صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون ۱۲ روش مدرن برای چیدمان اتاق غذاخوری

۱۲ روش مدرن برای چیدمان اتاق غذاخوری

۰
چیدمان اتاق غذاخوری
nowrooz

 طرفدار مهمانی شام رسمی باشید یا شامی ساده و خودمانی نحوه تزیین اتاق غذاخوری تأثیر زیادی بر حال و هوای آن دارد. در زیر نمونه هایی از چیدمان اتاق غذاخوری مدرن را به شما معرفی می کنیم که شیک، کارامد و برای خانه های امروزی ایده آل هستند. فضای غذاخوری شما هر سبکی که باشد از اتاق غذاخوری مجزا گرفته تا پلانی باز که قسمتی از آن برای غذاخوردن در نظر گرفته شده است قواعد، ایده ها و طراحی کلیدی ما شما را راهنمایی می کند.

چیدمان اتاق غذاخوری
 در بسیاری از طرح های معاصر خبری از اتاق های غذاخوری سنتی نیست

چگونه اتاق غذاخوری خود را امروزی و مدرن کنید

 امروزه با توجه به علاقه زیاد افراد به ساده زیستی طرح پلان باز طرفداران بیشتری از اتاق های غذاخوری سنتی دارد و فضاهای جمع و جور و کوچک امروزی هم امکانی برای طراحی اتاق غذاخوری جدا باقی نمی گذارند. اما هنوز هم می توان یک فضای غذاخوری به وجود آورد که به عنوان بخشی از طرحی کلی کاربردی فوق العاده داشته باشد.
در بسیاری از طرح های معاصر خبری از اتاق های غذاخوری سنتی نیست و نقشه باز گزینه رایجی برای ناهارخوری است. این نقشه فضایی خودمانی به ما می دهد که در آن آشپزخانه و غذاخوری ترکیب می شوند. حتی اگر فضا به اندازه کافی بزرگ باشد و غذاخوری رسمی تری بخواهیم این طرح جواب می دهد. فقط باید فضاها را از هم تفکیک کرد. فرشی بزرگ که میز و صندلی غذاخوری روی آن قرار بگیرد روش خوبی برای این کار است. گرچه آویزان کردن چراغ های بزرگ از سقف بالای میز محدوده غذاخوری را بهتر مشخص می کند.
شما همچنین می توانید تلفیقی از مبلمان مدرن و روستایی را امتحان کنید مثلا صندلی های مدرن و میزی به سبک روستایی را انتخاب کنید و با استفاده از تنها یک یا دو رنگ فضا را یکدست کنید. مشکلات بوی غذا و سرو صدا را هم می توان اداره کرد. قالی و پرده ها و لوازم تزیینی پارچه ای به جذب صدا کمک می کنند.
نحوه چیدمان مبلمان و وسایل عامل مهم دیگری است که باید در نظر گرفته شود. بهترین جا برای میز غذاخوری نزدیک به درهای مشرف به حیاط خلوت یا پاسیو است و اگر فضای کافی در اختیار باشد می توان فضای نشیمنی خودمانی مثلا دور بخاری هیزمی را هم در نظر گرفت. اتاقی مختص لوازم الکتریکی بزرگ که آن ها را دور از دید نگه دارد هم ایده خوبی است.

ایده های چیدمان اتاق غذاخوری مدرن

 فضای ناهارخوری امروزی نباید آنقدر شیک باشد که سرد و بی روح به نظر برسد. شما می توانید با استفاده از رنگ، طراحی، مبلمان و تزیینات زیبا به آن شخصیت و جذابیت بدهید. در زیر فضاهای محبوبمان را معرفی می کنیم:

چیدمان اتاق غذاخوری
برجسته کردن بخش هایی از فضا، با استفاده از رنگ سیاه، همیشه شکل و فرم را بهتر می کند

 ۱- چیدمان اتاق غذاخوری را ساده و اصیل اجرا کنید

 فضایی آرام با شکل و بافتی ساده و سنجیده فراهم کنید و بیش از حد رنگ به کار نبرید. برای اجرای طرحی شیک که زود هم از مد نیفتد به فراتر از مدهای زودگذر و فصلی نگاه کنید. برجسته کردن بخش هایی از فضا با استفاده از رنگ سیاه همیشه شکل و فرم را بهتر می کند و بر وضوح می افزاید. در اینجا میز و صندلی سیاه رنگ و کاغذ دیواری که با الهام از تنه درخت غان رگه هایی سیاه بر زمینه سفید دارد جلوه ای تازه و مدرن به فضا بخشیده است.

