صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون چیدمان دکور خانه با بنفش اشرافی

چیدمان دکور خانه با بنفش اشرافی

۰
دکور خانه رنگ بنفش
nowrooz

یکی از داغ ترین رنگ ها برای دکور خانه در سال جاری همین رنگ بنفش است که به بادمجانی هم آن را می شناسیم و آمیتیست نام دیگر آن است. در تزیین اتاقی با دیوارهای بنفش ملایم، مبلمان و وسایلی با جزئیات نارنجی و سبز زیتونی جلوه زیبایی پدید می آورند. یک طراحی داخلی خارق العاده با تم بنفش را تصور کنید که در بخش هایی با نارنجی و سبز زیتونی همراه شده است. این منظره به خصوص در پائیز و زمستان فضای دل انگیزتری را پدید می آورد.
ایجاد یک دکور بنفش رنگ در خانه کمتر از آن چیزی که فکر می کنید چالش برانگیز است. طیف وسیعی از رنگ ها (از سرد، گرم و خنثی) برای قرار گرفتن در کنار رنگ بنفش و ایجاد تحول در دکور خانه وجود دارند.
در اینجا ایده هایی برای تزئین بهتر خانه با رنگ بنفش برای ایجاد یک فضای مدرن و هیجان انگیز را بررسی می کنیم.

ایده کمک گرفتن از کاغذ دیواری بنفش

یک روش عالی برای به روز کردن فضای داخلی اتاق، داشتن دیوارهایی به رنگ تیره است. به لطف وجود کاغذ دیواری های متنوع  با طرح ها و الگوهای متفاوت می توان اتاق هایی زیبا را خلق کرد.

  • گرافیک فلزی موجود در دکور که نور را منعکس می کند، باعث می شود تا کاغذ دیواری بنفش تیره روشن تر به نظر بیاید.
  • پوشاندن یک قسمت از دیوار اتاق با کاغذدیواری بنفش رنگ باعث اضافه شدن یک بافت زیبا و جذاب به فضای این اتاق خواب سفید و ساده شده است.

اضافه کردن دکوراسیون بنفش به یک اتاق با رنگ خنثی

یکی از راهکارهایی که باعث می شود تا روح در فضا دمیده و یک دکور شاد در اتاق پدیدار شود، اضافه کردن یک یا دو نقطه قابل اهمیت بنفش رنگ در اتاق است. به دکورهای بنفش زیر نگاه کنید:

  • در دکور این اتاق نشیمن مدرن، رنگ بنفش در کنار رنگ های شرابی و شاتوتی قرار گرفته است.
  • طیف های متفاوت از رنگ بنفش جلوه زیبایی از طراحی را پدید آورده است.
  • یک فضای بی روح با لوازم جانبی بنفش به اتاقی خیره کننده و خصوصی تبدیل می شود که می شود استراحت دلچسبی را در آن تجربه کرد.
  • رنگ بنفش باعث گرم شدن دکور اتاق می شود.

ترکیب رنگ بنفش و خاکستری

در بسیاری از مواقع دکور خانه مدرن بارنگ خاکستری، به عنوان رنگی که فضای اتاق نشیمن را کلاسیک نشان میدهد، استفاده می شود. دکورهای زیادی از ترکیب بنفش در کنار طیف های مختلف رنگ خاکستری بهره می برند.

  • دکور خنثی و بی روح خاکستری رنگ اتاق به کمک تک دیوار بنفش زنده شده است.
  • دیوار خاکستری رنگ موجود در اتاق باعث شده است تا مبل بنفش در دکور اتاق بسیار چشم گیرتر به نظر برسد.
  • بنفش به خوبی با طیف رنگ خاکستری کنار می آید، از زغالی تیره تا پلاتینی و نقره ای.

تأثیر مخمل بنفش در دکور خانه

پارچه های مخملی  این خاصیت را دارند که رنگ خود را با شدت بیشتری به نمایش می گذارند. در نتیجه بالشتک های یا پتوهای مخملی بنفش که بیشتر رنگشان را به رخ می کشند، ظاهری لوکس هم به اتاق خواهند بخشید.

