صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون ۲۶ ایده تصویری برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده

۲۶ ایده تصویری برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

بررسی ایده های مختلف برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده به این معناست که فضایی خصوصی را با ویژگی های دخترانه شخصی سازی کرده و به آن جذابیت ببخشیم. ویژگی های دخترانه لزوما به معنای انتخاب رنگ صورتی، استفاده از تور و گل درون محیط اتاق نیست، چرا که دخترانه بودن تنها محدود به رنگ ها و اشیاء خاصی نیست و اینها تنها نشان دهنده ی یک جنبه از ظرافت دختران است. استفاده از بافت ها و الگوهای جالب توجه، رنگ های زیبا و جزئیات خاص، علاوه بر زنانگی، نشان دهنده ی ویژگی های شخصیتی صاحب آن اتاق است.
الگوهای پسرانه برای دکوراسیون اتاق خواب اغلب دارای خطوط صلب و صاف، رنگ های تیره مانند سیاه، قهوه ای و خاکستری و اشیا دکوری غیرضروری است. در حالی که یک اتاق دخترانه معمولا  با رنگ های نرم پاستلی، سایه های غنی و پرمعنی، نقش و نگارهای گل، بافت های مخملی و نرم و با ظرافت و لطافت دخترانه مشخص می شود.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۱- صورتی: استفاده از رنگ صورتی در ابعاد کم برای یک بالش و یا یک قاب عکس باعث زیبایی و روشنایی محیط می شود
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۲- رنگ های خنثی : رنگ های خنثی همیشه پر رونق اند، حتی اگر برای یک کاناپه درازکش داخل اتاق استفاده شود
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۳- آینه: استفاده از آینه بزرگ بر روی دراور کنارتخت گزینه بسیار خوبی است که باعث بزرگتر به نظر رسیدن فضا می شود
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۴ – طبیعت: تقریبا امکان ندارد که کسی را پیدا کنید که رنگ سبز را دوست نداشته باشد. استفاده از سبز، یعنی نماد رنگ طبیعت در کنار رنگ های خنثی بسیار زیبا و دل نشین است.
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۵- استفاده از مهره ها: مهره هایی که به صورت رشته ای هستند و برای پرده استفاده می شوند، را می توان در رنگ های ساده، به فضا اضافه نمود. این مهره ها محیط را جذاب تر می کنند
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۶- کلاسیک: پرده های سفید، میز کنارتخت چوبی و تاج تخت طوسی همه با خود نماد هایی از سبک کلاسیک را حمل می کنند
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۷- نردبان: قرار دادن یک نردبان کاربردی و یا حتی دکوراتیو در اتاق به خوبی می تواند به اتاق شخصیت بدهد

راحتی در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده

حتی اگر در دکوراسیون اولویت با جنبه های تزئینی باشد، متغیرهای دیگر هم در دکوراسیون و هم در احساس راحتی شما در یک اتاق خواب موثرند. برای مثال تهیه یک تشک تخت برای فراهم کردن راحتی شما برای یک شب عالی بر روی آن از ضروریات است. شما هم چنین می توانید برای ایجاد لطافت و ظرافت زنانه در اتاق از بافت های نرم و استفاده کنید. پتوها و روتختی های لایه به لایه مکانی دنج برای یک خواب راحت را برای شما فراهم می کنند. بالش های مدل دار با طرح های خاص می توانند رنگ ها را به اتاقتان اضافه کنند. انتخاب ملافه و پتو نشان دهنده شخصیت صاحبانشان هستند و همین طور ایده هایی زیبا برای دکوراسیون به شما می دهند. شما می توانید آن را به راحتی تعویض کنید، یا اینکه با رنگ ست یا رنگ متضاد با وسایل داخل اتاق استفاده کنید.

رنگ ها در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده

رنگ های ملایم و کرمی، ظاهر ظریف و زنانه به اتاق می دهند. سبز نعناعی، آبی روشن، طوسی، سفید، صورتی، بژ و زرد ملایم همگی احساس آرامش و لطیفی را ایجاد می کنند. مثلا اضافه کردن جزئیات کوچک با رنگ ارغوانی می تواند به اتاق سفید و طوسی شما رنگ ببخشد. تنها رنگ سیاه است که استفاده از آن باعث می شود احساس مردانه در محیط افزایش یابد و رنگ سفید یکی از ایمن ترین رنگ ها برای اتاق دخترانه است. تصمیم گیری در مورد بهترین رنگ با توجه به علایق شخصی شما اتفاق می افتد. هرچند که می توان آن را در جزئیات متفاوت در اتاق مانند دیوارها، صندلی راحتی، کمد و یا روتختی اعمال کرد.

