صفحه اصلی دکوراسیون و معماری داخلی بهترین دانشگاه های معماری داخلی جهان

بهترین دانشگاه های معماری داخلی جهان

۴
بهترین دانشگاه های طراحی داخلی
nowrooz

مدت هاست که برای عاشقان دکوراسیون و کسانی که علاقه مند هستند تا در مورد چیدمان فضاها، رنگ ها و منسوجات بیشتر بدانند، رشته تحصیلی طراحی داخلی و معماری داخلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در جهان پدیدار شده ست. ۱۰ دانشگاه معماری داخلی برتر جهان که با بهترین برنامه های درسی به آموزش این رشته می پردازند در امریکا، اروپا و استرالیا قرار دارند.
طراحی و معماری داخلی صرفا تزیین یک فضا نیست بلکه مطالعات آن شامل ارگونومی، مفاهیم فضایی، طراحی به کمک رایانه، روانشناسی و موارد دیگر نیز است. علاوه بر این، یک طراح داخلی موظف است مهارت های ارتباطی خوبی با دیگران داشته باشد و به اصطلاح جزئی از مردم باشد و نیازهای مشتریان خود و آنچه آن ها انتظار دارند را درک کند.
یک طراح داخلی با مخاطبان و مشتریان مختلفی از پزشکان گرفته تا افراد مشهور مواجه خواهد شد؛ بنابراین، دستیابی به آموزشی با کیفیت بسیار مهم است تا او را از ترندها و تکنولوژی های روز جلوتر نگه دارد.
در این مقاله به معرفی برخی از بنام ترین دانشگاه های برتر طراحی داخلی جهان پرداخته ایم، تا اگر قصد تحصیل در بهترین دانشگاه های طراحی جهان را دارید، بیشتر با آن ها آشنا شوید، آگاهی از مفاد و برنامه درسی این دانشگاه ها نیز می تواند برای مطالعات شخصی علاقه مندان و مدرسان راه گشا باشد.

دانشگاه معماری داخلی
ده دانشگاه معماری داخلی برتر جهان

۱.  موسسه پرات، نیویورک

موسسه پرات، مرکز طراحی داخلی ایالات متحده است که در نیویورک واقع شده. این موسسه یک دانشگاه خصوصی است که رشته های معماری، طراحی و هنرهای لیبرال را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد.
دوره های طراحی داخلی پرات در نظرسنجی های مختلف و حرفه ای مانند هوش طراحی (DesignIntelligenceداموس (Domus) و رتبه بندی دانشگاهی جهانی کیو اس و غیره، چندین سال در بین ۵ دوره برتر در ایالات متحده و ۱۰ تای برتر جهان رتبه بندی شده است.
دوره های طراحی داخلی، نوعی آموزش معماری هستند که در آن دانشجویان می توانند تمام جنبه های طراحی داخلی اعم از فضا، منابع نوری، مواد، بافت ها، رنگ ها، تناسبات، مسئولیت های محیط زیستی، محیط انسانی، فرهنگ و…. را بیاموزند. علاوه بر این مطالعات، کارگاه های عملی و پروژه های هیجان انگیز طراحی با صنعت، بخشی از برنامه های این رشته جذاب هستند.
فرآیند پذیرش این دانشگاه به صورت آنلاین است؛ دانشجویان علاقه مند می توانند قبل از درخواست، وبسایت دانشگاه را برای اطلاع از کلیه شرایط پذیرش، بررسی کنند.

دانشگاه معماری داخلی

۲. کالج هنر و طراحی ساوانا یا SCAD

کالج هنر و طراحی ساوانا یک مدرسه هنری خصوصی است که در ساوانا، آتلانتا و هنگ کنگ واقع شده است. این مدرسه همچنین فرصت های مطالعاتی خارجی را در لاکوست فرانسه و با برنامه های آنلاین فراهم می کند.
کالج ساوانا مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته های طراحی داخلی برای انتقال تفکر انتقادی، کار گروهی مشترک، ارتباطات و اخلاق مهیا کرده است. همچنین این کالج به طراحان مشتاق یاد می دهد که طراحی برای حفظ محیط زیست، طراحی اجتماعی و جهانی را تمرین کنند.
علاوه بر آن، در کالج ساوانا دانشجویان می توانند یک یا چندین رشته را متناسب با نیاز خود از میان رشته های طراحی مبلمان، طراحی شهری و طراحی سرگرمی نیز انتخاب کنند.
نظر سنجی هوش طراحی و شورای آینده طراحی در سال ۲۰۱۸، رتبه اول کارشناسی و کارشناسی ارشد طراحی داخلی در ایالات متحده و بین ۱۰ کشور برتر جهان را به SCAD اختصاص دادند.
روند پذیرش و درخواست ثبت نام درکالج هنر و طراحی ساوانا بصورت آنلاین است؛ دانشجویان علاقه مند باید وبسایت را بررسی، نوع ثبت نام را انتخاب کرده و براساس آن اقدام کنند.

