صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون ۲۴ روش عالی و خلاقانه برای تزیین خانه با گل و گیاه

۲۴ روش عالی و خلاقانه برای تزیین خانه با گل و گیاه

گل در دکوراسیون
nowrooz

گل های طبیعی یا گیاهان آپارتمانی همیشه مطبوع هستند و به محیط زندگی رنگ و زیبایی می بخشند. اگر در خانه تان گیاهی داشته باشید که گل بدهد و عطر خوشی در فضا بپراکند، هوای نامطبوع دیگر آزارتان نخواهد داد. بهار به ویژه روزهای بانشاط فروردین و اردیبهشت بهترین زمان برای دعوت کردن گل ها به خانه است. روش های استاندارد و رایجی برای  گل آرایی وجود دارد، اما شما می توانید از روش های جالبتر و خلاقانه تری برای استفاده از گل در دکوراسیون استفاده  کنید. ما در اینجا چندین گزینه متفاوت را برای الهام گرفتن شما پیشنهاد می دهیم و توصیه می کنیم فورا چند تایی گل بخرید.

گل در دکوراسیون
یک اثر هنری کوچک با صدف و گل

همنشینی گل ها با صدف و سنگریزه

  بطری و قوطی های  شیشه ای جایگزینی غیر معمول و در عین حال ارزان برای گلدان هستند. اگر تعدادی  صدف و گوش  ماهی یا سنگریزه، برای تزیین، داخل آنها  قرار دهید، اثر هنری کوچکی خلق کرده اید.

گل در دکوراسیون
از کفش های قدیمی استفاده کنید

 استفاده از چکمه های لاستیکی به عنوان گلدان

 روزی بارانی و گرفته  را با خرید چند شاخه لاله زرد روشن کنید و آن ها را داخل چکمه های لاستیکی ضد آب بگذارید. چکمه ها به خوبی کار گلدان را برای شما انجام می دهند و گل ها هم، در کفش هایی که دیگر نمی پوشید، زیبا به نظر می‌ رسند.

گل در دکوراسیون
آب پاش ها را دوباره رنگ کنید

 استفاده دوباره از آب پاشی کهنه

در استفاده از وسایل آشپزخانه تان ابتکار به خرج دهید. با گذاشتن گل داخل آب پاش یا پارچی قدیمی، زندگی دوباره ای به آن ببخشید.

گل در دکوراسیون
می توانید از گل های خشک استفاده کنید

گل در دکوراسیون با گلدان های مینیاتوری

 میز تزیین شده با پوست تخم مرغ و گل، بهار و تازگی را به خانه شما می آورد. از شاخه های سبز، سنگریزه، گل های خشک یا هر عنصر زینتی دیگری نیز می توانید استفاده کنید. صدف هم جایگزین خوبی برای پوست تخم مرغ است.

گل در دکوراسیون
می توانید در ظرف های تخت و سوپ خوری، دسته گلی شیک درست کنید

گل به جای سوپ!

اگر یک ظرف سوپ خوری دارید که مدت ها بی استفاده مانده، وقت آن رسیده است که از آن استفاده کنید. شما می توانید در ظرف های تخت و سوپ خوری، دسته گلی شیک درست کنید، که در روزهای ویژه، درخششی خاص به خانه شما بدهد.

گل در دکوراسیون
از بطری هایی با رنگ و شکل مشابه یا متفاوت استفاده کنید

کلکسیونی از گلدان با بطری های قدیمی

اگر می خواهید خانه خود را تزیین کنید اما وقت کافی ندارید، با چیزی ساده شروع کنید. تک گلی داخل بطری بلند شربت یا نوشیدنی نظرها را به خود جلب می کند و تقریبا با هر فضایی جور است. می توانید از بطری هایی با رنگ و شکل مشابه یا متفاوت استفاده کنید. در هر دو صورت زیبا به نظر می رسند.