خطوط منحنی در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده

نکته مهمی که در مورد مبلمان اتاق خواب دخترانه باید در نظر بگیریم، استفاده از خطوط منحنی و زیبا در آنهاست. برای مثال دراور با پایه های خمیده، تخت خواب با نقوش منحنی کمک می کنند تا فضا منعطف تر و زنانه تر به نظر برسد. آینه، کمد و صندوقچه با خطوط منحنی ملایم و رنگ هایی سبک ظاهری لطیف به محیط می بخشند.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۸- زرد: رنگ خورشید در اتاق خواب می تواند کمکتان کند تا صبح راحت تر از رخت خوابتان برخیزید.
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۹- لوستر بزرگ: استفاده ازچراغ های بزرگ با نور زیاد برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه می تواند یک گزینه بسیار خوب و جالب توجه باشد.
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۱۰- خطوط انحنا دار: ترکیب بافت چوب و انحناهای آینه ترکیب کاملی را در کنارهم می سازند
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۱۱- مبلمان آنتیک: استفاده از مبلمان آنتیک به فضا کاراکتر و شخصیت می بخشد

فضای آنتیک مناسب یک ملکه

اشیا آنتیک، به اتاق لمسی زنانه می بخشند. یک آینه، یک صندلی و مبلمان آنتیک با رنگ روشن بهترین انتخابها هستند. برای پارچه ها نیز می توان از پارچه های مخملی برای فضای مجلل استفاده کرد. دامن تخت، ملافه، یک پتو و بالش هایی در اندازه ها، رنگ ها و ابعاد مختلف می توانند به فضا نرمی و لطافت بدهند و تاج تخت نیزاحساس تخت ملکه را به اتاق می دهد.

وسایل صوتی و تصویری

ممکن است لوازم صوتی و تصویری در اتاقتان بسیار جاگیر و بزرگ باشند و نتوانید به راحتی آنها را جا بدهید و یا اینکه باعث ایجاد ظاهری مردانه در اتاق شوند. در این حالت کمدهایی مخصوص آنها در ابعاد مناسب سفارش دهید و در هنگامی که از آنها استفاده نمی کنید آنها را در داخلش قرار دهید.

نورپردازی

همچنین منابع نور نقش بسیار مهمی در دکوراسیون اتاق برعهده دارند. در چنین حالتی سعی کنید از منابع نوری مختلف استفاده کنید. برای مثال شمع ها، چراغ های دیواری و لامپ هایی که دارای کلیدهای با قابلیت تنظیم میزان نور هستند، گزینه های مناسبی برای روشنایی اتاق خواب است. 

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۱۲- کاغذ دیواری: اگر نمی خواهید قاب عکسی بر روی دیوار نصب کنید، کاغذ دیواری با یک زمینه مناسب یک گزینه بسیار مناسب برای شماست.
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۱۳- چراغ های دیواری: چراغ های دیواری اگر در مدل های ظریف انتخاب شوند، می توانند فضایی رمانتیک در اتاق ایجاد کنند
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۱۴- تخت خواب کانوپی: این نوع تخت خواب که دارای ستون هایی برای نصب در اطراف آن هستند، احساس خوبی از محفوظ بودن و دنج بودن به فضای خواب می دهد
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۱۵- سبک میانه قرن و بوهیمن: این اتاق با ترکیبی از سبک های میانه قرن بیستم و بوهیمن فضای شادی پیدا کرده است

نظافت و چیدمان

یکی از مهم ترین المان ها، تمیز نگه داشتن اتاق خواب است. چیزهای بدون کاربرد و استفاده را حذف کنید. داشتن یک فضا مخصوص وسایل و ذخیره وسایل ایده خوبی است، اما هیچ چیزی مانند داشتن سبک زندگی مینیمال آرامش بخش نخواهد بود. وسایل بدون استفاده تان را بفروشید و یا به خیریه ها اهدا کنید. مطمئن باشید در یک اتاق جدید و تازه نسبت به یک اتاق کثیف احساس راحتی بیشتری خواهید داشت.

