صفحه اصلی دکوراسیون و معماری داخلی بهترین نرم افزارهای طراحی مبلمان

بهترین نرم افزارهای طراحی مبلمان

نرم افزار طراحی مبلمان
denitte

شاخه های طراحی روزبه روزتخصصی تر می شوند، تا چندسال پیش معماران، طراحان داخلی و طراحان محصول از نرم افزارهایی یکسان برای طراحی ایده های خود بهره می برند، اما دیگر این طور نیست. امروزه برای طراحی هر نوع محصولی از جوهرات، تا خودرو و مبلمان ابزارهایی تخصصی وجود دارند که با امکانات ویژه دانشجویان را در پرداخت ایده ها و تبدیلشان به طرح نهایی کمک می کنند. برنامه هایی که هر کدام افزونه هایی متناسب با موضوع طراحی نیز دارند. در ادامه برترین های نرم افزار طراحی مبلمان را معرفی خواهیم کرد.

نرم افزار طراحی مبلمان
شما می توانید با استفاده از این نرم افزار پرینت سه بعدی گرفته و سپس قطعات مختلف را با هم مونتاژ کنید

نرم افزار Fusion 360

نرم افزار Autodesk در گروه نرم افزارهای طراحی کامپیوتری، یک نرم افزار نمونه و پیشرو است. این نرم افزار محصولات متنوعی دارد. Fusion 360 یک از محصولات Autodesk است که برای طراحی مبلمان ساخته شده با متریال های مختلف مناسب است. این نرم افزار تنها برای طراحی مبلمان بر روی لپ تاپ طراحی نشده است، شما می توانید با استفاده از آن پرینت سه بعدی گرفته و سپس قطعات مختلف را با هم مونتاژ کنید. فیوژن ۳۶۰ در تمام مراحل طراحی از اسکچ های اولیه گرفته تا یک مدل سه بعدی کامل شما را همراهی می کند. شما در این نرم افزار به راحتی می توانید رنگ و متریال مبلمان را تغییرداده ودر نهایت به یک ترکیب ایده آل برای خانه خودتان دست پیدا کنید. 

نرم افزار طراحی مبلمان
بعد از طراحی با این نرم افزار می توانید جزئیات هر کدام از مبل ها را با ویژگی های مورد علاقه خودتان تغییربدهید

نرم افزار SolidWorks

نرم افزار SolidWorks نرم افزار طراحی است که به شما کمک می کند مبلمان نهارخوری، نشیمن، اتاق خواب و ادارات را طراحی کنید. این نرم افزار رنج گسترده ای از متریال ها را ساپورت می کند و شما می توانید مبلمان فلزی، چوبی و پلاستیکی را با کمک آن طراحی کنید.
این ابزار برای طراحی مبلمان با اجزای مختلف از جمله میز مطالعه، صندلی، میزجلومبلی، پنل های اداری و… مناسب است. بعد از طراحی شما می توانید جزئیات هر کدام از مبل ها را با ویژگی های مورد علاقه خودتان تغییربدهید.
حتی اگر بخواهید یک بخش خانه را به صورت کامل شبیه سازی کنید، SolidWorks این خدمات را در اختیارشما قرار می دهد. برای مثال اضافه کردن درها، پنجره ها وکاشی ها برای به دست آوردن نمای کلی طرح نهایی به آسانی صورت می گیرد.
نرم افزار مدلسازی سه بعدی SolidWorks به شما این امکان را می دهد که به آسانی کابینت ها را با اتصالات، یراق آلات، رویه، لولا هاو دستگیره های آنها با تصورات خودتان شبیه سازی کرده و یک خانه عالی را طراحی کنید.

نرم افزار طراحی مبلمان
زمانی که طرحتان نهایی شده به آسانی می توانید آن را به صورت فایل تصویری با ایمیل ارسال کنید

نرم افزار CAD Pro

نرم افزار CAD Pro یک نرم افزار پیش نویس است که به شما این امکان را می دهدکه ایده هایتان را طراحی و مجسم کرده و به اشتراک بگذارید. این ابزار برای طراحی هرنوع مبلمانی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. از میزهای کلاسیک و منبت کاری شده گرفته تا صندلی های عجیب و غریب و خاص.
زمانی که طرحتان نهایی شده به آسانی می توانید آن را به صورت فایل تصویری با ایمیل ارسال کنید. هم چنین می توانید تصویر نهایی کارتان را با فرمت PDF ذخیره کنید.
اگر ایده هایتان را روی کاغذ طراحی کرده اید می توانید به سرعت آنها به این نرم افزارمنتقل کنید کافیست ترسیم خود را اسکن کرده و با نرم افزار CAD Pro ادامه کار را انجام دهید. طرح اسکن شده اولیه می تواند برای شما به الگویی قابل ردیابی در نرم افزار تبدیل شده و شما به آسانی می توانید آن را اصلاح و ذخیره کنید.
این نرم افزار دارای یک سری قابلیت هایی است که اشتراک گذاری طرحتان را برای شما آسان تر می کند. برای مثال شما می توانید بر روی ایده هایتان صدا ضبط کرده و ضمیمه کنید و در هنگام ارائه و ارسال آن برای مخاطبتان یادداشت ها و اطلاعات متنی به آن اضافه کنید.

