صفحه اصلی دانش و فناوری آموزش غیرمستقیم راهی به سوی فروش بیشتر

آموزش غیرمستقیم راهی به سوی فروش بیشتر

۱
تولید محتوای آموزشی

به قرن ها پیش برمی گردیم به روزهایی که از اینترنت و ابزارهای آنلاین خبری نبود. از روزی که انسان خط را اختراع کرد و محتوانگاری در شکلی ابتدایی متولد شد و تاکنون نیز وظیفه ای یکسان و تقریباً بی تغییر داشته است. در عصر حاضر محتوا شکل های گوناگون صوتی، تصویری و مکتوب به خود گرفته و به ابزاری مهم برای تجارت و به خصوص برای کسب و کارهای آنلاین بدل شده است. با تنوع و پیچیده شدن فناوری ها، ابزارها و ایده های مختلف تولید محتوای آموزشی و شفاف سازی بیش از پیش احساس می شود.

در تجارت امروز، محتوا (Content) عنصری مهم در بازاریابی و جذب مشتری بیشتر نیز محسوب می شود. شرکت های مختلف تلاش می کنند تا با شیوه ها و ایده های مختلف محتوایی تاثیرگذار و جذاب تولید و آن را در فضاهای مختلف فیزیکی و مجازی منتشر  کنند. با این وصف، هوشمندی تولیدکنندگان محتوا تأثیری مستقیم بر افزایش سودآوری شرکت ها و کمپانی ها می گذارد.

تولید محتوای آموزشی
خریداران محصولات مبلمان و دکوراسیون معمولاً حتی درباره کلیاتی مانند رنگ، ابعاد و حتی نوع اسباب و وسایل موردنیاز خود اطمینان ندارند

تولید محتوای آموزشی در صنعت مبلمان

در صنعت مبلمان و دکوراسیون، محتوا علاوه بر جذب مشتری و بازاریابی، وظیفه آموزش طیف های مختلف مردم را نیز بر عهده دارد و شرکت هایی که در این زمینه فعال هستند، درواقع تنها به فروش محصولات خود فکر نمی کنند و افزایش دانش مشتریان برای خریدی آگاهانه از دغدغه های اصلی آنها محسوب می شود.

خریداران محصولات مبلمان و دکوراسیون معمولاً با سردرگمی حتی درباره کلیاتی مانند رنگ، ابعاد و حتی نوع اسباب و وسایل موردنیاز خود اطمینان ندارند. برای مثال در انتخاب یک مبل مدرن یا کلاسیک مردد هستند، در چیدمان رنگ وسایل مشکل دارند و از شیوه های مختلف نورپردازی بی اطلاع هستند. نتیجه آنکه با چنین ابهامات بزرگی قدم به بازار می گذارند و هرچه در فروشگاه ها جذاب و زیبا بود خریداری می کنند اما پس از چیدمان و اجرا متوجه می شوند که نتیجه با آنچه انتظار داشتند تفاوت دارد. آیا ایراد از مبلمانی است که خریداری  شده؟

طبیعتاً خیر، این مبلمان با رنگ و شکل و ابعادی ثابت به مشتری تحویل داده می شود. مشکل تنها قرارگیری در مکانی نامناسب و در کنار وسایلی ناسازگار است. در این بین وجود محتوایی برای آموزش به خصوص در فضای اینترنت که مخاطبان زیادی دارد و جستجوی مطالب در آن به آسانی صورت می گیرد می تواند تا حد زیادی از ابهامات پیش از خرید بکاهد. با گردش در وب سایت های خارجی فروش مبلمان و محصولات دکوراسیون مشاهده می کنیم که بازاریابان و تولیدکنندگان محتوا با ایده های جالب هم توجه مشتریان به محصولات خود را جلب می کنند و هم به شیوه های مختلف و مختصر به آنها آموزش می دهند.

تولید محتوای آموزشی در حوزه دکوراسیون

محتوانگاری پیرامون موضوعات مختلف دکوراسیون شیوه ای از آموزش است که می تواند با هدف جذب مشتری نیز همراه شود. این روش چند سالی است که در ایران نیز توسط چند وب سایت اجرا می شود و در کنار آموزش به مخاطبان به معرفی محصولات موجود در فروشگاه اینترنتی می پردازد. طبیعتاً مشتریانی که از کاربرد یک محصول آگاه شوند تمایل بیشتری برای خرید آن از خود نشان می دهند. همچنین انتشار نظرات واقعی مشتریان پس از خرید محصولات (که البته در ایران کمتر دیده می شود) می تواند به خرید بهتر و بهبود عملکرد سازندگان و فروشگاه های مبلمان و محصولات دکوراسیون منجر شود.

تولید محتوای آموزشی
محتوای طنز: تصویر تبلیغاتی وبسایت ایکیا برای معرفی مبل راحتی

محتوای طنز: برگ برنده تولید محتوا

محتوای طنز دیگر زمینه ای است که همچنان در فضای بازاریابی ایران و در عرصه مبلمان و دکوراسیون احساس می شود و با توجه به پذیرش جامعه این شیوه می تواند بسیار مؤثر واقع شود. برای درک اهمیت این موضوع کافی است بدانید تصویر بالا یکی از کاورهای وبسایت شکرت ایکیاست. محتوایی تصویری با مضمونی طنز برای نشان دادن یک مبل راحتی! بدون هیچ گونه توضیح در کنار آن و تنها با درج قیمت بر روی عکس. درواقع سازندگان این محتوا آن قدر به نفوذ این تصویر در ذهن مخاطبان اطمینان داشته اند که نیازی به تولید محتوای متنی هم ندیده اند! همچنین شرکت های معتبر فروش مبلمان در دنیا عادت دارند تا با به کارگیری محصولات خود و انتشار تصاویر مربوط به طراحی داخلی دفاتر خود کارایی آنها را بیشتر نشان دهند و مشتریان را به خرید برخی محصولات تشویق کنند.

آیا هنوز هم فکر می کنید صرف انرژی و هزینه برای آموزش مخاطبان و تولید محتوای باکیفیت در بودجه هزینه های کسب و کار شما جایی ندارد؟

میانگین امتیازات ۰ / ۵. تعداد امتیازات ۰

یک نظر ارسال شده است

  1. دارابی

    ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۵

    تولید محتوا خیلی کار مهمی است آن هم در حوزه هایی مثل مبلمان و دکوراسیون که محتوا در زمینه آن کم است

    پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

۳۰ نکته کلیدی درباره اقتصاد گیگ، این خزنده پرسرعت

دنیا به سرعت در حال تغییر است و دیگر روزهای کار روزی 8 ساعت و 6 روز در هفته گذشته است. این…