صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون ۱۵ روش متفاوت برای تزیین و چیدمان میز جلو مبلی

۱۵ روش متفاوت برای تزیین و چیدمان میز جلو مبلی

۲
تزیین میز جلو مبلی
nowrooz

تزیین میز جلو مبلی هنر و سلیقه می خواهد. این میز با قرارگیری در فضای اتاق نشیمن می تواند تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون منزل داشته باشد. بنابراین هنگام آراستن میز جلو مبلی، باید به نوع عملکرد و زیبایی آن اهمیت داده شود. در تزیین میز جلو مبلی باید به تعادل وتقارن، ترکیب فرم و رنگ و اجتناب از پیچیدگی و شلوغی بیش ازحد توجه کرد. با این روش ها میز پذیرایی را حرفه ای چیدمان کنید.

تزیین میز جلو مبلی

۱- هنر طراحی سبک میز جلو مبلی

طراحی و تزیین میز جلو مبلی می تواند بسته به سلیقه هرشخص، به سبکی نو و مدرن، سبک سنتی و کلاسیک و یا بسیار ساده باشد؛ همچون این طراحی از دکوراتور سارا گرین مان. همان گونه که در تصویر می بینید این میز پذیرایی بدون ایجاد هیچ گونه شلوغی بصری جذابیت خود را دارد. این طراحی دارای ظاهری مرتب است و تمرکزاصلی آن بر روی کتاب ها و گل هاست. کتاب ها هم دم دستتان هستند و دانش و آگاهی تان با مطالعاشان بالا می رود و هم می توانند جنبه نمایش داشته باشند. البته علاوه بر به نمایش گذاشتن علاقه شما به فرهنگ و دانش، به عنوان یک وسیله تزیینی برای چیدمان میز جلو مبلی هم مورد استفاده قرار می گیرند.

تزیین میز جلو مبلی

۲- حفظ تعادل

ایجاد تعادل یک قاعده اساسی در طراحی میز جلو مبلی به حساب می آید. تعادل و تقارن یکی از ساده ترین راه ها برای رسیدن به یک هماهنگی بصری است. در چیدمان میز جلو مبلی آماندا کارول عدد «سه» بیشترین اثرگذاری را داشته است. گلدان میان صفحه میز، کتابهایی در یک اندازه و مجموعه سه پایه میز همه درکنار هم باعث دیده شدن کل اتاق بصورت متحد و منظم، در یک نگاه شده اند.

تزیین میز جلو مبلی

۳- ترکیب بندی

با تزیین و چیدمان میز جلو مبلی، شما سعی بر ایجاد یک تصویر یا باقی گذاشتن اثری احساسی دارید. کلید اصلی برای شکل دادن به کار استفاده از ترکیب بندی است. این ترکیب می تواند از طریق رنگ، سبک، فرم یا پس زمینه مشترک باشد. در این سبک چیدمان ماسیمو اشتراک بین اشیا خیلی ظریف و نامحسوس است. می توان آن را در استفاده از سه شی گرد بروی میز، در کنار سایر اجسام مستطیلی، به راحتی مشاهده کرد.

تزیین میز جلو مبلی

۴- استفاده از سینی

در سبک دکوراتورهایی چون ونسا (Vanessa Francis Interior Design)، سینی به عنوان یک ترفند ساده و ارزشمند برای کنار هم قراردادن اشیا در تزیین میز جلو مبلی به حساب می آید. وقتی اجسام در یک سینی احاطه می شوند، یک هویت یک پارچه زیبا می گیرند. در چیدمان این میز جلو مبلی، سفید بودن سینی حسی می نیمال ایجاد کرده است.

