صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون ۸ ایده و نمونه هیجان انگیز اتاق بازی کودکان ثروتمند!

۸ ایده و نمونه هیجان انگیز اتاق بازی کودکان ثروتمند!

اتاق بازی کودکان ثروتمند
nowrooz

بازی دنیای کودکان است و مسلما هر کودکی عاشق این است که فضایی اختصاصی برای بازی کردن داشته باشد و طعم اتاق بازی کودکان ثروتمند را بچشد. مالکیت یک فضای کاملا خصوصی برای بازی، رویایی است که می تواند به واقعیت تبدیل شود. شما به عنوان پدر و مادر اگر بتوانید فضایی برای بازی کردن در اختیار کودکان قرار دهید قطعا به تخیلات آن ها فرصت شکوفایی بیشتر داده اید. به علاوه طراحی فضایی مفرح و شاد مثل آنچه در اتاق بازی کودکان ثروتمند می بینیم یکی از ایده های بسیار مفید و تاثیرگذار بر خلق و خوی کودکان و نظم دهی به فضای خانه است. چرا که دیگر اسباب بازی های آن ها در گوشه و کنار خانه پخش نمی شوند و فضای اتاق را به هم نمی ریزند.
اما وقتی نوبت به طراحی یک اتاق بازی زیبا و البته کاربردی می رسد احتمالا نمی دانید باید از کجا شروع کرد. شاید فکر کنید نمونه های دکوراسیون لوکس اتاق بازی کودکان ثروتمند که در وبگردی ها آن ها را می بینید؛ با هزینه بسیار بالا طراحی شده اند؛ اما می توان با تفکر خلاقانه و رعایت اصول اتاق بازی کودک را به همان چشمگیری، اما آسان تر و کاربردی تر طراحی کرد. بنابراین؛ اگر شما هم می خواهید چنین فضایی در خانه داشته باشید، بهتر است اصول طراحی اتاق بازی را بدانید. امیدواریم با استفاده از این راهنمایی ها بتوانید اتاقی را طراحی کنید که کودک شما عاشق آن شود.

اتاق بازی کودکان ثروتمند
از فرزند خود در مورد علاقه مندی هایش سوال کنید

نکته اول: کودک شما دقیقا چه می خواهد

یک نقطه شروع فوق العاده مناسب برای طراحی فضایی مثل اتاق بازی کودکان ثروتمند این است که از فرزند خود در مورد علاقه مندی هایش سوال کنید و بپرسید دقیقا چه فضایی را می خواهد. البته به احتمال زیاد فهرست خواسته های آن ها بسیار بلند بالا است و شاید پاسخ های عجیبی هم به شما بدهند، اما با این حال همین اندازه می تواند برای شما الهام بخش و راهگشا باشد. چرا که در واقع آن ها باید اتاق بازی خود را دوست داشته باشند چون قرار است بیشتر اوقات خود را در آن مکان سپری کنند.

اتاق بازی کودکان ثروتمند
پالت رنگی اتاق بازی را خنثی نگه دارید

نکته دوم: انتخاب پالت رنگی در طراحی اتاق بازی کودکان ثروتمند

همیشه بهتر است پالت رنگی اتاق بازی را خنثی نگه دارید چون با همه سبک و سلیقه ها هماهنگ می شود. به این ترتیب با بزرگتر شدن کودکان به راحتی و بدون نگرانی می توانید طراحی آن را تغییر دهید. وقتی دیوارهای اتاق بازی را با رنگ یا کاغذ دیواری هایی به رنگ خنثی بپوشانید، می توانید از رنگ های شاخص و برجسته و بافت های مختلف هم در اتاق استفاده کنید و حال و هوای شاداب تری به اتاق بازی ببخشید.

اتاق بازی کودکان ثروتمند
وجود کفپوشی که به راحتی تمیز می شود بسیار کمک کننده است

نکته سوم: استفاده از کفپوش چوبی برای اتاق بازی

معمولا برای طراحی اتاق بازی کودکان ثروتمند از کفپوش چوبی استفاده می شود چون نسبت به بقیه کفپوش ها مناسب تر است. وقتی قرار است کودکان در اتاق بازی فعالیت هایی مثل رنگ آمیزی یا بازی با رنگ داشته باشند وجود کفپوشی که به راحتی تمیز می شود بسیار کمک کننده است. به علاوه شما همیشه این فرصت را دارید که یک فرش کُرکی بزرگ روی آن پهن کنید. به این ترتیب فضای دنج و راحتی برای آن ها می سازید.

اتاق بازی کودکان ثروتمند
از فضای عمودی دیوارها به شکلی هنرمندانه استفاده کنید

نکته چهارم: فضای ذخیره سازی فراوان مهمترین اصل در طراحی اتاق بازی کودکان ثروتمند

کاملا بدیهی است که شما برای طراحی اتاق بازی، خیلی بیشتر از آنچه تصور کنید به فضای ذخیره سازی نیاز خواهید داشت. بنابراین؛ ایده های هوشمندانه در این زمینه را به کار ببندید و همچنین طیف وسیعی از نظم دهنده ها را تهیه کنید. از جعبه های اسباب بازی و سبدها و سطل ها گرفته تا قفسه های ایستاده کتاب. چرا که در اتاق بازی هر وسیله ای باید جای مشخص و مخصوص به خودش را داشته باشد. حتما از فضای عمودی دیوارها به شکلی هنرمندانه استفاده کنید و با اضافه کردن شلف ها و قلاب های دیواری و خلوت کردن کف اتاق فضای بیشتری برای بازی در اختیار کودک خود قرار دهید.

