند.
گرافیک در این دکور ترکیب هویت، ارتباط و معماری و طراحی داخلی بر مبنای برند را به خوبی نشان می دهد.
رنگ های به کار رفته در کاشی های مخصوص این برند که شخصیت اصلی آن است با رنگ سفید الهام گرفته از رنگ شکر کنتراست دارد.
مبلمان می تواند درست مانند زبان، معناهای منحصر به فردی را تداعی کند. این کافه یادآور دوران طلایی سبک آرت دکو در مکزیک و تأثیر آن در این کافی شاپ مدرن است.
همانطور که در طراحی این کافی شاپ مدرن می بینیم می توان از طریق ایجاد مفهومی یکپارچه و جمعی از لحاظ عاطفی با مشتریان ارتباط گرفت. مفهومی که مانند ال مورو یک ویژگی مشترک جمعی را در نامش گنجانده است و افراد را به خود پیوند می دهد.
نام: کافی شاپ ال مورو El Moro
موقعیت: مکزیک
مساحت: ۷۶ مترمربع
سال طراحی: ۲۰۱۵

دکوراسیون کافی شاپ مدرن و لوکس

کافی شاپ اتاق چای تسای در یکی از شلوغ ترین خیابان های آتن واقع شده است. این منطقه همچنین گران ترین منطقه آتن نیز به حساب می آید و اغلب ساکنان آن تحصیل کرده و ثروتمندند. در این منطقه تمامی امکانات شهری از قبیل بخش مسکونی، اداری، خرده فروشی، سرگرمی و هنر دیده می شود و بخشی از آتن است که بیشتر اوقات بیدار است. گردشگران برای بازدید از فروشگاه ها، گالری های هنری و بهترین های پخت و پز در رستوران ها به این منطقه می آیند و سبک زندگی های مختلف و معماری ها را تماشا می کنند.
اتاق چای تسای کافی شاپی واقع شده در فضایی ۲۰۰ متری است که ۵۰۰ نوع چای از سراسر جهان در آن سرو می شود. نقطه مثبت این فضا این است که پس از بازسازی یک فروشگاه خرده فروشی، یک رستوران و فضایی مخصوص سرو چای در این فضا با هم ترکیب شده اند. در این اتاق چای مشهورترین نویسندگان، هنرمندان و روزنامه نگاران از سرتاسر یونان دیده می شوند که به دنبال فضایی دنج و آرام در این منطقه شلوغ و پر سر و صدا هستند. عطر و بوی چای، موسیقی آرام و تزیینات مینیمال و زیبا در کنارهم فضایی با ویژگی های ذن فراهم آورده است.
صاحب این کافی شاپ در سال ۱۹۹۴ در چند بلوک آن طرف تر فروشگاه چای فروشی و واردات انواع چای را تأسیس کرد اما تنها در سال ۲۰۰۸ بود که با ایده تأسیس اتاق چای کارش رونق یافت. مردم یونان از آن زمان بود که با آشنایی با فرهنگ های مختلف به چای و فرهنگ نوشیدن آن روی آوردند.
نام: اتاق چای تسای Tsai
موقعیت: آتن، یونان
مساحت: ۱۲۰ متر مربع
سال طراحی: ۲۰۱۵

دکوراسیون کافی شاپ مدرن بین المللی

واژه Be.Re مخفف دو کلمه Beverage به معنای نوشیدنی و Restoration به معنای ترمیم و بهبود است. این کافی شاپ در نزدیکی منطقه واتیکان در رم قرار گرفته است و در آن نوشیدنی های مختلف و مرتبط با کشورها و فرهنگ های مختلف در بشکه هایی در زیر پیشخان نگهداری می شود.
منطقه مخصوص پذیرش کافی شاپ از فلزاتی به رنگ مس، سرامیک، چوب و آجرهای اصلی طاق ساخته شده است که کاملا در رنگ های متداول موجود در فضا که سفید و خاکستری است به چشم می آید.
یک کابینت بزرگ با چوب سفید قرار دارد که مخصوص لیوان های نوشیدنی مخصوص مشتریان همیشگی و مهربان است. میز پیشخان چوبی، صندلی های اپن فلزی، میزهای سرپایی با چوب سفید نیز در پالت مواد استفاده شده در این فضا دیده می شوند.
در طبقه اول این کافه برای هر دو نوع سلیقه مشتری های اجتماعی و مشتری های خلوت پسند فضا در نظر گرفته شده است. میزهای مخصوص اجتماعات و میزهای کوچک و دنج تر برای جشن های کوچک یا مهمانی های خاص می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.
سرویس های بهداشتی طراحی بسیار خاص و منحصر به فردی دارند. در دیواره آیینه دار سرویس بهداشتی آجرها در شکل سنتی روی هم چیده شده اند و با سقف گنبدی کافی شاپ شکلی قدیمی و متفاوت به خود گرفته اند.
محیط پیشخان با کمک جداکننده ها و رنگ سقف و دیوارهای بالایی آن با رنگ مخصوص جدا شده اند.
نام: کافی شاپ بِ رِ Be.Re
موقعیت: رم، ایتالیا
مساحت: ۲۲۰ متر مربع
سال طراحی: ۲۰۱۶

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۲۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

رنگ سبز نعنایی؛ آفتاب پرستی که خود را با هر سبک و رنگی هماهنگ می کند

شاید رنگ سبز نعنایی شما را به یاد سرامیک ها و درهای چوبی خانه های قدیمی یا حتی یخچال های ق…