صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون چهار نوع اصلی نورپردازی که برای هر آشپزخانه ضروری است

چهار نوع اصلی نورپردازی که برای هر آشپزخانه ضروری است

۰
نورپردازی دکوراسیون آشپزخانه
nowrooz

نه، یک آویز کافی نیست. آشپزخانه بیش از هر اتاق دیگر در خانه نیاز به روشنایی و انواع نورپردازی دارد اما نه فقط با یک آویز به سبک مدرسه به‌ تنهایی در بالای جزیره! طراح ژان استوفر می‌گوید: «یک آشپزخانه خوب به چندین نوع نور احتیاج دارد.» که این تئوری را در خانه جو سالتز سردبیر وبسایت دکوراسیونی خانه زیبا (House Beautiful) اجرا کرد که تازه نوسازی آشپزخانه خود در نیوجرسی را به‌پایان رسانده است.
فرقی ندارد شما یک آشپز مشتاق هستید یا شخصی بی‌ انگیزه که فقط از یک تخته برش برای برش ساندویچ خود استفاده می‌کند! برای همه یک آشپزخانه در عین کاربردی بودن باید برای کمی نشستن و گذران وقت و صرف غذا هم دلپذیر باشد. همه حرف همین است! و این یعنی شما به انواع نورپردازی در آشپزخانه نیاز دارید که به شما کمک کند خوب به نظر برسد. همانطور که استوفر آن را می‌بیند. برای پخت‌وپز، تمیز کردن، آماده سازی مواد غذایی و کارهای دیگری که در آنجا انجام می‌دهید هر آشپزخانه به چهار نوع روشنایی نیاز دارد. در زیر به ۴ نوع روشنایی می پردازیم که برای نورپردازی دکوراسیون آشپزخانه ضروری هستند.    

نورپردازی دکوراسیون آشپزخانه
نورپردازی دکوراسیون آشپزخانه

۱. نور سراسر محیطی

اتاقی غرق در نور آفتاب، این‌یکی از انواع نورپردازی آشپزخانه است که استوفر دوست دارد در آشپزخانه استفاده کند. رویکرد او دو طرفه است:
قدم اول مشخص کردن نور طبیعی آشپزخانه شما و سپس پوشش روشنایی جاهای خالی با نور مصنوعی است. در خانه سالتز، آشپزخانه در صبح از نور طبیعی فراوانی بهره می برد اما به‌محض غروب آفتاب آنها باید شدت نور صبح را با وسایل جایگزین جبران کنند. از آنجا که این خانواده می‌دانستند که آنها نیاز به نورپردازی‌ های تزیینی بیشتری دارند برای روشنایی بیشتر از چراغ های سقفی ساده استفاده کردند.

نورپردازی دکوراسیون آشپزخانه

۲. کاربرد نورپردازی

استوفر می‌گوید: «مردم عاشق نگاه به آن نور طبیعی محیط هستند اما انواع نورپردازی آشپزخانه به‌گونه‌ ای باشد که بتوانید به‌راحتی دستور آشپزی خود را بخوانید، درست مثل یک آزمایشگاه علمی». اینجاست که کاربرد نورپردازی مشخص می‌شود. هر چراغ برای کاربردی خاص در نظر گرفته‌شده است؛ نصب چراغ‌ هایی در زیر کابینت برای خواندن بهتر دستور آشپزی یا در نظر گرفتن دیوارکوب در گوشه‌ ای کم‌نور که فضای مناسبی برای خرد کردن است. استوفر بالای هر پنجره برای روشن کردن فضای زیر آن بعد از غروب آفتاب یک دیوارکوب نصب کرد.
سالتز هم که این تغییر در آشپزی اش تاثیری محسوس گذاشته می گوید: «دیگر دستم را نمی‌ برم.»

نورپردازی دکوراسیون آشپزخانه

۳. چراغ‌ آویز

چراغ‌ آویزها گزینه محبوب برای بالای جزیره آشپزخانه هستند که می‌توانند تا حدی از لحاظ نور محیطی کاربرد داشته باشند. استوفر تصمیم گرفت در نورپردازی آشپزخانه سالتز چراغی که پخش نوری ملایم و سراسری دارد استفاده کند. به‌علاوه حباب‌های دور لامپ ثابت بوده و نیاز به تغییر ندارد. سه چراغ به‌موازات جزیره ۲ متر دقیقاً بالاتر از سطح چشم طوری که سرگیر و مزاحم کار کردن نباشند، آویزان کرد.

نورپردازی دکوراسیون آشپزخانه

۴. چراغ‌های تزیینی

در نورپردازی آشپزخانه علاوه بر عملکرد زیبایی هم مهم است. استوفر تصمیم گرفت در نورپردازی آشپزخانه سالتز در گوشه‌ها از چراغ کوچک پرنور با ظاهری نسبتاً طبیعی و متفاوت استفاده کند. استوفر می‌گوید: «آنها کمی زرق و برق به محیط می آورند.» اگر فضای پیشخوان شما اجازه این کار را دهد این نوع نورپردازی آشپزخانه می‌تواند از طریق لامپ‌های رومیزی نیز به وجود آید. سالتز می‌گوید: «این نوع لوازم جانبی است که آراستگی ایجاد می‌کنند.»
ازنظر سالتز «هر آشپزخانه ای واقعاً به انواع مختلف نورپردازی در آشپزخانه احتیاج دارد. »

میانگین امتیازات ۴ / ۵. تعداد امتیازات ۱۱۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

رنگ سبز نعنایی؛ آفتاب پرستی که خود را با هر سبک و رنگی هماهنگ می کند

شاید رنگ سبز نعنایی شما را به یاد سرامیک ها و درهای چوبی خانه های قدیمی یا حتی یخچال های ق…