دانشگاه معماری داخلی
ده دانشگاه معماری داخلی برتر جهان

۳. دانشکده طراحی رود آیلند یا  RISD

دانشکده طراحی رود آیلند یکی از اولین مدارس هنر و طراحی در ایالات متحده بوده و در میان مدارس عالی رتبه جهان قرار دارد.
این دانشکده در پروویدنس، رودآیلند واقع شده است و کارشناسی و کارشناسی ارشد بیش از ۲۱ رشته تحصیلات تکمیلی را  ارائه می دهد.
دانشگاه رودآیلند دو درجه کارشناسی و ارشد را در رشته های معماری داخلی و طراحی مبلمان نیز برگزار می کند.
برنامه های درسی این دانشگاه کاملا سختگیرانه و مبتنی بر یادگیری عملی و استودیو محور ایجاد شده اند. علاوه بر این، دانشکده طراحی رودآیلند برنامه  های درسی کوتاه  مدتی را برای داوطلبان در تمام سنین و همچنین برنامه ها یا کارگاه هایی سفارشی برای متخصصان با تجربه جهت ارتقاء دانش و مهارتشان نیز در نظر گرفته است.
بسیاری از فارغ التحصیلان RISD در زمینه های کاری خود به طراحانی مشهور تبدیل شده اند. پذیرش در دانشکده طراحی رود آیلند بسیار گزینشی است؛ دانشجویان علاقه مند می توانند شرایط پذیرش را بررسی کرده و یک بسته درخواست پذیرش کامل و چندجانبه تهیه کنند.

دانشگاه معماری داخلی
ده دانشگاه معماری داخلی برتر جهان

۴. آکادمی طراحی فلورانس یا FDA

آکادمی طراحی فلورانس یکی از بهترین مدارس طراحی اروپا است که در رشته های طراحی داخلی، طراحی گرافیک و طراحی صنعتی در طی چندین سال در بین مدارس برتر دنیا قرار گرفته است. دانشجویان، دروس را در این آکادمی از استادانی حرفه ای و پیشرو در زمینه های کاری خود، یاد می گیرند.
آکادمی طراحی فلورانس، یک دوره طراحی داخلی آکادمیک را نیز برای دانشجویان بدون تجربه قبلی طراحی و یک دوره ارشد طراحی داخلی را  برای فارغ التحصیلان و متخصصانی که مایل به بهبود مهارت و دانش خود هستند، طراحی کرده است. علاوه بر این، آکادمی همچنین یک دوره کارشناسی ارشد فشرده دوگانه در طراحی داخلی را ارائه می دهد که از طریق آن می توانید دوره طراحی داخلی خود را با یکی از رشته های طراحی گرافیک یا طراحی صنعتی ترکیب کنید.
تمام رشته های ارائه شده در این آکادمی به زبان انگلیسی تدریس می شوند.
دانشجویان می توانند برای جزئیات بیشتر در مورد روند پذیرش به وبسایت آکادمی طراحی فلورانس مراجعه کنند.

دانشگاه معماری داخلی
ده دانشگاه معماری داخلی برتر جهان

۵. مدرسه طراحی داخلی نیویورک

مدرسه طراحی داخلی نیویورک یک کالج خصوصی است؛ اما نه یک کالج غیرانتفاعی برای مطالعات طراحی.
رشته های برتر و منحصر به فرد طراحی داخلی این مدرسه شامل کارشناسی و کارشناسی ارشد طراحی داخلی، ام پی اس طراحی داخلی مراکز بهداشتی (MPS یا ارشد مطالعات حرفه ای، نوعی مدرک کارشناسی ارشد است که در آن بر مهارت های عملی تاکید دارد)، ام پی اس طراحی روشنایی، ام پی اس طراحی داخلی پایدار است.
مدرسه طراحی داخلی نیویورک همچنین یک دوره آموزش پایه ای طراحی داخلی و یک دوره کاردانی علوم کاربردی طراحی داخلی را برای کسانی که پیشینه قبلی در این زمینه ندارند، ارائه می دهد. این دانشکده دارای رکورد استخدام شغلی ۹۸ % فارغ التحصیلان کارشناسی و ۱۰۰ درصد فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی در مدت شش ماه پس از فارغ التحصیلی در طی سال های ۲۰۱۶ – ۲۰۱۷ است.
این مدرسه طراحی که دانشجویانی از بیش از ۵۵ کشور، در آن تحصیل می کنند، یک دانشگاه بین المللی محسوب می شود. متقاضیان علاقه مند به تحصیل در این مدرسه می توانند وبسایت مدرسه را برای انجام مراحل آنلاین درخواست بررسی کنند.

