صفحه اصلی دکوراسیون و معماری داخلی زیر و بم اصول و قواعد دکوراسیون داخلی شرکت + ایده ها و مبلمان

زیر و بم اصول و قواعد دکوراسیون داخلی شرکت + ایده ها و مبلمان

۰
دکوراسیون داخلی شرکت
nowrooz

یک فضای کاری هوشمند مردم را تحت تاثیر قرار می دهد و در جلب نظر آن ها موثر است و موجبات رشد کسب و کار را فراهم می آورد. اما پیش از اقدام به اجرای طراحی جدید برای شرکت خود بهتر است ابتدا اطلاعاتی راجع به دکوراسیون داخلی شرکت و تاثیر آن بر کیفیت محسوس (به کیفیتی از محصول یا خدمات گفته می شود که مشتری از طریق بازدید محصولات یا تولیدات به آن پی می برد) تولیدات و خدمات کسب کنید. دکوراسیون داخلی شرکت چیزی بیش از پر کردن ساده یک کوسن از پر یا سرو سامانی دادن به دکوراسیون فضا است. به آن سادگی که شما فکر می کنید نیست. دکوراسیون داخلی شرکت خلاقیت در استفاده از رنگ ها، نورپردازی، متریال ها و فناوری های جدید و نوآوری در به کارگیری ایده های چیدمان مبلمان اداری در دکوراسیون محیط کاری است که به کالاهای صنعتی یا خانگی مربوط می شود. در ادامه راهنمای کامل، بی نقص و بی نظیری از دکوراسیون داخلی شرکت را خواهید که در آن تمام اصول و قواعد فنی و طراحی ترفندهای دکوراسیونی را مرور کرده ایم این موارد برای طراحان حرفه ای و تازه کار، مدیران و حتی کارمندان بسیار کارآمد خواهد بود. این راهنما برگرفته از کتابچه راهنمای دکوراسیون داخلی گروه طراحان داخلی راینو (Rhino) است.

دکوراسیون داخلی شرکت
در دکوراسیون داخلی هیچ یک از مشتری ها و فضاها یکسان نیستند

طراحی داخلی و دکوراسیون چیست؟

در دکوراسیون داخلی علم به همان میزان هنر نقش دارد، دکوراسیون داخلی با مفهوم سازی از ایده های طراحی مبتنی بر محرک های احساسی، فیزیکی و اجتماعی و روانشناختی کارفرما یا مشتری سر و کار دارد که با نرم افزار طراحی رایانه پیچیده و مشاوره استراتژیک به صورت فرمول بیان می شوند. در دکوراسیون داخلی هیچ یک از مشتری ها و فضاها یکسان نیستند. کانسپت طرح هر فضایی براساس سفارش کارفرمایی مجزا شکل می گیرد.

دکوراسیون داخلی شرکت
سخت ترین نوع طراحی دکوراسیون داخلی شرکت است

دکوراسیون داخلی شرکت

دکوراسیون داخلی شرکت به طور غیر یقین سخت ترین نوع است. زیرا با تنوع گسترده ای از تیپ های شخصیتی متفاوتی سر و کار دارد که برای یک اداره یا شرکت یا سازمان کار می کنند. اینجاست که توانایی ذاتی ارتباطی طراح اهمیت پیدا می کند. او با تیپ های مختلفی از افراد ارتباط برقرار می کند تا به نیازهای شخصی تک تک شان پی ببرد. طراح با کارکنان، پیمانکارهای ساختمانی و شرایط دست و پنجه نرم می کند، نقش مدیریت تغییر را به عهده می گیرد تا نهایتا فضای کاری خلق کند که فرهنگ همکاری در شرکت را تقویت کند، انگیزه کارکنان را افزایش دهد، سلامت و امنیت آن ها را تضمین کند و آموزش را ارتقاء دهد.

دکوراسیون داخلی شرکت
چابکی فضای کار به دنبال ایجاد فضاهای های متمایز در محیط کار است

چابکی در کار و نقش دکوراسیون داخلی شرکت

چابکی در کار مفهومی است که با برنامه ریزی های استراتژیک پیچیده ای در محیط های کاری اعمال می شود. مفهوم چابکی در کار با بهره گیری از بهترین فناوری ها و تجارب کارکنان به خلق فضاهای کاری هوشمندی کمک می کند که بهره وری را به حداکثر میزان می رسانند. علاوه بر این به منظور کمک به توسعه کسب و کار از اصول اداری انعطاف پذیر نیز استفاده می کند تا توانمند سازی کارکنان و تشویق آن ها برای داشتن انگیزه، بیشتر تقویت شود.
در واقع چابکی فضای کار به دنبال این است که با ایجاد فضاهای های متمایز در محیط کار قلمرو شخصی کارکنان در حین کار حفظ شود و به آن ها امکان اتنخاب از میان این فضاهای متماییز متناسب با وظیفه یا کاری را که در دست انجام دارند، دهد. نقش دکوراسیون داخلی شرکت در چابکی در کار بسیار حیاتی است.

مزایای چابکی در کار

کاهش پرتفولیو/ پرتفوی دارایی های سرمایه ای
کاهش هزینه های جاری
کاهش کارگریزی در میان کارکنان
کاهش فرسایش نیروی کار
افزایش بهره وری در کسب و کار/ چالاکی در کسب وکار
ارتقاء سطح سلامت کارکنان
ایجاد حس موفقیت در تک تک کارکنان / افزایش بهره وری
کار بهتر/ تعادل در زندگی
افزایش گروهای دوستی
تقویت روحیه کارکنان
در اصل محیط کار چابکی از بخش های زیر تشکیل می شود:

فضاهای آموزشی و گردهمایی

فضاهای همکاری و تشریک مساعی (فضایی که کارکنانی از شرکت های متفاوت در آن جمع شده و بایکدیگر کار می کنند)

فضاهای اجتماعی

حوزه های کانونی ( استراتژی شرکت یا سازمانی بر پایه حوزه کانونی استوار است)
فضاهای رفاهی
فضاهای متمرکز
فضاهای رفت و آمد

دکوراسیون داخلی شرکت
طراحان یک محیط کاری هوشمند متناسب با بودجه، اهداف کسب و کار و بازه زمانی مورد نظر طراحی کنند

نقش طراح در طراحی و دکوراسیون داخلی شرکت

کارفرمایان به دنبال طراحان شرکت یا متخصصان طراحی محیط کاری هستند که از توانایی حل مشکل و خلق محیط کار هوشمند برخودار باشند، طراحانی که بتوانند محیط کاری هوشمند متناسب با بودجه، اهداف کسب و کار و بازه زمانی مورد نظر کارفرما طراحی کنند. طراحانی که در مورد مباحث روانشناسی رنگ ها، آکوستیک در فضای کار و مسائل رایج که در یک محیط کاری به وجود می آیند مطالعه داشته باشند مسائلی که اغلب به ارتباطات ضعیف، سطح پایین تعهدات و کاهش انگیزه در کار مربوط می شود که کیفیت ضعیف طراحی محیط کاری منشاء ایجاد آن هاست. طراحانی که بتوانند تیپ های شخصیتی متفاوت فعال در یک محیط کاری، ظرفیت خاص شرکت و همچنین فرهنگ شرکت را مورد ارزیابی قرار دهند تا بتواند راهکارهای طراحی با در نظر گرفتن المان زیباشناختی ارائه دهند که بهره وری را افزایش دهد، سلامت و امنیت کارکنان را تضمین کند و کیفیت زندگی شان را بهبود ببخشد.
انجام مشاوره با کارکنان به طراحان داخلی کمک می کند تا در دکوراسیون داخلی شرکت تعادل میان تیب های شخصیتی متفاوت در درون سازمان و سطح افزایش بهرو وری قابل دستیابی را مشخص و تعیین کنند و همچنین به طور قابل توجهی از طریق استفاده بهینه از فضا صرف دارایی های سرمایه ای کاهش دهند.