تزیین میز جلو مبلی

۵- توجه به اندازه

در چیدمان یک میز جلو مبلی، آیتم ها زمانی به بهترین شکل دیده می شوند که اندازه مناسبی داشته باشند. وسایل مورد استفاده روی میز جلو مبلی باید به اندازه کافی بزرگ باشند که به خوبی در روی میز دیده شوند، اما نباید خود میز و کاربرد آن را تحت الشعاع قرار دهند. مانند نوع چیدمان این تصویر که فضای لازم برای قرار گرفتن یک نوشیدنی، کتاب و کنترل تلویزیون به طور کامل در نظر گرفته شده است.

تزیین میز جلو مبلی

۶- هماهنگی با سایر اجزای اتاق

میز جلو مبلی و وسایل تزیین شده روی آن را با بقیه فضای اتاق کامل و یکی کنید. در این اتاق نشیمن سبک چیدمان میز جلو مبلی، حس روستیک فضا را حفظ می کند. چوب خام میز جلو مبلی و همچنین کاسه از لحاظ بصری با طاقچه بالای شومینه مطابقت دارد. جعبه چوبی استفاده شده بر روی میز کاملا با فضای اتاق ادغام شده است.

تزیین میز جلو مبلی

۷- استفاده کمتراز اجسام مرتفع

هنگام چیدمان میز جلو مبلی، از به کار بردن اشیایی که مانع دید افراد نشسته در اطراف میز می شود اجتناب کنید. برای استفاده از اجسام بلند خلاقانه فکر کنید مانند چیدمان دیگز (Digs Design Company) که با استفاده از شاخه هایی ظریف در گلدان بلند روی میز، اثری با روح و دیدنی خلق کرده است. همچنین قراردادن گلدان سفید ساده به رنگ سفید بسیار موثر بوده است.

تزیین میز جلو مبلی

۸- انبوه سازی هدفمند

اتاق نشیمن رسمی جایی است که می توان میز جلو مبلی آن را با وسایل گرانبها به صورت کاملا پر تزیین کرد. در این نوع از طراحی اتاق نشیمن الکساندر جیمز (Alexander James Interiors) از انواع میز جلو مبلی برای به نمایش گذاشتن اشیا و آثار هنری استفاده شده. آنقدر که بیشتر به نظر می رسد برای بازدید از آثارهنری با کیفیت موزه طراحی شده است تا یک محیط برای پذیرایی به سبک متداول!

تزیین میز جلو مبلی

۹- استفاده از سبک کلاسیک

اگر مطمئن نیستید چه وسایلی را روی میز جلو مبلی خود قرار دهید، از نمونه چیدمان جنیفر رینولدز الهام بگیرید. وسایل برای چیدمان کلاسیک می توانند شامل دسته ای از کتاب های کوچک و ظریف یا گل آرایی زیبا باشند. اشیای تزیینی از قبیل ذره بین عتیقه، قلاب، گوی های طلایی و جعبه‌ی چوبی نیز می توانند به عنوان بخشی از موضوع مورد گفتگو عمل کنند.

تزیین میز جلو مبلی

۱۰- درنظرگرفتن زاویه دید

اینکه از هر زاویه اتاق نشمین ظاهر میز جلو مبلی شما چگونه به نظرمی رسد امری مهم است. معمولا میز جلو مبلی در مرکز فضا قرار می گیرد و افراد از هر زاویه ایی می توانند به میز دید داشته باشند. این طراحی اتاق از الکساندر شامل یک میز جلو مبلی با چوب پررنگ و دو شیء تزئینی ظریف است که ظاهری با روح در فضای اتاق ایجاد کرده و از هر زاویه اتاق قابل رویت است.

تزیین میز جلو مبلی

۱۱- ایجاد نقطه کانونی

یک قسمت برجسته به عنوان نقطه مرکزی میز جلو مبلی خود در نظر بگیرید. ضرورتی ندارد اجسام بزرگ یا خیلی چشمگیر باشند، گاهی اجسام با شکل یا رنگی غیرمعمول هم می توانند منظور مورد نظر را برآورده کنند. مثلا در این طرح استفاده از گلدان سبز بلوری، باعث می شود ناخود آگاه چشم ها به سادگی و روشنی گلهای سبز روی میز خیره شود.