 نحوه تزیین اتاق خواب با دیوارهای بنفش

بنفش رنگی تجملی و اشرافی است و جنب وجوش و وقار خاصی به اتاق می بخشد. همچنین یک دکور بنفش رنگ حس خلاقیت را تحریک می کند و فضایی دلپذیر ایجاد می نماید. بنابراین؛ اگر دوست دارید که در اتاق خواب خود نوشتن یا مطالعه کردن را تجربه کنید، دیوارهای اتاق را به رنگ بنفش درآورید.

دکور خانه رنگ بنفش
یاسی، بنفش مایل به ارغوانی، اسطوخودوسی و حتی بادمجانی سایه های مختلفی از این رنگ جذاب هستند.

تنوع رنگ بنفش

طیف وسیعی از رنگ بنفش از روشن تا تیره وجود دارد، رنگ هایی مانند یاسی، بنفش مایل به ارغوانی، اسطوخودوسی و حتی بادمجانی سایه های مختلفی از این رنگ جذاب هستند.

دکور خانه رنگ بنفش
بازتاب آیینه باعث می شود تا اتاق به اندازه کافی روشن شود

مبلمان

در دنیای رنگ ها و مبلمان نکاتی وجود دارد که توجه به آنها برای ایجاد دکوری دلپذیر لازم به نظر می رسد  باید بدانیم که بنفش جاذب نور است. مبلمان آیینه ای استفاده شده در دکور خانه با نمایش رنگ تصویر مقابل خود، فضا را رنگارنگ تر می کند. در ضمن، بازتاب آیینه باعث می شود تا اتاق به اندازه کافی روشن شود. همچنین، ترکیب رنگ بنفش با سفید و خاکستری زیبایی خاصی در دکور خانه ایجاد خواهد کرد.

دکور خانه رنگ بنفش
از طیف های مختلف بنفش استفاده کنید

فضایی سراسر بنفش

برای ایجاد دکوری بنفش رنگ، می توانید علاوه بر دیوارهایی به رنگ بنفش  از طیف های دیگر این رنگ زیبا در مبلمان و لوازم جانبی اتاق استفاده کنید.  به منظور ایجاد تعادل در رنگ های اتاق می توانید از رنگ های خنثی برای آباژور، گلدان، صندلی و یا میزهای کناری بهره ببرید.

دکور خانه رنگ بنفش
در فنگ شویی نیز بنفش به عنوان یک رنگ مفید برای اتاق خواب است

ناگفته هایی در مورد رنگ بنفش

این نظریه وجود دارد که لئوناردو داوینچی عادت داشت که در محیطی با نور بنفش بنشیند. او به قدرت رنگ ایمان زیادی داشته است. در فنگ شویی نیز بنفش به عنوان یک رنگ مفید برای اتاق خواب است.

دکور خانه رنگ بنفش
از طیف رنگ های تیره و روشن بنفش ایجاد کنید

ایجاد تعادل بصری

برای ایجاد یک دکوراسیون متعادل باید هماهنگی نسبی در استفاده از طیف رنگ های تیره و روشن بنفش ایجاد کنیم. بنابراین، اگر دیوارهایی به رنگ بنفش تیره را در دکور استفاده کرده اید، باید آن را با رنگ هایی روشن، خنثی و یا گرم متعادل کنید.

دکور خانه رنگ بنفش
اگر همه دیوارهای اتاق به رنگ بنفش درنیامده اند، می توان از پرده های بنفش استفاده کرد

پرده ها و رنگ بنفش

پنجره های کوچک در یک اتاق خواب نیاز به پرده هایی یاسی رنگ خواهند داشت تا مقدار مناسبی از روشنایی در اتاق تأمین شود. اگر همه دیوارهای اتاق به رنگ بنفش درنیامده اند، می توان از پرده های بنفش استفاده کرد.

دکور خانه رنگ بنفش
دیوارها به رنگ بنفش درآمده اند اما سقف سفید باقی مانده است

دکور خانه برای مبتدیان

شروع کار برای یک مبتدی و ایجاد یک دکور بنفش متناسب در تقابل با دیگر رنگ ها کمی دشوار است. بهترین راه حل برای این موضوع استفاده از ایده های طراحی است.  همان طور که مشاهده می کنید، دیوارها به رنگ بنفش درآمده اند اما سقف سفید باقی مانده است. این در حالی است که قرنیزهای موجود در انتهای دیوارها نیز رنگ سفید دارند.
برای حفظ تعادل در رنگ های موجود، حداقل یک عنصر به رنگ فرش و مبلمان موجود در اتاق ضروری به نظر می رسد.

