صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون چه رنگی برای آشپزخانه مناسب است؟

چه رنگی برای آشپزخانه مناسب است؟

۰
چه رنگی برای آشپزخانه مناسب است
ارسال خبر

آشپزخانه روح خانه است. استفاده از رنگ های مناسب در آشپزخانه راهی عالی برای ایجاد شخصیت در فضا است بدون اینکه نیاز به تعمیرات اساسی باشد. اما با وجود بی نهایت رنگ، انتخاب رنگ دکوراسیون آشپزخانه می تواند مشکل باشد و این سوال پیش می آید که چه رنگی برای آشپزخانه مناسب است. وقتی صحبت از رنگ آشپزخانه می شود رنگ سفید، خاکستری، آبی، قرمز، زرد و سبز واقعاً می درخشند. اما از نظر علمی اثبات شده است که رنگ های خنثی گرم و رنگ های روشن بهترین انتخاب ها هستند. رنگ های گرم تر مانند قرمز، باعث تحریک اشتها می شوند و این تنها چیزی است که می خواهیم در آشپزخانه خود احساس کنیم. درست است؟ شاید هم نه! از کجا بدانیم که کدام رنگ به بهترین شکل طراحی آشپزخانه ما را تکمیل می کند و بهترین تاثیر را دارد؟ یا از کجا مطمئن باشیم که چه رنگ هایی مکمل کابینت چوبی ماست؟ باید کمی بیشتر بدانیم. پس  قبل از اینکه برای خرید اولین قوطی رنگ بیرون بروید، به این مقاله نگاهی بیندازید تا ببینید چه رنگی برای آشپزخانه مناسب است.این اطلاعات و حقایق در مورد رنگ ها، قطعاً  شما را شگفت زده می کند.

چه رنگی برای آشپزخانه مناسب است
رنگ های سرد و خنثی

۱. رنگ های خنثی سرد

طبق قوانین، رنگ های بسیار تیره، خنثی های سرد مانند آبی، سبز و بنفش برخلاف افزایش ایجاد حس آرامش در افراد، حس اشتیاق به خوردن را کاهش می دهد. بنابراین، آنها برای آشپزخانه توصیه نمی شوند. با این حال، انتخاب رنگ آشپزخانه قطعاً یک سلیقه شخصی است. اگر مصمم بر این انتخاب خود هستید می توانید با اضافه کردن یک یا دو رنگ گرم در فضا تعادل به وجود آورید.

چه رنگی برای آشپزخانه مناسب است
رنگ های خنثی و گرم

۲. رنگ های خنثی گرم

بسیاری از افراد رنگ های خنثی را کسل کننده می دانند، اما مجبور نیستید خنثی را یکدست و کسل کننده داشته باشید. با ترکیب کمی قرمز، زرد یا نارنجی، با رنگ های خنثی مانند رنگ سفید، می توانید یک ظاهر جذاب گرم داشته باشید. برای ایجاد حس آرامش اضافه کردن کمی سبز، آبی یا بنفش نیز ایده خوبی است. بسته به نوع رنگ خنثی شما، با رنگ آمیزی مناسب و کافی، هر رنگی می تواند از حوزه خنثی عبور کند. حواستان باشد، آشپزخانه قرار نیست با تنوع رنگی تبدیل به اتاق کودک شود! رنگ های دسته دوم و سوم را می توانید در ظروف، اشیای تزیینی و یا گیاهان به آشپزخانه بیاورید. نه مبلمان اصلی

چه رنگی برای آشپزخانه مناسب است
رنگ قرمز

۳. رنگ قرمز

رنگ قرمز با عشق، گرما و راحتی همراه است و بهترین رنگ برای تحریک اشتها است. حتی اگر رنگ قرمز برای همه مناسب نباشد، در سایه های مختلفی موجود است که می تواند آن را روی دیوارها یا کابینت ها به کار برد. در آشپزخانه ای با رنگ های تیره زیاد، رنگ قرمز می تواند تاریکی را به راحتی از بین ببرد. یک آشپزخانه با وسایل خاکستری می تواند کاملاً با رنگ قرمز گرم جفت شود و توجه مخاطب را کاملا به خود جلب کند.

چه رنگی برای آشپزخانه مناسب است
رنگ قهوه ای

۴. رنگ قهوه ای

قهوه ای نماد زمین است، همان مکانی که غذای ما از آنجا می آید. بنابراین، به نظر شما منطقی نیست که مقداری رنگ قهوه ای را در آشپزخانه استفاده کنید؟ از آن جایی که یکی از رنگ های خنثی ها محسوب می شود، ترکیب آن با اکثر رنگ ها کاملاً زیباست. برای داشتن ظاهری کاملاً طبیعی، قهوه ای گرم را با سبز تیره ترکیب یا در دیوارها یا کابینت ها از  قهوه ای مایل به قرمز استفاده کنید.

