صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون یک دکوراسیون حرفه ای با چیدمان مبل اصولی محقق می شود

یک دکوراسیون حرفه ای با چیدمان مبل اصولی محقق می شود

۰
چیدمان مبل
denitte

وقتی به یک خانه جدید می رویم، خانه مورد علاقه مان را می سازیم یا حتی قصد تغییر دکوراسیون داریم، اولین چیزهایی که می چینیم یا در ذهنمان جایشان را تصور می کنیم مبل ها هستند. یک هال یا سالن پذیرایی بدون مبل ناقص است و علاوه بر این، در خیلی از اتاق های دیگر مثل اتاق خواب و اتاق مطالعه هم می شود مبل گذاشت. چه برای استراحت و راحتی و چه برای متفاوت کردن فضا. شما مبلتان را چطور می چینید؟ اصول خاصی را رعایت می کنید یا دوست دارید هر طور که به چشمتان زیباتر است کار کنید؟ اصلا چیدمان مبل منزل اصول و قوانین دارد؟ در این مطلب می خوانیم.

چیدمان مبل
استفاده از انواع رنگ ها

۱. در استفاده از رنگ ها سخاوتمند باشید

این اتاق پذیرایی را ببینید که تا حد امکان در آن رنگ به کار رفته، بدون این که شلوغ و زشت به نظر برسد: مشکی، خاکستری، فیلی، ابی کمرنگ و سرخابی. حتی با این که رنگ تک تک مبل ها با هم متفاوت است (و این با ایده «مبلمان ست» یا هماهنگ و دقیقا یک شکل که در ذهن خیلی هایمان هست، تضاد دارد)، چیزی از زیبایی و هارمونی فضا کم نشده. پس در استفاده از رنگ مبل ها خساست به خرج ندهید اما مراقب باشید که چه رنگ هایی را کنار هم به کار می  برید.

چیدمان مبل
مبلمان میانه قرن بیستم

۲. قانون شکنی و استایل میانه قرن بیستم

کاربرد چوب و چرم، رنگ های گرم و گوشه های تیز دهه شصت و هفتادی. همه این ویژگی ها سبک «میانه قرن بیستم» را فریاد می زنند. خود این مکتب، از قانون شکنی و خلاقیت متولد شد. پس در استفاده آن هیچ محدودیتی برای خودتان قائل نباشید. همینطور که می بینید این فضا هم مبل ال دارد، هم مبل تک و هم یک صندلی تک. اگر فضایتان بزرگ است، چند نوع چیدمان را امتحان کنید تا به چیدمان ایده ال خودتان برسید.

چیدمان مبل
مبلمان اتاق ناهارخوری

۳. در فضای ناهارخوری هیچ دیواری را خالی نگذارید

قانون طلایی چیدمان مبل در اتاق غذاخوری، این است که هر کدام از دیوارها را با یک قطعه وسیله (مبل، صندلی یا نشیمنگاه یا حتی بوفه) بپوشانید. همچنین میز وسط در اتاق های مستطیلی شکل، فضای دراز و باریک اتاق را برجسته می کند و بزرگتر نشان می دهد. در این فضا، کابینت و کتابخانه هم بگذارید تا جا برای وسایلتان باز شود.

چیدمان مبل
مبلمان برای ناهارخوری مربع

۴. غذاخوری  های مربعی هم راه حل دارند

در اتاق های غذاخوری که مستطیلی نیستند (و به تبع کوچکترند) می توانید صندلی ها را دور یک میز دایره ای شکل بچینید. این طوری همه افراد دور میز همدیگر را می بینند و فضا جمع و جور و کاربردی خواهد بود.

چیدمان مبل
به اندازه اتاق توجه کنید

۵. به سایز توجه کنید

اگر مشغول خرید مبلمان برای اتاق غذاخوری تان هستید، این نکته را فراموش نکنید که هر مبل و صندلی که قرار است در این فضا بگذارید بهتر است فاصله استاندارد ۳۶ اینچی را با میز غذا خوری (و صندلی هایش) داشته باشد. مبل های خیلی بزرگ، این ویژگی را زیر پا می گذارند و ممکن است فضای شما را زشت کنند.

چیدمان مبل
مبلمان با رنگ های پاستلی

۶. پاستلی  های زیبا

استفاده از یک مبل یا صندلی تک با رنگ پاستلی، می تواند فضای نشیمن شما را از این رو به آن رو کند، حتی اگر در چیدمان بقیه وسایل هیچ تغییری اعمال نکنید. این  دو مبل صورتی و آبی پاستلی را ببینید که چقدر این نشیمن را شاد و متفاوت کرده اند.

چیدمان مبل
ترکیب استایل های متفاوت

۷. استایل ها را ترکیب کنید

این اتاق نشیمن را ببینید که میز وسطش روستیک و چوبی است، صندلی تک استایل مدرن میانه قرن را دارد و مبل الی که در کنار قرار گرفته کلاسیک و خنثی است. ترکیب کردن چند استایل برای داشتن یک پذیرایی متفاوت، هم آسان است و هم سریع. حتی می توانید از مبلمان قدیمی که سال هاست در انبار خانه مانده استفاده کنید.

چیدمان مبل
مبلمان کاملا سفید

۸. تمام سفید

استایل ۱۰۰% سفید و روشن را بیشتر در خانه ها و کلبه های ساحلی می شود دید اما هیچ مانعی وجود ندارد که آن را در آپارتمان یا خانه تان هم پیاده کنید. مبل های سفید، میز سفید، فرش سفید و حتی دیوارهای سفید. این رنگ آرامش بخش است و فضا را هم بزرگ تر نشان می دهد. صد البته که با سلیقه همه مطابق نیست.

چیدمان مبل
یک گوشه دنج با مبلمان

۹. یک گوشه دنج

اگر یک مبل ال دارید که اندازه اش آن قدر بزرگ نیست که به عنوان مبل اصلی پذیرایی تان به کار برود و آن قدر هم کوچک نیست که بی خیال کاربردش شوید، می توانید آن را یک گوشه بگذارید و با قرار دادن میز و گلدان و وسایل دیگر، یک گوشه دنج برای اعضای خانه بسازید. البته که این ایده در سالن های پذیرایی بزرگ قابل اجراست.

چیدمان مبل
فضایی ساکت برای گفت و گو

۱۰. یک فضای ساکت برای گفتگو

فضای گفتگو (Conversation Area) همان چیدمان گرد مبل است که بیشترمان بدون این که اسمش را بدانیم در پذیرایی خانه ها انجام می دهیم. کلاسیک ترین شکلِ چیدمان مبل منزل هم همین است. اگر یک پذیرایی بزرگ دارید، می توانید بخشی از آن را این طوری بچینید و برای دور همی ها و مهمانی ها آماده باشید.

چیدمان مبل
استفاده از مناظر برای سالن پذیرایی

۱۱. از مناظر استفاده کنید

اگر سالن پذیرایی (یا اتاق یا هر فضای دیگری که مبل را در آن می گذارید) یک منظره خاص و منحصر به فرد دارد، با چیدمان مبل منزل خود آن را برجسته کنید و نگذارید به هدر برود. کافی است مبل ها را رو به آن پنجره یا تراس بچینید و میز پذیرایی تان را هم همان اطراف بگذارید. این طوری، هر مهمان یا فردی که به خانه می آید ابتدا آن جا می نشیند و این ویژگی منحصر به فرد خانه تان را می بیند.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۱۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

راهنمای انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب

تقریبا در بیشتر اوقات صبح زود بیدار شدن و بیرون آمدن از رختخواب گرم و نرم، کار چندان خوشای…