صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون ۲۰ نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت

۲۰ نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت

20 نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت
nowrooz

شاید به نظرتان برسد که نحوه چیدمان ظروف پشت درهای بسته کابینت ها واقعا موضوع بی اهمیتی است. اما این قطعا تا زمانی پاسخ گو خواهد بود که موقع در آوردن یک قابلمه از داخل کابینت مجبور نباشید تمام کابینت را خالی کنید و یا اینکه برای جا شدن دوباره وسایل مجبورنشوید از ابتدا کابینت را بچینید. حتی اگر تعداد کابینت ها و فضای در دسترستان برای قرار دادن وسایل کم باشد ۲۰ نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت زیر درباره چیدمان داخل کابینت به شما کمک می کنند تا منظم باشید و برای همیشه آشفتگی ها و بهم ریختگی ها را از بین ببرید.
روش های مختلفی وجود دارد که با رعایت آنها می توانید کابینت های مرتب تری داشته باشید. اما توجه کنید که یکسری از آنها «آسان» ترند و بدون هزینه هستند. یعنی کافیست این نکات را بخوانید و با توجه به آنها کابینت هایتان را دوباره بچینید. دسته دوم راه حل ها، «کمی سخت» هستند و هزینه کمی روی دستتان می گذارند، یعنی اینکه می توانید با خریدن تجهیزات کمی آن روش ها را در آشپزخانه تان اعمال کنید. راه حل های سوم اما با عنوان راه حل های «سخت» طبقه بندی می شوند. یعنی اینکه برای انجام آنها باید نوع کابینت هایتان و ساختار آنها را تغییر دهید. در زیر۲۰ نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت و انواع راه حل ها را باهمدیگر بررسی می کنیم. شما هم می توانید باتوجه به بودجه و امکان ایجاد تغییر در آشپزخانه، راه حل مورد نظرتان را انتخاب کنید.

20 نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت
چیدن ظروف دکوری روی سلف

آسان ترین راهکارهای چیدمان داخل کابینت:

چیدمان بر مبنای کاربرد و زیبایی

اولین نکته از ۲۰ نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت این است که می توانید بر روی شلف ها و قفسه های باز آشپزخانه، ظروف و وسایلی را بچینید که زیباترو ضروری ترند. وسایلی که کمتر استفاده می شوند و ضروری نیستند را نیز درون کابینت هایتان قرار دهید.

20 نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت
مرتب کردن بر اساس رنگ ها

چیدمان براساس رنگ

حتی در فضاهای شلوغ و به هم ریخته نیز، چیدمان بر اساس رنگ وسایل، ظروف و… به فضا ریتم و آرامش می دهد. وسایل خود را دوباره مرتب کنید، خواهید دید که از دیدن قفسه ها و شلف ها چه احساس خوبی به شما دست می دهد.

20 نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت
برچسب روی شیشه های مواد غذایی

برچسب زدن

یکی از راه های چیدمان، مخصوصا برای کابینت ها و کشوهای ادویه ها، استفاده از برچسب هاست. درهای شفاف که محتویات ظروف از  داخل آنها پیداست و برچسب ها باعث می شوند شما به راحتی ادویه های مختلف داخل کشو را شناسایی کرده و مورد استفاده قرار دهید. همچنین می توان دور بدنه شیشه های مخصوص حبوبات و خشکبار کاغذهایی چسبانده و اسم محتویات را بر روی آنها نوشت.

20 نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت
گذاستن وسایل مخصوص صبحانه در کابینت

چیدن داخل کابینت ها براساس زمان استفاده

سازماندهی یک آشپزخانه و طبقه بندی وسایل داخل کابینت ها بر مبنای هماهنگی میان زمان استفاده شان، استفاده از آنها را بسیار آسان می کند. برای مثال اگر ظروف مخصوص پذیرایی، وسایل مخصوص صبحانه و خوراکی ها و مواد غذایی هر کدام در یک کابینت مخصوص قرار بگیرند، دسترسی و یافتن وسایل در داخل آنها بسیار آسان تر خواهد بود. حتی بهتر از آن می توان در کابینتی که نزدیک میز صبحانه است، وسایل مخصوص تهیه صبحانه را قرار داد.

