صفحه اصلی خواندنی ها سبک زندگی برای چیدمان میز شام مهمانی رسمی چه کار کنیم؟

برای چیدمان میز شام مهمانی رسمی چه کار کنیم؟

چیدمان میز شام مهمانی رسمی
nowrooz

وقتی قرار به پذیرایی از مهمان ها باشد، کمتر چیزی به اندازه چیدمان میز شام مهمانی رسمی تاثیر گذار است؛ به خصوص وقتی که درست چیده شده باشد. از همه مهم تر، زحمتی که برای چیدن میز می کشید، نشانگر توجه شما به مهمانتان است. چیدن هنرمندانه میز، تنها با دانستن چند اصل پایه ‌ای می تواند برای شما آسان شود. اگر می خواهید از مهمانان خود با زیباترین چیدمان میز شام مهمانی رسمی پذیرایی کنید، این مطلب را تا انتها بخوانید.

چیدمان میز شام مهمانی رسمی چه اهمیتی دارد؟

کارشناسان آداب معاشرت معتقدند که اگر افراد بدانند با رویی باز در انتظارشان هستند و به عنوان مهمان محترمی شناخته می شوند، توقع زیادی از غذا و میزبانان خواهند داشت. اما یاد گرفتن آداب صحیح چیدمان میز شام مهمانی رسمی، کمی سخت تر از آن است که فقط به مسائلی مانند کدام ظرف را کجا باید گذاشت، چه زمانی باید بشقاب‌ هایی به خصوص از روی میز برداشته یا به آن اضافه شوند و چه تعداد لیوان برای هر مهمان نیاز است، توجه کنید. همین عامل است که معمولا افراد را از یادگیری آداب مهم تر باز می دارد.

چرا هر فردی باید چیدمان میز شام مهمانی رسمی را یاد بگیرد؟

با این که چیدن میز شام مهمانی رسمی کار پیچیده ای به نظر می رسد، اما اگر توصیه های صحیح را به کار بگیرید آنقدرها هم دشوار نیست. خوب است که هر میزبانی از این مهارت بهره ببرد؛ حتی اگر مهمانی شام یا مناسبتی خاص را در پیش نداشته باشد. به علاوه، از این طریق، افراد یاد می گیرند که در مهمانی شام رسمی چطور رفتار کنند. یک برنامه ریز مهمانی مشهور می گوید:«همه افراد بزرگسال باید آداب درست چیدن بشقاب، کارد، قاشق و چنگال را بلد باشند. از نظر من، دانستن این مسائل هیچ تفاوتی با دانستن آداب معاشرت ندارد. چیدمان صحیح میز، درست مانند یک فرمول ریاضی، ساختار پیچیده ای ندارد و بر پایه منطق است؛ زمانی که آن را یاد بگیرید، دیگر به آسانی فراموش نمی کنید.»
در ادامه توصیه های اساسی و مفیدی را در رابطه با چیدمان میز شام مهمانی رسمی مورد بررسی قرار می دهیم.

آداب چیدمان میز شام مهمانی رسمی

قبل از سرو پیش غذا

مشاوران آداب معاشرت می گویند که اگر بدانیم چیدن میز براساس منطق است، سختی کار کمتر می شود. به طور مثال خوردن غذا را با چنگال، کارد و قاشقی که در دو قسمت انتهایی چپ و راست بشقاب قرار دارند شروع می کنید. لازم است بدانید چنگال ها سمت چپ و کارد و قاشق ها سمت راست بشقاب قرار می گیرند. جای لیوان ها سمت راست و بالای بشقاب غذاخوری است. همچنین بشقاب نان سمت چپ و بالای چنگال ها گذاشته می شوند.
می توانید در چیدمان میز شام مهمانی رسمی از حلقه های دستمال سفره که به صورت تزئینی در جشن ها استفاده شوند نیز کمک بگیرید. در ادامه، لیوان آب بالای کارد غذاخوری و لیوان های نوشیدنی یکی سمت راست لیوان آب و دیگری در مرکز قرار می گیرد.
وقتی بیش از چهار مهمان دارید، حتما از قبل محل نشستن مهمانان را مشخص کنید. کارت هایی که اسامی افراد روی آن ها نوشته شده، گزینه مطلوبی برای این کار هستند. همچنین می توانید به عنوان میزبان، خودتان مهمانان را به محل مورد نظر راهنمایی کنید.
بخاطر داشته باشید، اگر از کارت استفاده می کنید، آن ها را فقط جلوی مهمانان بگذارید. برای خودتان کارت لازم نیست.
یادتان باشد از گذاشتن دستمال سفره زیر چنگال ها پرهیز کنید؛ هر چند که ممکن است از آداب تشریفات به نظر برسد اما این کار سر و صدای زیادی ایجاد می کند و احتمال دارد، وقتی مهمان دستمال را می کشد، چنگال به زمین بیفتد. به خاطر داشته باشید که مهمانان بعد از نشستن سر میز، اول به سراغ دستمال می روند و در اینصورت مجبور می شوند برای برداشتن دستمال، چیدمان میز را به هم بزنند.

