صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون ۱۲ ایده خلاقانه برای دکوراسیون اتاق خواب مدرن دخترانه

۱۲ ایده خلاقانه برای دکوراسیون اتاق خواب مدرن دخترانه

۰
اتاق خواب مدرن دخترانه
nowrooz

وقتی صحبت از اتاق خواب دختران نوجوان می شود، چیزی به عنوان یک راه حل مناسب برای همه وجود ندارد. زیرا دختران نوجوان هر یک سبک مشخص خود را دارند و احتمال اینکه ایده آنها در مورد تزیین کاملاً متفاوت باشد، وجود دارد. یکی دیوارهای رنگ روشن با لوازم جانبی طرح دار، دیگری رنگ دیوار را با رنگ تیره تزیین و بروی آن پوستر نصب می کند. پس وقتی نوبت به دکوراسیون اتاق خواب نوجوان می رسد، از خودتان بپرسید که دختر من واقعاً چه چیزی می خواهد؟ البته یک اشتراک هم بین همه آنان وجود دارد و آن این است که بیشتر نوجوانان دیگر احساس کودکی ندارند و فقط استقلال می خواهند. با توجه به همه این مواردی که گفته شد در اینجا ایده های جالبی برای دکوراسیون اتاق خواب مدرن دخترانه گردآوری کرده ایم تا بتوانید به راحتی از آن ها الهام بگیرید و دکور مناسب خود و فرزندتان را خلق کنید.

اتاق خواب مدرن دخترانه

۱. ایجاد یک فضای دراماتیک

اتاق خواب مدرن دخترانه می تواند حال و هوایی دراماتیک هم داشته باشد. استفاده از رنگ های روشن به اتاق انرژی می دهد. این امر ممکن است به نوجوان کمک کند تا صبح زودتر از تختخواب خارج شود. البته دیوارهای سفید بکر با خلق خوی یک نوجوان کاملا در تضاد است، پس به کمک رنگ تیره در کف و دیوار یا یک روتختی گل دار حس هیجان به فضای اتاق خواب ببخشید و دراماتیکش کنید.

اتاق خواب مدرن دخترانه

۲. استفاده از وسایل بزرگ تر از حد معمول

یک تاج تخت خیلی بزرگ احساس راحتی را در اتاق دخترانه ایجاد می کند. این تاج تخت حتی می تواند به عنوان یک تخته برای نصب عکس مورد استفاده قرار گیرد و به نوجوان شما این امکان را می دهد بدون آسیب رساندن به دیوارها، عکس های دوستان و خانواده خود را در آنجا نصب کند.

اتاق خواب مدرن دخترانه

۳. برچسب دیواری

برای دکوراسیون اتاق خواب مدرن دخترانه به برچسب های دیواری هم فکر کنید و توجه داشته باشید همه برچسب های دیواری کودکانه نیستند. به جای تبدیل اتاق خواب نوجوان خود به یک فضای ساده، می توان با زدن رنگ مورد علاقه آن ها به دیوارها و با استفاده از برچسب های دیواری مختلف جلوه ای تازه به فضای اتاق ببخشید البته با در نظر گرفتن انرژی و علاقه نوجوان.

اتاق خواب مدرن دخترانه

۴. انتخاب رنگ برای اتاق مدرن دخترانه

سبک اتاق دختران از رنگ های به کار رفته در طراحی اش مشخص می شود. غالباً استفاده از رنگ های صورتی، آبی، پاستلی و حتی یک طرح گل در بافت و طراحی دکوراسیون دخترانه جذاب است، خواه نوجوان شما ۱۴ ساله باشد یا ۱۸ ساله. این ترکیب را با رنگ های خنثی همراه کنید تا ظاهری کودکانه به خود نگیرد و برای یک شاهزاده خانم نوجوان امروزی مناسب شود.

اتاق خواب مدرن دخترانه

۵. استفاده از مبلمان خاص در دکور اتاق مدرن دخترانه

تبدیل گوشه ای به فضایی نرم و آرام برای استراحت ایده جذابی برای نوجوان هاست. این طرح خاص را می توان با نصب یک میله پرده گرد و پارچه های به عنوان پرده در اطراف آن اجرایی کرد، یا با نصب یک صندلی آویز به همراه یک مبل بالین. در این ایده توجه به خلق فضایی مناسب برای دختران که در آن بتوانند از دورهمی های دوستانه لذت ببرند، نکته اصلی است.

اتاق خواب مدرن دخترانه

۶. کنتراست رنگ ها

پالت رنگ تیره شاید دلگیر به نظر برسد اما اگر با یک رنگ مناسب جفت شود، برای اتاق خواب دختران نوجوان مناسب است. رنگ های شاخص فقط لازم نیست روی دیوارهای شما باشند. می توان در رنگ آمیزی قفسه ها، پا تختی، جلد کتاب، آباژور نیز به کار برد. خیالتان راحت باشد هیچ جایی بهتر از اتاق خواب دختران نوجوان برای پوشش با رنگ های مختلف، مناسب نیست. پس در انتخاب خود جسور باشید. در هر حال، وقتی صحبت از ایده های اتاق دختران نوجوان می شود، رنگ های متضاد یک انتخاب مد روز و شیک هستند.