20 نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت
استفاده از همه فضا های موجود

استفاده بهینه از کوچکترین فضاهای خالی

می توان از کابینت های باریک برای قرار دادن تخته های گوشت و تخته های سرو بهره برد. فضای خالی باقی مانده بالای وسایل نیز می تواند مکانی برای قرار دادن یک محفظه کوچک برای اشیا و لوازم کوچک تر باشد. برای پشت در نیز می توانید با چسباندن یک قلاب، مکانی مناسب برای آویز ملاقه و یا کف گیرهایتان داشته باشید.

20 نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت
گذاشتن وسایل خاص در کابینت های نیم دایره

کابینت های بدون استفاده

بعضی کابینت ها به شکل نیم دایره و یا خیلی کوچک هستند. گاهی حتی بلااستفاده به نظر می رسند. به هیچ وجه آنها را نادیده نگیرید و درعوض از آنها برای نشان دادن وسایل خاص و متفاوت استفاده کنید و یا اینکه آنها را به ایستگاهی برای وسایل چای تبدیل کنید.

20 نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت
استفاده از پوشه های مخصوص پرونده ها

راهکاریی با میزان سختی متوسط در چیدمان داخل کابینت:

بکارگیری ابزارهای سامان دهی

اگر تنها بخواهید همه چیز را بدون هیچ نظم و چیدمانی داخل کابینت ها قرار دهید، کابینت ها خیلی زود پر می شوند و یافتن وسایل داخل آنها تقریبا غیرممکن خواهد بود. پس بهتر است وسایلتان را براساس نوعشان تقسیم بندی کنید و سپس آنها را درون سبدها و یا ابزارهای سامان دهی مخصوص قرار دهید. برای بطری هایی که در موقع جابجایی در داخل کابینت ها سریع بر روی هم می ریزند، بهترین راه حل استفاده از پوشه های مخصوص پرونده هاست. در این حالت هم بطری ها مرتب می شوند و هم در هنگام جابجایی آنها با مشکل مواجه نخواهید شد.

20 نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت
استفاده از جعبه های کوچک

وسایل خرده ریز

برای وسایل خرده ریز، مانند داروها، خوراکی ها و… بهترین انتخاب جعبه های کوچک هستند. در این حالت لازم نیست هنگامی که به یکی از وسایل احتیاج پیدا می کنید کل کابینت را بیرون بریزید، فقط کافیست جعبه مخصوص آن را در بیاورید و به وسیله مورد نیازتان دسترسی پیدا کنید.

20 نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت
محصولات تمیز کننده در کمد زیر سینک

کمد زیر سینک

اگر محصولات تمیز کننده ای که دارید، جای مناسبی نداشته باشند، تمایل کمتری برای تمیز کردن و استفاده از آنها خواهید داشت. می توانید برای چیدمان وسایلتان از یک سینی دایره ای چرخان استفاده کنید. اسفنج ها، حوله و کیسه های پلاستیک را نیز می توانید درون یک ظرف پلاستیکی در کنار آنها قرار دهید.
سینی های دایره ای چرخان همچنین انتخاب های مناسبی برای قرار دادن شیشه های ادویه هستند و دسترسی به آنها را آسان می کنند.

20 نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت
جدا ککنده عمودی

جدا کننده های عمودی

زمانی که سینی ها و دیس ها را به صورت عمودی و یا افقی در کنارهم و داخل کمد قرار دهیم، چند وقت یکبار روی هم می ریزند و یا کشیدن یکی از بین آنها کار سختی خواهد بود. برای اینگونه ظروف بهترین راه حل، استفاده از تخته های عمودی داخل کابینت مانند تصویر برای جداسازی فضاست. این کار، فضا را مرتب تر می کند.

20 نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت
صفحات تقسیم کننده داخل کشو

تقسیم کننده داخل کشوها

صفحات تقسیم کننده داخل کشوها وسیله های بسیار کاربردی برای کفگیر و ملاقه ها در داخل آشپزخانه و یا حتی کشوی جواهرات و همچنین ابزارهایتان هستند. استفاده از آنها به حدی راه گشاست که گاهی احساس می کنید زندگی شما را نجات داده اند!

20 نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت
پشت در کابینت

فضای پشت در کابینت ها

پشت کابینت ها می تواند یک فضای بسیار عالی مخصوص سازماندهی نوشته ها و دستورالعمل هایتان باشد. یک مرکز فرماندهی کوچک برای خود شما، درست مانند یک صفحه اعلانات. بردهای ساخته شده با چوب پنبه گزینه هایی عالی برای این مراکز فرماندهی هستند. آویزهای شبیه جاکلیدی برای وسایل شخصی و غیره نیز ایده هایی کاربردی اند.