چیدمان اتاق غذاخوری
در این فضای غذاخوری طراحی کف کاملا به چشم می آید

 ۲- در الگوسازی چیدمان اتاق غذاخوری خلاق باشید

 طرح های جدید غذاخوری مدرن رنگ های زنده و طرح های هندسی را در مرکز توجه قرار می دهند. طراحان داخلی معمولا توجه چندانی به کفپوش ندارند اما در این فضای غذاخوری طراحی کف کاملا به چشم می آید. همان طرح و رنگ در پرده و سایر لوازم خانه هم به کار رفته است؛ برای ایجاد حسی آرام و مدرن باقی طراحی سفید رنگ است.

چیدمان اتاق غذاخوری
با قرمز پررنگی که چشم را خیره کند، طراحی را کامل کنید

۳- طرحی امروزی برای سبکی قدیمی دراندازید

طرح ساحلی کلاسیک را با استفاده از سری رنگ های روشن و شاد آبی به زندگی بازگردانید. سراغ پالت رنگ آبی از سایه های ملایم آسمانی کمرنگ گرفته تا آبی تیره، آبی مایل به خاکستری و آبی کبود بروید و با قرمز پررنگی که چشم را خیره کند طراحی را کامل کنید. در اینجا ضرورتا از رنگ آبی یخی برای صندلی و قاب پنجره استفاده شده است تا با رنگ قرمز تعادل ایجاد شود.

چیدمان اتاق غذاخوری
طرح گل درشت روکش صندلی غذاخوری نمایی چشمگیر را به وجود آورده است

۴- مبلمانی با پارچه گلدار خیره کننده استفاده کنید

 از مبلمان نیم ست با طرح های رنگی و شلوغ استفاده کنید تا فضایی ساده و زندگی راحت را به نمایش بگذارید. استفاده بی پروا از طرح های گلدار برای تزیینات داخلی شاید کمی دلهره آور به نظر بیاید. نکته کلیدی برای نمایش آن ها در بهترین شکل ممکن رعایت احتیاط است. در اینجا طرح گل درشت روکش صندلی غذاخوری نمایی چشمگیر را به وجود آورده است که با طراحی به دقت هماهنگ شده پس زمینه در تقابلند.

چیدمان اتاق غذاخوری
این نمای چشم نواز با سرامیک کمرنگ کف به تعادل می رسد

۵- دیوار شاخص اتاق غذاخوری را از قلم نیاندازید

استفاده از سری رنگ های اصلی راهی آسان برای افزودن عنصری مدرن به فضای غذاخوری است. ایده طراح با استفاده از رنگ های اصلی قوی برای دیوار، کف و مبلمان در این فضای غذاخوری شاد و سرزنده تحسین برانگیز شده است. این نمای چشم نواز با سرامیک کمرنگ کف به تعادل می رسد.

چیدمان اتاق غذاخوری
صحنه ای از یک باغ مخفی جادویی سراسر چهار دیواری را پر از گل می کند

۶- با دیوارنگاره ها منظره بسازید

زیبایی فراوان نقاشی دیواری را با کاغذ دیواری خوش نقش و نگار به خانه بیاورید. با صحنه های رویایی، نقاشی های دیواری و آرایه های معماری دیوارها را تزیین کنید. صحنه ای از یک باغ مخفی جادویی سراسر چهار دیواری را پر از گل می کند و فضایی صمیمی برای سرگرم شدن به وجود می آورد. پرده و مبلمان ساده با طراحی مدرن نقش و نگار انبوه دیوار را خنثی و تصاویر قاب شده روی دیوار پرواز پرندگان در باغ را تداعی می کنند.

چیدمان اتاق غذاخوری
روی مبلمان و تزیینات چوبی با جزییات شیک چرم و بافتنی سرمایه گذاری کنید

۷- به ساده گرایی روی بیاورید

از طبیعت الهام بگیرید و با استفاده از رنگ های پاییزی زیبا نظیر فندقی و قرمز مایل به قهوه ای خانه تان را تزیین کنید. روی مبلمان و تزیینات چوبی با جزییات شیک چرم و بافتنی سرمایه گذاری کنید. دیواری که با پانل چوبی تیره پوشیده شده در این فضای غذاخوری حسی صمیمی ایجاد می کند و سه چراغ آویز شیشه ای با طرح های متفاوت مانند مجسمه هایی زیبا به نظر می آیند. فرش سیاه و سفید انتخابی هوشمندانه از طراحی است و نمای مدرن تازه ای به فضا می دهد.