نرم افزار طراحی مبلمان
شما با کمک نرم افزار SketchList 3D می توانید حتی کوچکترین جزئیات را نشانه گذاری کنید

SketchList 3D

اگر طرفدار مبلمان چوبی هستید، و یا به صورت حرفه ای با چوب سرو کار دارید، نرم افزار SketchList 3D مناسب شماست. این نرم افزار کارهای وقت گیر و تکراری نجاری و طراحی های مربوط به آن را برای شما آسان کرده است و شما می توانید با کمک آن در مغازه و یا حتی خانه مشتری به سرعت کار طراحی را انجام دهید.
شما با کمک نرم افزار SketchList 3D می توانید حتی کوچکترین جزئیات را نشانه گذاری کرده و در صورتی که خارج از تناسب بودند اصلاح کنید. شما در این نرم افزار یک برد مجازی دارید که با کمک آن می توانید نتیجه نهایی کار را بررسی کرد و ببینید که چگونه اجزا با یکدیگر ترکیب می شوند.
زمانی که از نتیجه کار راضی بودید می توانید با استفاده از نرم افزار Adobe 3D PDF طرحتان را برای مشتری ارسال کرده و طرح را نهایی کنید.
نرم افزار SketchList این امکان را به شما می دهد که با یک کلیک اتصالات و خطوط را به طرحتان اضافه کرده و با استفاده از رنگ ها و متریال های پیش فرض موجود در آن، طرح نهایی را ببینید.

نرم افزار طراحی مبلمان
از نقاط قوت اصلی این نرم افزار، کیفیت تصویر نهایی یا همان رندر است

نرم افزار PRO100

نرم افزار PRO100 نرم افزاری حرفه ای برای طراحی مبلمان و هم چنین طراحی داخلی و دکوراسیون است. این ابزار به شما امکان طراحی سریع و کارآمد فضای داخلی آشپزخانه، حمام و فضاهای مختلف خانه را می دهد.
از نقاط قوت اصلی این نرم افزار، کیفیت تصویر نهایی یا همان رندر است. تصویری که نرم افزار PRO100 ارائه می دهد به شما این امکان را می دهد که در آن حتی کوچکترین جزئیات طراحی را مشاهده کنید.
به آخرین نسخه این نرم افزار یک سری قابلیت های جدید اضافه شده است:

  • قابلیت اتصال به خروجی های سه بعدی مانند عینک VR، تلفن همراه و وب سایت
  • تغییر تمام جزئیات مانند دستگیره ها، اتصالات و…
  • ابزارها و جزئیات کوچک و کاربردی (مانند اضافه کردن قفسه ها با فاصله های یکسان و یا قرار دادن لامپ ها در فاصله های مساوی)
  • قابلیت گرفتن خروجی با فرمت JPG
نرم افزار طراحی مبلمان
با استفاده از این نرم افزار می توانید طرح های دوبعدی بزنید

نرم افزار SketchUp

SketchUp نرم افزاری قدرتمند است که برای زیر شاخه های مختلف طراحی مانند طراحی مبلمان  و طراحی داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید با استفاده از این نرم افزار برای خانه تان مبلمان طراحی کرده و فضاهای داخلی مختلف آن را طراحی کنید.
اگر پیش از این با استفاده از نرم افزار مبلمان طراحی نکرده اید پیشنهاد ما نرم افزار SketchUp است. این نرم افزار مدلسازی سه بعدی، کاربری و یادگیری آسانی دارد، و برای اغلب کارهای طراحی کارآمد است.
با استفاده از این نرم افزار می توانید طرح های دوبعدی بزنید و زمانی که طرحتان به پایان رسید، تمام جزئیات را مرور کرده و نحوه ترکیب اجزای مختلف با همدیگر را بررسی کنید.
این نرم افزار می تواند فایل های مخصوص ارائه را در اختیارتان قرار داده تا بتوانید به آسانی طرح هایتان را ذخیره کرده و به اشتراک بگذارید.

امیدواریم که بتوانید از توضیحات داده شده در مورد انواع نرم افزارهای طراحی مبلمان بهره برده و نرم افزار مورد نظرتان را به راحتی انتخاب کنید. با تمامی این نرم افزارها می توانید مبلمان با مدل ها، متریال ها و ابعاد مورد نظر را طراحی و آنها را به واقعیت نزدیک کنید.

میانگین امتیازات ۰ / ۵. تعداد امتیازات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

کریم رشید مدرس ورکشاپی ایرانی شد

کریم رشید، طراح برجسته و نام آشنای مصری الاصل مدرس ورکشاپ «از طراحی داخلی تا طراحی مبلمان»…