همزمان با تعطیلی گسترده سینماها به عنوان بخشی از اقدامات پیش گیرانه از گسترش بیماری کووید-۱۹  (Covid-19)، نوعی از سینما در سراسر جهان و با حفظ استاندارد های فاصله گذاری اجتماعی رونق دوباره یافته است و در بین علاقه مندان به هنر هفتم از محبوبیت زیادی برخوردار شده است.

سینمای اتومبیلی (Drive-in cinema) که اولین آن در سال ۱۹۳۳ در نیوجرسی امریکا آغاز به کار کرد، از یک پرده نمایش در ارتفاع مناسب برای تماشاگران حاضر در اتومبیل ها و همچنین سیستم صوتی مناسب تشکیل می شود. در برخی از این سینماها صدا و موسیقی متن از طریق امواج رادیویی که با گیرنده های اتومبیل دریافت می شوند، پخش می شود. در این نوع سینما تماشگران بدون نیاز به پیاده شدن از اتومبیل می توانند فیلم محبوبشان را ببینند. سینمایی که حضور در آن برای هر بیننده ای تجربه ای منحصر به فرد خواهد بود.

گاردین در گزارشی تصویری مجموعه ای از عکس های سینماهای اتومبیلی را که در روزهای اخیر منتشر شده اند؛ گرد هم آورده است. در این گزارش می بینیم علاقه مندان به سینما از کره و ایران تا امریکا و آلمان هر طور که شده به تماشای فیلم های محبوبشان روی پرده های سینما نشسته اند، این بار روی صندلی اتومبیل.

شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

میانگین امتیازات ۰ / ۵. تعداد امتیازات ۰

هنوز امتیازی ثبت نشده است. اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

چگونه مجسمه های گچی کارگاه طراحی را رونق داد

داستان مطرح شدن سبک و سلیقه ویولا لاناری (Viola Lanari) و مجسمه های گچی اش، با یک اتفاق سا…