دانشگاه معماری داخلی
ده دانشگاه معماری داخلی برتر جهان

۶. کالج هنر و طراحی ویژوال ونکوور یا VCAD

کالج هنر و طراحی ویژوال ونکوور که به عنوان کالج هنر و طراحی ونکوور نیز شناخته می شود، یک کالج حرفه ای در ونکوور کاناداست. این کالج با ارائه رشته های درسی صنعت محور، نتایج موفقیت آمیز حرفه ای را برای دانشجویان خود به ارمغان آورده است. رشته های موجود در این کالج از معماری و توسعه بازی گرفته تا طراحی داخلی را شامل می شود.
داوطلبان تحصیل در رشته طراحی داخلی می توانند از بین دیپلم عادی طراحی داخلی یا کارآموزی طراحی داخلی یکی را انتخاب کنند. دیپلم کارآموزی به دانشجویان این امکان را می دهد تا در یک محیط واقعی کار کنند و مهارت ها و دانش خود را ارتقا دهند. کالج هنر و طراحی ونکوور توصیه می کند که داوطلبان متقاضی با یکی از نمایندگان پذیرش این دانشکده تماس بگیرند تا راجع به جزئیات برنامه های درسی و پذیرش اطلاعات کسب کنند. علاوه بر آن، داوطلبان می توانند در مورد اهداف شغلی و آرزوهای خود با نماینده پذیرش صحبت کنند تا در انتخاب رشته متناسب به آنها کمک کند.

دانشگاه معماری داخلی
ده دانشگاه معماری داخلی برتر جهان

۷. موسسه طراحی وایت هاوس، استرالیا

موسسه طراحی وایتهاوس با دو محوطه دانشگاهی در ملبورن و سیدنی، یک موسسه طراحی خصوصی است که به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین موسسات طراحی در سراسر جهان شناخته شده است.
نظر سنجی مشهور دامین (Domain) و سایر نظرسنجی های حرفه ای، این موسسه طراحی را به عنوان آموزشگاه شماره یک طراحی داخلی در استرالیا رتبه بندی کرده اند.
موسسه طراحی وایتهاوس برای علاقمندان به رشته طراحی داخلی، یک دوره کارشناسی دو ساله طراحی داخلی و یک دوره یک ساله کارشناسی ارشد طراحی در یک رشته منتخب را پیشنهاد می دهد. این موسسه علاوه بر طراحی داخلی، رشته هایی همچون طراحی مد و استایلنگ خلاق را نیز در چارچوب های درسی خود ارائه می دهد.
وایتهاوس شبکه ای جهانی از فارغ التحصیلان و ارتباطات صنعتی قوی دارد و بستر مناسبی برای جهانی شدن دانشجویان و نشان دادن استعدادهایشان فراهم می کند. این مدرسه خاستگاه بسیاری از رهبران برجسته در زمینه های مربوط به خود بوده است.

دانشگاه معماری داخلی

۸. دانشگاه RMIT ، ملبورن

دانشگاه RMIT یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در شهر ملبورن استرالیا واقع شده است. این دانشگاه یکی از مدارس برجسته هنر و طراحی جهان و همچنین یکی از ثروتمندترین دانشگاه های استرالیا است. این دانشگاه تعداد بسیار زیادی رشته ها را به صورت تمام وقت ارائه می دهد و دوره های کوتاه مدت و همچنین دوره های آنلاین نیز دارد.RMIT  دوره های طراحی داخلی خود را به صورت دوره های دیپلم، فوق دیپلم و همچنین لیسانس و یا گواهی IV (این گواهینامه به کسب مهارتی خاص به صورت عملی در دوره ای ۶ تا ۱۲ ماهه دلالت می کند.) ارائه می دهد.
همه دوره های آموزشی این دانشگاه که توسط کارشناسان صنعت تدریس می شوند، با دقت و ظرافت طراحی شده اند تا نیازهای خاص فردی را مرتفع کرده و نتایج شغلی ویژه ای را به ارمغان آورند.
در طول این دوره ها فرصت تعامل با صنعت از طریق پروژه های دنیای واقعی و کارگاه ها برای دانشجویان فراهم شده است تا مهارت های شغلی را به صورت واقعی کسب کنند.
هر دوره این دانشگاه شرایط خاصی برای پذیرش دارد؛ دانشجویان علاقه مند می توانند قبل از درخواست، وبسایت RMIT را برای آگاهی از جزئیات پذیرش بررسی کنند.

