صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون ۲۰ ایده مدرن برای اتاق خواب ساده بدون تخت

۲۰ ایده مدرن برای اتاق خواب ساده بدون تخت

اتاق خواب ساده بدون تخت
nowrooz

اتاق خواب ساده بدون تخت هم می تواند زیبا باشد هم کارآمد. طبق یک باور قدیمی هرچه تخت ارتفاع بیشتری با سطح زمین داشته باشید، خواب بهتر و با کیفیت تری داریم، ولی این فرضیه درست و قطعی نیست. از طرف دیگر تشک یا تخت هایی با ارتفاع کم معمولا به دلیل به دلیل ظاهر نامرتبی که به محیط می دهند، مورد استفاده قرار نمی گیرند. اما این موضوع هم راهکار خودش را دارد و می توان با چیدمان درست این کلیشه قدیمی را  با محیطی شیک و مرتب جایگزین کرد. اگر شما هم به فکر طراحی دکوراسیون اتاق خواب ساده بدون تخت هستید، همراهمان شوید تا ببینیم چه ترفندهایی برای چیدمان این اتاق وجود دارد.

اتاق خواب ساده بدون تخت
استفاده از دیوایدر

استفاده از دیوایدر و جداکننده ها در اتاق خواب ساده بدون تخت

استفاده از دیوایدرها باعث می شود محیط خواب ما از دیگر باقی قسمت های اتاق جدا شود. همچینین می توان از کتابخانه ها و شلف ها به عنوان تقسیم کننده فضا استفاده کرد تا در عین زیبایی به محیط نظم بدهند. استفاده از وسایل چوبی و ترکیب آن با سفید و رنگ هایی با تنالیته کرم قهوه ای باعث باز تر شدن و گردش انرژی در اتاق می شود.

اتاق خواب ساده بدون تخت
تک رنگ یا مونوکروم

نگاهی تک رنگ به اتاق خواب ساده بدون تخت

وقتی که تخت و رخت خواب، دیوار و زمین و تمامی وسایل در اتاق خواب ساده بدون تخت تک رنگ و سفید باشد باعث می شود تا دیگر محیط بهم ریخته بنظر نیاید. سخت نگیرید ودر عین سادگی دکوراسیونی خاص داشته باشید.

اتاق خواب ساده بدون تخت
زیبایی در عین نامرتب بودن

آشفتگی گول زنک

اگر می خواهید صبح ها زمان کم تری را صرف مرتب کردن اتاق خود کنید بهتر است از روتختی هایی استفاده کنید که نیازی به صاف کردن نداشته باشند و فرم اصلی آنها بهم ریخته و نا مرتب باشد. روتختی هایی از جنس بافت می توانند پیشنهاد مناسبی برای محیط ساده و تک رنگ شما باشد.

اتاق خواب ساده بدون تخت
از بالاترین کف

طراحی دکور از بالا به پایین

استفاده از سایبان توری که نزدیک به سقف وصل شده باشد می تواند تعادلی بین تخت خواب کم ارتفاع شما و محیط اطراف ایجاد کند.

اتاق خواب ساده بدون تخت
ایجاد گوشه ای دنج

ایجاد گوشه ای دنج

اگر قرار است استفاده های دیگری از اتاق به عمل بیاید نظیر تبدیل شدن به اتاق مهمان، بهتر است محل خواب را در گوشه ای از اتاق قرار دهید تا در عین مرتبی محیطی ساده و زیبا داشته باشید.

اتاق خواب ساده بدون تخت
مبلمان کنار تخت

مبلمان در اتاق خواب ساده بدون تخت

 استفاده از تخت هایی کم ارتفاع و بی چهارچوب به این معنا نیست که باید اتاقی خالی از وسایل داشته باشید، نیمکت هاپاف های رنگی در اتاق خود فراموش نکنید.

اتاق خواب ساده بدون تخت
جسارت در انتخاب

جسارت در انتخاب

برای جلوه بخشیدن به اتاق ساده، به جای کفپوش های ساده، طرح های جسورانه انتخاب کنید. استفاده از طرح هایی نظیر شطرنجی میتواند نمایی متفاوت به محیط بدهد.

اتاق خواب ساده بدون تخت
بازی با رنگ و طرح ها

بازی با طرح ها

یک روتختی شلوغ  با طرح هایی چاپ شده وکوسن های رنگی، تابلوی نقاشی به دیوار زده شده و استفاده ازگیاهانی سبز رنگ و چراغی مناسب، اتاقی با طراحی منحصربه فرد و آرامش بخش را برای شما می سازد.

اتاق خواب ساده بدون تخت
ساده مانند طبیعت

ساده مانند طبیعت

یک تخت کم ارتفاع که با پارچه و ملحفه هایی سفید رنگ پوشیده شده به تنهایی آرامش بخش است. کافیست اطراف آن را با چند مبل چوبی ساده و تعدادی اکسسوری هنری دیزاین کنید و از آن لذت ببرید.