شخصیت ها و رفتارها

در محیط کاری عوامل زیادی وجود دارند که بر شیوه یادگیری افراد تاثیر می گذارند. بنابراین لازم است برای دکوراسیون داخلی شرکت، طراح جلسات مشاوره ای با کارکنان و کارفرما برقرار کند تا به میزان گستردگی افراد درونگرا در مقایسه با افراد برونگرا در محیط کار پی ببرد و با استفاده از آن فضای کار هوشمند مناسبی طراحی کند.

دکوراسیون داخلی شرکت
سبز یک رنگ آرامش بخش برای محیط کار است

رنگ دکوراسیون داخلی شرکت

افرادی هستند که در شرایط استرس زا نمی توانند به خوبی کار کنند و بهره وری آن ها در این شرایط کاهش می یابد. آن ها ترجیح می دهند در یک فضای ساکت و آرامش بخش به فعالیت بپردازند فضاهایی که اغلب به رنگ های آرامبخشی مانند آبی و سبز هستند. در مقابل افرادی وجود دارند که در محیط های کاری شلوغ و پرتردد شکوفا می شوند و چالش به آن ها انگیزه می دهد. این دسته افراد معمولا در فضاهایی با رنگ های هیجان انگیز مانند قرمز بهتر کار می کنند. هنگام انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی شرکت باید به این موارد توجه کرد.
مقایسه چندگانگی سبک یادگیری افراد: یادگیری مشاهده ای و دیداری، یادگیری از طریق گوش دادن، یادگیری شفاهی و یادگیری در شرایط عینی و تجربی
روش های فراگیری افراد متفاوت است. برخی با مطالعه کتابی برای چندین بار مطالب آن را یاد بگیرند در مقابل افرادی هستند که با گوش کردن یا با تماشای برنامه ای مطلبی را فرا می گیرند.
عرضه فضاهای کاری گوناگون و دادن حق انتخاب به کارکنان و بهرمندی از شبکه های ارتباطی توانایی آموزشی کارکنان را ارتقا و سطح انگیزه شان را افزایش می دهد. آنگاه یادگیری از یک فرایند اجباری به کاری مورد علاقه تبدیل می شود زیرا افراد در آموزش با روشی که خود می دانند چطور بهتر یاد می گیرند، متعهد و کوشاتر هستند. دکوراسیون داخلی باید طوری طراحی شود که بهترین بستر برای آموزش باشد

دکوراسیون داخلی شرکت
هر دو نسل باید برای نعامل بهتر به یکدیگر کمک کنند

دکوراسیون داخلی شرکت های جدید برای کارکنان نسل زد و بعد از آن

نسل زد (نسل اینترنت) در مقایسه با نسل انفجار یا بیبی بومر (به نسل دوره انفجار جمعیت پس از جنگ جهانی دوم گفته می شود)
در دهه پنجاه تلفن همراهی وجود نداشت چه رسد به آی پد و فناوری های اینچنینی. این روزها فناوری تلفن همراه به ابزاری ضروری در هر کسب و کاری بدل گشته است. به همین دلیل وظیفه جوان های این نسل است، جوان هایی که بعد از سال ۲۰۰۰ به دنیا آمده اند و به نسل زد شهرت دارند، زبان فنی را برای نسل انفجار در یک سازمان، اداره و شرکت رله کنند و نسل انفجار نیز وظیفه دارد سخنان حکیمانه ای را که در طی سال ها کسب دانش فراگرفته اند و تجارب زندگی شان را برای جوان ترها بیان کنند و آموزش دهند.

دکوراسیون داخلی شرکت
تعامل در فضا های مشترک مانند آشپزخانه آزادی را به کارکنان القا می کند

نیازهای مشتری

 برای اینکه کارکنان در محیط کار احساس رضایت داشته باشند لازم است که نیازهای انگیزشی آن ها برآورده شوند. دکوراسیون داخلی شرکت می تواند در ایجاد احساس رضایت موثر باشد. ایجاد احساس ارزشمندی در کارکنان سازمان یا ادراه امری ضروری و حیاتی است که می توان از طریق ایجاد ارتباط، دسترسی به امکانات آشپزخانه، سرویس بهداشتی و تجهیزات و تاسیسات اداری با بهترین کیفیت، اعطای آزادی و حق شرکت در تصمیم گیری ها این احساس را در کارکنان القا کرد.
تئوری مازلو (۱۹۴۳-د۱۹۴۵) عنوان می کند برخی انگیزها در زندگی هر فردی بر سایر انگیزها غلبه می کند. سلسه مراتب نیازهای هرم مازلو نشان می دهد تا زمانی که نیازهای ابتدایی ما نظیر دسترسی به امکانات بهداشتی و غیره و ایجاد روابط محکم با کارکنان برآورده نشود، انگیزه ای برای انجام کار نداریم و نمی توانیم پیشرفت شغلی داشته باشیم.

دکوراسیون داخلی شرکت
می توان از دکوراسیون داخلی شرکت برای معرفی برند استفاده کرد

فرهنگ شرکت

کیفیت فضای کاری، طرز برخورد و رفتار کارکنان، تولیدات و خدماتی که عرضه می شود و فرهنگ شرکت همگی نمایان کننده برند شرکت هستند و همگی به یکدیگر وابسته اند. طراحی ضعیف شرکت تاثیر چشمگیری بر برند به خصوص بر دیگاه مشتریان بالقوه آن نسبت به برندش دارد. بنابراین، می توان از دکوراسیون داخلی شرکت از طراحی بیرونی تا داخلی گرفته به عنوان صحنه ای برای نمایش همه ویژگی ها مختص برند استفاده کرد.
برند یک شرکت از موارد زیر تشکیل می شود:
طراحی یک لوگوی حرفه ای
کارکنان با انگیزه، شاد، سالم، خوش اخلاق و مودب و خوش پوش
فضای کاری روشن، دلباز، الهام بخش و انگیزه بخش
ارزش های شرکت و دیدگاه مشتریانش در مورد آن ها