تزیین میز جلو مبلی

۱۲- ایجاد رنگ با استفاده از گل ها

یک میز جلو مبلی تزیین شده با گل ها در هرسایزی می تواند در یک نگاه بهترین به نظر برسد. گل ادریس استفاده شده برروی میز داخل تصویر، حس تازگی و زندگی به فضای اتاق اضافه می کند. بسیاری از دکوراتورها بیشتر اوقات برای زیباتر شدن میز از گلدان های پر از گل کوچک با ایستایی مناسب بروی توده ای از کتاب ها استفاده می کنند. شکوفه های گل به شما این اجازه را می دهند که تجربه ای از ترکیب رنگ ها به واسطه فصول را داشته باشید.

تزیین میز جلو مبلی

۱۳- زمینه سازی برای گفتگو وتبادل نظر

میز جلو مبلی بزرگ می تواند خیلی از موارد را سروسامان دهد. دراین طراحی تلفیقی از Tucker & Marks در چیدمان غیرمعمول میز، اقلام زیادی به کار رفته که هر یک می تواند موضوعی برای گفتگو باشد و به این اتاق هویت بصری می بخشد.

تزیین میز جلو مبلی

۱۴- مدل بالا و پایین

میزهای جلو مبلی دوطبقه توجه بیشتری را جلب می کنند. طبقه تحتانی میز باید ظاهری ساده تر نسبت به طبقه فوقانی داشته باشد، ولی رعایت تعادل، ترکیب بندی و اندازه همچنان حائز اهمیت است. سبک چیدمان هر دو طبقه را یکسان نگه دارید، ولی هرگز کپی نکنید. در طراحی میز جلو مبلی داخل تصویر، گابریلا خلیل، با کتاب ها و جعبه های تزیینی به بهترین شکل از پس کار برآمده و فقط مقدار کمی از موارد تزیینی دیگر به چیدمان طبقه بالا اضافه کرده است.

تزیین میز جلو مبلی

شما می توانید با ترکیب اشکال و بافت ها در طراحی میز جلو مبلی خود، هویت بصری ایجاد کنید. وسایل منحنی را سطوح صاف و یک دست، بافت های براق را با کدر، سطوح زیر را با موارد صیقلی و اشیای سخت را با نرم جفت کنید. این میز را وان کینگز لین (One King’s Lane) طراحی و چیدمان کرده، فرم غالب مربع و مستطیل است و استفاده از حالت های متعددی که به وسیله گل آرایی ایجاد شده، تضاد خوبی را در بافت به نمایش گذاشته است.

در نهایت اینکه راه های متعددی برای تزیین میز جلو مبلی وجود دارد. ظروف عصرانه و نوشیدنی ها، سوغات ها و برخی عناصر یادگاری خیلی خاص و متناسب، مجسمه های کوچک و آثار هنری ظریف، کارهای دستی و پروژهای خودت بساز، شمع ها عودها، با یک رانر و رومیزی زیبا همه و همه می توانند میز جلو مبلی شما را از یکنواختی و سادگی دربیاورند. فقط کافی است دست به کار شوید.

میانگین امتیازات ۴.۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۱۰

۲ نظر

 1. کیمیا

  ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ ساعت ۰۹:۴۲

  مگر اینکه گذاشتن کتاب توی دکوراسیون باعث شه این مردم یه کم کتاب بخونن!

  پاسخ دهید

 2. مهین

  ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ساعت ۰۹:۵۷

  اینا خیلی روی میز رو شلوغ می کنن! آدم وسایل پذیرایی از مهمون رو کجا بذاره؟

  پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

رنگ سبز نعنایی؛ آفتاب پرستی که خود را با هر سبک و رنگی هماهنگ می کند

شاید رنگ سبز نعنایی شما را به یاد سرامیک ها و درهای چوبی خانه های قدیمی یا حتی یخچال های ق…