صفحه اصلی دکوراسیون و معماری داخلی بهترین رنگ را برای دکور مغازه پوشاک خود انتخاب کنید!

بهترین رنگ را برای دکور مغازه پوشاک خود انتخاب کنید!

۰
رنگ دکور مغازه پوشاک
denitte

کسب و کار هر فرد، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و همه ما تمام تلاش خودمان را برای رونق بخشیدن به کسب و کار خود انجام می دهیم. ظاهر کسب و کار، به خصوص در کسب و کارهایی که رفت و آمد مشتری در آن صورت می گیرد، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی از این نوع کسب و کارها، داشتن یک فروشگاه است که اهمیت ظاهر آن بسیار بالاتر از دیگر انواع کسب و کار است. اگر یک فروشگاه پوشاک داشته باشید، به خوبی می دانید دکور مغازه شما چه تاثیری در ورود و حفظ مشتری در محیط مغازه تان خواهد داشت.
اگر قصد دارید دکور مغازه پوشاک تازه تاسیس خود را بچینید یا تغییر در دکور مغازه خود دهید، بهتر است اطلاعات بیشتری درباره رنگ و چیدمان دکور مغازه پوشاک کسب کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.
علاوه بر رنگ خود لباس های موجود در یک مغازه، دکور آن نیز روی ذهن مشتریان تاثیر خواهد گذشت. اگر دکور خود را به خوبی اجناس داخل آن انتخاب کنید، احتمالا فروش خوبی را نیز تجربه خواهید کرد.

رنگ دکور مغازه پوشاک
استفاده از تم سفید و مشکی باعث می شود افرادی که به دنبال این دست پوشاک هستند، با دیدن دکور سفید و مشکی مغازه تان از دور، به سمت آن کشیده شوند

رنگی متناسب با محصولات خود انتخاب کنید!

اگر پوشاک موجود در مغازه شما، از رنگ ها، جنس ها و کاربردهای متنوعی برخوردار است، استفاده از دکور مینیمال، و تک رنگ به ویژه با رنگ های خنثی و کمرنگ می تواند بستر مناسبی برای دکور شما باشد و انتخاب را برای مشتری آسان تر کند. در دکور مونوکروم یا تک رنگ از طیف روشن تا تیره یک رنگ خاص بهره برده می شود. دقت کنید در فروشگاه های پوشاک که تنوع محصولات بسیار زیاد است، نباید دکوری با تنوع چند رنگ به صورت پراکنده داشت چرا که فضا را در هم و نا منظم به نظر می رساند. در عوض می توانید با سایه روشن یک رنگ به تقسیم بندی کاربردی فضا کمک کنید. برای مثال آبی روشن را به قسمت لباس های زنانه و آبی تیره را برای لباس های مردانه در نظر بگیرید و بخش لباس کودک را با آبی پاستلی طراحی کنید.
اگر قرار است در مغازه خود لباس کودکان را به فروش برسانید، دکوری به رنگ های شاد و فام بهترین انتخاب هستند. چرا که مشتری نهایی شما کودک است. اگر بتوانید با استفاده از رنگ های صورتی، آبی و سبز خالص یا پاستلی کودکان را به مغازه خود جذب کنید و در نهایت باعث ماندگاری بیشتر آن ها در محیط خود شوید، به والدین آن ها کمک می کنید زمان بیشتری را در مغازه پوشاک شما سپری کنند و در نتیجه احتمالا خرید های بیشتری نیز از مغازه شما خواهند کرد.
اگر قرار است در فروشگاه لباس خود، اقدام به فروش انواع لباس شنا کنید، برای رنگ دکور مغازه پوشاک لباس های شنا و ساحلی،  از رنگ های موجود در طبیعت و ساحل کمک بگیرید. تصور کنید ترکیب رنگ آبی با رنگ شن های ساحل همراه با سبزی درخت های موجود می توانند به خوبی تداعی گر حس و حال دریا باشند و اگر کسی قصد خرید لوازم شنا و دریا را داشته یا صرفا به ساحل و دریا علاقه مند باشد، با درصد احتمال بسیار زیادی وارد مغازه شما خواهد شد. هم چنین تاثیر رنگ های ساحلی باعث می شود مشتریانی که وارد محیط مغازه پوشاک شما می شوند، به دلیل احساس آرامشی که از این رنگ ها ناشی می شود، مدت زمان بیشتری را در مغازه شما بمانند.
به همین منوال، اگر مغازه شما محلی برای فروش کت و شلوارهای رسمی مردانه است، استفاده از تم سفید و مشکی باعث می شود افرادی که به دنبال این دست پوشاک هستند، با دیدن دکور سفید و مشکی مغازه تان از دور، به سمت آن کشیده شوند.

