صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون ۱۴ ایده جذاب برای تزیین اتاق دخترانه با وسایل ساده

۱۴ ایده جذاب برای تزیین اتاق دخترانه با وسایل ساده

۰
تزیین اتاق دخترانه با وسایل ساده
nowrooz

دخترها توجه زیادی به جزئیات دارند و همیشه زیبایی محیط و وسایل برایشان اهمیت دارد. البته همیشه لازم نیست از وسایل گران قیمت برای تزیین محیط استفاده کرد، گاهی ساده ترین وسایل تأثیرات فوق العاده زیبایی در فضای مورد نظر ما ایجاد می کنند. تزیین اتاق دخترانه با وسایل ساده کار سختی نیست، فقط باید خلاقیت به خرج دهیم و از وسایلی که در اختیار داریم به بهترین شکل استفاده کنیم.
اگر به دنبال ایجاد یک تغییر زیبا و چشمگیر با ساده ترین وسایل برای تزیین اتاق خودتان و یا دخترتان هستید، با ما همراه باشید. در این مطلب ما بهترین ایده ها را برای تزیین اتاق با وسایل ساده ارائه می دهیم. شما می توانید با انتخاب یک ایده و یا ترکیب چند ایده از ایده های زیر یک اتاق دخترانه زیبا داشته باشید.

تزیین اتاق دخترانه با وسایل ساده
می توانید روتختی را با دیوار ها ست کنید

۱. انتخاب جذاب ترین رنگ ها برای دیوار

دخترها عا شق رنگ های شاداب هستند. برای تزیین اتاق دخترانه فقط از رنگ صورتی استفاده نکنید، هر چند رنگ صورتی مورد سلیقه اکثر دخترهاست اما استفاده از رنگ های مختلف می تواند فضای اتاق را بسیار زنده و جذاب کند. شما می توانید با استفاده از رنگ های درخشان مثل بنفش، خردلی، سبز، آبی و طلایی بخشی از دیوار اتاق را رنگ کنید و برای رنگ کردن بقیه قسمت ها، از رنگ های مکمل آن رنگ استفاده کنید.
همچنین رنگ های پاستلی برای رنگ کردن دیوارهای اتاق دخترانه بسیار گزینه مناسبی هستند. رنگ های پاستلی مثل: آبی ملایم، هلویی، یاسی و موزی رنگ هایی بسیار آرامش بخش هستند و می توانید از طیف های مختلف هر کدام از این رنگ ها به عنوان رنگ مکمل همان رنگ استفاده کنید.

تزیین اتاق دخترانه با وسایل ساده
از دریم کچر های رنگی استفاده کنید

۲. تزیین دیوار پشت تخت خواب

تزیین دیوار پشت تختخواب تغییر چشمگیری را در دکوراسیون اتاق ایجاد می کند. برای این کار می توانید از وسایل مختلفی برای تزیین استفاده کنید. ما در این بخش چند ایده ساده را که می توانید از آن ها برای تزیین دیوار پشت تخت استفاده کنید، معرفی می کنیم:

  • استفاده از یک رنگ متفاوت برای دیوار پشت تختخواب
  • پر کردن دیوار پشت تختخواب با قاب عکس ها، بشقاب های دیوار کوب و یا تابلوهای نقاشی
  • آویزان کردن دریم کچر های زیبا بر روی دیوار پشت تختخواب (درست کردن دریم کچر بسیار ساده است و می توانید در خانه آن ها را آماده کنید.)
تزیین اتاق دخترانه با وسایل ساده
می توانید اشکال را به صورت سه بعدی انتخاب کنید

۳. تزیین دیوار با اشکال هندسی

برای تزیین اتاق دخترانه با وسایل ساده یکی از بهترین وسایل، کاغذ رنگی یا مقوای رنگی است. اگر یک دیوار خالی دارید می توانید با استفاده از کاغذ هایی با رنگ های شاد و جذاب، اشکال هندسی مختلفی درست کنید و به شکل زیبایی بر روی آن بخش خالی دیوار بچسبانید.

