صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون ۲۰ ایده دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک

۲۰ ایده دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک

۰
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک

همین الان که این مقاله را می خوانید به دخترتان نگاه کنید، دارد چه کار می کند؟ مادر عروسک هایش شده؟ با دوستانش تماس تصویری گرفته؟ در حال کشیدن نقاشی یا ساخت کاردستی است؟ فرقی ندارد مشغول چه کاری باشد اما مهم است که برای گذراندن لحظه لحظه روزهای کودکی و نوجوانی اش محیطی امن، آرام، راحت و البته دخترانه و زیبا داشته باشد. یک اتاق خواب دنج و لطیف که خاطرات خوش را با حضور در آن به یاد بیاورد. دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک باید کاربردی هم باشد. فضایی را فراهم کند که کودک برای فعالیت های آموزشی تمرکز لازم را داشته باشد و هم مشتاق حضور در آن باشد. در ادامه ۲۰ ایده برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک را خواهیم خواند.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک
رنگ گلبهی جایگزین مناسبی برای صورتی است

۱. اتاق خواب گلبهی برای دختر بچه ها

اگر کودک شما هم عاشق رنگ خاصی مثل گلبهی است پس با انتخاب این رنگ به عنوان رنگ اصلی او را خوشحال کنید. برای دوست داشتنی تر کردن فضا اتاق می توانید از اسباب بازی های گهواره ای یا یک تاب نیز استفاده کنید. سپس با آویزان کردن یک تابلو دیواری طراحی اتاق را تکمیل کنید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک
تخت دوطبقه بهترین انتخاب برای اتاق دو دختر است

۲. یک اتاق کوچک اما شیک برای دو فرزند دختر

اگر دو دختر دارید که از یک اتاق استفاده می کنند؛ استفاده از تخت دو طبقه می تواند فضا آزاد زیادی را برایتان ایجاد کند. یا دیوارها را رنگ بزنید و مبلمان را خنثی انتخاب کنید یا رنگ دیوارها و مبلمان را خنثی نگه دارید اما از جزئیات تزئینی رنگی استفاده کنید. یک نقاشی دیواری یا برچسب هم یک تفاوت عظیم در اتاق ایجاد می کند هم مورد علاقه زیاد بچه ها است.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک
اتاق خواب نوجوانانه می تواند طراحی ساده ای داشته باشد

۳. اتاق خواب دختر نوجوان

با داشتن یک تخت مرتفع یک فضا اضافه هم برای استراحت یا کار فرزندتان تهیه کنید. همچنین می توانید یک رگال لباسی کنار تخت یا یک دراور داشته باشید تا دخترتان لباس های مورد علاقه اش را نمایش دهد. در دکوراسیون اتاق خواب دخترنه نوجوان می توانید از ترکیب زیبای مس و صورتی بهره ببرید که هم دخترانه است و هم بچه گانه نیست. دیوار تاکیدی طرح آجری هم برای اینکه اتاق کمی بزرگسالانه تر به نظر برسد عالی است.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک
پرده های رنگارنگ به این اتاق جان بخشیده اند

۴. اتاق خواب دخترانه رنگارنگ

اتاق خواب دخترانه حتما نباید صورتی و بامزه باشد. با استفاده از طرح های هندسی و یا گلدار رنگارنگ یک فضا جالب رقم بزنید. با اضافه کردن یک تابلو طرح دار، این استایل را تکمیل کنید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک
اتاق خواب باید کاربردهای مختلف را پوشش دهد

۵. اتاق خواب چندمنظوره دخترانه

اگر همیشه تعدادی از دوستان دخترتان همراه او در اتاقش هستند؛ تهیه یک مبل تختخواب شو می تواند گزینه مناسبی باشد. در طول او روز او می تواند روی مبل به خواندن، تلویزیون دیدن یا وقت گذرانی با دوستانش روی مبل مشغول باشد و شب ها هم با تبدیل مبل به تخت همان جا بخوابد.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک
کاغذ دیواری در اتاق مونوکروم بسیار زیباست

۶. اتاق خواب دخترانه مونوکروم

این تم مناسب دخترانی است که می خواهند یک اتاق شیک و در عین حال خاص داشته باشند. در این اتاق برای جذابیت بیشتر فضا از کاغذ دیواری طرحدار و کمی هم رنگ صورتی استفاده شده. همچنین این اتاق یک اتاق چند کابره است که فرد علاوه بر خواب می تواند کار های روزمره اش را نیز در آن انجام دهد.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک
صندلی راک در اتاق نوزاد استراحتگاه خوبی برای مادر است

۷. دکوراسیون اتاق خواب نوزاد دختر

دکوراسیون اتاق نوزاد یا کودک نوپای دختر را می توانید با تخت های کلبه ای برایش به یک خانه اطمینان بخش تبدیل کنید. صندلی راک هم بهترین گهواره برای مادر و نوزاد است در قصه خواندن های پیش از خواب هنگامی که هنوز فرزندتان تنها در آغوش مادر به خواب می رود.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک
اتاق کودکان دختر را مثل کاخ پرنسس ها دکور کنید

۸. دکوراسیون اتاق دخترانه با تخت سایه بانی

تخت های کانوپی که که چهارستون دارند و حریری به عنوان سایه بان رویشان قرار می گیرد یا تخت هایی که سایه بان خیمه ای دارند، یکی از بهترین گزینه ها برای دکوراسیون دختران هستند. به ویژه دختران کم سن و سال تر که به داستان های شاهزادگان علاقه بسیار دارند.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک
پروانه های بنفش برچسب های ساده ای هستند که دیوار را آراسته اند

