صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون ۱۵ نکته چیدمان منزل شیک برای تاثیرگذاری بیشتر در نگاه اول

۱۵ نکته چیدمان منزل شیک برای تاثیرگذاری بیشتر در نگاه اول

چیدمان منزل شیک
nowrooz

طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل درست و الهام بخش اولین چیزیست که در وهله اول ورود میهمانان به خانه تان تحسین آن ها را بر می انگیزد. این امر قوانین و اصول بسیاری دارد که با رعایت آن ها می توانید دکوراسیونی شیک و همه چیز تمام داشته باشید. در این مقاله ۱۵ روش برای داشتن یک طراحی دکوراسیون داخلی معرکه به شما گفته می شود که با رعایت همین نکات در ظاهر ساده اما کلیدی و کاربردی میهمانان خود را به راحتی با چیدمان منزل شیک تحت تأثیر قرار دهید.

چیدمان منزل شیک
لوستر های براق و جذاب

انتخاب لوستر و نور آویز جذاب

چراغ ها و لوستر ها می توانند باعث بهتر یا بدتر شدن طراحی داخلی و چیدمان منزل شیک شوند. اگر می خواهید دکوراسیون بی نقصی داشته باشید بی شک باید لوسترها و نورآویزهای درستی انتخاب کنید. برای طراحی های مدرن بهترین انتخاب نورآویزها هستند. چراغ های آویزی که توجه را به خود جلب کنند و زیبایی بصری داشته باشند.

چیدمان منزل شیک
نقشه باز برای خانه

انتخاب پلان های باز

در صورت امکان نقشه پلان باز را برای پذیرایی و چیدمان منزل شیک انتخاب کنید تا با این کار فضایی باز و بدون مانع داشته باشید که باعث بزرگتر دیده شدن فضای خانه و فراوانی نور در منزل شود.

چیدمان منزل شیک
وسایل دکوری براق

استفاده از اشیای براق

یکی از بهترین ایده های چیدمان منزل شیک استفاده از دکوری های براق مانند ظروف و دکوری های کریستالی، برنجی، برنز، استیل و …. است. این اشیا اگر درست استفاده شوند بسیار تأثیرگذار خواهند بود. استفاده از بوفه یا کمدهای بزرگ مخصوص دکوری برای خانه های بزرگ و دکوراسیون سنتی مناسب هستند. می توانید از اشیای براق در اتاق ها، روی میز عسلی یا میزهای خاص تزیینی و … استفاده کنید.

چیدمان منزل شیک
گیاهان آپارتمانی متناسب با هر بودجه ای به راحتی قابل استفاده در منزل هستند

تزیین با گیاهان بلند و یا بزرگ

استفاده از گیاهان چه در داخل خانه چه بیرون از آن یکی از روش های زیبا و متمایز کردن آن محسوب می شود. می توانید از چند گلدان با گیاهان بلند یا بزرگ در راهرو یا نشیمن استفاده کنید. بهره بردن از گیاهان یکی از راه های طراحی داخلی به صرفه محسوب می شود. گیاهان آپارتمانی متناسب با هر بودجه ای به راحتی قابل استفاده در منزل هستند. اگر بیشتر زمان خود را در بیرون منزل هستید و زمانی برای رسیدگی به گیاهان ندارید استفاده از کاکتوس های تزیینی یا بامبوهای بلند در گلدان بزرگ بهترین انتخاب برای شما هستند.

چیدمان منزل شیک
از کاغذ دیواری های جذاب و غیر معمول برای چیدمان منزل شیک استفاده کنید.

استفاده از کاغذ دیواری

استفاده از کاغذ دیواری به سرعت رو به افزایش است. از کاغذ دیواری های جذاب و غیرمعمول برای چیدمان منزل شیک استفاده کنید. می توانید طرح های الهام گرفته شده از طبیعت یا طرح های رنگی که متناسب با دکوراسیون شماست انتخاب کنید. لازم نیست تمام دیوارها را کاغذ دیواری کنید. یک یا دو دیوار که به در یا کانال کولر منتهی نمی شوند یا دو دیوار با مساحت کم رو به روی هم انتخاب خوبی برای تزیین با کاغذ دیواری هستند.

چیدمان منزل شیک
چوب سفید باعث بزرگ تر جلوه دادن منزل شما می شود

استفاده از چوب سفید

صرف نظر از رنگ آمیزی که برای دکور منزل خود انتخاب کردید استفاده از چوب سفید باعث بزرگتر جلوه دادن منزل شما می شود و همچنین تضاد زیبایی با کاغذ دیواری های رنگی ایجاد می کند.

توجه به محیط زیست

این روزها که توجه ویژه ای به محیط زیست می شود استفاده از محصولات سازگار با محیط زیست به زیبایی منزل شما می افزاید و آن را متمایز میکند.