تزیین اتاق دخترانه با وسایل ساده
خودتان شابلون را درست کنید

۴. تزیین دیوار به وسیله شابلون

برای این کار شما نیاز به شابلون، رنگ اکرلیک و وسیله ای برای رنگ کردن مثل قلمو، اسفنج و یا غلطک دارید. دقت کنید که برای این کار رنگ دیوار شما رنگ روغنی نباشد.
اگر شابلون ندارید، خیلی راحت به وسیله مقوا و قیچی در خانه درست کنید. شابلون را روی دیوار به وسیله چسب فیکس کنید و با استفاده از یک اسفنج و رنگ اکرلیک با دقت آن را رنگ کنید. بگذارید کاملا طرحی که کشیده اید خشک شود و سپس شابلون را جدا کنید. می توانید یک طرح کوچک را چند بار کنار هم تکرار کنید و یا از یک طرح بزرگ استفاده کنید.

تزیین اتاق دخترانه با وسایل ساده
استیکر ها فضا را به کلی تغییر می دهند

۵. تزیین دیوار با استیکر

استیکرها زیبایی فوق العاده ای به اتاق می دهند.  می توانید آن ها را به صورت آماده تهیه کنید و یا اینکه خودتان دست به کار شوید و استیکر های زیبایی درست کنید. در واقع درست کردن استیکر دیواری اصلا سخت نیست فقط کافی است طرح مورد نظرتان را بر روی کاغذ رنگی بکشید، برش بزنید و بر روی دیوار بچسبانید. (اگر طرحی را مد نظر دارید که طراحی آن سخت است، آن را پرینت بگیرید.)
از استیکرها برای تزیین اطراف پریزها، بالای تختخواب، کنار پنجره، بر روی در کمد و یا قسمت خالی دیوار استفاده کنید.

تزیین اتاق دخترانه با وسایل ساده
اوریگامی های رنگی درست کنید

۶. استفاده از اوریگامی برای تزیین اتاق

با استفاده از اوریگامی های ساده که آموزش درست کردن همه آن ها در اینترنت به راحتی پیدا می شود، می توانید برای تزیین اتاق دخترانه استفاده کنید. فرقی ندارد دختر شما چند ساله است، اوریگامی هایی که بالای تخت او آویزان کرده اید حتماً او را خوشحال می کنند.
اوریگامی هایی به شکل درنا، قایق، پروانه در رنگ های مختلف را می توانید هم به شکل یک ریسه در آورید و یا آن ها را به نخ وصل کنید و از سقف آویزان کنید.

تزیین اتاق دخترانه با وسایل ساده
با صدف ها آینه را تزئین کنید

۷. آیینه،عنصری مهم برای تزیین اتاق دخترانه

آیینه یکی از اصلی ترین لوازم اتاق دخترانه است. می توانید با کمی خلاقیت آیینه های قدیمی را تزیین کنید. مثلاً می تواند برای آیینه های قدیمی با استفاده از صدف، مهره های رنگی، کناف و یا هر چیزی که برای تزیین در خانه دارید یک قاب زیبا آماده کنید.

تزیین اتاق دخترانه با وسایل ساده
عکس ها را با ترتیب خاصی بچینید

۸. دیوار خاطره، یک ایده ساده ولی چشمگیر

یکی از ساده ترین راه های تزیین اتاق دخترانه استفاده از عکس ها است. می توانید عکس ها را به شکل های مختلفی به دیوار بزنید و برای دخترتان یک دیوار خاطره درست کنید.

تزیین اتاق دخترانه با وسایل ساده
گالری دیواری را به ریسه های نوری تزئین کنید

۹. ریسه های نور و نورپردازی در اتاق

استفاده از ریسه های نور برای تزیین اتاق دخترانه بسیار کاربردی ست.