20 نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت
ظرف ها در طبقه های تفکیک کننده

طبقه های تفکیک کننده

گاهی لیوان ها و فنجان هایی که درون کابینت ها قرار می دهیم، کل فضای عمودی بین طبقه های کابینت ها را پر نمی کنند. برای پر کردن فضاهای خالی می توان از طبقه های کوچک تفکیک کننده استفاده کرد. این کار دسترسی به ظروف زیری را آسان کرده و یک فضای اضافی نیز در اختیارتان قرار می دهد. برای جا دادن ظروف مانند بشقاب های با سایزهای متفاوت نیز می توان از این طبقه ها استفاده کرد.

20 نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت
پین های چوبی

استفاده از پین های چوبی

برای قرار دادن ظروف مانند بشقاب های پلوخوری و میوه خوری در داخل کشوها، می توان از ایده پین های چوبی استفاده کرد. این پین ها، کمک می کنند تا ظروف به شکلی کاملا مرتب بر روی یکدیگر قرار بگیرند و هنگام باز و بسته کردن بر روی یکدیگر سر نخورند. برای این کار ابتدا باید سوراخ هایی با قطر یکسان ایجاد کرده، سپس پین های با سایز متناسب سوراخ ها تهیه کرده و محل قرار دادن پین ها را با توجه به نوع ظروف تعیین کنید.

20 نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت
برچسب روی پس زمینه کابینت ها

چسباندن برچسب روی زمینه کابینت های دکوری

یکی از چالش ها در چیدمان داخل کابینت، چیدن وسایل و ظروف در کابینت های شیشه ایست. زمینه کابینت های دکوری با در شیشه ای را می توانید برچسب هایی زیبا بچسبانید. انتخاب این برچسب ها با رنگ های متضاد با ظروف، علاوه بر زیبایی باعث برجسته نشان دادن ظروف در داخل کابینت ها می شود.

20 نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت
استفاده از آویز حوله

استفاده از آویز حوله برای قرار دادن اسپری ها

تنها با یک آویز حوله می توانید از فضای پشت در کابینت به عنوان مکانی برای نگهداری بطری های اسپری تمیزکننده استفاده کنید.

20 نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت
جا تخته ای پشت کابینت

نصب جا تخته ای در پشت در کابینت

تخته های برش و یا سرو زمانی که در داخل کابینت کنار وسایل دیگر قرار می گیرند به راحتی سرنگون می شوند. در عوض نصب یک قفسه سیمی مخصوص قرار دادن آنها در پشت در کابینت هم از افتادن آنها جلوگیری می کند و هم استفاده ای بهینه از فضای غیر قابل استفاده است.

20 نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت
کابینت هایی که شبیه کشو طراحی می شوند

راه حل های کمی سخت تر در چیدمان داخل کابینت:

کابینت های کشویی

کابینت های کشویی برای چیدمان ظروف ادویه و یا خشکبار مکانی عالی هستند. دسترسی راحت به وسایل داخل کابینت از جمله مزایای این کابینت هاست. اما باید توجه کنید که این انجام تغییر در کابینت های فعلی تان به نسبت روش های دیگر هزینه بالایی دارد.

20 نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت
کشو تعبیه شده درون کابینت

یک نوع دیگر کابینت های کشویی هستند که درهایی ساده دارند. زمانی که در بازشود، می توان به کشوی داخل آن دسترسی داشت. این کشوبه صورت کامل بیرون می آید و شما به راحتی می توانید از محتویات داخل آن استفاده کنید. 

20 نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت
ردیف قفسه ها زیر کابینت

کابینت های در دار و یک قفسه کوچک باز

و اما آخرین نکته از ۲۰ نکته کاربردی برای چیدمان داخل کابینت این است که کابینت های در دار به شکل مدرن آن فضا را بسیار مرتب و تمیز نشان می دهد. قرار دادن یک قفسه در زیر آن که یک در کشویی دارد و تنها چند مورد خاص و پرکاربرد را در معرض دید قرار می دهد، یک راه حل خوب برای چیدمان کابینت هایتان خواهد بود.

میانگین امتیازات ۴.۶ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

رنگ سبز نعنایی؛ آفتاب پرستی که خود را با هر سبک و رنگی هماهنگ می کند

شاید رنگ سبز نعنایی شما را به یاد سرامیک ها و درهای چوبی خانه های قدیمی یا حتی یخچال های ق…