چیدمان منزل شیک
از آثار مقرون به صرفه تر و هنرمندان تازه کار بهره ببرید

هزینه برای آثار هنری

استفاده از آثار هنری به تعادل رنگ ها در منزل شما کمک می کند. هر کسی از دیدن این زیبایی های هنری در منزل شما لذت می برد. حتی می توانید از آثار مقرون به صرفه تر و هنرمندان تازه کار بهره ببرید. می توانید از تابلوهای هنرهای مدرن استفاده کنید یا اگر طرفدار سنت  ها هستید از هنری های دستی سنتی که به سبک مدرن طراحی و بازآفرینی شده اند بهره ببرید.

استفاده از رنگ های الهام بخش

مواظب باشید که انتخاب رنگ اشتباه می تواند ایده اولیه طراحی شما را از بین ببرد. اگر می خواهید دکوری متفاوت و خاصی داشته باشید از رنگ های خنثی دوری و رنگ های خاص و الهام بخش را انتخاب کنید. سعی کنید فضای منزل سرد به نظر نرسد. در انتخاب پرده ها، رنگ کاغذ دیواری و دکوری ها از رنگ های طبیعت و گرم استفاده کنید تا محیطی گرم و صمیمی داشته باشید

چیدمان منزل شیک
یک صندلی تک متمایز داشته باشید

استفاده از صندلی های خاص

استفاده از صندلی های زیبا در نزدیکی ورودی هم می تواند دکوراسیون شما را جذاب و هم می تواند هنگام پوشیدن کفش کمکتان کند. یک یا دو صندلی شیک یا نیمکت در رنگ های مکمل و کنسول کنار آن را فراموش نکنید. هر چیزی که انتخاب کردید مطمئن شوید که تأثیر به سزایی بر روی میهمانان شما می گذارد. تعادل رنگ ها را در نظر بگیرید. ریسک پذیر باشید و مدل ها و رنگی خاص را انتخاب کنید.

چیدمان منزل شیک
یک کنسول مینمیال انتخاب کنید

استفاده از میز کنسول در لابی

میهمانان شما ابتدا از لابی عبور می کنند و یکی از ترفندهای متمایز سازی دکوراسیون استفاده از میز کنسول در یک  طرف سالن است. یک کنسول قدیمی تهیه کرده و با اشیای شیک تزیین کنید. آن را شلوغ نکنید تا اشیای دکوری شلوغ و در هم و برهم به نظر نرسد.

چیدمان منزل شیک
با وسایل دکوری خاص خانه را شخصی سازی کنید

استفاده از دکوری های سفارشی

اگر بدتان نمی آید که کمی برای دکوراسیون خود هزینه کنید از دکوری های سفارشی مانند کتابخانه زیگزاگ یا یک میز با فرمی متفاوت استفاده کنید که توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند. دکوری های خاص بنابر سلیقه شما انتخاب یا ساخته می شوند و نگاه هنری منحصر به فرد شما را به نمایش می گذارند. می توانید از خلاقیت خود نیز بهره ببرید. با یک انتخاب درست می شود ستون ها یا نقاط بدون استفاده را با دکوری های خاص  پوشش داد.

چیدمان منزل شیک
کفپوش چوبی گرمای خاصی به خانه می بخشد

استفاده از کفپوش چوبی

یکی از پرهزینه ترین و سخت ترین انتخاب ها برای دکوراسیون استفاده از کفپوش های چوبی است که هم گران هستند هم نیاز به نصاب حرفه ای دارند. ولی این انتخاب ارزش سرمایه گذاری را دارد و به ارزش منزل شما می افزاید. کفپوش های چوبی در رنگ های متنوعی تولید می شوند که می توان هم در دکوراسیون قدیمی هم مدرن از آن ها استفاده کرد. در خانه های کوچک بهترین انتخاب کفپوش هایی با رنگ روشن است که به روشن تر شدن فضا کمک می کند.

لوازم منزل را فرد انتخاب کنید

در سبک مدرن برای طراحی داخلی از لوازم به تعداد فرد استفاده می شود. تابلو، گلدان، شمع، قاب عکس و …. را به تعداد فرد انتخاب کنید تا جذابیت دیداری بیشتری داشته باشند.

چیدمان منزل شیک
قبل از خرید حواستان به متراژ خانه باشید

خرید مبلمان

برای خرید مبلمان در وهله اول به مساحت منزل خود دقت کنید که مبل خریداری شده باعث کوچکتر دیده شدن فضا نشود. مبل های استیل برای خانه های بزرگ متناسب هستند و در آپارتمان های کوچک باعث آشفته به نظر رسیدن فضا می شوند.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲۳۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

بهترین جاکفشی چوبی را برای خانه خود انتخاب کنید

اولین تصویری که در لحظه ورود به هر خانه دیده می شود وسایلی هستند که در قسمت ورودی آن خانه …