دکور خانه رنگ بنفش
استفاده از ترکیب رنگ تیره و روشن یا همان بنفش و یاسی هم ایده مناسبی است

استفاده از رنگ یاسی

رنگ بنفش به خودی خود چشم گیر است و این میزان از به چشم آمدن با تغییر در شدت رنگ و مطابق سلیقه افراد می تواند متغیر باشد. استفاده از ترکیب رنگ تیره و روشن یا همان بنفش و یاسی هم ایده مناسبی است. یک تخت خواب به رنگ بنفش ملایم یا رنگی نزدیک به گیاه اسطوخودوس در کنار دیگر تزیینات اتاق زیبایی خاصی را به فضا خواهد بخشید. لطافت محیط اتاق بنفش با ترکیب با رنگ یاسی برای تزیین بقیه لوازم موجود در اتاق تشدید خواهد شد.

دکور خانه رنگ بنفش
رنگ بنفش پاسخ مناسبی به این حجم از احساسات دخترانه خواهد داد

طراحی اتاق خواب دخترانه بنفش مناسب نوجوان

یک دختر نوجوان روحیه پرنشاطی دارد که با شناخت این موضوع می توان دکور زیبایی را متناسب باروحیه او طراحی کرد. رنگ بنفش پاسخ مناسبی به این حجم از احساسات دخترانه خواهد داد و شور و نشاط را به محیط می آورد. در طراحی این دکور از رنگ های مکمل مانند زرد، آبی، سبز، صورتی و سفید برای ایجاد فضایی شاد و سرزنده، استفاده می شود.

دکور خانه رنگ بنفش
به منظور متعادل کردن رنگ بنفش، سایه هایی از رنگ سفید و خاکستری در تزیین دیگر قسمت ها به کار گرفته شده است.

طراحی اتاق خواب بنفش برای بزرگسالان

قبل از دهه ۱۳۶۰ خورشیدی، استقبال کمی از رنگ بنفش در دکور خانه می شد. اما این روزها، بنفش رنگ محبوب اکثر طراحان داخلی برای ایجاد دکوری عاشقانه در خانه و مخصوصاً اتاق خواب است.
به دکور این اتاق خواب بنفش توجه کنید که چگونه محیطی رمانتیک را به وجود آورده است.یک الگوی مستطیلی شکل برای تخت خواب انتخاب شده که بسیار قابل قبول است. پرده های سفید موجود در اتاق از رنگ پیش زمینه دیوارها و لوازم که ترکیبی از چند طیف رنگ بنفش هستند، پشتیبانی می کنند.
به منظور متعادل کردن رنگ بنفش، سایه هایی از رنگ سفید و خاکستری در تزیین دیگر قسمت ها به کار گرفته شده است.

دکور خانه رنگ بنفش
به نقش لوستر مدرن موجود در اتاق توجه کنید که فضایی احساسی ایجاد کرده است.

ارتباط رنگ بنفش با شخصیت افراد

اتاق خواب به نوعی نمایانگر شخصیت افراد است و هرچه افراد از شخصیت قوی تری برخوردار باشند به دنبال این خواهند بود تا حس آسیب پذیری را از خود دور کنند.
دیوارهای زمینه مشکی سراسری با نقشی از گل های بنفش یک دکور منحصربه فرد را در این اتاق خواب پدید آورده است. با جستجوی بیشتر در این اتاق زیبا به بالش ها، تخت و پتوی بنفش رنگ برمی خوریم که نشان دهنده تداوم و اقتدار بنفش است. به نقش لوستر مدرن موجود در اتاق توجه کنید که فضایی احساسی ایجاد کرده است.