گل در دکوراسیون
دکوراسیونی با سبک روستایی

قفسه گل با جعبه چوبی

درست کردن قفسه دیواری از جعبه یا سینی چوبی  کار سختی نیست. چنین قفسه ای با گلدانی که داخل آن گذاشته شده است، در خانه های به سبک روستایی یا آشپزخانه های  سبک پروانس (منطقه ای در جنوب فرانسه) عالی می شود.

گل در دکوراسیون
گل ها را در اسفنج ها بگذارید

سبد گل جذاب در دکوراسیون صمیمی

سبدی از هر گل و گیاهی به خانه شما حال و هوای صمیمی و خودمانی می دهد. تازگی و طراوت گل ها را به کمک  تکه ای اسفنج خیس حفظ کنید.

گل در دکوراسیون
گلدان آب نباتی

گلدان دست ساز زیبا

دسته گلی قرمز و سفید در گلدانی از آبنبات لوله ای، که  داخل یا خارج آن قرار می گیرند، بسیار خاص و منحصر به فرد به چشم می آید. سختی کار دور نگهداشتن دست بچه ها از آن است! به جای آبنبات از مداد یا برس های رنگ شده هم می توان استفاده کرد.

گل در دکوراسیون
گل های پژمرده را درون گل ها بگذارید

زندگی دوباره دسته گل پژمرده

اگر غنچه گل های شکسته یا پژمرده را در لیوانی کوتاه یا کاسه سرامیک پر از آب بگذاریم، عمرشان طولانی تر می شود. غوطه ور کردن گل های رز، داوودی یا ژربرا در آب، رنگ و بوی آن ها را برای مدت بیشتری حفظ می کند.

گل در دکوراسیون
از قوطی های بازیافتی استفاده کنید

گلدان های زیبا با قوطی حلبی

قوطی های حلبی را می توانید به گلدان هایی زیبا تبدیل کنید. خیلی راحت می توانید آنها را روی دیوار یا جای دیگری از خانه خود قرار دهید. یک طرف آنها را رنگ کنید تا با خانه شما هماهنگ شوند یا مطابق سلیقه تان، با هر وسیله ای که در دسترس دارید، تزیین شان کنید.

گل در دکوراسیون
گلدان های بافتنی

گلدانی برای دوست داران کارهای دستی

بافته های با عشق، گرمی  و صمیمیت را در خود دارند. گلدان هایی که با بافتنی پوشیده می شوند، ایده خوبی برای طراحی داخلی است. دلیل خوبی برای اینکه بافتنی یاد بگیرید، این طور نیست؟

گل در دکوراسیون
یک ست جدا برای گلدان ها کنار بگذارید

 قرار دادن گل ها در فنجان

گل هایی درخشان نشسته در فنجان چای یا قهوه، حال شما را بهتر می کنند و به مهمانی کوچک شما عشق و زیبایی  می بخشند. فنجان و قوری های کوچک  برای کاشتن سبزی های خوراکی، کاکتوس و گل های خانگی هم مناسب هستند.

گل در دکوراسیون
تزئین میز ناهارخوری با گل

 تزییناتی برای روی میز

 تزییناتی با گیاهان گوشتی یا گل های کوچک، میز ناهارخوری را بسیار زیبا می کند. گیاهان رنگی تر و گل های گرانقیمت که به صورت ردیفی  وسط میز قرار بگیرند، همان چیزی است که برای میز مهمانی شما لازم است.

گل در دکوراسیون
درون بطری ها را با سنگریزه های رنگی پر کنید

گل در دکوراسیون با بطری های خالی

 این یک راه غیر معمول دیگر برای استفاده از بطری های خالی و قرار دادن آنها روی دیوار است. هشدار: ممکن است برای این کار به کمک نیاز پیدا کنید. فقط از این به بعد باید همیشه در خانه گل داشته باشید تا بطری ها خالی نمانند.  