رنگ دکور مغازه پوشاک
رنگ ها ارتباط مستقیمی روی حس و حال مشتریان دارد

با رنگ، حس و حال مشتریان خود را تغییر دهید!

همه ما، درباره روانشناسی رنگ ها خوانده یا شنیده ایم و احتمالا تاثیر برخی از رنگ ها روی تفکرات ذهنی خودمان را به خوبی می شناسیم. اگر تاثیر روانشناسی رنگ ها روی ذهن خود را احساس کرده باشید، احتمالا می دانید، همان طور که رنگ ها می توانند در حس و حال لحظه ای ما تاثیر داشته باشند، روی حس و حال طولانی لحظه ای مشتریان نیز تاثیرگذار خواهند بود و حس و حال مشتریان، ارتباط مستقیمی با نحوه خرید آن ها خواهد داشت.
پس اگر می خواهید با استفاده از یک رنگ مشتریان را به آرامش بیشتری دعوت کنید و در نتیجه باعث شوید آن ها زمان بیشتری را در مغازه شما سپری کنند (و احتمالا خرید های بیشتری انجام دهند) بهتر است به سراغ رنگ دکور آبی بروید، چرا که این رنگ آرامش بخش است.
از سویی اگر لباس هایی که در مغازه شما به فروش می رسد، لباس هایی خاص است که احتمالا در تمام مغازه های پوشاک شهر پیدا نمی شود، بهتر است با استفاده از رنگ نارنجی در دکور مغازه پوشاک خود، هیجان و شادی را به حس و حال مشتریان خود تزریق کنید، چراکه هیچ کس در هنگامی که مود پایینی دارد، به دنبال لباس های خاص نخواهد بود.
اگر سبک لباس هایی که در مغازه شما به فروش می رسند، کلاسیک و البته گران است، استفاده از رنگ قهوه ای در دکور مغازه پوشاک شما می تواند باعث حس اطمینان بیشتر مشتریان و در نتیجه خرید بدون نارضایتی آنان شود.

رنگ دکور مغازه پوشاک
استفاده از رنگ قرمز در دکور مغازه پوشاک، می تواند باعث شود افراد در ناحیه ای که رنگ قرمز آن غالب است، بیشتر توقف کنند

از رنگ ها برای تاکید روی برخی از اجناس استفاده کنید!

اگر بخواهید برخی اجناس سخت فروش خود را به تعداد بیشتری از مشتریان نشان دهید، استفاده از برخی رنگ ها، به شما کمک خواهد کرد.
جالب است بدانید رنگ زرد، اولین رنگی است که توسط شبکیه چشم دریافت می شود و این بدان مفهوم است که با استفاده از رنگ زرد، می توانید بدون آنکه بارها به مشتریان برخی اجناس را یادآوری کنید و در حین این یادآوری آن ها را کلافه کنید، باعث شوید آن ها به طور ناخودآگاه به سمت کالاهای مورد نظر شما کشیده شوند.
استفاده از رنگ قرمز در دکور مغازه پوشاک، می تواند باعث شود افراد در ناحیه ای که رنگ قرمز آن غالب است، بیشتر توقف کنند. البته باید بدانید در استفاده از هر رنگی برای دکور مغازه پوشاک خود باید جانب احتیاط را رعایت کنید و از زیاده روی در استفاده از یک رنگ جدا بپرهیزید چراکه ممکن است استفاده بیش از حد یک رنگ مانند قرمز باعث خستگی چشم مشتریان شود و علی رغم آنکه فرد به پوشاک موجود در مغازه شما علاقه مند است، به دلیل بروز خستگی چشم هایش از مغازه تان خارج شود و هرگز بازنگردد.
باید بدانید رنگ دکور مغازه پوشاک تنها می تواند در اولین مواجهه یک مغازه با مشتری تاثیرگذار باشد و برای آنکه مشتری ای که یک بار به مغازه شما قدم گذارده، بار دیگر نیز به آن سر بزند، لازم است اجناسی با کیفیت و رفتاری سرشار از احترام و صداقت به مشتریان خود ارائه دهید. تفاوتی نمی کند رنگ مغازه پوشاکی که اقدام به فروش لباس های بی کیفیت می کند، چه رنگی باشد! هرکسی که یک بار پا به مغازه ای این چنینی بگذارد، بار دیگر نیز بازنخواهد گشت و اطرافیان خود را نیز از ورود به این مغازه منع می کند.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۱۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

دکوراسیون خانه های کوچک ۵۰ متری + گالری تصاویر

طراحی فضای داخلی آپارتمان وقتی فضای بسیار کمی برای کار داشته باشید مسلما یک چالش است. چیدم…