صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون چیدمان مبل شزلون را با این روش ها انجام دهید و دکوری رمانتیک بیافرینید

چیدمان مبل شزلون را با این روش ها انجام دهید و دکوری رمانتیک بیافرینید

۰
چیدمان مبل شزلون
denitte

مبل شزلون از آن دسته مبل هایی که هیچ گاه از مد نمی رود و می تواند هر فضایی را خاص و تزیین کند. از بازیگران کلاسیک سینما گرفته تا ملکه های فرانسوی همه یک عکس یا پرتره روی این مبل دارند. شزلون ها همچنین مبل های رمانتیکی هستند که تزیینشان بسیار راحت است. در این مطلب می خواهیم چیدمان مبل شزلون و تزیینش را بررسی کنیم و به دنبال جواب این سوال بگردیم که چرا باید یک شزلون داشته باشیم؟ احتمالا در پایان متن شما را متقاعد به داشتن یک شزلون کرده ایم.

چیدمان مبل شزلون

جایگذاری و چیدمان مبل شزلون

اولین قدم در چیدمان مبل شزلون تعیین محل قرار گیری آن است. گر می خواهید مبل شزلونتان به مرکز توجه اتاق تبدیل شود پس جایگاه آن کنار دیگر مبلمان در اتاق اصلی است. در یک اتاق بزرگ شزلون ها به قطعه متمایز خوبی تبدیل می شوند.

چیدمان مبل شزلون

اما اگر قصد دارید از شزلون برای گوشه خالی اتاق استفاده کنید پس با قرار دادن یک میز، کتاب، آباژور یا قالیچه کنار آن برایش یک گالری کوچک بسازید. برای مثال یک قالیچه با رنگ متضاد یا طرح های برجسته توجه را به سمت این گوشه خالی جلب می کند.

چیدمان مبل شزلون

یکی دیگر از محل های جذاب جایگذاری شزلون کنار یک پنجره بزرگ است؛ محلی برای آرامش و تحسین منظره بیرون از پنجره. همچنین این مکان ها می توانند به بهشت عاشقان کتاب خوانی تبدیل شوند.

چیدمان مبل شزلون

اجزا دکوری همراه با مبل شزلون

با این که یک مبل شزلون به خودی خود متمایز است اما تزئیینش با اجزا دکوری آن را دو چندان چشمگیر می کند. پر طرفدارین وسیله تزئینی برای مبل کوسن ها هستند زیرا آن ها علاوه بر راحتی می توانند رنگ و طرحی جدید هم به مبل اضافه کنند. می توانید به سراغ جنس های متفاوت کوسن مانند خز بروید. شاید بخواهید طرح پرده یا کاغذ دیواریتان را با شزلونتان ست کنید. آسانترین راه برای این کار این است که از یک کوسن با پارچه مشابه استفاده کنید. اگر می خواهید از این هم بیشتر پیش بروید می توانید رویه پارچه مبل را اختصاصی سفارش دهید تا به رنگ یا طرح پرده باشد. البته یک راه راحت دیگر هم وجود دارد که آن اضافه کردن یک شال با طرح مشابه است. با این کار شزلونتان بسیار با شکوه جلوه می کند.

چیدمان مبل شزلون

دو شزلون به جای یکی

چه کسی گفته فقط می توان از یک شزلون استفاده کرد؟ هنجار شکن باشید و به جای یکی از دو شزلون استفاده کنید. این بدان معناست که سطح راحتی اتاق هم بالاتر برده اید.

چیدمان مبل شزلون

شزلون های دوکاره

می توان شزلونی داشت که از بقیه مبلمان مجزا نبوده و نقش یک مبل راحتی هماهنگ با دیگر با مبلمان را هم ایفا کند. برای مثال به جای گذاشتن دو مبل یکسان کنار هم یکی از آن ها را تبدیل به شزلون کنید. به این ترتیب استایل خاصتری هم برای اتاق دارید.

چیدمان مبل شزلون

چیدمان اتاق فقط با مبل شزلون

از مبل ها صرف نظر کرده و فقط چند شزلون داشته باشید. می توانید با گذاشتن یک میز بین دو شزلون یک تیم جدا نشدنی بسازید.

چیدمان مبل شزلون

دابل شزلون ها

می توان از دابل شزلون ها برای کنار پنجره های بزرگ یا جایگزینی برای مبل ها استفاده کرد.

چیدمان مبل شزلون

ویکر چیز ها را فراموش نکنید

به شزلون و مبل های حصیری که کنار استخر ها یا فضا بیرون استفاده می شود ویکر چیز (Wicker Chaise) می گویند. معمولا ویکر چیز ها مبلمانی برای بیرون خانه هستند اما شما می توانید متفاوت عمل کرده و با گذاشتن آن ها در خانه، فضا بیرون و درون خانه را یکدست کنید.

چیدمان مبل شزلون

چرا شزلون؟

راحتی دوچندان

یکی از دلایل اصلی برای داشتن یک شزلون راحتی آن هاست. احتمال این که یک مبل شزلون به نقطه مورد علاقه خانواده تبدیل شود و دعوا هایی هم برای نشستن روی آن اتفاق بیفتند کم نیست!

چیدمان مبل شزلون

قطعه متمایز

همانطور که بالاتر هم گفتیم یک شزلون به خودی خود خاص هست. در عین حال می توان با انتخاب یک شزلون با منحنی های خاص و یک رنگ پر جنب و جوش آن را به عنصر چشمگیر اتاق تبدیل کرد.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

ایده هایی برای استفاده از رنگ قرمز در اتاق غذاخوری

اتاق غذاخوری و ویژگی های فضا و تزئینات آن به ویژه از نظر خانواده ها چالش بزرگی محسوب می شو…