اتاق بازی کودکان ثروتمند
یک میز و صندلی کوچک گوشه اتاق قرار دهید

نکته پنجم: فضای اتاق را تقسیم بندی کنید

یکی از نکات کلیدی در زمان طراحی یک اتاق بازی مثل اتاق بازی کودکان ثروتمند، این است که فضای اتاق را سازماندهی کنید. به این معنا که هر گوشه از اتاق را به یک فعالیت خاص اختصاص دهید. به عنوان مثال، ممکن است یک تشکچه در کنار قفسه کتاب قرار دهید تا کنج دنجی برای مطالعه کردن بسازید یا استفاده از یک میز و صندلی کوچک می تواند محلی برای خوردن میان وعده ها باشد. بهتر است تقسیم بندی فضای اتاق را با توجه به سلیقه و علاقه مندی کودک خود انجام دهید. تقسیم بندی کردن فضا روشی هوشمندانه و کاربردی برای جلوگیری از هرج و مرج و به هم ریختگی اتاق است.

اتاق بازی کودکان ثروتمند
بسته به وسعت اتاق، ممکن است فقط به چند قطعه مبلمان احتیاج داشته باشید

نکته ششم: در اتاق بازی از کمترین مبلمان استفاده کنید

در طراحی فضای لوکس اتاق بازی کودکان ثروتمند، همیشه از کمترین مبلمان استفاده می شود. چون هر چه فضای کف اتاق بازی خلوت تر باشد کودک راحت تر بازی می کند. بنابراین، وقتی به دنبال مبلمان مناسب برای اتاق بازی کودکان هستید حتما موارد ضروری و کاربردی را انتخاب کنید و همیشه این نکته را در نظر بگیرید که آیا بدون آن خللی در طراحی و چیدمان اتاق ایجاد می شود یا خیر. به این ترتیب بسته به وسعت اتاق، ممکن است فقط به چند قطعه مبلمان احتیاج داشته باشید و البته این شرایط کاملا ایده  آل است. در این زمینه می توانید از مبلمان چند منظوره هم استفاده کنید تا باز هم فضای کمتری از اتاق اشغال شود.

اتاق بازی کودکان ثروتمند
تا جایی که می توانید محیطی امن برای بچه ها فراهم کنید

نکته هفتم: رعایت نکات ایمنی در طراحی اتاق بازی

کودکان بسیار کنجکاو و بازیگوش هستند. بنابراین، توجه به نکات ایمنی از ضروریات طراحی اتاق بازی است. برای ایمنی بیشتر از محافظ پریز در اتاق استفاده کنید. همچنین برای محافظت از کودک در مقابل آسیب دیدگی با لبه های تیز مبلمان یا رادیاتورها باید اطراف آن ها را به طور کامل با فوم بپوشانید. پنجره ها را فراموش نکنید. بهتر است در چیدمان اتاق بازی وسایل را طوری قرار دهید که کودکان به دستگیره پنجره دسترسی نداشته باشند یا می توانید پنجره های اتاق را قفل کنید. تا جایی که می توانید محیطی امن برای آن ها فراهم کنید تا به دور از خطرات احتمالی و با آسودگی خاطر ساعت ها در آن به بازی کردن مشغول باشند.

اتاق بازی کودکان ثروتمند
گزینه های چیدمان و دکوراسیون این فضا بی انتها است

نکته هشتم: نحوه دکوراسیون و چیدمان اتاق بازی کودکان ثروتمند

در این مرحله با آگاهی از اصول طراحی یک فضای بازی و نکات مفیدی که گفته شد راحت تر می توانید یک اتاق بازی مناسب برای کودک خود فراهم کنید. صرف نظر از شکل و اندازه اتاق، گزینه های چیدمان و دکوراسیون این فضا بی انتها است و شما می توانید با توجه به سلیقه کودکتان و مشارکت او، لوازم اتاق را طوری بچینید که لذت بازی کردن را برایش دو چندان کنید. به محض شروع به کار خواهید دید که طراحی چنین اتاقی واقعا لذت بخش است.

کلام آخر

شاید تصور می کنید برای داشتن یک فضای شیک مثل اتاق بازی کودکان ثروتمند حتما باید خانه ای بزرگ و لوکس داشته باشید. در صورتی که این موضوع تا حدود زیادی به الویت های شما بستگی دارد. بنابراین، می توانید یک اتاق یا حتی بخشی از یک اتاق را به این فضا اختصاص دهید. فراهم کردن فضای ایمنی که کودکان بتوانند در طول شبانه روز با شادی و آسودگی در آن بازی کنند روی احساس رضایت و شادابی آن ها بسیار تاثیرگذار است. به خصوص در شرایط قرنطینه فعلی که آن ها هم به ناچار اوقات بیشتری را در خانه سپری می کنند.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲۱۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

برخی اصطلاحات دکوراسیونی که باید معنایشان را بدانید

اگر در حال دکوراسیون خانه تان هستید یا فقط به سادگی به دنیا طراحی داخلی علاقه مندید، احتما…