۹- اتاق خواب دخترانه بنفش

اگر دخترتان رنگ صورتی را دوست دارد و همچنان می خواهید دکور اتاقش تکراری نشود، می توانید بنفش و یا ترکیب آن با صورتی را امتحان کنید. بالن ها و پروانه ها این اتاق را هویت تازه ای داده اند و از یکنواختی خارجش کرده اند.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک
در یک دکوراسیون شیک رنگ ها با هم هماهنگی دارند

۱۰. دکوراسیون اتاق خواب دختر نوجوان شیک

اگر صورتی را با رنگ های تیره تر نظیر سرمه ای هم ترکیب کنید، از حس کودکانه بودن این رنگ کاسته می شود کمی جدیت و بزرگسالی چاشنی آن. مثل این دکوراسیون که با مبلمان کامل فضای شیک و باشکوه را برای یک دختر نوجوان در آستانه بزرگسالی خلق کرده است.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک
دکوراسیون ساده و زیبا برای تمرکز ایده آل است

۱۱. دکوراسیون اتاق خواب دختر درسخوان

برای یک دختر نوجوان اهل مطالعه و کتاب که رویاپردازی اش به فکر کردن درباره جهان و جزئیاتش منجر می شود چه چیزی بهتر از یک دکوراسیون ساده و آرامش بخش برای تمرکز و صندلی تخم مرغی برای مطالعه و غرق شدن در راز و رمز کتاب ها؟

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک
سبک مدرن انتخاب خوبی برای دکوراسیون اتاق دختران نوجوان است

۱۲. دکوراسیون اتاق خواب دخترانه مدرن

تخت های کانوپی و سایه بان های تخت و صندلی های معلق حصیری اگرچه زیبا هستند اما همه ما را یاد قصه پریان می اندازند و دکوراسیون های کلاسیک. دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک می تواند مدرن هم باشد. با استفاده قالب از رنگ سفید، مبلمان مدرن و بهره بهینه از تمام فضا.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک
طراحی هنرمندانه خلاقیت را شکوفا می کند و می توان از آثار هنری نوجوانان در دکور بهره برد

۱۳. دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک هنری

با اضافه کردن وسایل تزئینی پر زرق و برق یک اتاق خواب مفرح بسازید. برای مثال قفسه های روباز به کودک این فرصت را می دهد که عروسک های دوست داشتنیش را به نمایش بگذارد. در اتاق خواب بالا با اضافه شدن یک چراغ گربه ای شکل، یک تابلو خرگوش و یک ریسه چراغ پوم پوم ( گلوله های پشمالو) اتاق را بامزه تر هم کرده است.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک
رنگ سفید انتخاب خوبی برای یک دکور مینیمال است

۱۴. دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک مینیمال

یک اتاق خواب ساده و کوچک را می توان با چند عنصر مثل کاغذدیواری و فرش دکوراسیون کرد تا هم زیبا به نظر برسد هم حس و حالی دخترانه داشته باشد. نشیمن خز دار صندلی هم لطافت بیشتری به این اتاق بخشیده است.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک
در اتاقی با مبلمان سفید می توان فرش و دیوار را همرنگ انتخاب کرد

۱۵. دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک سفید

مبلمان و سرویس خوای یک دست سفید گرچه معمولا ما را به یاد دکوراسیون نوعروس و جهیزیه می اندازد اما می تواند ایده خوبی هم برای دکوراسیون اتاق دخترانه هم باشد. سفید را می توان به راحتی با هر رنگ دیگری هماهنگ کرد.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک
دکوراسیون سفید صورتی ترکیبی ملایم و آرام است

۱۶. دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک سفید صورتی

از مزیت رنگ سفید در مورد بالا گفتیم. صورتی یک انتخاب رایج برای همنشینی با سفید در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه است.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک
تم پرنسس ها را اکثر دختر بچه ها دوست دارند

۱۷. دکوراسیون اتاق خواب تم پرنسس ها

بسیاری از دختر بچه ها عاشق قصه های پرنسس ها هستند. با تهیه یک روتختی با طرح لباس یک پرنسس، حس پرنسس بودن را به آن ها هدیه دهید. یک راه آسان برای داشتن یک اتاق خواب دوست داشتنی.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک
یونیکورن یا اسب تک شاخ از شخصیت های مورد علاقه کودکان است

۱۸. دکوراسیون تم اسب تک شاخ

چه کسی تک شاخ ها را دوست ندارد؟ دختر ها کودک یا نوجوان عاشق این تم می شوند. یک کاغذ دیواری با طرح های طلایی و کوسن های پولک دار تصویر جادویی اتاق را بیشتر هم می کنند.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک
تم طبیعت می تواند برای کودکان جذاب باشد

۱۹. دکوراسیون تم طبیعت

اگر عاشق طبیعت و حیوانات هستید با الهام از رنگ های طبیعت و حیوانات مورد علاقه تان اتاق را دیزاین کنید. یک راه دیگر این است که کاغذ دیواری با طرح طبیعت تهیه کنید. این اتاق تبدیل به محلی شاد برای بازی کودکتان می شود. همچنین همانطور که در عکس مشاهده می کنید یکی از راه های جمع کردن اسباب بازی ها آویزان کردن کیسه های رنگی از دیوار است.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک
دکوراسیون اتاق دخترانه فقط صورتی نیست

۲۰د کوراسیون رنگی متفاوت

در این اتاق خواب دخترانه ترکیب سبز آبی و زرد هم به طرز چشمگیری زیبا و جذاب شده است. نیمکت زیرپنجره هم طراحی مدرن و جالبی دارد و بسیار کاربردی است.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

ایجاد تغییرات اساسی در اتاق پذیرایی مدرن؛ تنها با ترفند انتخاب رنگ های محبوب و ماندگار

انتخاب مناسب ترین رنگ برای فضای اتاق پذیرایی برای اغلب افراد کاری دشوار است. زیرا این اتاق…