دکوراسیون داخلی شرکت
فضا کار باید بهره وری را افزایش دهد

فضای کار

امروزه طراحان داخلی با در نظر گرفتن مواردی که در ذیل عنوان شده است، در حد توان و امکان روش های بسیاری را بررسی می کنند تا دکوراسیون داخلی شرکت را به نحوی اجرا کنند که بهره وری و کارایی در اداره یا شرکت شما تا حداکثر ممکن افزایش یابد.
بهینه سازی و فضای مجاز
روش های افزایش بهره وری و کارایی
کاهش تولید کربن
روش های جذب و حفظ بهترین استعدادها
کاهش هزینه های سرمایه ای
افزایش مشارکت و انگیزه کارکنان
کاهش کارگریزی
تعیین فرهنگ شرکت

دکوراسیون داخلی شرکت
طراحان داخلی نقش عمده ای در ایجاد فضای کار هوشمند دارند

مدیریت تغییر در فرایند دکوراسیون داخلی شرکت

زمانی که فضای کاری جدیدی طراحی می شود، به خصوص وقتی در دکوراسیون داخلی شرکت فضای کاری چابکی را خلق می کند، کارکنان تلاش می کنند که خود را با روش های جدید کاری تطبیق دهند. اینجاست که وجود مدیریت تغییر معنی پیدا می کند، طراح مدیریت تغییر را به عهده می گیرد و به تصمیم گیرنده سازنده ای بدل می شود که اطمینان می دهد دکوراسیون داخلی جدید شرکت بازتاب نیازهای کسب و کار شرکت و همچنین نمایان کننده نظرات کارکنان در مورد علایق و نگرانی هایشان مانند فناوری جدید است.
یکی از راهکارهایی که دکوراسیون داخلی شرکت به منظور مدیریت برخوردها در مواجه با تغییرات به کار می بندد در جریان قرار دادن کارکنان از فرایندهای طراحی است که قرار است اجرا شود. علاوه بر این طراح شرکت:
اهداف کارفرما را بررسی می کند
نقش اولیه طراحی و اندازه فضا را مورد ارزیابی قرار می دهد
ایده های طراحی را بررسی می کند
ایده هایی در رابطه با متریال ها، رنگ ها و وسایل و مبلمان ارائه می دهد
هزینه ها را ارزیابی کرده و مظنه قیمت را به مشتری انتقال می دهد
برنامه اجرایی را طرح ریزی می کند تا مشتری از فرایند اجرای کار آگاه شود
برای حصول اطمینان از رضایت کارفرما بعد از اتمام کار، برنامه بازبینی از کل طراحی جدید شرکت ترتیب می دهد.
طراحان داخلی نقش عمده ای در ایجاد فضای کار هوشمند دارند. طراحان می توانند با اجرای شماری از تحقیقات، برنامه ریزی های استراتژیک و مدیریت پروژه و بر اساس توانای هایشان در خلاقیت، حل مشکل و توانایی ارتباطی نتایج مثبتی را برای کسب و کار شما به ارمغان می آورند.

دکوراسیون داخلی شرکت
بهینه سازی محیط کار می تواند بسیار سودمند باشد

محرک ها و فضای کار

نتایج مطلوب بهینه سازی محیط کار مانند افزایش انگیزه و بهرو وری کارکنان به دور از واقعیت به نظر می رسد و به همین دلیل است که مدیران مالی، روسا، مدیران تاسیسات یا مدیران شرکت ها دست به دامان ابزارها و شیوه های دکوراسیون داخلی شرکت می شوند. دلیلش هم این است که افراد کمی در این مورد آموزش لازم را دریافت کرده اند و می دانند که بهینه سازی محیط کار تا چه حد می تواند سودمند باشد و گام نهادن در مسیر ایجاد تغییرات چه تاثیرات انگیزشی نهفته ای در خود دارد.

دکوراسیون داخلی شرکت
با بهینه سازی محیط کار تهامل بهتر اتفاق می افتد

دلیل اصلی اعمال فشار برای ایجاد محیط کاری جدید

اگرچه بسیاری از شرکت های دکوراسیون داخلی تجاری، در مورد پرسش درباره خواسته های کارفرماهای شان برای بهینه سازی فضای کار در شرکت مسامحه کاری را در پیش می گیرند و می پندارند که انگیزه و هدف تمام کارفرمایان شبیه به هم هستند، اما این گفت و گوهای پیش از شروع کار واقعا مهم است. سوال کردن از کارفرما باعث می شود کارفرمایانی که به دنبال افزایش بهره وری و افزایش انگیزه در محیط کار هستند، واقعا به توانایی تغییر دکوراسیون در رساندن آن ها به هدف شان و منافع حاصل از آن، پی ببرند.
استرس، خستگی، دلزدگی، بیماری و ناراحتی که کارکنان در فضای کار تجربه می کنند، مهمترین عوامل عدم انگیزه کار به شمار می آیند که طراحی ضعیف محیط کار مسبب آن ها است. این امر باعث می شود کارکنان برای ایجاد تغییرات در محیط کار بر روسا-تصمیم گیرندگان- فشار وارد کنند. استفاده از ابزار فشار برای ایجاد تغییرات در محیط کار معمولا شاخص مناسبی است که نشان می دهد شرکت یا سازمانی سلامت کارکنان خود و تاثیری را که آن ها بر موفقیت کسب و کار دارند، در الویت قرار نمی دهد. نهایتا پس از اینکه اعمال فشار باعث می شود تصمیم گیرندگان اقدام به ایجاد تغییرات در طراحی محیط کار کنند، اشتباه رخ می دهد. زیرا کارکنان برای برآورده کردن نیاز شخصی خودشان برای افزایش انگیزه تلاش می کنند، آن ها احساس عدم خوشحالی و اجحاف در حق خودشان را دلیل عدم انگیز می دانند. در نتیجه بیشتر توجه شان را به خودکفایی اختصاص می دهند و کمتر به انگیزه های گروهی توجه نشان می دهند.
آموزش در مورد اهمیت بهینه سازی محیط کار و مزایایی آن باید پیش از آنکه کارکنان آش اعمال فشار را بپزنند صورت گیرد، زیرا اجرای بهینه سازی برای انگیزش گروهی، تداوم سلامت و امنیت کارکنان و بهره وری لازم و حیاتی است. «منم منم کردن» همانگونه که به نظر می آید، ناخوشایند است و در گروه منم منم کردنی وجود ندارد.
ارتباطات به عنوان کلید طلایی برای کسب و کار شما اینجا به کار می آید و همواره اطمینان حاصل می کند که هیچکس در محیط کاری تحت فشار قرار ندارد یا احتمالا بالاجبار با شرایط کنار نمی آید.

منم منم کردنی در گروه وجود ندارد

سفر خلق محیط کاری که صد در صد بهینه سازی شود تا به موفقیت کسب و کار و کارکنان شرکت تان کمک کند، نباید تنها سرمایه گذاری طولانی مدت و ارزشمند شما در کسب و کارتان باشد. ولی با این وجود سفری است که نیازهای کارکنان شما را تامین خواهد کرد و باعث می شود آن ها کسب و کارتان را به سوی موفقیت پیش ببرند.
قت کنید که تصمیم به ایجاد تغییرات نباید برای حل مشکلات باشد بلکه باید برای جلوگیری از ایجاد مشکلات صورت گیرد. «زمانی که ارزش های خود را مشخص کنید تصمیم گیری سخت نیست.».

