صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون کدام ترکیب رنگ دکوارسیون شما را تکمیل می کند؟

کدام ترکیب رنگ دکوارسیون شما را تکمیل می کند؟

۰
ترکیب رنگ دکوراسیون

همه ما هنگام تغییر رنگ دکوراسیون بر سر دو راهی و حتی چند راهی های انتخاب رنگ بوده ایم و به این فکر می کردیم چگونه از رنگی که انتخاب شده بهترین بهره را ببریم. رنگ دیوار پایه اولیه و مهم طراحی داخلی هر فضایی است و به راحتی هویت و ماهیت و حس و حال فضا را تغییر می دهد. اما کدام ترکیب رنگ دکوارسیون شما را تکمیل می کند؟

طراحان داخلی امروزه معتقدند هیچ دیواری در خانه نباید مانند یک بوم نقاشی خالی، سفید بماند. در اینجا به معرفی ۱۰ رنگ ترکیبی زیبا برای دیوار و پالت رنگی استاندارد و متناسب با آن، برای دکوراسیون می پردازیم. این ترکیب های رنگی قبلا امتحانشان را پس داده اند، اما اینکه کدام ترکیب برای کدام اتاق خانه مناسب است و چطور می توان یک دیوار را از کل خانه متمایز کرد، موضوعی است که در ادامه به آن می پردازیم.

ترکیب رنگ دکوراسیون
ترکیب رنگ دکوراسیون : طیف کرمی

طیف کرمی

رنگ های گرم کرمی هیچ وقت از مد نمی روند و از آن جایی که پیدا کردن مبلمان به این رنگ بسیار راحت است یک طیف رنگی آسان به شمار می رود. برای این که بدانید رنگ کرم برای کدام قسمت خانه مناسب است بررسی کنید کدام قسمت به نور بیشتری نیاز داشته و باید روشن تر شود. طیف های رنگ کرمی نور را خیلی مناسب تعدیل می کنند و این باعث می شود اتاق بزرگتر به نظر برسد.

ترکیب رنگ دکوراسیون
ترکیب رنگ دکوراسیون : خاکستری با ته مایه یاسی

رنگ های خاکستری با ته مایه یاسی

خاکستری یکی از رنگ های کلاسیک پر طرفدار در بین رنگ های خنثی است. امروزه برای مدرن تر شدن این رنگ کمی یاسی هم به آن اضافه می کنند. این باعث می شود طیف خاکستری گرم تر و شاداب تر به نظر برسد. ترکیبی که هم می تواند زنانه باشد هم مردانه. پیدا کردن مبلمانی که مناسب این رنگ باشد راحت است و به این زودی ها از آن خسته نمی شوید. همچنین با این طیف رنگی می توان یک فضای مینیمال ساخت.

ترکیب رنگ دکوراسیون
ترکیب رنگ دکوراسیون : سبز تیره

سبز تیره

این رنگ که در سال ۲۰۱۹ جزو برترین رنگ های سال از سوی کمپانی پنتئون اعلام شد به نام نگهبان شب نیز شناخته می شود. این رنگ که ظاهری لوکس دارد بعد از سال های درخشش یعنی دهه ۹۰ میلادی خیلی حضور برجسته ای در دکوراسیون نداشت تا این روزها. سبز تیره در حالی که یک فضای قوی و مصمم را می سازد در عین حال یادآور گیاهان و آرامش فضای سبز نیز هست. بهتر است سبزه تیره را در اتاق های بزرگ به کار ببرید زیرا فضا را تیره می کند و اتاق کوچکتر به نظر می رسد.

البته مثل همیشه هنگام انتخاب رنگ سبک و سلیقه خود را نیز در نظر بگیرید زیرا هیچ ترندی ارزش قربانی کردن سلیقه شخصی خودتان را ندارد.

ترکیب رنگ دکوراسیون
ترکیب رنگ دکوراسیون : طیف پاستلی ملایم

رنگ های پاستلی ملایم

از آن جایی که رنگ های پاستلی فضایی لطیف و فوق العاده آرامش بخش ایجاد می کنند مناسب همه افرادند. همچنین این رنگ های برای فضاهایی مانند سرویس بهداشتی و آشپزخانه ها که پر استفاده هستند بیشترکاربرد دارند. پالت رنگی پاستلی یک فضای کاملا مینیمال ایجاد می کند.

اگر دنبال رنگ های برجسته یا ترندهای روز نیستید این پالت رنگی مناسب شماست. از این رنگ زود خسته نمی شوید اما احتمالا رنگی مشابه با خانه دوستان و همسایه هایتان دارید.