دکور خانه رنگ بنفش
 رنگی خنثی مانند خاکستری می تواند این قطعات پراکنده را به یکدیگر متصل کند

بنفش، بنفش، خاکستری

اگر کنجکاوانه به این دکور زیبا نگاه کنید، خواهید دید که تنوع رنگی زیادی از بنفش تیره تا روشن و یا حتی صورتی در این فضا وجود دارد. با این حال، اگر عنصری برای ایجاد همبستگی بین این طیف رنگی وجود نداشته باشد، با تصویری ازهم گسیخته مواجه خواهیم شد که نتیجه استفاده زیاد از رنگ بنفش خواهد بود.
برای جلوگیری از چنین موردی، رنگی خنثی مانند خاکستری می تواند این قطعات پراکنده را به یکدیگر متصل کند و تصویری جامع از یک دکور جذاب را ارائه دهد.

دکور خانه رنگ بنفش
از ترکیب دو رنگ بنفش و سفید استفاده شده در دکور لذت ببرید.

ایجاد خلاقیت با کاغذ دیواری

در دنیای خلاقیت محدودیتی وجود ندارد. بنابراین، به راحتی می توانید دکور خانه را به رنگ بنفش درآورید و هر آنچه را که از یک دکور زیبا می خواهید با این رنگ انجام دهید. از ترکیب دو رنگ بنفش و سفید استفاده شده در دکور لذت ببرید. درحالی که دیوار فوقانی با رنگ سفید نقاشی شده، قسمت زیرین با خطوط عمودی بنفش تزیین شده است.
یک فرش بنفش رنگ که کل کف اتاق را پوشانده است در کنار صندلی جلوی میز اتاق جلوه پر غرور این دکور را تکمیل کرده است.

دکور خانه رنگ بنفش
باوجود اینکه رنگ دیوار کاملاً سیاه است ولی بر رنگ بنفش غالب نشده است

دکوری حاصل از دو رنگ بنفش و سیاه

شاید این فکر را بکنید که بنفش در کنار سفید بهتر به نظر می رسد.  اما، یک ایده طراحی اتاق خواب بنفش که با رنگ تیره تری مانند سیاه ترکیب شده باشد، نظرتان را تغییر خواهد داد.
باوجود اینکه رنگ دیوار کاملاً سیاه است ولی بر رنگ بنفش غالب نشده است و همچنان رنگ بنفش مرکز توجه این دکور زیبا قلمداد می شود.
فرش استفاده شده در اتاق نیز با رنگ بنفش هماهنگی دارد و بر اقتدار رنگی دکور می افزاید.

دکور خانه رنگ بنفش
. این ترکیب رنگی دکور را هیجان انگیز کرده و ظاهری گران و لوکس به آن داده است.

بازی با نقش ها و طرح ها

در حقیقت بازی با طرح های مختلف کاغذدیواری بر جذابیت تزیین های داخلی می افزاید.  اما، بسیاری از طراحان از قوی ظاهر شدن این کاغذ دیواری ها می ترسند.  با این حال، به شما یادآور می شویم که خلق زیبایی های خارق العاده زمانی اتفاق می افتد که بر این ترس غلبه کرده باشید.
این دکور منحصربه فرد جذابیت خود را مرهون کاغذدیواری طرح دار و بنفشی است که در کنار تزیینات طلایی اتاق شگفت انگیز شده است. این ترکیب رنگی دکور را هیجان انگیز کرده و ظاهری گران و لوکس به آن داده است.

دکور خانه رنگ بنفش
آیینه خورشیدی نصب شده بر روی دیوار به خوبی توانسته است که فضای یکدست و بنفش رنگ دیوار را متعادل کند

تأثیر گل بنفش در دکور خانه

نقش گل یکی از محبوب ترین انتخاب ها در دکور خانه محسوب می شود. این در حالی است که رنگ بنفش، برای کاغذدیواری با طرح گل و روتختی یا تخت خواب های بدنه طرح دار، بسیار خوب عمل می کند. 
همان طور که مشاهده می کنید رنگ بنفش یکدست موجود در اتاق خواب که شامل رنگ پتو و دیوارها است، رنگ غالب در این دکور به حساب می آید.
آیینه خورشیدی نصب شده بر روی دیوار به خوبی توانسته است که فضای یکدست و بنفش رنگ دیوار را متعادل کند و همچنین  به دکور شخصیت متمایزی دهد.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

رنگ سبز نعنایی؛ آفتاب پرستی که خود را با هر سبک و رنگی هماهنگ می کند

شاید رنگ سبز نعنایی شما را به یاد سرامیک ها و درهای چوبی خانه های قدیمی یا حتی یخچال های ق…