دکوراسیون داخلی شرکت
از کارکنان خود بخواهید در مورد شما و عملکردتان بازخوردی ارائه دهند

پیشگیری بهتر از درمان است

غالبا برای تصمیم گیرندگان هر سازمان یا شرکتی سنجش چرایی اهمیت بهینه سازی فضای شرکت دشوار است. تصور غلطی که دکوراسیون داخلی جدید محیط کار را چیزی بیش از نقاشی دیوار و هدر دادن سرمایه نمی داند، توجیه هزینه های آن را مشکل می سازد.
ارزیابی تعهد: مرتبا تعهد کارکنان خود را مورد ارزیابی قرار دهید و از آن ها بخواهید پرسشنامه ارزیابی تعهد را پر کنند. این پرسشنامه می تواند شما را در مورد هر گونه مسئله ای در فضای کاری که در حال شکل گیری است در همان ابتدای امر اگاه کند.
جلسات: سعی کنید مرتبا با کارکنان خود جلساتی دایر کنید و مانند یک تیم عمل کنید. به تک تک کارکنان فرصت دهید تا تمام نگرانی هایشان را به زبان بیاورند. نگرانی هایی که ممکن است در رابطه با کارشان باشد مانند پیشرفت شغلی.
روزهای گروه: از طریق تعامل و دیدار با کارکنان اطلاعات زیادی از تفاوت های شخصیتی، نقاط قوت و ضعف آن ها کسب می کنید. ارتباط نزدیک با کارکنان شرکت یا سازمان اعتماد و وفاداری را تقویت می کند.
ارزیابی وضعیت بیماری: اطمینان حاصل کنید که مدیران گزارشی در مورد وضعیت بیماری کارمند برای بازگشت به کار بعد از یک دوره بیماری ارائه می کنند. این گزارش می تواند مفید باشد و پتانسل این را دارد که از طریق آن به مشکلات فضای کاری پی برد.
بازخورد: از کارکنان خود بخواهید در مورد شما و عملکردتان بازخوردی ارائه دهند. این امربه صورت بالقوه، اموری را برجسته می سازد که شاید اشتباه انجام می دهید و اموری که بر روحیه کارکنان شما تاثیر دارد و می توانید آن ها را بهبود ببخشید.
ارزیابی امنیت و سلامت: مرتبا سلامت و امنیت کل محیط کاری شرکت و محیط کاری تک تک کارکنان را مورد ارزیابی قرار دهید تا اطمینان حاصل کنید که کارکنان بی صدا و خاموش رنج نمی کشند.

فضای کاری هوشمند

تصمیم به اقدام برای طراحی فضای کار شرکت، با علم به اینکه می دانید چه طراحی را برای فضای کاری خود می پسندید و چه چیزی برای فضای کاری شرکت شما بهتر است، می تواند سرشار از ریسک باشد. البته این وظیفه طراح داخلی است که در تصمیم گیری و انتخاب به شما کمک کند ما در اینجا نمونه هایی مختلفی از فضای کاری را به شما نشان می دهیم تا ایده ای برای شروع داشته باشید.
اینکه زمانی را مرتبا برای آگاهی از تغییرات نیازهای کسب و کار اختصاص دهید بسیار مهم و حائز اهمیت است. کارکنان شما می مهمترین دارایی تان به حساب می آیند پس با آن ها با احترامی که شایسته شان است رفتار کنید. کیفیت فضای کار یا شرکت خود را به شانس و اقبال نسپارید.

دکوراسیون داخلی شرکت
هنوز هم بخش اساسی از زیر ساخت دفاتر امروزی را دفاتر قرن نوزده تشکیل می دهند

ترند شرکت با گذشت زمان-مزایای تجدید حیات شرکت

 ترندهایی که برای مدت زمانی در گذشته محبوب بودند بعضی مواقع دوباره ظاهر می شوند مثل گرامافون. البته منظور ما این نیست که قرار است ماشین تحریره بار دیگر به محیط های کار امروزی و مدرن برگردد. اما این سوال را در ذهن ایجاد می کند که از شیوه های کاری پیشینیان خود چه می توانیم بیاموزیم؟ آیا تغییرات شرکت ها یا ادارات به سوی بهتر شدن پیش می رود؟ اگر بخواهیم پاسخی ساده به این پرسش دهیم: بله، زیرا حتی با وجود ابزاری مانند آی پد، رانک یا دوچرخه الکتریکی و دفتر کار مجازی، جوهر اصلی دفتر کار سنتی قرن نوزدهم یعنی دوره ای که انقلابی در ارتباطات صورت گرفت، هنوز هم اساسا بخش عمده ای از زیرساخت فضای کاری مدرن امروزی را شکل می دهد.

دکوراسیون داخلی شرکت
فضاهای کاری شدیدا از بی توجهی رنج می بردند

ظهور فضای ادرای تجاری

فضاهای کاری گذشته، کارخانه ها و کارگاه هایی فرسوده، رنگ و رفته و همگی شبیه به هم بودند با کارکنان مثل ماشین رفتار می شد و و مثل ماشین بی وقفه کار می کردند و تولید زیاد در راس کار قرار داشت، دکوراسیون داخلی فضای کاری محدویت فناوری و ارتباطات آن دوره را به خوبی نشان می داد اما بعد از اختراع تلفن کم کم پیشرفت های فناورانه ظهور پیدا کردند.
سابقا کارکنان هر روز و هر روز ملزم به انجام کار واحدی بودند و لحظه به لحظه کنترل می شدند. در خط مونتاژ تولیدی کار می کردند که جایی برای اشتباه و خطا نبود و همبستگی تیمی یا خلاقیت معنا و مفهومی نداشت.
گسترش کار نیاز به جود کارکنان بیشتر را به جود آورد و اینجا بود که آسمان خراش ها پا به عرصه ظهور گذاشتند
اما هنوز هم فضاهای کاری شدیدا از بی توجهی رنج می بردند. به کارکنان هنوز هم به چشم ابزار می نگریستند. کار فقط برای امرار معاش بود واژه ای به عنوان انگیزه برای انجام کار وجود نداشت. وضعیت بر همین منوال بود تا اینکه در طی سال های بعد تحول انقلابی در فضاهای کاری آغاز شد. با این تحول کم کم واژه کار معنای جدیدی به خود گرفت. مردم آرام آرام دریافتند که آن ها توسط کار و شغل شان تعریف می شوند و این شغل شان است که آن ها را به خود کفایی می رساند.