ترکیب رنگ دکوراسیون
ترکیب رنگ دکوراسیون : طیف سفالی

رنگ های سفالی

رنگ های سفالی که حال و هوای مناطق گرم سیری و مرطوب را تداعی می کنند مناسب افرادی هستند که روحیه ای دوستانه دارند. این طیف رنگ یک ظاهر لوکس دوستانه به اتاق داده و نور خورشید را به راحتی جذب می کند. از رنگ های برجسته این طیف می توان به کاراملی، آجری و قرمز مایل به قهوه ای اشاره کرد. اگر می خواهید فقط یک دیوار اتاق را متمایز کنید این رنگ ها مناسب هستند.

ترکیب رنگ دکوراسیون
ترکیب رنگ دکوراسیون : طیف آبی

آبی ها

برای یک طیف رنگی که هم ترند باشد و هم سنتی؛ طیف آبی گزینه مناسبی است از جمله رنگ های آبی یخی، آبی ساحلی و آبی خاکستری. با رنگ های بی شمار این طیف دستتان برای انتخاب باز است اما حواستان باشد که از رنگ های تیره استفاده نکنید زیرا اتاق را بسیار تاریک و کوچک نشان می دهد. در کل برای رنگ های اصلی مانند آبی همیشه سراغ طیف های ملایم و کمرنگ تر بروید.

ترکیب رنگ دکوراسیون
ترکیب رنگ دکوراسیون : خردلی

خردلی

برای کسانی که می خواهند یک رنگ برجسته به خانه بیاورند که شبیه به طلایی هم باشد، خردلی بهترین انتخاب است. این رنگ ظاهری لوکس به دکوراسیون می دهد و برای دیوار هایی که نقطه کانونی دکوراسیون هستند و نقشی تاکیدی دارند انتخاب خوبی است.

اگر می خواهید یک دکوراسیون جند بعدی داشته باشید برای دیوار خردلی کمرنگ و در دکوراسیون از قطعه های کوچکی به همان رنگ اما کمی تند و تیزتر استفاده کنید.

ترکیب رنگ دکوراسیون
ترکیب رنگ دکوراسیون : طیف مه آلود!

رنگ های مه آلود!

این طیف از رنگ های آبی پاستلی، سبز و خاکستری با پس زمینه یاسی تشکیل شده است. اشتباه نکنید ترکیب این همه رنگ اتاق نشیمنتان را شبیه به تخم مرغی شب عید نمی کند! این رنگ ترکیبی که روی دیوار دکوراسیون تصویر بالا هم آن را می بینید در ظاهر حکم همان بوم خالی نقاشی را دارد اما بسیار جذاب تر از یک سفید معمولی جلوه می کند و باعث می شود مبلمان هم به خوبی به چشم بیاید. در ضمین ترمیم لکه ها در این طیف رنگ بسیار راحت است.

ترکیب رنگ دکوراسیون
ترکیب رنگ دکوراسیون : طیف قارچی

ترکیب خاکستری و قهوه ای کدر یا قارچی

رنگ های دوره هفتاد که بیشتر قهوه ای ملایم بودند و حالت زنگ زدگی داشتند به نام طیف رنگی قارچی شهرت داشتند و امروزه دوباره جزو ترندها هستند. طیف های رنگی قارچی خنثی بوده و به این زودی ها از مد نمی رود. همچنین به مبلمانی به رنگ خنثی عالی به نظر می رسند.

ترکیب رنگ دکوراسیون
ترکیب رنگ دکوراسیون : طیف پیوتر

رنگ های پیوتر

پیوتر یا مسوار آلیاژی از مس است و رنگ های پیوتر به رنگ هایی گفته می شود که در طیف رنگ های فلزها هستند، درخشش رنگ های کرومی و نقره ای را ندارند و به اندازه خاکستری ها هم مات نیستند؛ یک چیزی بین این ها! پیوتر برای همنشینی با دیوارهای سفید ساده بهترین است. از آن جایی که این رنگ در همه جا و با همه چیز ست می شود رنگ پیشنهادی بسیاری از طراحان داخلی است.

ترکیب رنگ دکوراسیون

ایده هایی برای رنگ کردن

اگر فکر می کنید رنگ کردن دیوار ها فضا را شلوغ یا تنگ می کند به سراغ دیوار پنجم یا همان سقف بروید. با رنگ آمیزی سقف، دیوارها مرتفع تر به نظر می رسند و بعد جدید به فضا اضافه کرده اید اگر از طرح های گرافیکی برای سقف استفاده کنید آن را برجسته تر هم نشان می دهید. رنگ کردن درها هم گزینه دیگری است که هم فضا را تغییر می دهد هم عیب های موجود روی آن را می پوشاند. همچنین می توانید دیوار های را بخش بندی کرده و یک قسمت مشخص را رنگ نکنید. با این کار دکوراسیونی به مراتب خلاقانه تر از همیشه خواهید داشت.

میانگین امتیازات ۰ / ۵. تعداد امتیازات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

چیدمان اتاق خواب دخترانه و باید ها و نباید ها

اتاق خواب امن ترین فضای خانه برای هر فردی است. مکانی برای خلوت با خود و کسب آرامش. اما وقت…