صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون ۱۵ ایده امروزی برای تزیین و چیدمان میز شام

۱۵ ایده امروزی برای تزیین و چیدمان میز شام

۰
چیدمان میز شام
nowrooz

نقش آفرینی میز شام در یک مهمانی خانوادگی یا دوستانه آن هم برای ما ایرانی ها قابل چشم پوشی نیست. تزیین و چیدمان اصولی میز هنگام پذیرایی و سرو غذا علاوه بر دلنشین تر کردن لحظات شام، آن را کاربردی تر هم می کند تا همه افراد به راحتی به خوراکی ها و نوشیدنی  های مورد علاقه شان دسترسی داشته باشند. از طرف دیگر بیشتر اوقات این میز شام تا مهمانی بعدی خالی می ماند و خانواده ها ترجیح می دهند از میز ناهارخوری آشپزخانه یا کانتر برای صرف وعده های غذایی خودمانی شان استفاده کنند. پس چیدمان میز شام حتی در زمانی که مهمانی برقرار نیست هم مهم است. شما چه چیزی روی میز غذاخوری خود می گذارید؟ اگر میزتان را بدون تزیین و خالی رها کنید، منظره ای دلگیر کننده در اتاقتان ساخته اید. استفاده از گل های تازه و طبیعی یک پیشنهاد همیشگی است اما همه می دانیم که به جز در مجلات دکوراسیون کمتر خانه  ای هست که هر روز یک دسته گل تازه، جدید و شاداب روی میز غذاخوری اش ببیند. پس بیایید تا با یکدیگر با روش هایی که چیدمان میز شام را در هنگام مهمانی و پس از آن بهتر جلوه می دهند و تحسین هر بیننده ای را برمی انگیزند، آشنا شویم.

چیدمان میز شام
کلکسیونی از ظروف تزیینی مشابه هم را روی میز قرار دهید

مجموعه ای از کوزه ها و گلدان ها

مجموعه گلدان های چینی آبی و سفید که بر روی چند کتاب قرار گرفته اند، در تکیب با رنگ های ملایم فضایی زیبا ایجاد کرده است. شما هم می توانید این ایده را عملی کنید و به جای اینکه هر کدام از ظروف دکوری را به صورت پراکنده گوشه گوشه خانه بگذارید، آنها را روی میز شام خود گرد هم آورید تا یک نقطه توجه شیک و زیبا ایجاد کنید.

چیدمان میز شام
دکوراسیون تک رنگ فضای غذاخوری می تواند تمام حواس مهمانان را به چیدمان میز و غذا جمع کند

چیدمان تک رنگ

اگر می خواهید از مجموعه ای از اشیا مانند کاسه یا گلدان برای تزیین میز شام استفاده کنید، به تک رنگ بودن آنها دقت کنید. رنگ های مشابه به قطعات انسجام و نظم می دهد.

چیدمان میز شام
جاشمعی ها درهر سبکی می توانند جایی روی میز شام داشته باشند

نمایش شمع و پایه های چشم نواز آن

وجود نور شمع به هنگام صرف یک وعده غذایی برای همه ما وجهی رمانتیک و خاطره انگیز دارد و خیلی مطلوب است، بنابراین حضور شمعدان برای جلوه گری خاصش بر روی میز شام یکی از راه کارهای داشتن چیدمان ایده آل است

چیدمان میز شام

یک گلدان گیاه سبز

داشتن یک گلدان گل تازه بر روی میز شام یک ایده بسیار زیبا است اما همانطور که گفتیم همیشه عملی نیست. در عوض استفاده از یک گلدان گیاه، ماندگاری بیشتری دارد و همان چیزی است که با کمی مراقبت و توجه، ما را به داشتن میز شام با عطر و بویی دلپذیر از جنس طبیعت نزدیک می کند. به عنوان نمونه گیاه رزماری را در یک گلدان سرامیکی زیبا بکارید و روی خاک آن مقداری خزه اضافه کنید، حالا گلدان گیاهی شما آماده است تا جلوه میز شام را متحول کند. حتی نمایش یک کاکتوس محصور در محفظه شیشه ای یا یک تراریوم زیبا روی میز شام بسیار دلفریب خواهد بود.

چیدمان میز شام
گیاهان مصنوعی هم می توانند جایی در چیدمان میز داشته باشند

گیاهان همیشه ماندگار

اگر هنوز دلتان با گل های رنگارنگ است، جای نگرانی نیست. گل های مصنوعی با ساقه های بلند، شاید بتوانند به همان زیبایی نوع طبیعی جلوه گری کنند.

چیدمان میز شام
طبیعت هر فصل را با گیاهانش به میز شام بیاورید

برگ ها را دریابید

یک ایده جذاب دیگر، استفاده از برگ های رنگارنگ پاییزی است. فقط کافی است که به حیاط سری بزنید و به زیبایی و شکل های متنوع برگ ها عمیق تر نگاه کنید، چند شاخه منحصر به فرد که عمرش رو به پایان است را انتخاب و با خود به داخل منزل بیاورید. آنها را بشویید داخل یک پارچ سفید ساده در وسط میز شام بگذارید و از نگاه کردن به آن تا حداقل دو هفته لذت ببرید.

