صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون چطور دکوراسیون خانه های سفید را زیباتر جلوه دهیم؟

چطور دکوراسیون خانه های سفید را زیباتر جلوه دهیم؟

۰
دکوراسیون سفید
nowrooz

فضاهای سفید روشن، درخشان و زیبا هستند و خانه را دلباز و پرنور نشان می دهند اما چه کار کنیم همیشه همین طور بمانند؟ احتمالا برایتان سوال شده چطور خراش ها را از روی کف سفید پاک کنید یا پرده های سفیدتان همیشه جدید به نظر برسد یا چطور لکه مربا را از روی مبل های سفید و دوست داشتنی تان پاک کنید. در ادامه شما را با نکاتی درباره تمیز نگه داشتن دیوارها، کف ها، و لوازم سفید و به طور کلی دکوراسیون سفید خانه آشنا می کنیم تا بتوانید خانه را همیشه سفید و درخشان نگه دارید.

دکوراسیون سفید خانه
مقداری از رنگی را که به دیوار هایتان زده اید، همیشه دم دست داشته باشید

دیوارهای سفید در دکوراسیون سفید خانه

جارو کردن دیوارها هر چند هفته یک بار از جمع شدن گرد و غبار روی آنها جلوگیری می کند. گرد و غبار در دکوراسیون سفید می تواند باعث شود دیوارتان رنگ و رو رفته به نظر برسد.
برای پاک کردن لکه ای که روی دیوار ایجاد شده، اول سعی کنید آن را با پارچه نرم و مرطوب به آرامی پاک کنید، اگر این راه جواب نداد، خمیر غلیظی از ترکیب جوش شیرین و آب تهیه کنید و آن را به محلی که لکه ایجاد شده بمالید، اگر این راه هم جواب نداد، از پاک کننده های شیمیایی استفاده کنید.
مقداری از رنگی را که به دیوار هایتان زده اید، همیشه دم دست داشته باشید. کمی از آن را در فنجانی پلاستیکی بریزید و با برسی کوچک لکه های روی دیوار را رنگ کنید.

دکوراسیون سفید خانه
می توان روکش ها را متناسب با اندازه وسایل خانه تان دوخت و در عین حال آنها را تعویض کرد

مبلمان سفید در دکوراسیون سفید خانه

آسان ترین راه، استفاده از روکش های قابل جا به جایی و شست و شو است. خوشبختانه می توان روکش ها را متناسب با اندازه وسایل خانه تان دوخت و در عین حال آنها را تعویض کرد و شست تا سفید بمانند. روکش ها را وقتی هنوز نم دارند دوباره روی مبل بکشید تا بهتر با ابعاد مبل هماهنگ شوند و خوب جا بیفتند.
همچنین می توانید از اسپری های رفع لکه برای محافظت از پارچه مبلمان خود در دکوراسیون سفید استفاده کنید. اما قبل از استفاده مطمئن شوید که این اسپری برای پارچه مبلمان شما مناسب است. برای همین اول آن را روی قسمتی که کمتر مشخص است، امتحان کنید.
جارو کردن مبلمان هم راه دیگری برای جلوگیری از جمع شدن گرد و غبار و کثیفی ها در دکوراسیون سفید است.
استفاده از بخار شوی بهترین روش برای تمیز نگه داشتن مبلمان سفید رنگ تان است. اجاره یا خرید یک بخار شوی بسیار به صرفه تر از تمیز کردن حرفه ای مبلمان بزرگ تان است.
برای تمیز کردن مبلمان در دکوراسیون سفید از تمیز کننده های مناسب جنس پارچه های مبلمان استفاده کنید.

دکوراسیون سفید خانه
ملحفه هایتان را در آب گرم با پودر یا مایع شستشوی همیشگی تان بشویید.

تختواب و ملحفه های سفید در دکوراسیون سفید خانه

وقتی ملحفه های سفید انتخاب می کنید مطمئن شوید به مراقبت خاصی نیاز نداشته باشد، نیازی نیست ملافه هایتان را لوس کنید و مثل وسیله ای با ارزش با آنها رفتار کنید.
ملحفه هایتان را در آب گرم با پودر یا مایع شستشوی همیشگی تان بشویید. به اندازه لازم به آن سفیدکننده اضافه کنید تا نوتر به نظر برسند.
به هیچ وجه ملحفه ها را با پارچه های رنگی نشویید مگر از ثابت بودن رنگ و رنگ نگرفتن شان ۱۰۰٪ مطمئن باشید.
لحاف ها ذاتاَ ظریف هستند و هیچ وقت نباید آنها را در ماشین لباس شویی بشویید. بیشتر آنها را می توان با خیال راحت در وان با دست شست و روی خشک کن پهن شان کرد.

دکوراسیون سفید خانه
موقع انداختن فرش رنگی روی زمین و بدون پارچه محافظ زیر فرش، مراقب باشید

کف سفید

در خانه کفش با دکوراسیون سفید یا هر رنگ دیگری نپوشید. می توانید جاکفشی دم در بگذارید و کنار جاکفشی در سبد، تعدادی روفرشی یا دمپایی برای مهمان ها بگذارید.
دم در از بیرون و داخل، پادری بگذارید.
مرتب زمین را در دکوراسیون سفید جارو بکشید، کثیفی های روی زمین هستند، جلای کف را از بین می برند.
موقع انداختن فرش رنگی روی زمین و بدون پارچه محافظ زیر فرش، مراقب باشید. ممکن است فرش ها به کف سفید رنگ دهند و کف را رنگی کنند.
برای جلوگیری از ایجاد خراش روی زمین، زیر پایه های اثاثیه تان از قطعات نمدی استفاده کنید.
برای تمیز کردن زمین در دکوراسیون سفید از زمین شویی با کمی مرطوب و مقدار کمی پاک کننده استفاده کنید.
برای تمیز کردن از زمین شوی متناسب با کفپوش خانه تان استفاده کنید.