گل در دکوراسیون
می توانید شکوفه های نشکفته را انتخاب کنید

شاخه های پر از شکوفه درختان

شکوفه های درخت زرد آلو یا گیلاس در بطری شیشه ای معمولی بهار را به خانه تان می آورند.  شما می توانید شکوفه های نشکفته را انتخاب کنید تا در خانه شما باز شوند و عطر خوششان را پراکنده کنند.

گل در دکوراسیون
گلدان می تواند هر چیزی باشد

گلدان هایی از هر چیز

گل های جور واجوری که در گلدانی غیر معمول قرار گرفته اند، تغییر مثبتی در خانه شما ایجاد می کنند. گلدان می تواند هر چیزی باشد، حتی غیر عادی ترین آن مثل جعبه کادو، سطل یخ و قالب ماسه کودک شما.

گل در دکوراسیون
مجموعه ای متنوع که بدون ترتیبی خاص کنار هم قرار گرفته اند

کیمیاگری با گل در دکوراسیون

ویال های آزمایشگاهی و ظروف شیشه ای دارو اما پر از گل، برای حمام یا اتاق خواب شما زیبا هستند. مجموعه ای متنوع که بدون ترتیبی خاص کنار هم قرار گرفته اند، به محیط اطراف شما تازگی می بخشند.

گل در دکوراسیون
گلدانی سفید  با گل های سفید

گل های سفید در گلدانی سفید

مجموعه های های مونوکروم (تک رنگ) همیشه با شکوه هستند مخصوصا اگر دسته گلی سفید باشد. چرا که دسته گل سفید با طراوت با  درخشندگی فریبنده اش، به شما این شانس را می دهد که استفاده متنوع و متفاوتی از آن داشته باشید. گلدانی سفید  با گل های سفید، ترکیبی است که تازگی را به هر خانه ای می آورد.

گل در دکوراسیون
قسمت پایین را با تکه ای پارچه کنفی تزئین کنید

با تزییناتی ساده گلدان شیشه ای داشته باشید

  اگر از بطری شیشه ای معمولی خسته شده اید به سادگی می توانید آن را به گلدانی کاملا نو تبدیل کنید. کافی است  قسمت پایین آن را با گونی یا هر ماده دلخواه دیگری بپوشانید و بالای آن را هر طوری که دوست دارید تزیین کنید. دور گردنش روبان ببندید. چنین گلدانی را می توانید هر جایی که دوست دارید، آویزان کنید.

گل در دکوراسیون
مقداری رنگ خوراکی به آب اضافه کنید

آب رنگی

راهی دیگر برای زنده کردن گلدان شیشه ای، اضافه کردن مقداری رنگ خوراکی به آب است. حتی ممکن است بعضی گل ها، مثلا رز سفید، همرنگ آن شوند. جای خوبی برای انجام آزمایش است.

گل در دکوراسیون
یک گل بزرگ را به عنوان مرکز قرار دهید

 تزیینی لطیف برای اتاق خواب شما

دسته گلی کوچک در گلدانی کوچک به شما حس و حالی شاعرانه می دهد، فقط زیاد گل داخل گلدان نگذارید. یک گل بزرگ با چند تایی گل کوچک یا حتی چند برگ، عالی می شود.

گل در دکوراسیون
گلدان گلی در داخل  یا دسته گلی روی قفس بسیار جذاب به نظر می رسد

گل در قفس

 قفس پرنده را هم می توانید با گل هایی زیبا تزیین کنید. گلدان گلی در داخل  یا دسته گلی روی قفس بسیار جذاب به نظر می رسد. می توانید این دکوری را به دیوار یا از سقف آویزان کنید یا حتی وسط میز بگذارید.

گل در دکوراسیون
یک پروژه کاردستی با گل ها

با گل کار دستی درست کنید

به کمک نوار چسب، روی کاسه پهن یا گلدان، توری درست کنید تا  گل های شما را ثابت نگه دارد.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

۱۵ ایده و ترفند برای چیدمان یک اتاق نشیمن شیک

این روزها همه عاشق فضاهای لوکس و جلوه های جذاب آن هستند و داشتن یک اتاق نشیمن لوکس آرزوی ه…