پرده ها

در مورد پرده ها نیز، بهترین نوع انتخاب پرده های لایه ای برای اتاق خواب هستند. برای این کار باید از دولایه پرده در دو سمت یک پنجره بزرگ بهره برد که البته نسبت به یک لایه در هر طرف هزینه بیشتری دارد. اما نتیجه کار واقعا زیباخواهد بود. برای پنجره های کوچکتر می توانید برای هر قاب پنجره دو لایه زیر و رو در نظر بگیرید. این گونه پرده ها از ورود بیش از حد نور جلوگیری می کنند و می توانید به خوبی میزان نور ورودی را با آنها تنظیم کنید. برای ایجاد ظاهری دخترانه طول پرده ها را کمی بلند تر انتخاب کنید.

اکسسوری ها

اکسسوری های زیبا و مدرن می توانند به اتاق خواب شما حال و هوایی زنانه ببخشند. لامپ های با پایه های کریستالی، نقره ای و سرامیکی جلوه های بصری اتاق را بیشتر می کنند. شما می توانید روی آباژورها را با وسایل خاص و زنانه مانند منگوله ها، منجوق و تورها، تزئین کنید. یک کاغذ دیواری طرح دار، یک نقاشی دیواری هنری و یا برچسبی زیبا می توانند حال و هوای اتاقتان را تغییر دهند. لوسترهای شیشه ای و پرزرق و برق اتاق خوابتان را زیبا و دخترانه می کند. یک گلدان پر از گل های جدید، گل ها و گیاهان سبز، سینی پر از عطر، آینه های تزئینی و گلدان ظاهر دخترانه اتاقتان را تکمیل می کند. گل ها به شدت با احساسات زنانه پیوند برقرار می کنند و بهترین راه برای ایجاد تغییرات در اتاق خواب هستند.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۱۶- نرم: این اتاق خواب صورتی و خاکستری، دنج ، نرم و جذاب به نظر می رسد
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۱۷- روشن و پر نور: اتاق خواب بزرگ، روشن وپرنور، بعد از یک روز کاری برایتان بسیار لذت بخش خواهد بود
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۱۸- خاکستری: رنگ خاکستری یک پس زمینه مناسب برای پشت تخت خواب و دکوراسیون است
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۱۹- هماهنگی: هماهنگی در انتخاب رنگ های آباژور، تخت، پرده و دیوارها یک دکوراسیون عالی می سازد
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۲۰- ارغوانی: نگاه کردن به رنگ ارغوانی، در هر زمانی از شبانه روز حال وهوایتان را تغییر می دهد
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۲۱- مدرن: اتاق خواب مدرن، مکانی ایده آل برای استراحت و آرامش است
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۲۲- درخشان: با میز پاتختی آینه ای، گلدان های شفاف و کوسن های خز دار یک اتاق خواب زیبا و شیک داشته باشید
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۲۳- آرام: برای احساس آرامش بیشتر در اتاق پالت رنگ های طوسی، سفید و آبی ترکیب رنگ بسیار خوبی است
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۲۴- خاکستری تیره: استفاده از رنگ خاکستری برای دیوار احساس غنی و شکیل بودن به محیط می دهد
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۲۵- مواد براق: با استفاده از متریال های با سطوح انعکاسی به اتاق جلوه بدهید
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
۲۶ – سقف شیب دار: شکل سقف های شیب دار به اتاق خواب شکوه می بخشد

اتاق خواب دخترانه یک منطقه امن در خانه است که شما می توانید سبک طراحی و سلیقه خودتان را بدون هیچ مانعی در آن به نمایش بگذارید. پناهگاهی شخصی که تمام رنگ ها، الگوها و سبک های دلخواهتان در آن گردهم می آیند.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

راهنمای جامع و کامل دکوراسیون آشپزخانه مدرن کوچک از بازسازی تا تزیین

اگر شما هم عاشق آشپزی و پخت و پز هستید و داشتن فضای کافی برای کابینت و میز کار جزء اولویت …