  • می توانید برای درست کردن دیوار خاطره که در قسمت قبل گفتیم از ریسه های نور استفاده کنید و عکس ها را با استفاده از گیره به این ریسه ها وصل کنید. علاوه بر عکس نوشته های زیبا و انگیزشی می توانند به ریسه های نور وصل شوند و زیبایی فوق العاده را به وجود آورند.
  • اگر اتاقتان پنجره دارد می توانید ریسه های نور را بر روی پرده آویزان کنید. این کار باعث می شود زمانی که در شب ریسه نور را روشن می کنید، اتاق زیبایی فوق العاده ای پیدا کند.
  • می توانید اسم دخترتان و یا حرف اول اسم او را روی دیوار طراحی و بعد ریسه ها را بر روی آن طرح نصب کنید.
تزیین اتاق دخترانه با وسایل ساده
چشم ها را به سمت سقف بکشید

۱۰. سقف رنگی

گفتیم یکی از راه های تزیین اتاق دخترانه تغییر رنگ دیوار هاست اما علاوه بر دیوارها، رنگ کردن سقف نیز جلوه زیبایی به اتاق می دهد.

تزیین اتاق دخترانه با وسایل ساده
تغییری چشمگیر ایجاد کنید

۱۱. سقف راه راه

می توانید به جای رنگ آمیزی کل سقف از طرح های راه راه  استفاده کنید، این کار تغییر چشمگیری در اتاق ایجاد می کند. اگر خطوطی که بر روی سقف طراحی می کنید در راستای اتاق باشند، اتاق شما به صورت طولانی تر به نظر می رسد و برعکس اگر خطوط را به موازات عرض سالن طراحی کنید، اتاق کمی کوچکتر نشان داده می شود.

تزیین اتاق دخترانه با وسایل ساده
می توانید تور را به ریسه های نوری تزئین کنید

۱۲. تور تختخواب

یکی از زیباترین تزیینات اتاق دخترانه استفاده از پرده تاج تختخواب است که در بالای تخت قرار می گیرد. برای این کار می توانید از تور و یا هر پارچه دیگری که با دکوراسیون اتاق و رنگ رو تختی همخوانی دارد استفاده کنید.

تزیین اتاق دخترانه با وسایل ساده
از مجموعه ای کوسن ها استفاده کنید

۱۳. بالش و کوسن های زیبا

آماده کردن چند کوسن رنگی زیبا برای تزیین روی تخت بسیار کار ساده ای ست. می توانید با پارچه های اضافه ای که دارید کوسن های زیبا آماده کنید و به فضای اتاق حس و انرژی تازه ای بدهید.
همچینین می توانید از جنس همان پارچه ای که با آن کوسن درست کرده اید، یک ریسه زیبا برای بالای تخت هم آماده کنید.

تزیین اتاق دخترانه با وسایل ساده
روی در زا تزئین کنید

۱۴. تزیین درورودی اتاق

تا اینجا در مورد تزیین داخل اتاق دخترانه با وسایل ساده صحبت کردیم اما از آن جایی که زیبایی هر چیزی برای دخترها اهمیت دارد، می توانید در اتاق را هم با وسایل ساده تزیین کنید.

  • تزیین قاب در: می توانید قاب در را با استیکر، عکس و یا کاغذ های رنگی تزیین کنید.
  • تزیین روی در: اگر در اتاق شما سفید است می توانید بر روی آن استیکرهایی با طرح ها و یا عبارت های زیبا بچسبانید.
  • تزیین دستگیره در: می توانید منگوله های نخی یا کاموایی ریش ریش را به سادگی در خانه تهیه کنید و برای تزیین دستگیره در از آن استفاده کنید.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲۴۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

رنگ سبز نعنایی؛ آفتاب پرستی که خود را با هر سبک و رنگی هماهنگ می کند

شاید رنگ سبز نعنایی شما را به یاد سرامیک ها و درهای چوبی خانه های قدیمی یا حتی یخچال های ق…