دکوراسیون داخلی شرکت
کارکنان در فضاهای کاری با پلان باز دچار حواس پرتی می شدند

دفتر کار با پلان باز

ظهور فضای کار با پلان باز خیلی سریع اتفاق افتاد. هدف از این سبک طراحی بهبود سطح ارتباطات بود و حتی از طریق تشویق به ایجاد تعاملات اجتماعی بیشتر گامی جلوتر گذاشت. فضاهای کاری بزرگ تر و روشن تر شدند و امکان این را فراهم کردند که کارکنان بیشتری در فضای کاری جا داده شوند. اما کارکنان در فضاهای کاری با پلان باز دچار حواس پرتی می شدند و به همین دلیل این سبک دوام چندانی نیاورد. بعد از آن بود که برای کاهش عوامل حواس پرتی کارکنان پارتیشن بندی دفتر کار خلق شد.

دکوراسیون داخلی شرکت
در خانه کارکنان احساس منزوی بودن می کردند

کار در خانه

کار درخانه درست بعد از فضای کار با پلان باز پدیدار شد. برای دوره کوتاهی بسیار محبوبیت پیدا کرد این فرصت را فراهم می کرد که کارکنان بین زندگی و کارشان تعادل ایجاد کنند، بیشتر کنترل زندگی را در دست بگیرند و راحت تر به نیازهای سبک زندگی قرن بیستم یکمی مانند برداشتن بچه ها از مدرسه رسیدگی کنند. اما در کار در خانه کارکنان علاوه بر اینکه احساس منزوی بودن می کردند متوجه شدند که بدون نظم و ترتیب سر کار رفتن باعث می شود به آسانی خیلی چیزهای مربوط به کار را فراموش می کنند و تاثیری زیان آوری هم بر پیشرفت شغلی شان دارد. بعد از آن طولی نکشید که مردم کم کم به تاثیرات مثبت کار کردن در فضای کاری انگیزه بخش که امکان ارتباطات اجتماعی، سرگرمی و آموختن و تجربیات جدید را فراهم می آورد پی بردند. در این مرحله بود که رفته رفته کانسپت دکوراسیون داخلی شرکت و اداره نه تنها نقشی اساسی بلکه بسیار پیچیده ای در ساختار فیزیکی برند یک شرکت یا سازمان پیدا کرد.

دکوراسیون داخلی شرکت
بسیاری احساس می کردند با سیاست مبلمان داغ هویت خود را از دست می دهند

مبلمان اداری داغ

مبلمان اداری داغ بعد از پایان عمر دوره تحول و ایجاد فضای کاری با پلان باز محبوبیت پیدا کرد. در این روش کارکنان به طور آزمایشی اجازه داشتند در تمام فضاهای کاری شرکت یا سازمان کار کنند که آن ها را به ادغام با دیگر کارکنان و اعضای شرکت یا سازمان تشویق می کرد و با استقلال بیشتری کار می کردند.  
اما اجرای این روش جنجال های بسیاری را بر انگیخت. بسیاری احساس می کردند با سیاست مبلمان داغ هویت خود را از دست می دهند و برای ایجاد ادغام با دیگر کارکنان تحت فشار قرار دارند. جابجایی از یک فضای کاری به فضای کاری دیگر در حقیقت سودمند واقع نشد و در بهبود میزان بهره وری کل کانال های ارتباطی شرکت یا سازمان با شکست مواجه شد.

دکوراسیون داخلی شرکت
فضا کار مدرن به دنبال افزایش انگیزه کارکنان است

فضای کار مدرن

سرانجام راه حل ایجاد فضای کار پرانرژی، سیستماتیک و کاربردی کشف شد. امروز فضای کار مدرن با ارائه مزایایی چون آزادی، اعتماد، حقوق خوب، پیشرفت شغلی، مشارکت تیمی، توانمندسازی، قدردانی و محیطی انگیزه بخش به دنبال ایجاد انگیزه در کارکنان برای انجام کار هستند.
امروزه نورپردازی، فضاهایی برای فعالیت های گروهی، رنگ و فناوری های جدید هنری، ساختار فیزیکی فضاهای کاری را به بهشت عدنی بدل ساخته است که کارکنان می توانند در آن بیاموزند، کشف کنند و موقعیت شغلی خود را ارتقاء دهند بی آنکه احساس اجبار کنند چرا که برای انتخاب کار کردن به صورت مستقل یا گروهی تا زمانی که احساس رضایت می کنند آزادند.

دکوراسیون داخلی شرکت
ارتباطات بسیار مهم است زیرا به افراد کمک می کند از انواع روابط کاری و دوستی بهتر بیاموزند

آینده- فضاهای کاری چابک

ولی همه چیز به اینجا جا ختم نمی شود. اگر به دنبال بهینه سازی صد در صد فضای کاری هستید که دقیقا متناسب با نیازهای افرادی که در کسب و کار، برند و فرهنگ سازمانی شما فعالیت دارند طراحی شود، شما به فضای کاری چابک احتیاج دارید. امروز بیشتر از همیشه رسیدن به اوج موفقیت به ارتباطات گره خورده است. می خواهید مانند دانشگاه ها باشید و در محیط کار شرکت خود فرصت هایی برای یادگیری و شغل نسلی ایجاد کنید. فضاهای کاری چابک با طراحی خوب و درست به وسیله فناوری بالا به ارتقاء تبادل نظر و بهبود بازیابی پیام رسی کمک می کند.
در فضای کار چابک شرکت ها و ادارات به صورت استراتژکیک طراحی می شوند و به کارکنان این امکان را می دهد براساس آنچه در ذهن دارند، مدت زمانی که برای گفتگو با فرد مشخصی نیاز دارند، حساسیت و فوریت گفتگو فضاهایی را برای دیدار یا خوشامدگویی به افراد دیگر انتخاب کنند در ضمن در انتخاب خود می توانند تفاوت های شخصیتی افراد را نیز مد نظر قرار دهند.
فضاهای کاری چابک این امکان را برای کارکنان فراهم می آورد تا پیرامون انتخاب کانال های ارتباطاتی مطلوب برای ملاقات های رو در رو تصمیمات آگاهانه بهتری اتخاذ کنند.
ارتباطات بسیار مهم است زیرا به افراد کمک می کند از انواع روابط کاری و دوستی بهتر بیاموزند و درک و اطلاعات بیشتری از نیازهای مشتری بدست آورند. ارزش اهمیت ارتباطات در همان سال های اولیه کار مشخص می شود و به عنوان عامل بسیار مهمی برای گسترش و الهام بخش فضاهای کاری بهینه سازی شده و هوشمند عصر جدید محسوب می شود.
دست آخر اینکه، ما از تغییراتی که در طی سال ها در فضاهای کاری رخ داده است می توانیم درس بگیریم. امروز دیگر می دانیم تجدید حیات محیط کار و توسعه ارتباطات این امکان را به شرکت ها و مردم می دهد تا کارشان را با لذت انجام دهند و دیگر حکم ابزاری نداشته باشند که کار را به اتمام می رساند.