اتاق خواب ساده بدون تخت
رنگ هایی مانند دیوار

دیوار رنگارنگ اتاق خواب ساده بدون تخت

وقتی تخت یا تشک شما در کم ارتفاع ترین حالت خود قرار دارد، میزان زیادی از فضای عمودی و ارتفاع دیوار خالی می ماند. یکی از بهترین راه های پر کردن فضا استفاده از تابلو ها و هنر های دیواری و استفاده از گلدان در گوشه و کنارها.

اتاق خواب ساده بدون تخت
هم اندازه کنید

هم اندازه کنید

استفاده از میزی کوتاه و کوچک در کنار تخت باعث می شود اختلاف ارتفاع محل خواب با محیط کمتر به چشم بیاید. گذاشتن تلفن یا کتاب نمای بهتری به اتاق می دهد.

تا اینجای کار ما به این پرداخته ایم که حذف تخت در اتاق های کوچک، لزوما به معنی اتاقی نامرتب و با چیدمان نامناسب نیست و اتفاقا نبود تخت های معمول می تواند سبکی جدید در دکوراسیون اتاق خواب شما  خلق کند. در ادامه با بررسی اتاق خواب هایی از سراسر جهان به شما نشان می دهیم که استفاده از تشک و تخت های کم ارتفاع که سنتی شرقی است، در دکورهای مدرن نیز بسیار رواج پیدا کرده است و طرفداران خاص خود را دارد.

اتاق خواب ساده بدون تخت
قاب تیره پارچه بافت دار

قاب های بزرگ و هنری با تخت های کف خواب و تشک شاید کمی متناقض به نظر برسند. اما این فاصله را می توان با لایه ای از چوب های لوکس وتیره به همراه پارچه های بافت دار و مخمل از بین برد و در عین سادگی زیبایی خاصی به محیط بخشید.

اتاق خواب ساده بدون تخت
بالشتک های کوچک کنار میز

استفاده از سکو هایی کم ارتفاع و دکور آن با بالشتک های کوچک و میز های پایه کوتاه باعث می شود کسانی که دوست دارند در اتاق خود از مبل و صندلی استفاده نکنند و بر زمین بنشینند در عین سنتی بودن اتاقی مدرن داشته باشند.

اتاق خواب ساده بدون تخت
تخت های کم ارتفاع برای کودکان

تخت های کم ارتفاع گزینه ای مناسب برای کوکان است، زیرا راحت تر به تخت می روند و دیگر نگرانی برای اینکه هنگام خواب یا بازی به زمین بیفتند وجود ندارد.

اتاق خواب ساده بدون تخت
توجه اتاق از سقف شروع می شود

نکته دیگری که در استفاده از تخت های کم ارتفاع وجود دارد این است که توجه از سقف اتاق شروع می شود و کمد، پرده ها و … به خوبی به چشم می آیند.

اتاق خواب ساده بدون تخت
با استفاده از سطح چوب قسمتی از اتاق را جدا کنید

تیره و طرحدار کردن دیوار ها و سقف باعث می شود توازنی میان ارتفاع کم تخت ودیگر وسایل اتاق ایجاد شود که ترکیب آن با نور مخفی های درون اتاق و استفاده از سطح چوبی برای جدا کردن قسمتی از اتاق محیطی ساده در عین حال مدرن را خلق می کند.

اتاق خواب ساده بدون تخت
استفاده از کاغذ دیواری و بافتدار کردن دیوار

استفاده از کاغذ دیواری  و بافت دار کردن دیوار و ترکیب آنها با لوستر هایی هنری و گلدانی کوچک می تواند گزینه مناسبی باشد.

اتاق خواب ساده بدون تخت
استفاده از بالشتک های مخملی کنار تخت

استفاده از بالشتک های مخملی در دورتا دور تشک و تخت های کم ارتفاع نقش مبل راحتی را برای شما ایفا می کند و در هنگام مطالعه لذتی دو چندان به شما می دهد.

اتاق خواب ساده بدون تخت
ترکیبز بوهو با مبل های راحتی

ترکیب سبک بوهمیا با تخت های کم ارتفاع ومبل های راحتی در اطراف آن، استفاده از پرده وپارچه های طرحدار و شلوغ همه و همه محیطی متفاوت را برای شما ایجاد می کند.

اتاق خواب ساده بدون تخت
طراحی وان کنار تخت

طراحی وان در کنار تخت های کم ارتفاع ایده ای کاملا مدرن و خاص است. استفاده از تابلو های بزرگ در کنار متریال های خاص محیطی کاملا لوکس را برای شما فراهم می کند.

اتاق خواب ساده بدون تخت
استفاده از کمدهای بدون در

استفاده از کمد های بدون در، در کنار تخت های کم ارتفاع و دیوار های طرحدار باعث می شود اتاق در عین نظم داشتن از سادگی خود در بیاید و شلوغ تر به نظر برسد.

میانگین امتیازات ۴.۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

رنگ سبز نعنایی؛ آفتاب پرستی که خود را با هر سبک و رنگی هماهنگ می کند

شاید رنگ سبز نعنایی شما را به یاد سرامیک ها و درهای چوبی خانه های قدیمی یا حتی یخچال های ق…