صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون چیدمان آشپزخانه کوچک بدون کابینت چطور ممکن است؟!

چیدمان آشپزخانه کوچک بدون کابینت چطور ممکن است؟!

۰
چیدمان آشپزخانه بدون کابینت

بیایید با هم صادق باشیم و تعارف را کنار بگذاریم! چیدمان یک آشپزخانه کوچک می تواند بسیار سخت باشد. از فضای کوچک گرفته تا لوازم و اسباب کوچک همه چیز دست به دست هم داده تا شما یک آشپزخانه تنگ داشته باشید که گاهی حتی کابینت و کشو هم در آن وجود ندارد. اگر هم اجاره نشین هستید که نمی توانید تغییرات دائمی مثل نصب کابینت را در آشپزخانه انجام دهید و این یعنی در این فضای دلتنگ کننده خواهید ماند. اما واقعا در یک آشپزخانه بدون کابینت باید وسایل را کجا قرار داد؟ جواب ساده است: هر جایی که بتوانید. خوشبختانه با کمی تدبیر و برنامه ریزی می توان چیدمان آشپزخانه کوچک بدون کابینت را به خوبی و شیک انجام داد. در ادامه چند راه برای چیدمان آشپزخانه بدون کابینت را با هم بررسی می کنیم:

دکوراسیون آشپزخانه کوچک بدون کابینت
کوچکترین آشپزخانه ها هم جای یک چرخ دستی آشپزخانه را دارند

۱. از یک چرخ دستی آشپزخانه استفاده کنید:

حتی کوچکترین آشپزخانه ها هم جای یک چرخ دستی آشپزخانه را دارند. این چرخ دستی های بامزه و شیک کلی فضا اضافه برای گذاشتن وسایل به شما می دهند. می توانید وسایل آشپزی، ظروف و هر چیزی را که می خواهید روی آن بگذارید. مزیت دیگر این چرخ ها متحرک بودنشان است که به شما این امکان را می دهد در صورت نیاز آن را به جای دیگری از خانه ببرید. حتی می توانید در سالن پذیرایی یا یک تم خاص آن ها تزیین کنید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک بدون کابینت
چند قفسه چوبی ساده روی دیوار نصب کنید

۲. از قفسه های مجزا استفاده کنید

اگر نمی خواهید فضا روی زمین گرفته شود می توانید چند قفسه چوبی ساده روی دیوار نصب کنید و اگر نمی خواهید قفسه هایتان با ظروف ساده تمی مینیمال بسازند آن ها را با وسایل دکوری و کتاب های آشپزی پر کنید یا ظروف دکوریتان را به نمایش بگذارید. همچنین می توانید از قفسه های کوچکی که روی سطوح مختلفی مانند اپن قرار می گیرند استفاده کرده تا فضا بیشتری بسازید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک بدون کابینت
در یک آشپزخانه کوچک کشوها می توانند فرشته نجاتتان باشند

۳. نهایت استفاده را از کشوها ببرید

در یک آشپزخانه کوچک کشوها می توانند فرشته نجاتتان باشند. از وسایل آشپزخانه گرفته تا مواد غذایی که نمی خواهید در چشم باشند همه در کشوها قرار می گیرند. برای استفاده درست از کشو ها باید از هر سانتی متر به سانتی مترشان استفاده کنید و برای این کار کافی است سبد های پلاستیکی، جدا کننده ها و نظم دهنده هایی را که مخصوص این کار ساخته شده اند، به کار بگیرید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک بدون کابینت
استفاده از پگبورد از سوراخ شدن دیوار هم جلوگیری می کند

۴. از پگبرد ها استفاده کنید

پگبوردها (Pegboard) در واقع تخته های چوبی یا فلزی سوراخ داری هستند که می توانید لوازم آشپزخانه را از آن ها آویزان کنید. پگبورد ها علاوه بر زیبایی که دارند کار آشپزی را هم بسیار راحت می کنند زیرا به جای گشتن دنبال یک وسیله خاص در کشوها آن را به راحتی روی پگبورد پیدا می کنید. همچنین به جای گذاشتن میخ روی دیوار، استفاده از پگبورد ها از سوراخ شدن دیوار هم جلوگیری می کند.