دکوراسیون داخلی شرکت
این اسباب بازی بسیار ساده، امکان رها شدن از تنش و استرس را در حین انجام کار فراهم می آورد

دکوراسیون داخلی شرکت و فناوری

با نگاه مختصری به میزان تحول فناوری در طی این سال ها سرتان گیج می رود! دور نیست آن روز که کارکنان تمام شرکت ها و سازمان ها روی دوچرخه های الکترونیک یا رانک خود در فضای کار، که هم اکنون در برخی از فضاهای کاری شاهد آن هستیم، به این طرف و آن طرف بروند. امروزه حتی بسیاری از شرکت ها مراسم قدردانی برای ماشین آلات پیشرفته خود برگزار می کنند ماشین آلاتی که به ارتقاء سطح زندگی کارکنانشان کمک می کنند.
البته بهترین نوآوری ها فضاهای کاری آن هایی هستند که ما را تمام و کمال به هدف رسانده اند و سال هاست که به ما خدمت می کنند. مانند اسباب بازی ضد استرس. این اسباب بازی بسیار ساده، امکان رها شدن از تنش و استرس را در حین انجام کار فراهم می آورد و هنوز هم کاربرد دارد. راهکاری بسیار ساده که تاثیرات خطرات سلامتی رایج در محل کار که بسیاری در محیط های پرتنش کاری تجربه می کنند را به حداقل می رساند. بنابراین نباید به دلیل وحشت از هزینه ها از اضافه کردن آتیم های گران به فضای کار مانند آی پد اجتناب کنیم هر آیتمی اهمیت و تاثیر خود را دارد و به توسعه کسب و کار کمک می کند.

لزوم نوآوری های نسل زد در محیط کار

دنیا در حال تغییر است رقابتی بی امان همه دنیا را فرا گرفته است. وفاداری به برند نیز در حال کاهش است. بنابراین، حتی اگر خدمات با حتی الامکان سرعت ارائه دهید یا بهترین قیمت را برای محصول شرکت خود تضمین کنید، باز موفقیت شما محدود است تا زمانی که بر ابزاری سرمایه گذاری کنید که کارکنان شما نیاز دارند تا کارشان را درست انجام دهند. برخی لوازم و تجهیزات از اولویت های دکوراسیون داخلی شرکت هستند که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

دستگاه تصفیه هوا:

ددستگاهای تصفیه هوا یکی از بهترین راهکارها برای کاهش آلاینده هایی است که از طریق هوا منتقل می شوند و به بهترین شکل ممکن از پس میکروب ها بر می آیند. استفاده از دستگاه تصفیه هوا امنیت و سلامت کارکنان را تضمین می کند و بدین ترتیب میزان غیبت کارکنان کاهش می یابد. در ضمن اضافه کردن یک دستگاه تصفیه راه عالی است برای فضاهای کاری که هوای تازه در آن ها چندان جریان ندارد.

باتری پک یا بسته باتری:

در گذشته برای دیدار با اراباب رجوع، رفتن به جلسات، خوردن ناهار و تعاملات اجتماعی دائم در راه بودیم و زمان کم می آوردیم. امروز کافی است از راه دور دستگاه های الکترونیکی قابل حمل خود مانند آی پد را با پاتری پک شارژ کنید و هرجا که هستید ارتباطات لازم را برقرار کنید و دیگر نیازی به دویدن به این سو و آن سو ندارید.

بوفه:

بوفه یا آفیس بار، آفیس بار این امکان را به کارکنان شما می دهد تا مشتریانشان را به فضای شرکت بیاورند و کیفیت دکوراسیون داخلی و برند شرکت را به رخ بکشند و شبکه سازی کنند. در ضمن می توانید از آفیس بار به عنوان فضایی برای پذیرایی از کارکنان تان در مناسبت های مختلف استفاده کنید.
دستگاه قهوه ساز صنعتی: می خواهید اولین برخورد و ملاقات با مشتری مطلوب و خوشایند باشد تنها هفت ثانیه زمان می برد که در اولین ملاقات تاثیری شگرف بر مشتری بگذارید. یک فنجان چای یا قهوه مجالی می شود تا ارباب رجوع در مورد کیفیت کسب و کارتان و اینکه به چه میزان به مشتری خود اهمیت می دهید به قضاوت بنشیند، کیفیت قهوه یا چای را نیز مد نظر داشته باشید، قهوه و چای خوب احتمال ماندن و درخواست مشتری برای فنجان بعدی را افزایش می دهد!

تخته وایت برد الکترونیکی تعاملی:

تخت وایت برد الکترونیکی کاربردی همانند فلیپ چارت دارد. ابزرای برای ارائه و شرح و توضیح ایده ها که کارکنان را به مشارکت دعوت می کند. اما دیگر از برگ های کاغذ و قلم فلیپ چارت خبری نیست و اطلاعات و نوشته ها به آسانی پاک می شوند، این تخته ها ابزاری دوستدار محیط زیست هستند. در ضمن می توان اطلاعات و نرم افزارهای مختلف لپ تاپ یا کامپیوتر را بر روی صفحه تخته وایت برد تعاملی نمایش داد و با لمس کردن (به وسیله انگشت یا قلم مخصوص) آن ها را مدیریت کرد، عکس و دیدئو نمایش داد و بر روی محتوا یاداشت نوشت در واقع تخته وایت برد الکترونیکی تعاملی یک صفحه بزرگ کامپیوتر است.

فیت بیت:

چقدر خوب می شد اگر تمام کارکنان یک شرکت یا سازمان مجهز به فیت بیت بودند. فیت بیت با هدف تشویق مردم به ورزش کردن و داشتن بدنی سالم تر طراحی شد. این ابزار کوچک و شیک قادر است ضربان قلب، تعداد قدم های برداشته در روز، کیفیت خواب و بسیاری دیگر از فعالیت های فیزیکی کاربران را شناسایی و پردازش کند. در ضمن کاربران می توانند از طریق اپلیکیشنی که بر روی گوشی موبایل شان نصب می شود با سایر کاربران این ابزار ارتباط برقرار کنند. این ارتباط می تواند در تشویق کاربران به انجام تمرینات ورزشی موثر باشد، ابزاری عالی برای ساختن یک تیم ورزشی. در ضمن فیت بیت می تواند به یک سرگرمی سالم تبدیل شود.

ابزار الکترونیکی هوشمند بدون سیم:

استفاده از صفحه نمایشگر، کیبورد، موس کامپیوتر، پرینتر، هد فون و سایر ابزار الکترونیکی بدون سیم ایجاد چابکی سازمانی را هموارتر می سازد و این امکان را می دهد که کارکنان در کل سازمان یا شرکت فعالیت کنند و با دیگر کارکنان ادغام شوند. وجود چنین انعطاف پذیری در فضای کاری فرصت های بیشتری را برای رسیدن به موفقیت فراهم می کند.