چیدن میز برای سرو سوپ

سوپ را در ظرف گود داغ شده، روی بشقاب غذاخوری، سرو می کنند و با قاشق سوپخوری می خورند که در سمت راست بشقاب و بیرونی ترین بخش آن قرار گرفته است. وقتی همه مهمان ها سوپ را خوردند و قاشق ها را پایین گذاشتند، کاسه را بالا و به طرف گوشه بالای دست راست بشقاب بیرون ببرید. بشقاب، کاسه و قاشق همه از روی میز برداشته می شوند. بشقاب نان و کارد کره خوری باقی می مانند.
وقتی سوپ روی بشقاب سرو می شود، قاشق داخل کاسه قرار می گیرد. در آخر بعد از خوردن سوپ، قاشق را به صورت افقی در قسمت بالایی بشقاب و پشت کاسه با در نظر گرفتن صفحه ساعت بین ساعت ۱۱ و ۲ می گذارند. وقتی بشقابی درکار نباشد، محل قرار گرفتن قاشق پیش و بعد از خوردن سوپ یکسان و داخل کاسه است. به خاطر داشته باشید هر قاشق، چنگال و کاردی که با غذا تماس داشته باشد، دوباره روی میز گذاشته نمی شود.
همچنین توجه داشته باشید که اگر سالاد بعد از غذای اصلی سرو می شود، چنگال سالاد درست کنار بشقاب قرار می گیرد. اگر سالاد اول سرو می شود، چنگال ها به ترتیب و از چپ به راست به این صورت و در سمت چپ بشقاب چیده می شوند: چنگال سالاد، ماهی و شام.

چیدن میز برای سرو ماهی

 برای سرو ماهی بشقابی متوسط استفاده می شود. از چنگال کوتاه پهن، که در انتهای سمت چپ بشقاب است و کارد ماهی در انتهای سمت راست آن، استفاده کنید. وقتی مهمانان این بخش از غذا را تمام کردند، کارد و چنگال را باید به صورت مورب، در ساعت ۴:۲۰، روی بشقاب قرار بدهند و دقت کنند که تیغه کارد به سمت داخل بشقاب باشد.

آماده کردن میز برای غذای اصلی

دومین بخش از پیش غذا تمام شده است و نوبت به سرو غذای اصلی می رسد. می توان غذا را در بشقاب بزرگ مخصوص شام کشید و سر میز آورد یا اگر غذا سر میز سرو می شود، بشقاب خالی باشد. در هر دو صورت بشقاب را قبل از آوردن به سر میز گرم کنید؛ مگر اینکه غذای اصلی سرد سرو شود. حتما شام را با چنگال و کارد مخصوص آن میل کنید.

 چیدن میز برای سرو سالاد

سالاد در بشقاب سایز متوسط سرو می شود و با چنگال باقی مانده – که لبه ی چنگک آن نسبتا پهن تر و مناسب برش دادن است – خورده می شود. بعد از آن که مهمانان سالاد را خوردند، بشقاب نان و کره، کارد کره خوری و نیز بشقاب و چنگال سالاد از روی میز برداشته می شوند تا دسر سرو شود.

چیدن میز برای سرو دسر

 دسر در بشقابی کوچک سرو می شود. یادتان باشد از چنگال کیک خوری و قاشق مخصوص دسر استفاده کنید که از همان ابتدای چیدن میز، قبل از شروع به غذا خوردن، به صورت عرضی در قسمت بالایی چیدمان قرار گرفته اند. توجه داشته باشید که نوک چنگال به سمت راست و گودی قاشق به طرف چپ قرار می گیرد. لیوان آب همچنان روی میز باقی می ماند.

خط پایان چیدمان میز شام مهمانی رسمی

جالب است بدانید که کارشناسان این حوزه، بر سرو دسر تاکید دارند. بر اساس گفته های این افراد، اگر بعد از پایان یافتن غذا چیز شیرینی سرو شود، مهمانان حتی بدترین ایرادهای غذا را مهربانانه می بخشند. فراموش نکنید جنب و جوش مهمانی را بالا نگهدارید! چون سرو غذا به پایان رسیده است، دلیل نمی شود که پذیرایی هم به آخر رسیده باشد. پیشنهاد می کنیم، پس از سرو اتمام شام به اتاق نشیمن بروید و اختلاط کنید. هیچکس دوست ندارد مدتی طولانی یک جا بماند. اگر چنین جایی در دسترس نیست، تعویض سرویس غذاخوری را پیش از سرو دسر در نظر داشته باشید. تزریق انرژی تازه مهمانی شام را هیجان انگیزتر می کند.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲۴۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

چیدمان آشپزخانه معمولی می تواند غیرمعمولی باشد!

طراحی همه اتاق های خانه اهمیت دارد و در زیبایی و کارایی خانه موثر است. اما اهمیت چیدمان آش…