جزیره های متحرک هم مانند چرخ دستی ها کلی فضا اضافه برای شما ایجاد می کنند

۵. یک جزیره متحرک تهیه کنید

جزیره های متحرک هم مانند چرخ دستی ها کلی فضا اضافه برای شما ایجاد می کنند و در عین حال متحرک هم هستند. همچنین می توانید از رویه بالایی جزیره ها به عنوان تخته برش یا آشپزی استفاده کرده که این یعنی یک اپن اضافه هم دارید. حتی میتوانید یک میز قدیمی را خودتان به جزیره آشپزخانه تبدیل کنید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک بدون کابینت
با آبچکان های دیواری از فضای عمودی آشپزخانه استفاده کنید

۶. از آبچکان های دیواری استفاده کنید

این آبچکان های چند طبقه که روی دیوار نصب می شوند هم می توانند محلی برای خشک کردن ظروف باشند هم محلی برای نگهداری آن ها. همچنین فضای کنار سینک گرفته نمی شود.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک بدون کابینت
فر گاز می تواند فضایی برای نگه داری ظروف باشد

۷. از فر گازتان استفاده کنید

شاید کلیشه به نظر برسد اما فر گاز واقعا فضا خوبی برای وسایلتان است. همچنین می توانید ظروف دکوری مانند ماگ هایتان را ردیفی از آن ها آویزان کنید. به هر حال قرار نیست هر روز از فرتان استفاده کنید پس می توانید وسایل آشپزیتان را در فر گذاشته و آشپزخانه جمع و جورتری داشته باشید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک بدون کابینت
برای در دسترس داشتن کفگیر و ملاقه به یک میله پرده نیاز دارید و چند قلاب

۸. از میله های پرده استفاده کنید

در چیدمان آشپزخانه کوچک بدون کابینت مهمترین معضل معمولا فضای نگه داری وسایل است اما در دسترس بودن آن ها هم مهم است. میله های پرده می توانند بسیار کاربردی باشند. می توانید وسایل آشپزخانه تا را از آن آویزان کنید. همچنین نصب آن ها زیر سینک کلی فضا اضافه به از چشم ها هم پنهان است.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک بدون کابینت
انواع قفسه های قابل حمل یا کتابخانه ها را می توانید برای نگه داری ظروف به کار ببرید

۹. از قفسه های کتاب استفاده کنید

اگر تعداد زیادی ظروف یا وسایل سنگینی برای آشپزخانه دارید یک قفسه کتاب تهیه کرده و ظروفتان را روی آن بچینید. خوبی قفسه های کتاب این است که فضای عریضی دارند و می توانید کتاب های آشپزی یا شیشه های حاوی مواد غذایی را نیز روی آن ها بچینید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک بدون کابینت
جا ادویه های دیواری هم شیک و جالب هستند هم جمع و جور

۱۰. یک قفسه چوبی برای ادویه ها بسازید

گذاشتن ادویه ها داخل کشو یعنی قرار است بغلتند و با هم قاطی شده یا حتی درشان باز شود. با ساختن یا تهیه یک قفسه چند طبقه چوبی یک جا ادویه ای زیبا و کوچک داشته باشید. حتی می توانید آن را به دیوار نصب کنید که فضا کمتری را اشغال کند. شک نکنید بهترین ایده برای ادویه ها در چیدمان آشپزخانه کوچک بدون کابینت همین است.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک بدون کابینت
قفسه های بافته چوبی و حصیری و حتی سبدهای چوبی می توانند در فضای کوچک راهگشا باشند

۱۱. از سبدهای چوبی استفاده کنید

اگر سطحی مانند اپن یا کنار سینک در دسترستان است با گذاشتن یک سبد چوبی روی آن این فضا را چند برابر کنید. می توانید روی سبد را با یک پارچه تزئین کرده و میوه یا غذاهایی که می خواهید در دسترس باشد را روی آن بگذارید. حتی برای ایجاد فضا بیشتر می توانید از سبد ها چند طبقه استفاده کنید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک بدون کابینت
استفاده از فضای روی پیشخوان راه حلی برای چیدمان آشپزخانه کوچک بدون کابینت

۱۲. ظروف نقره و استیل را داخل شیشه های مربا بگذارید

اگر کشو هایتان به اندازه ای پر شده که دیگر جا قاشق و چنگال ها ندارد یا می ترسید داخل کشو روی آن ها خش بیفتند آن ها را داخل شیشه های مربا روی پیشخوان بگذارید. برای جلوگیری از ایجاد خش روی شیشه ها می توانید داخل آن ها برنج بریزید تا با هم در تماس نباشند.

داشتن یک آشپزخانه کوچک بدان معنا نیست که شما دیگر لذت آشپزی را نخواهید چشید. بلکه با راه حل های ساده ای مانند آن چه خواندیم می توان صاحب یک آشپزخانه معمولی مانند همه آشپزخانه ها بود. جایی که غذا آن جا با عشق درست می شود.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

ایجاد تغییرات اساسی در اتاق پذیرایی مدرن؛ تنها با ترفند انتخاب رنگ های محبوب و ماندگار

انتخاب مناسب ترین رنگ برای فضای اتاق پذیرایی برای اغلب افراد کاری دشوار است. زیرا این اتاق…