صفحه اصلی دکوراسیون و معماری داخلی بازگشت دوباره به آغوش طبیعت با طراحی داخلی

بازگشت دوباره به آغوش طبیعت با طراحی داخلی

۰
nowrooz

در غرب سیبری و جایی در منطقه تیومن روسیه، منطقه‌ای واقع در حاشیه یک جنگل انبوه کاج، خانه‌ای وجود دارد که به عنوان یک پناهگاه و مکانی برای دوری از سبک زندگی شلوغ شهری طراحی شده است. بارزترین ویژگی در این طراحی داخلی خانه مدرن حس آرامش و مینیمالیستی خانه است که نقش طبیعت اطراف خانه را به مرکز توجه اصلی تبدیل کرده است. معماران و طراحان این خانه این‌گونه تصمیم گرفتند تا در طراحی خود نگاه به طبیعت و ارتباط دوباره با آن را هدف اصلی خود قرار دهند. به‌این‌ترتیب، خانه‌ای طراحی شد که ساکنان آن از آرامش مطلوبی برای مراقبه برخوردار هستند و ارتباط با طبیعت در این فضا به‌راحتی برقرار می شود.

در سمت شمالی ساختمان یک خیابان وجود دارد که بر طبق معیارهای ساخت این بنا پنجره‌ای به آن وجود ندارد. این در حالی است که سمت جنوبی در دو طبقه و با چندین دهانه بزرگ و یک تراس سرپوشیده، رو به جنگل دارد. دیوارهای بیرونی با الوارهای چوبی روکش شده‌اند و قاب پنجره‌ها به رنگ مشکی هستند. این ویژگی‌ها باعث شده‌اند تا ساختمان به طور هماهنگی با طبیعت جنگلی اطراف ترکیب شود و در عین حال حس زیبایی از ظرافت معاصر را تداعی می‌کنند. نمای شمالی ساختمان و مخصوصاً حیاط ورودی خانه که با سنگریزه‌های سفید پوشیده شده‌اند، به‌عنوان یک فضای انتقالی عمل می‌کند و برای پاکیزه کردن حواس ساکنین طراحی گردیده است. این همان تونل ارتباطی مابین زندگی شهری و فضای دوست دار طبیعت است. حیاط چمن‌کاری شده در پشت خانه مکانی برای فعالیت‌های فضای باز و مکانی در کنار جنگل است که تنها راه رسیدن به آن یک مراقبه ذهنی و عبور از ورودی شمالی است.

معماری داخلی ساختمان، شامل فضاهایی عمومی و خصوصی است.  این فضا به تراس رو به جنگل، اتاق نشیمن که در مرکز آن یک بخاری استوانه‌ای برای سوزاندن چوب قرار دارد و یک آشپزخانه و اتاق ناهارخوری تقسیم‌شده است. فضایی در طبقه دوم و در بالای میز ناهارخوری جهت تفریح اختصاص‌یافته است. فضاهای خصوصی شامل یک اتاق یوگا و مدیتیشن با یک پنجره بزرگ برای داشتن مراقبه‌ای عالی، حمام، اتاق‌خواب اصلی در طبقه دوم و یک اتاق مهمان هستند.

طراحی داخلی این ساختمان و استفاده بهینه از الوارهای چوبی منعکس‌کننده حساسیت مینیمالیستی بیرونی است .روکش‌های چوب طبیعی برای کف، دیوار و مبلمان داخلی فضایی گرم را پدید آورده است که به طرز قابل ملاحظه‌ای با منظره بیرونی و طبیعت جنگلی درهم‌آمیخته شده است. این فضا یکی از معدود بناهایی است که به زیبایی مفهوم بازگشت به طبیعت را تداعی خواهد کرد.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۵۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

خانه هیلاری داف، خانه ای آرام و به دور از هرج و مرج

هیلاری داف (Hillary Duff) هنرپیشه، خواننده پاپ و ترانه سرای آمریکایی، متولد سال ۱۹۸۷ است. …