صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون ۸ گام لازم برای چیدمان آشپزخانه عروس

۸ گام لازم برای چیدمان آشپزخانه عروس

۰
چیدمان آشپزخانه عروس
nowrooz

آشپزخانه یکی از مهمترین فضاهای یک خانه به شمار می رود. بنابراین، چیدمان آن یکی از کارهایی است که حتما باید درباره آن تحقیق و پرس وجو کرد و سپس درست ترین تصمیم را گرفت. وقتی صحبت از زوج های تازه ازدواج کرده باشد، موضوع مهمتر هم می شود. یک تازه عروس و داماد شور و شوق زیادی برای چیدمان منزل خود دارند، و طی کردن این مسیر اصلا کار راحتی نیست. به همین دلیل ما به شما در چیدمان آشپزخانه عروس کمک می کنیم.
در این مقاله ما به شما آموزش می دهیم که چگونه فقط در ۸ مرحله، یک آشپزخانه رویایی بسازید.

چیدمان آشپزخانه عروس

شما برای انجام هر کاری نیاز به برنامه دارید، چیدمان آشپزخانه عروس نیز از این قاعده مستثنی نیست. به همین دلیل بر آن شدیم تا شما را در مسیر نه چندان آسان رسیدن به دکوراسیون آشپزخانه رویاییتان همراهی کنیم.

چیدمان آشپزخانه عروس

۱.بهترین طرح را برای چیدمان آشپزخانه عروس در نظر بگیرید

وقت خود را بگذارید و به این فکر کنید که چگونه می خواهید از آشپزخانه خود استفاده کنید. چیدمان آشپزخانه باید کاملا متناسب با سبک زندگی شما باشد. هر چه معیارهای شما برای چیدمان آشپزخانه قوی تر و با جزئیات بیشتری باشد، نتیجه نهایی کامل تر و با شخصیت و سلیقه شما هماهنگ تر است.

چیدمان آشپزخانه عروس

۲.درباره وسایلی که برای چیدمان آشپزخانه عروس لازم دارید، تحقیق کنید

تجزیه و تحلیل آنچه که برای چیدمان آشپزخانه عروس لازم دارید یک نکته اساسی است. خوب فکر کنید، تحقیق کنید و با دقت تمام، وسایلی را بخرید که بیشتر از آن ها استفاده خواهید کرد. مثلا اگر به یک آشپزخانه حرفه ای نیاز دارید، مارک هایی را تهیه کنید که برای کنترل دقیق فرایند پخت و پز تهیه می شوند در غیر این صورت می توانید تنها وسایل مهمتر را از برندهای معروف تهیه کنید و وسایل کم اهمیت تر را از برندهای با کیفیت ارزان تر بخرید.
می توانید برای تصمیم گیری بهتر، به آشپزخانه خانه فعلی که در حال حاضر خودتان یا دیگر اعضای خانواده از آن استفاده می کنند، نگاهی بیندازید. می توانید ببینید چه چیزی اکنون در آشپزخانه شما استفاده می شود و چه چیزهایی سال هاست که مورد استفاده نبوده و کاربرد نداشته اند. تستر، ساندویچ ساز، قهوه ساز، کتری برقی، همزن، کیک پز ۱۶ کاره (!)، پلوپز، آرام پز، بخارپز، سرخ کن، گوشتکوب برقی، آب پرتقال گیر و تخم مرغ پز برقی! و ده ها وسیله الکتریکی دیگر برای تکمیل ملزومات آشپزخانه وجود دارد. اما آیا همه آن ها مورد نیاز شماست؟
قبل از خرید به سبک زندگی، زمان و امکاناتتان توجه کنید. شک نکنید اگر واقعا اهل آشپزی کردن و علاقه مند به پخت و پز نیستید، خیلی زود نیمی از این وسایل و همه قالب هایی که برای انواع دسرها و کیک ها و … خریده اید، در تاریک ترین کنج کابینت ها خاک خواهند خورد.

چیدمان آشپزخانه عروس

۳.طراح آشپزخانه خود را هوشمندانه انتخاب کنید

اگر می خواهید برای آشپزخانه خود از طراح داخلی کمک بگیرید، باید برای انتخاب طراح وقت بگذارید. کار چیدمان آشپزخانه عروس را به فردی خلاق و حرفه ای بسپارید. مهمترین عامل این است که شما با طراح آشپزخانه خود رابطه خوبی داشته باشید، زیرا این یک پروژه شخصی است که لازم است مطابق با سلیقه شما و دانش وی پیش برود، بنابراین باید خیلی خوب با یکدیگر کنار بیایید.
در ضمن بودجه مالی که برای این کار در نظر دارید یک مسئله بسیار مهم است. سعی کنید به اندازه کافی جست و جو کنید تا گزینه های بیشتری برای تصمیم گیری داشته باشید.

