صفحه اصلی دانش و فناوری پنج ترند کارآفرینی در سال ۲۰۲۰ که نمی توانید نادیده بگیرید

پنج ترند کارآفرینی در سال ۲۰۲۰ که نمی توانید نادیده بگیرید

۱
ترند کارآفرینی
nowrooz

اواخر سال گذشته میلادی دوره جدیدی از رویداد فروم رشد استراتژیک ارنست و یانگ (Ernst & Young’s Strategic Growth Forum U.S) برگزار شد. در این رویداد بنیانگذاران موسسات موفق حضور داشتند و درمورد برندهای برتر کارآفرینی که در سال ۲۰۲۰ شرکت ها را تحت تاثیر قرار می دهند، صحبت کردند. رشد اقتصادی و کارآفرینی همیشه از دغدغه های مدیران شرکت ها بوده است. در ادامه پنج ترند برتر کارآفرینی مطرح شده در این رویداد را بررسی می کنیم:

بهینه سازی تبدیل به ریسک جدید مدیریتی شده است

با وجود تنش های سیاسی که روز به روز شدت می گیرند و رکود احتمالی در همه کسب و کارها تعجبی ندارد که رویداد امسال روی حرکت در حاشیه امن و قمار کردن تمرکز کرده بود. لی هندرسن (Lee Henderson) رهبر رشد بازار EY آمریکا بر اهمیت حرکت در حاشیه امن اما قمار کردن تاکید داشت. لی معتقد است شرکت ها باید به مواردی مثل قراردادها، فروشندگی، قیمت ها و عملیات تجاری توجه کنند و از بهره وری خود مطمئن شوند، در عین حال باید در جست و جوی موقعیت های رشد و نوآوری هم باشند. قطعا موقعیت هایی برای رشد وجود دارد و باید برای سرمایه گذاری روی آن ها آمادگی داشت.

بنا بر اطلاعات EY کارآفرینان نسبت به موقعیت‌ های تازه خوشبین تر از رهبران کسب و کاری هستند. در میان کارآفرینان بیش از شصت درصد گفته اند تمرکزشان بر «جستجوی بازارهای تازه» است در حالی که فقط حدود بیست درصد از رهبران شرکت های بزرگ بر پیدا کردن بازارهای تازه اصرار دارند.

ترند کارآفرینی

استارتاپ های صنعت محور بیشترین رشد را انتظار دارند

برد کی ول (Brad Keywell) مدیرعامل شرکت آپ تیک (Uptake) که برنده بهترین کارآفرین سال شد، معتقد است بهترین موقعیت ها همیشه مختص کسب و کارهای خدماتی نیست. کی ول می گوید: « شرکت های بزرگی مثل آمازون در تحویل ارزش با تکنولوژی به مخاطبان بازار عالی هستند.» او همچنین معتقد است کسانی که انعطاف پذیر باشند و سریع حرکت کنند می توانند موفق شوند.

کارآفرینان غیرفنی برنده همکاری با شرکا هستند

بسیاری از مردم که ایده های بزرگی هم در سر دارند نمی توانند کد بزنند. تاد بولو (Todd Buelow) بنیانگذار دول بوت پارتنرز (Dualboot Partners) به این نکته اشاره می کند که کارآفرینان غیرفنی به دیگران برای ساخت و واقعی کردن رویاهای شان با تکنولوژی اعتماد می کنند.

تاد معتقد است که این مسئله از بابت تبدیل شدن متخصصان فنی به کارآفرینان است. آن ها باید مهارت هایی برای ساخت محصول داشته باشند اما برای بخش فروش و بازاریابی لازم دارند از افراد ماهر در آن کمک بگیرند.

ترند کارآفرینی

تیم ها از تکنولوژی برای حداکثر کردن عملیات شان استفاده می کنند

یکی از راه هایی که شرکت ها بتوانند در حاشیه امن حرکت کنند، استفاده از تکنولوژی است. ابزارهای صرفه جویی در زمان به کارآفرینان این امکان را داده که با منابع کمتر موفقیت های بیشتری کسب کنند. شرکت های زیادی از صفر شروع کردند و به کمک تکنولوژی رشد زیادی داشتند. مثل پلتفرم مدیریت پروژه تیم ورک (Teamwork) که در همین دسته قرار می گیرد.

شرکت های توجه بیشتری به فرهنگ نشان می دهند

بارها گفته شده کسانی که در ساخت یک کسب و کار نقش دارند، موفق می شوند. بسیاری از کسانی که در این رویداد شرکت کرده بودند، دنبال یادگیری سازوکار تشکیل تیم های منسجم و موفق بودند که کار را به بهترین نتیجه برساند. همچنین کارآفرینان دوست داشتند یاد بگیرند چگونه فرهنگی در سازمان داشته باشند که کارمندشان به ماندن در سازمان راغب باشد و او را از دست ندهند. از آنجا که آمار بیکاری کاهش یافته رقابت شرکت ها برای جذب نیروی مستعد سخت تر هم شده است. بهترین راهکار برای حل این مشکل سرمایه گذاری بر رشد فردی اعضای تیم است. برای این سرمایه گذاری لازم است ساعات کاری منعطفی داشته باشید، به کارمندان استقلال دهید و براساس کارکرد به آن ها حقوق دهید و در سود به دست آمده شریکشان کنید.

ترندهای پیش بینی شده لزوما همیشه به همین شکل رخ نمی دهند اما با دانستن شان می توان سرنخ های خوبی به دست آورد و برای بهره وری بیشتر در کسب و کار تلاش کرد. کسب و کار شما چیست و برای سال جدید چه برنامه هایی در ذهن دارید؟

برگرفته از: فوربس

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۱۴

یک نظر ارسال شده است

  1. مهیندخت

    ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ ساعت ۱۱:۵۹

    درست است در این زمانه دیگر کارها به روال سابق پیش نمیرود و باید به روز بود و به روز کار کرد

    پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

مطالعه موردی شفاف سازی در مورد افزایش قیمت مبلمان

افزایش قیمت مبلمان موضوعی است که ما هر روزه با آن سر و کار داریم. چه صاحب کسب و کاری باشیم…