اتاق خواب مدرن دخترانه

۷. نقاشی دیواری در اتاق خواب مدرن دخترانه

انتخاب طرحی برای دیوار اتاق را با نشاط می کند. این طراحی می تواند در قالب های مختلف نشان داده شود. گاهی می توانید با انتخاب یک کاغذ دیواری چاپی دکوراسیون را کامل کنید، گاهی می توانید به نوجوان خود اجازه دهید تا با ایده های خلاقانه خود دیواری متمایز و جذاب خلق کند. همه ما فکر می کنیم نقاشی کردن فقط باید بروی کاغذ باشد، اما این باور غلط است. ما به شما پیشنهاد می دهیم به کمک شابلون های بزرگ، روی دیوار طرح خود را بکشید و کاغذ دیواری به سبک خودتان خلق کنید.

اتاق خواب مدرن دخترانه

۸. دیوار زیورآلات

دختران نوجوان معمولا علاقه زیادی به انواع زیورآلات دارند و از داشتن آنها سیر نمی شوند. برای اینکه به راحتی، همیشه و بدون دردسر به آنها دسترسی داشته باشند، یک قاب دیواری ایده خوبی است. به راحتی با چند قطعه چوب می توان قفسه هایی ساخت و قلاب هایی پایین و داخل آن قفسه ها پیچ کرد تا گوشواره و گردنبندهای بلند از آن آویزان شوند؛ بدون اینکه پیچ و تاب بخورند یا در هم تنیده شوند. جدا از این که زیورآلات عالی و منظم به نظر می رسند، می توانید با یک طراحی ساده اثری از خود خلق کنید.

اتاق خواب مدرن دخترانه

۹. میز آرایش اتاق خواب مدرن دخترانه

اتاق خواب هیچ دختر نوجوان بدون میز آرایش کامل نیست. میز آرایش می تواند در عین ساده بودن شیک و خیره کننده باشد. به طور معمول در این میزها، آینه بر روی دیوار نصب شده و میز بر روی زمین قرار می گیرد. از آنجایی که امروزه دختران جوان طرفدار سادگی هستند، یک میز ساده به راحتی پاسخگو نیاز آن ها خواهد بود. فقط توجه داشته باشید به هنگام آرایش نیاز به نور کافی و مطلوب است، پس میز آرایش را در پر نور ترین قسمت اتاق قرار دهید، یا چراغی را در نزدیکی آن نصب کنید.

اتاق خواب مدرن دخترانه

۱۰. میز مطالعه      

در نظر گرفتن فضایی برای مشق شب، مطالعه و پروژه های تحقیقاتی بسیار ضروری است. قفسه های کتاب امکان ذخیره سازی موارد ضروری را فراهم می کند و صندلی راحتی همراه کوسن امکان استراحت مختصر در بین زمان مطالعه. یک خلاقیت به خرج دهید، دیوار پشت میز را رنگ سیاه بزنید و یک تخته سیاه برای نوشتن یادداشت های مهم خود بسازید.

اتاق خواب مدرن دخترانه

۱۱. ایجاد فضای نشیمن خصوصی

در دکوراسیون اتاق خواب مدرن دخترانه فضای نشیمن را نباید از قلم انداخت وقتی صحبت از فضای نشیمن می شود نا خودآگاه ذهن ما به سمت یک اتاق بزرگ می رود، کافی است با قرار دادن فقط یک کاناپه راحتی یک فضای نشیمن جذاب داشته باشید که نه تنها باعث دلبستگی این اتاق می شود، بلکه مکان مناسبی برای نشستن و گفت و گوهای دخترانه با یک حریم خصوصی است.

اتاق خواب مدرن دخترانه

۱۲. میز کنار تخت (پاتختی)

میز بغل تختی یا به اصطلاح پاتختی، معمولاً در اتاق خواب های دختران نوجوان نادیده گرفته می شود، در صورتی که مناسب ترین مکان برای دسترسی آسان به تلفن، ساعت زنگ دار و چراغ مطالعه در هنگام خواب است. حتی می توانید با قرار دادن یک گیاه کوچک حس طراوت و شادابی بیشتری به فضای خود ببخشید.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۲۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

رنگ سبز نعنایی؛ آفتاب پرستی که خود را با هر سبک و رنگی هماهنگ می کند

شاید رنگ سبز نعنایی شما را به یاد سرامیک ها و درهای چوبی خانه های قدیمی یا حتی یخچال های ق…