چیدمان آشپزخانه عروس

۴.بهترین میزکار را برای چیدمان آشپزخانه عروس انتخاب کنید

یکی از مهمترین فاکتورهای یک آشپزخانه خوب، وجود یک میز کار خوب در آن است؛ به ویژه اگر تصمیم دارید گاهی به آشپزی به چشم یک تفریح دونفره برای روزهای آخر هفته و ایام قرنطینه نگاه کنید! پخت و پز دو نفره نیازمند به فضای کاری کافی است.
میز کار آشپزخانه باید با بودجه و همچنین سلیقه شما هماهنگ باشد. اگر میز کار مناسبی نداشته باشید، هرگز در آشپزخانه خود احساس راحتی نخواهید کرد.
دریایی از گزینه های میز کار آشپزخانه برای انتخاب وجود دارد؛ از سنگ طبیعی گرفته تا کوارتز دست ساز. البته توجه داشته باشید هر میز کار معایبی دارد که ممکن است بلافاصله برای شما یا طراحتان آشکار نباشد. بنابراین، لازم است قبل از خرید حتما درباره آن تحقیق کنید.
برای مثال، میزهای فولادی ضد زنگ طول عمر زیادی دارند، اما حرفه ای هستند و ممکن است ظاهر زیبایی برای چیدمان آشپزخانه عروس نداشته باشند. میزهای چوبی می توانند انتخاب خوبی باشند، اما به مراقبت منظم احتیاج دارند. یا مثلا میزهای شیشه ای ظاهر بسیار زیبایی دارند، اما اگر تحمل دیدن اثر انگشت روی میز کارتان را ندارید، هرگز به خرید آن ها فکر نکنید.

چیدمان آشپزخانه عروس

۵.نورپردازی خوبی را انتخاب کنید

اگر تصمیم دارید چیدمان آشپزخانه عروس را بی نقص انجام دهید، باید بدانید که بدون شک روشنایی فضا یکی از مهمترین عوامل است.
روی نورپردازی آشپزخانه خود فکر کنید، آن را تصور کنید و با طراح خود در میان بگذارید. نور وظیفه زیباسازی و کاربردی تر کردن را بر عهده دارد. نور محیط آشپزخانه باید برای کار با چاقوهای تیز و ظروف گرم به اندازه کافی خوب باشد. اگر چراغ های سقفی نور کافی نداشتند، می توان آن ها را با چراغ های دیواری تکمیل کرد.
نور آشپزخانه باید سطح بندی شده به گونه ای باشد که سطح میز کار، اجاق گاز و محل سینک را روشن کند. برای این کار می توانید از منابع نوری مخفی زیر کابینت های دیواری استفاده کنید.
اگر در آشپزخانه میز ناهارخوری قرار می دهید، برای روشن کردن بالای آن لوسترهای خطی مناسبند.
فضای داخلی کابینت ها نیز به نور کافی نیاز دارد تا ظروف زیبایی که در قفسه های شیشه ای قرار داده شده است، به خوبی دیده شوند که این نور باید با روشنایی عمومی به خوبی تامین شود.

چیدمان آشپزخانه عروس

۶.به جزئیات کوچک، دقت کنید

لیستی از همه مواردی که برای چیدمان آشپزخانه عروس مناسب خود نیاز دارید را تهیه کنید. از جمله جزئیات کوچک مانند پریزهای دیوار، وسایل تزیینی و … در ضمن بررسی کنید که تمام وسایل لازم را برای ساماندهی یک کشوی کار مرتب و حرفه ای دارید. باور کنید هیچ چیز بدتر از یک کشوی نامرتب کابینت در حین کار نیست. برای تکمیل خریدهای خود، خوب دقت کنید. درست وقتی احساس می کنید دیگر همه چیز تمام شده است، عدم حضور یک وسیله کوچک حیاتی را احساس می کنید.

۷.صبور باشید

در هیچ کاری نباید عجله کرد، خصوصا چیدمان آشپزخانه عروس. به اتمام رساندن یک پروژه دکوراسیون داخلی خوب زمان می برد. شما به عنوان یک زوج تازه ازدواج کرده، باید وقت خود را به این کار اختصاص بدهید، پس بهتر است از روند کار لذت ببرید. اگر می خواهید از نتیجه کار خشنود باشید، بهتر است صبور باشید، تجهیز آشپزخانه و خرید جهیزیه برای آشپزخانه را در اولویت قرار دهید؛ اما پرونده اش را تا لحظه آخر باز بگذارید و به مرور تکمیلش کنید.

چیدمان آشپزخانه عروس

۸. برای هزینه ها بودجه بندی کنید

حتی اگر صبوری برای به پایان رسیدن چیدمان آشپزخانه عروس کار راحتی باشد، برنامه نداشتن برای هزینه ها و رو به رو شدن با عددهای گزاف در انتهای پروژه اصلا قابل تحمل نیست. برای هزینه ها برنامه ریزی کنید، بودجه ای تعیین کنید و به آن پایبند باشید. هزینه طراحی آشپزخانه جدید شما به متراژ و اندازه آشپزخانه و کیفیت مواد و وسایلی که انتخاب می کنید، بستگی دارد. همیشه بودجه از سطح انتظارات کمتر است؛ هر چقدر هم که زیاد باشد. پس نگران نباشید، بعد از رفتن به خانه جدید می توانید به مرور علاقه مندی های خود را به آشپزخانه اضافه کنید.

جمع بندی

آشپزخانه ها قبلا فضاهای کاری بودند که باید از دید دیگران پنهان می شدند، اما امروز آن ها یکی از فضاهای مهم هر خانه ای محسوب می شوند که ما در آن زمان زیادی را صرف می کنیم. آن ها نه تنها باید امکانات لازم برای آماده سازی و پخت و پز را داشته باشند، بلکه باید فضایی شیک باشد که بتوان از بودن در آن لذت برد. امیدواریم این مقاله به شما برای چیدمان آشپزخانه عروس کمک کرده باشد. اگر باز هم سوالی در این زمینه دارید، از ما بپرسید.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲۳۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

برخی اصطلاحات دکوراسیونی که باید معنایشان را بدانید

اگر در حال دکوراسیون خانه تان هستید یا فقط به سادگی به دنیا طراحی داخلی علاقه مندید، احتما…