میز با قابلیت تنظیم ارتفاع:

کارکنان زمان زیادی از ساعات کاری خود را پشت میز می گذارنند آن ها بعد از نشستن پشت میز برای ساعت های طولانی به سختی حاضر می شوند از جای خود بلند شوند و این آثار مخرب و زیان آوری بر روی سلامتی آن ها می گذارد از اینرو این روزها به اهمیت دادن به ورزش در محل کار تاکید فراوانی شده است. میزهایی با قابلیت تنظیم ارتفاع افراد را وادار می کند که از پشت میز بلند شوند و حتی در بعضی مواقع ایستاده تمرینات فیزیکی انجام دهند که احساس اعتماد به نفس و توانمندی را در آن ها افزایش می دهد.

میز تعاملی لمسی:

در طراحی میز تعاملی لمسی از نرم افزار هایتک و تصاویر بصری خیره کنند استفاده شده است.میز تعاملی لمسی نوعی میز هوشمند، بسیار جذاب و سرگرم کننده است که کاربردهای مختلفی دارد که از آن بنا به نیاز کاربر استفاده می شود. مانند جستجو در اینترنت، بازی و سرگرمی، آموزشی، قابلیت نمایش طرح ها و فایل ها در جلسات گروهی، امکان نصب ترم افزارهای مدیریتی و اشتراک گذاری ایده ها و طرح در محیطی تعاملی و بسیاری کاربردهای دیگر. در ضمن سرعت بالا یکی از ویژگی های کاربردی این محصول به شمار می آید.

جوک باکس:

جوک باکس دستگاه خودکار پخش موسیقی است که معمولا با سکه کار می کند و به نام های دیگری آیپد داک یا واینال پلیر معروف است. اسم آن هرچه که باشد اهمیتی ندارد مهم آن است که وجود آن در هر فضای کاری می تواند مفید باشد. البته شرکت های مختلف آزاد و مختارند که دیدگاه خود را راجع به حق گوش دادن به موسیقی در محل کار داشته باشند. اما به هر حال موسیقی راهکار بسیار ساده ای است که به بالابردن روحیه افراد و ایجاد انگیزه کمک می کند و آن ها را کمی شاد و سرحال می سازد.

صفحه کلید تابشی:

صفحه کلید تابشی در اصل تصویر یک صفحه کلید مجازی است که بر روی یک سطح تابانده می شود. دستگاه لیزری کوچک قابل حملی این تصویر مجازی را بوسیله پرتوهای لیزر بر روی هر سطحی ساطع می کند و از اشعه مادون قرمز برای شناسایی حرکات دست کمک می گیرد. این دستگاه قابل حمل از طریق بلوتوث یا یو اس بی به تلفن همراه متصل می شود و کمک می کند تا تمام صفحه کیبورد مجازی را در هنگام تایپ یا ایمیل کردن در اختیار داشته باشید. این فناوری برای کارکنانی که در بیرون از محل کار هستند یا دسترسی به آیپد ندارند و می خواهند چیزی در رابطه با کار تایپ کنند یا ایملی بفرستند بسیار مناسب است. درضمن فناوری بسیار کاربردی برای افرادی است که فقط با گوشی همراه کار می کنند.

نورپردازی با لامپ ال ای دی:

لامپ های ال ای دی نسبت به لامپ های معمولی ۵۰ درصد کارآمد تر هستند. گرمای کمتری نسب به سایر لامپ ها ایجاد می کنند که از اتلاف انرژی جلوگیری می کند. این لامپ ها با دوام و دوستدار محیط زیست هستند در ضمن هزینه نگهداری کمتری نیاز دارند. نزدیک به ۱۰۰ هزار ساعت یا بیشتر کار می کنند. نوری که از خود ساطع می کنند به نور طبیعی شبیه تر است بنابراین افراد در زیر نور آن احساس راحتی و آرامش بیشتری می کنند و در نتیجه بهره وری آن ها نیز افزایش می یابد.

ابزار هوشمند:

آی پاد، آی پد، تلفن همراه… اکثریت ما حداقل یکی از این ابزارها یا ابزاری مشابه به آن ها را داریم. این ابزار نقشی حیاتی و مهم در فضاهای کاری دارند. گوشی تلفن همراه این امکان را به کارکنان می دهد کارشان را به بهترین نحو انجام دهند حتی اگر در محل کار خود حضور نداشته باشند.
هدفون های حذف کننده نویز: تمرکز برای برخی افراد در محیط کار آسان نیست. علی رغم اینکه در محیط های کاری فضاهایی آرام طراحی شده اند تا کارکنان بدون وجود عوامل حواس پرتی بتوانند وظایفشان را به درستی انجام دهند ولی آمار نشان می دهد که برخی کارکنان هنوز ترجیح می دهند که در وسط همهمه فضای کاری قرار گیرند و به کار خود مشغول شوند بی آنکه صداها برای آن ها ایجاد مزاحمت کند. بهترین راهکار برای برآورده کردن این خواسته کارکنان استفاده از هدفون های حذف کننده نویز است. استفاده از کنترل کننده نویزها به کارکنان اجازه می دهد تا بتوانند صداهای مزاحم اطراف را در حین کار را حذف کنند یا به موسیقی گوش دهند بدون آنکه مجبور باشند صدای موسیقی را زیاد کنند تا دیگر صداهای مزاحم را نشنوند.

ارگانیزر یا نظم دهنده:

گوشی همراه، قلم، کاغذ یادداشت چسپ دار، سوهان ناخن و خیلی لوازم دیگر که بدون آن ها نمی توانیم سر کنیم. بنابراین می توانید با ارگانیزر سر و سامانی به آن ها بدهید. ارگانیزر در شکل و اندازه های مختلف در بازار موجود است. مدلی از آن را تهیه کنید که مناسب خرت و پرت های ریز و درشت مورد نیازتان باشد.

میز پینگ پنگ:

همه کارکنان نیاز دارند برای مدتی کوتاه میز کار خو را رها کرده، از صندلی جدا شوند و استراحتی کنند. وجود میز پینگ پنگ در فضاهای کاری ایده ای بی نظیر است. کارکنان می توانند در زمان استراحت به بازی پینگ پنگ مشغول شوند. آن ها در حین بازی به ایجاد تعاملات اجتماعی با دیگر همکاران ترغیب شده و انگیزه شان برای کار افزایش می یابد سرگرم می شوند و در فضایی رقابتی ورزشی قرار می گیرند که باعث می شود به سلامت جسمانی خود بیشتر اهمیت دهند.

فضاهای بدون آنتن دهی:

عوامل مزاحم و مخل تمرکز بسیاری در محیط کار وجود دارد که تمرکز کردن را دشوار می سازد. از اینرو نیاز است برای مدت زمانی کوتاه از شر این عوامل خلاص شد و استراحتی به خود داد. فضای بدون آنتن دهی تلفن همراه و فضای گریز (فضایی باز در محل کار است که کارکنان می توانند در آنجا استراحت کنند، غذا بخورند یا قرارهای غیر رسمی یا غیر کاری خود را داشته باشند) از بایدهای یک محیط کاری یا اتاقک اداری (Office Booth) راهکارهایی هستند که برای حل این مشکل ارائه شده اند. مثلا اتاقک اداری این امکان را برای کارکنان فراهم می آورد که در فضایی ساکت استراحت کنند، به کار خود مشغول شوند یا ملاقات های کاری داشته باشند به دور از هرگونه سر و صدایی و بدون وجود عوامل حواس پرتی. برخی از مدل های آن ها طوری طراحی شده اند که کارکنان بتوانند از گوشی همراه خود به طورمستقل برای انجام کار استفاده کنند.

