صفحه اصلی دانش و فناوری تجارت سه بعدی در صنعت مبلمان پیش روی نسل آینده

تجارت سه بعدی در صنعت مبلمان پیش روی نسل آینده

۰
تجارت سه یعدی
nowrooz

توماس راسل از آگوست سال ۲۰۰۳ به عنوان سردبیر در فرنیچر تودی مشغول فعالیت است. وی در مقالاتش تدارکات و تامین منابع دنیای تجارت را از منظر بین المللی بررسی کرده است. او همچنین از چند نمایشگاه تجاری مبلمان و کارخانه تولید مبلمان آسیایی دیدن کرده است که موجب شده است چشم انداز مثبتی نسبت به تجارت مبلمان در این گوشه از جهان پیدا کند. راسل هم در زمینه واردات مبلمان تحقیق می کند و هم در پی کسب دانش و اطلاعات کافی از طریق گفت و گو با مقامات این صنعت است. او هر از گاهی، اخبار و رویدادهای مربوط به صنعت مبلمان را نیز به صورت آنلاین ثبت می کند.
آنچه در ادامه می خوانید گزارشی از سخنرانی جان لوتنر به قلم توماس راسل است که در مورد تجارت سه بعدی و افق های پیش روی آن در صنعت مبلمان ایراد شده است.
شرکت ویفیر به لطف تصویرسازی سه بعدی، تلاش می کند برای خریداران مبلمان امکانی فراهم آورد تا پیش از خرید محصول به خوبی و از زوایای مختلف کالای مورد نظر را بررسی کنند و با انتخاب بهترین گزینه فضایی دلخواه و منحصر به فرد طراحی کنند.
معاون شرکت خصوصی ویفیر _ جان لوتنر _ در سخنرانی ‌اخیرش به رویکرد این شرکت در زمینه تجارت سه بعدی اشاره کرد.
او گفت: «فن آوری سه بعدی کم هزینه تر از تصویرهای دو بعدی است که در استودیو و برای چاپ درکاتالوگ آماده می شود. مزیت دیگر فن آوری سه بعدی این است که به مشتریان امکان می دهد محصول را از زوایای مختلف بررسی کنند. علاوه بر این در تصاویر دو بعدی از یک محصول نمی توان مقیاس واقعی محصول را تشخیص داد و دانست که آیا برای فضای مورد نظر خریدار مناسب است یا خیر.»
وی در بخش دیگری از سخنانش به این موضوع اشاره کرد که: «تصاویر سه بعدی در قیاس با روش های سنتی انعطاف پذیری بیشتری دارد و هزینه تهیه تصاویر سه بعدی یک دهم شیوه رایج است. به علاوه چنین تصاویری، به مشتریان امکان می دهد مقیاس و کارایی مبلمان را به شکلی دقیق مشاهده کنند، همخوانی مبلمان را با یکدیگر بررسی کنند و مجموعه مبلمانی سفارش دهندکه مناسب فضای شخصی آنها است. به این ترتین تصاویر سه بعدی به خریدار کمک می کند تا با اطمینان کامل محصول مورد نظر خود را انتخاب کند تا فضایی منحصر به فرد طراحی کند.»
بلوتنر فن آوری طراحی سه بعدی را امکانی بی نظیر و فوق العاده نامید و از نقطه نظر تجاری نیز بهره گیری از آن را سود آور دانست.
وی ابراز امیدواری کرد با بکارگیری این فن آوری سهام شرکت ویفیر بین ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش پیدا کند و گفت:«برای اینکه تصویر سازی سه بعدی در آینده همچنان به رشد خود ادامه دهد و تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد، باید در میان اهالی صنعت مبلمان پذیرفته شود و ویفیر با فراهم کردن دسترسی شرکای خود به این فن آوری سه بعدی سازی، بستر این امر را فراهم می سازد.»
بلوتنر اعلام کرد که ویفیر می خواهد شرکای دیگر هم در این فضای رقابتی حضور داشته باشند و گفت: «هدف ما این است که اطمینان حاصل کنیم همه افراد به این تکنولوژی دسترسی خواهند داشت.»
چالش هایی مانند، فقدان استانداردهای فنی و کیفیت کاملاً تعریف شده، پیرامون ایجاد این مدل تصویرسازی همچنان باقی است اما بلوتنر باور دارد که فناوری سه‌ بعدی آینده درخشانی در صنعت مبلمان به دست می آورد.
وی سخنان خود را با این جمله به پایان برد که: ما می خواهیم این صنعت به سرعت با شرایط تولید و بازار تطبیق پیدا کند و معتقدیم برای رقبایمان بسیار مهم است که هرچه سریع تر از این پیچ بگذرند.»

میانگین امتیازات ۴.۴ / ۵. تعداد امتیازات ۱۱۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

همکارى ایکیا با تسلا براى تولید مبلمان هوشمند

تا به حال چقدر به تلفیق مبلمان و وسایل خانه خود با تکنولوژی های در اختیارتان فکر کرده اید؟…