دانشگاه معماری داخلی
ده دانشگاه معماری داخلی برتر جهان

۹. مؤسسه طراحی دوبلین یا DID

یکی دیگر از مدارس برتر طراحی اروپا و جهان، انستیتوی طراحی دوبلین ایرلند است. رشته های درسی ارائه شده در این انستیتو شامل دوره های طراحی گرافیک، طراحی مد، طراحی داخلی، طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) و دوره های تجربه کاربری (UX) و طراحی و توسعه وب است.
دوره های طراحی داخلی این مدرسه از دیپلم عالی ملی تا لیسانس را شامل می شود. علاوه بر این، دوره های کوتاه مدت طراحی داخلی و طراحی به کمک کامپیوتر نیز که از ۶ تا ۱۰ هفته زمان می برد، در این مدرسه ارائه می گردد. موسسه طراحی دوبلین  قدیمی ترین کالج آموزش عالی خصوصی برای طراحی تخصصی در جمهوری ایرلند است.

دانشگاه معماری داخلی

۱۰. مدرسه طراحی داخلی لندن

مدرسه طراحی داخلی لندن که تنها در ارائه آموزش های تئوری و عملی طراحی داخلی تخصص دارد، از مشهورترین مدارس طراحی داخلی در جهان است. این مدرسه دوره های آموزشی متنوعی را برای افراد با نیازها و سوابق مختلف طراحی کرده است که این دوره ها از دیپلم حرفه ای طراحی داخلی و دیپلم طراحی مسکونی گرفته تا دوره های شبانه پاره وقت را شامل می شوند.
دوره های مدرسه طراحی داخلی لندن نه تنها می تواند دانش آموزان را به عنوان یک طراح داخلی خبره پرورش دهد، بلکه برای افرادی که مایل به کسب دانش خاص و توسعه بیشتر فضاهای شخصی خود هستند، نیز مناسب است. برنامه های دوره ها توسط طراحان خبره و متخصصان این حوزه ها آموزش داده می شوند.
دانش آموزان می توانند فرم درخواست آنلاین خود را در وبسایت مدرسه پر کرده و برای یک دوره خاص اقدام کنند.
علاوه بر ده مدرسه برتر ذکر شده در بالا، سایر دانشگاه های معتبر برای تحصیل در رشته طراحی داخلی در سراسر جهان به شرح ذیل است:

انستیتوی طراحان داخلی کالیفرنیا
کالج هنر چلسی، دانشگاه هنر لندن
دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ
آکادمی گرندس ترس (Grandes Terres) پاریس
مدرسه مدیریت خلاقیت کارپاپول (Crapapole Ecole de Creation Management) فرانسه
مدرسه طراحی پارسونز (Parsons School for Design) ایالات متحده
دانشگاه سینسیناتی ایالات متحده
دانشگاه فناوری سیدنی، استرالیا
کالج طراحی بیلی بلو (Billy Blue College of Design)، استرالیا

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۴۴

۴ نظر

 1. شیده

  ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ ساعت ۱۹:۲۱

  برترین های معماری هم همینا هستند؟

  پاسخ دهید

 2. حسینی

  ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ساعت ۱۰:۲۱

  با این قیمت دلار که دیگه نمیشه به تحصیل خارج از ایران فکر کرد…

  پاسخ دهید

 3. داریوش

  ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ ساعت ۱۷:۴۳

  باسلام درکشور ایران کدامین دانشگاه در زمین معماری داخلی از کیفیت بهتری برخوردار است

  پاسخ دهید

  • تحریریه خوگرنیوز

   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ ساعت ۲۰:۱۴

   سلام دوست عزیز وقت به خیر.
   پذیرش رشته معماری داخلی در دانشگاه های ایران بسیار محدود است و در نظام آموزشی توجه چندانی به این رشته نمی شود. با این حال در بین دانشگاه های سراسری که این رشته را ارائه می کنند دانشگاه هنر تهران، از کیفیت آموزشی بهتری برخودار است. دانشگاه های سوره و علم و فرهنگ نیز در بین دانشگاه های غیردولتی اعتبار قابل توجه تری در آموزش رشته های معماری دارند.

   پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

نگاهی به دکوراسیون خانه جاستین و هیلی بیبر

دکوراسیون داخلی و مبلمان خانه ۶۱۰۰ متر مربعی جاستین بیبر (Justin Bieber)، خواننده مشهور ام…