چیدمان میز شام
رومیزی بلند میز شام را رسمی تر می کند

معجزه رومیزی

استفاده از رومیزی کاملا بلند که به زمین برسد ایده ای عالی برای شخصیت دادن به یک میز شام به هنگام میزبانی است. ترکیب یک رومیزی راه راه روی میز گرد به همراه گلدان و ظرف تزیینی بسیار خارق العاده خواهد بود.

گلدان به همراه شمع های استوانه ای

گروهی از اشیای دکوری مشابه اما در سایزهای قدی متفاوت ترکیب هنرمندانه ای خلق می کند. مثل این چیدمان که حاصل ترکیب شیشه های جیوه ای براق و شمع های ستونی با پایه های چوبی است که منظره ای جذاب با حسی متمایز را به وجود آورده اند.

چیدمان میز شام

شبیه سازی یک کتابخانه

شاید بد نباشد که مانند روزگار پیشین زیباترین کتاب ها بر روی میز ناهارخوری قرار بگیرند. اضافه کردن چند قطعه سفال به این چیدمان ایده آل ترین شیوه برای رسیدن به تعادل است.

چیدمان میز شام
اسم مهمان را بر سر جایش دور میز بنویسید

تخته سیاه های کوچک بر روی میز ناهارخوری

دوره مهمان های ناخوانده تقریبا سرآمده و حالا همه از قبل می دانیم دقیقا چه افرادی مهمان میز ما خواهند بود. پس اگر برای محل نشستن مهمانان خود دور میز ناهارخوری برنامه ریزی کرده اید می توانید با نوشتن نامشان کنار بشقاب غذایشان آنها را شگفت زده کنید. یک کارت کوچک تزیینی که نام روی آن نوشته شده باشد تا نوشتن اسم مهمان روی تخم مرغ آب پز یا نوشتن اسم روی یک تکه تخته مثل تخت سیاه ایده هایی هستند که به ویژه برای کودکان و نوجوانان در مهمانی هایی مثل تولد جذاب خواهد بود.

چیدمان میز شام
با یک رانر میز ساده چوبی را زینت دهید

الهام از المان های روستایی

اگر سادگی را می پسندید اما می خواهید چیدمانتان خیلی هم خشک و خالی نباشد، یک رانر روی میز پهن کنید که رنگش با میز همخوانی داشته باشد. حال ظروف شیشه ای بزرگ را بر روی آن قرار دهید؛ خواه شمعدان باشند، یا لیوان ها و جام ها. این دکور دنج را با چند ساقه سبز و جوان از گیاهان فصلی تکمیل کنید.

چیدمان میز شام
رنگ های شاد برای چیدمان و دکوراسیون میز شام در فضای باز مناسبند

رنگ های شاد برای تغییر روحیه

ایجاد محیطی گرم و رنگارنگ در خارج از محیط داخلی منزل، مهمانی شام را بسیار مهیج تر خواهد کرد. تآثیر رنگ بر یک مهمانی شام و برگزاری موفق آن نکته مهمی است که نباید از نظر دور نگه داشته شود. انتخاب وسائل تزیینی رنگارنگ و چیدن عناصر شاد بر روی میز شام در کنار جسورانه بودن به کیفیت یک مهمانی خوب کمک خواهد کرد.

چیدمان میز شام
میز شام گلدارایده ای همیشه جذاب است

عاملی به نام گل

جذابیت محیط بیرون را با زیبایی یک میز اتاق غذاخوری روستایی پر گل به منزل بیاورید. سفره ظریف با رنگ های صورتی پر هیاهو و دستمال سفره هایی با طرح های توپ توپی و سنتی جذابیت بهار را در فضا می پراکند. بالشتک های گل دار و راحت که روی صندلی های رنگ آمیزی شده قرار داده شده اند، مهمانان را به طولانی تر نشستن پشت میز شام ترغیب می کنند.

چیدمان میز شام
اشیای تزیینی را روی میز غذاخوری خالی گرد هم آورید

مجموعه ای از اشیای تزیینی روی میز شام

اشیای دکوری به ظاهر به هم بی ربط را به صورت تصادفی کنار هم قرار دهید. در این کار باید به بافت و اندازه اشیا دقت کنید، بازی با آنها را یاد بگیرید و رنگ هایی را که با رنگ اتاق هم خوانی بیشتری دارند، تا فضا بهم ریخته به نظر نرسد.

چیدمان میز شام
میز غذاخوری خالی صحنه ای عالی برای به نمایش درآمدن اثر تجسمی است

هنرنمایی یک مجسمه

یک میز ناهار خوری خالی همان سطحی است که برای گذاشتن یک مجسمه کمی بزرگ و منحصر به فرد به آن نیاز دارید. بدون هیچ تزیین دیگری این میز توجه ها را به خود جلب می کند.

میانگین امتیازات ۴.۷ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

۱۵ ایده و ترفند برای چیدمان یک اتاق نشیمن شیک

این روزها همه عاشق فضاهای لوکس و جلوه های جذاب آن هستند و داشتن یک اتاق نشیمن لوکس آرزوی ه…