سطوح قابل شستشو با قابلیت استفاده مجدد:

اگر در محیط کاری باشید و افکار بی نظیری فی البداهه به ذهن تان خطور کند چه می کنید؟ وجود از انواع ورق تخته وایت برد که نیازی به میخ و چسب برای نصب بر روی دیوار ندارند یا دیوار شیشه ای در محیط کار به شما این امکان را می دهد تا بتوانید ایده های خود را روی آن ها با قلم مخصوص بنویسند که به راحتی پاک می شوند و دوباره سایر افراد می توانند ایده های خلاقانه خود را روی آن ها پیاده کنند.

اسباب بازی های ضد استرس:

این اسباب بازی به ظاهر ساده بسیار مفید است، باعث کاهش استرس می شود و فعالیت فیزیکی بازی با این اسباب بازی با تحریک کردن ذهن به یادیگری افراد در محیط کمک می کند. با سرمایه گذاری به ظاهرکوچک برای تهیه این اسباب بازی ضد استرس به محصول مارک دار شرکت خود دست خواهید یافت.

تلوزیون:

تلوزیون را می توان به عنوان ابزار سرگرمی و تفریحی مناسبی برای ساعات استراحت یا صرف غذا در نظر گرفت. گذشته از این با تلوزیون می توانید از تمام رویدادهایی جهان خبردار شوید که برای داشتن کسب و کار موفق لازم است. می توانید در تمام بخش های اداره، سازمان یا شرکت تلوزیون نصب کنید و در صورت نیاز از طریق آن پیام های مورد نظرتان را به مشتریان یا کارکنان ارسال کنید. در ضمن می توانید از تلوزیون در اتاق جلسات به منظور نمایش اطلاعات استفاده کرد.

یو اس بی:

کاربردهای یو اس پبی نیازی به گفتن ندارد. اما امکان نگهداری اطلاعات مهم در یو اس بی حکم آب حیات را دارد. به بسیاری از ابزار دیجیتالی هوشمند متصل می شود و بوسیله آن به راحتی می توان اطلاعات را از یک سیستم دیجیتالی به کامپیوتر و سایر سیستم های دیجیتالی انتقال داد به خصوص زمانی که به اینترنت دسترسی ندارید.

دیتابیس آنلاین مجازی:

دیتا بیس آنلاین مجازی یا پایگاه داده آنلاین راهکاری عالی برای خالی کردن فضای هارد دیسک است. در واقع کاربردی مشابه یو اس پی دارد که می توانید اطلاعات هارد دیسک را به دیتابیس آنلاین مجازی منتقل کنید. دیتابیس آنلاین مجازی این امکان را می دهد که به سرعت و آسان نسخه پشتیبانی از فایل ها تهیه کنید بدین ترتیب دیگر مجبور نیستید فضای کاری خود را با انبوهی از تجهیزات اطلاعاتی مانند کامپیوتر، مانیتور و غیر پر کنید.

ساعت:

داشتن یک سبک زندگی سالم مستمر به حفظ تعادل درست میان کار و زندگی نیاز دارد. ساعت ابزاری که بی شک همه ما به آن نیاز داریم تا بتوانیم برای انجام فعالیت هار روزمره برنامه ریزی کرده و تعادل لازم را میان آن ها یجاد کنیم. اپل واچ ساعتی است که قرار است مسیر ما را در رسیدن به این تعادل هموار کند قابلیت های ریز و درشت فراوانی دارد. به سرعت در زمان لازم اطلاعات را در اختیارتان قرار می دهد یعنی زمان رفتن به محل کارتان را به شما اطلاع می دهد، بوسیله اپل واچ می توانید به تماس های تلفنی پاسخ دهید، یادداشت صوتی را ضبط کنید، زمانی که در حرکت هستید پیام و ایمیل ارسال کنید و بسیاری کاربردهای دیگر.
مبل بین بگ دو ایکس لارج: مبل بین بگ قول آسایی که در رنگ ها ی مختلف موجود است نه تنها ظاهری شگفت انگیز دارد بلکه به راحتی قابل حمل است و راهکاری بی نظیر برای برای فضاهای کاری چابک به شمار می آید.

تشک یوگا:

امروزه دیگر ورزش کردن افراد در محیط کار پدیده ای عجیب و غریب نیست. انجام یوگا از طریق حرکات فیزیکی و مدیتیشن خاص به کاهش استرس کارکنان کمک می کند، اضطراب و تشویش را تقلیل می دهد، به حفظ سلامتی گردن و شانه ها به خاطر نشستن زیاد پشت میز کمک می کند، فشار خون را کاهش می دهد. برای کارکنان خود شرایط انجام ورزش یوگا را با تهیه حصیرهای یوگا فراهم کنید و نتیجه شگفت آور آن را ببینید.

تخت چرت بعد از ظهر:

شاید کمی سرخوشانه به نظر آید اما تعبیه تخت خواب هایی در محیط کار برای کارکنان تا فرصتی برای یک چرت کوتاه داشته باشند اصلا پیشنهاده مسخره ای نیست. امروزه دیگر چرت زدن یا خواب نیمروز در محل کار به معنای تنبلی و از کار درفتن نسیت بلکه بیشتر به این مفهوم است چرتی کوتاه در محل کار باعث می شود تا بدن و ذهن کارکنان به مساعدترین حالت خود دست یابد تا عملکرد بهتری در حین کار داشته باشند. تحقیقات ناسا نشان داده است که خواب نیمروز به مدت فقط ۲۶ دقیقه بهره وری را تا ۳۴% و هشیاری را تا میزان ۵۴% افزایش می دهد (۲۰۱۴). بی خواب شبانه میزای بهره وری شان کاهش م و احتمال خطا را افزایش می دهد و در نتیجه هزینه ای برای شما و کسب و کارتان به همراه دارد.

دکوراسیون داخلی شرکت چیزی بیش از زیباسازی محیط کار است. علم و دانشی در آن نهفته است که به نیاز های کسب و کار و تعامل کارکنان و کارفرما با محیط کار می پردازد. کارکنان از با ارزش ترین دارایی یک سازمان به شمار می آیند بنابراین فراهم آوردن محیط کاری با کیفیت برای کارکنان از اهمیت بسزایی برخوردار است، محیط کاری که زمان مفید انجام کار، انگیزه و بهره وری کارکنان افزایش می دهد.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۳۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

رنگ سبز نعنایی؛ آفتاب پرستی که خود را با هر سبک و رنگی هماهنگ می کند

شاید رنگ سبز نعنایی شما را به یاد سرامیک ها و درهای چوبی خانه های قدیمی یا حتی یخچال های ق…