چه رنگی برای آشپزخانه مناسب است
رنگ سفید

۵. رنگ سفید

بیشتر ما روز خود را در آشپزخانه آغاز می کنیم و انتخاب رنگ سفید که روشن ترین رنگ است، یکی از بهترین ها برای انرژی بخشیدن به یک اتاق و ایجاد حس تازگی و تمیزی به آن است. طراحان مشهوری چون کریستوفر پیکاک معتقدند که آشپزخانه های تمام سفید درجه یک هستند و از آنجایی که تقریباً با هر سبک دکور یا رنگی به راحتی ترکیب و جفت می شود، می توانید از آن به عنوان پایه برای افزودن رنگ های روشن استفاده کنید حتی برای جذابیت بیشتر فضا، پیشنهاد می کنیم طراحی سفید روی سفید را حتما امتحان کنید. رنگ سفید را برای همه چیز انتخاب کنید. حتی دیوارها، کابینت ها، کف، جزیره. این ظاهر جذاب را با چراغ آویز از جنس استیل کامل کنید تا به جلوه ای خاص و منحصر به فرد برسید.

چه رنگی برای آشپزخانه مناسب است
رنگ زرد کمرنگ

۶. رنگ زرد کمرنگ

رنگ زرد مانند رنگ سفید، حداکثر نور محیط را منعکس می کند. اگر در خانه ای تاریک زندگی می کنید زرد بهترین گزینه است. با این حال، رنگ زرد فاقد آن احساس سردی است که سفید اغلب مستعد آن است. زرد چون جزء رنگ های شاخص است، نظر مخاطب را به راحتی به خود جلب می کند و می تواند ترکیب آن با کابینت چوبی، آشپزخانه را کامل کند.

چه رنگی برای آشپزخانه مناسب است
رنگ ابی

۷. رنگ آبی

آبی یکی از سه رنگ اصلی رنگ دانه ها محسوب می شود. رنگ آبی اگرچه محبوب ترین انتخاب برای آشپزخانه نیست، اما اگر در طیف مناسب انتخاب شود، به خوبی کار می کند. آبی روشن حس تمیزی به ظاهر فضا می دهد، از این رو استفاده از آن برای دیوارها، کابینت ها یا حتی سقف توصیه می شود. به خاطر داشته باشید که رنگ آبی کاملاً حس احیا کننده ای دارد و در صورت استفاده به اندازه از آن می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد. از نوعی رنگ آبی که دلتان می خواهد استفاده کنید، اما همانطور که گفته شود آشپزخانه نباید از آبی سرشار شود! پس سعی کنید در طراحی آشپزخانه خود آن را با رنگ سفید، همراه کنید.

چه رنگی برای آشپزخانه مناسب است
رنگ سبز

۸. رنگ سبز

رنگ سبز یک انتخاب عالی برای انتقال حس و حال طراوت و تازگی فضای آزاد بیرون به داخل خانه است، با این حال ما نمی توانیم در آشپزخانه به طور کامل از آن استفاده کنیم. ترکیب رنگی سبز با چوب سفید و روشن در طراحی آشپزخانه شما به خوبی کار می کند. قرار دادن کف پوش های چوبی و کاشی های دیواری سفید می تواند این ترکیب را کامل کند.

چه رنگی برای آشپزخانه مناسب است
رنگ طوسی ابی

۹. رنگ های طیف طوسی

تا به حال به این فکر کرده اید که فقط جزیره آشپزخانه خود را با رنگی فوق العاده جدید و خاص رنگ کنید؟ رنگ های خنثی همیشه در خانه جایگاهی دارند، به طور مثال رنگ خاکستری هرگز از مد نمی افتد، اما کمی کسل کننده است. پس سعی کنید با ترکیب آن با رنگ های دیگر، رنگ خاص و شاخص خلق کنید. در تصویر بالا، طراح با استفاده از رنگ  خاکستری-آبی در جزیره و ترکیب آن با کابینت های خاکستری، جزیره را در به طور خاص و ویژه به نمایش گذاشته است.

چه رنگی برای آشپزخانه مناسب است
رنگ های تیره

۱۰. رنگ های تیره

از نظر طراحان، اگرچه رنگ سیاه انتخاب درستی برای آشپزخانه نیست، اما می تواند در برخی طراحی ها به ویژه سبک مدرن، یک پالت رنگی واقعاً زیبا را در فضای آشپزخانه ایجاد کند. به یاد داشته باشید در چنین فضایی به نور زیاد خواه طبیعی، خواه مصنوعی نیاز دارید. از عناصر براق مانند: لوازم استیل، شیشه و آینه ها حتما استفاده کنید. اگر می توانید از کف پوش چوبی استفاده کنید تا به فضای سرد و خنثی سیاه سفید خود کمی گرما ببخشید.

به خاطر داشته باشید، قواعد مربوط به استفاده از رنگ ها در آشپزخانه که در این مطلب مطرح شده است، تنها برای راهنمایی شما است و می توانند بسته به سلیقه شما متغیر باشند. حال فکر می کنید چه رنگی برای آشپزخانه مناسب است؟

میانگین امتیازات ۴.۹ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

طراحی داخلی استیم پانک؛ ناشناخته اما جذاب و وهم آلود

همانطور که همه می دانیم سبک های گوناگونی برای طراحی داخلی وجود دارد که نشان دهنده عشق ما ب…