چیدمان اتاق غذاخوری
ظاهر متفاوت حباب چراغ شبیه کلاه حصیری است

۸- با استفاده محدود از فرش، معنایی تازه به فضا ببخشید

منسوجات اخیرا در مبلمان و دکوراسیون اهمیت زیادی پیدا کرده اند. منسوجات در هر شکلی که باشند از سبدهای تزیینی به شکل مجسمه گرفته تا سبدهایی از جنس ترکه، مکرومه و خیزران باعث می شوند دکوراسیون جانی دوباره پیدا کند. در این فضای نشیمن وسیع پلان باز فرش بزرگ دستباف به جدا کردن غذاخوری کمک می کند و ظاهر متفاوت حباب چراغ که شبیه کلاه حصیری است طراحی غیر معمول اما خوشایندی را به نمایش می گذارد.

چیدمان اتاق غذاخوری
ا استفاده خلاقانه از قرمز، انرژی و زرق و برق خوشایندی را به نمایش می گذارد

۹- رگه هایی از رنگ گرم اضافه کنید

رنگ قرمز با حس سرزندگی که در خود دارد برای طراحی غذاخوری مدرن انتخابی عالی است. طراحان داخلی اغلب این رنگ جالب توجه را انتخابی جسورانه می دانند اما استفاده خلاقانه از آن انرژی و زرق و برق خوشایندی را به نمایش می گذارد. کنسول، صندلی ها و قاب نقاشی های آنتیک قرمز رنگ خاکستری تیره دیوارها را برجسته می کنند. قسمت زیادی از فضا این ترکیب متوازن قابل توجه را در خود دارد.

چیدمان اتاق غذاخوری
صورتی جیغ و وسایلی که با اولین نگاه به فضای ناهارخوری به چشم می آیند

 ۱۰- با استفاده از رنگ صورتی فضا را زیباتر کنید

استفاده از رنگ شاد مرجانی، بنفش و ارغوانی برای مبلمان و سایر لوازم اتاق غذاخوری تان حس و حالی عاشقانه، دلفریب و با صفا به آن می دهد. در این طراحی صورتی جیغ و وسایلی که با اولین نگاه به فضای ناهارخوری به چشم می آیند در طول روز روشن و زنده هستند و شب ها زیر نور شمع رویایی به نظر می رسند. استفاده محدود از رنگ طلایی فضا را به سطحی بالاتر می برد و تقابلی چشم نواز با چوب تیره پدید می آورد.   

چیدمان اتاق غذاخوری
چراغ های آویز شکیل و ارزان قیمت را می توان به وفور در فروشگاه ها پیدا کرد

۱۱- با استفاده از نور و روشنایی روح تازه ای به غذاخوری مدرنتان بدمید

با چراغ های آویز خیره کننده به فضای خود جذابیت ببخشید. نورپردازی زیبا و کاربردی ویژگی اصلی و مهم فضای غذاخوری مدرن است. امروزه چراغ های آویز شکیل و ارزان قیمت را می توان به وفور در فروشگاه ها پیدا کرد و به همین دلیل استفاده از این گونه چراغ ها بسیار رایج است. چراغ های متنوعی از نظر طرح، اندازه و نیز نوع تکنیک ساخت همچون مس کاری به سبک معاصر و میناکاری قدیمی وجود دارند.
چراغ آویز تک شاخه یا چند شاخه انتخابی عالی برای افزودن رنگ و زیبایی به فضا است. با آویزان کردن چراغ از سقف بالای میز غذاخوری یا پیشخوان آشپزخانه نقطه ای کانونی ایجاد خواهید کرد؛ کلید تنظیم نور می تواند حال و هوای فضا را تغییر دهد.

چیدمان اتاق غذاخوری
قرار دادن مبلمان در کنار پنجره نتیجه ای عالی دارد

 ۱۲- مبلمانی به سبک قدیمی خانه شما را زیبا می کند

همراه کردن میزی مدرن با صندلی های غذاخوری کلاسیک سبکی سنتی را به مد امروزی تبدیل می کند. قرار دادن مبلمان در کنار پنجره نتیجه ای عالی دارد و سایه روشنی خیره کننده را به نمایش می گذارد. از چراغ آویز سبک صنعتی، گلدان مرمری و ظروف کریستال برای چیدمان اتاق غذاخوری استفاده و جذابیت فضا را افزون کنید.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۱۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

برخی اصطلاحات دکوراسیونی که باید معنایشان را بدانید

اگر در حال دکوراسیون خانه تان هستید یا فقط به سادگی به دنیا طراحی داخلی علاقه مندید، احتما…