دکوراسیون سفید خانه
اگر وانی قدیمی، رنگ و رو رفته و پر از خراش دارید، به تعمیر و لعاب کاری دوباره آن فکر کنید.

روشویی و وان سفید

بهترین روش، تمیز کردن مداوم و سبک است چون از تجمع لکه و کف صابون جلوگیری می کند. تمیز کردن و از بین بردن کف و بقایای قدیمی صابون می تواند بسیار دشوار باشد و هرچه از مواد پاک کننده قوی تری استفاده کنید و با برس های زبرتری روی روشویی و وان بکشید، سطح روشویی و وان زودتر آسیب می بیند.
از پاک کننده های زمخت و اسکاچ های زبر برای تمیز کردن استفاده نکنید.
اگر وانی قدیمی، رنگ و رو رفته و پر از خراش دارید، به تعمیر و لعاب کاری دوباره آن فکر کنید. درست کردن وان ارزان نیست، اما باعث می شود وان نو و زیبا به نظر برسد و حس تان را نسبت به خانه بهتر کند.

حوله های سفید

نگهداری از حوله هایی که انتخاب می کنید باید مثل ملافه ها ساده باشد و شما را زیاد به زحمت نیندازد. حوله ها را با مواد شوینده همیشگی تان در آب گرم بشویید. برای سفید ماندن حوله، به اندازه نیاز به آن ها سفیدکننده اضافه کنید.
حوله ها را با لباس ها یا هرچیز دیگری که زیپ داشته باشد، نشویید، زیپ ها به راحتی در الیاف نرم حوله گیر می کنند و باعث نخ کش شدن حوله یا پاره شدنش می شوند.

دکوراسیون سفید خانه
کاشی و دوغاب سفید را منظم و آرام با آب و صابون بشویید

کاشی و دوغاب سفید

کاشی و دوغاب سفید را منظم و آرام با آب و صابون بشویید و سپس روی آن آب بریزید. تمیز کردن مکرر بهترین راه برای جلوگیری از تغییر رنگ زیاد است.
برای تمیز کردن دوغاب سفیدی که کثیف شده و رنگش تغییر کرده، آن را با مسواکی آغشته به مخلوط سفید کننده کلر و آب تمیز کنید.

دکوراسیون سفید خانه
برای محافظت از مرمر، از زیر لیوانی، سه پایه، تخته برش و سینی استفاده کنید تا چیزی روی آن نریزد

سنگ مرمر سفید

هرچه روی مرمر می ریزد را زود پاک کنید به خصوص مواد اسیدی مثل سرکه و آب مرکبات را بلافاصله تمیز کنید.
برای محافظت از مرمر، از زیر لیوانی، سه پایه، تخته برش و سینی استفاده کنید تا چیزی روی آن نریزد که مجبور به پاک کردنش شوید.
اگر نتوانستید به موقع چیزی که روی مرمر ریخته شده را پاک کنید و جای لکه رویش ماند برای تمیز کردن آن از کمی هیدروژن پراکسید استفاده کنید (این روش فقط برای سنگ های مرمر روشن توصیه می شود).

دکوراسیون سفید خانه
موقعی که چرم سفید را تمیز می کنید از پارچه ای با کمی رطوبت یا اسفنجی نرم و مقدار بسیار کمی صابون استفاده کنید.

چرم سفید

برای اینکه مبلمان چرمی تان همیشه مطلوب و دلخواهتان باشد، دائم آن را با واکس چرم یا تمیز کننده های چرم تمیز کنید، البته منظور از مکرر چندبار در سال است و تمیز کردن بیش از حد نیاز نیست. موقعی که چرم سفید را تمیز می کنید از پارچه ای با کمی رطوبت یا اسفنجی نرم و مقدار بسیار کمی صابون استفاده کنید.
با شلوار جین جدید تیره تان روی مبلمان چرمی  ننشینید، ممکن است جین تیره به چرم سفید مبل رنگ دهد و باعث تغییر رنگش شود.

دکوراسیون سفید خانه
برای پاک کردن لکه ها، از تمیز کننده های فرش یا بخار شوی هم می توانید استفاده کنید.

فرش های سفید

با کفش داخل خانه نروید و از پادری ها بیرون و داخل ورودی استفاده کنید، فرش سفید هم مانند کف سفید با این روش ها تمیز می ماند.
خانه را تندتند جارو کنید تا از نشستن گرد و غبار و کثیفی در تار و پود فرش جلوگیری کنید.
اگر چیزی روی فرش ریخت و لکه ای جا ماند، سریع دست به کار شوید و لکه را پارچه ای خشک پاک کنید و دستمال رو روی لکه بگذارید و فشار دهید، نباید دستمال را روی فرش بکشید و لکه را پخش کنید. بعد از پاک کردن لکه تا جای ممکن، با پارچه ای مرطوب لکه را پاک کنید و تا محو شدن لکه این کار را ادامه دهید. وقتی مرحله تمیزکاری را شروع کردید، از پارچه ای سفید استفاده کنید تا بفهمید لکه کاملا محو شده یا نه.
برای پاک کردن لکه ها، از تمیز کننده های فرش یا بخار شوی هم می توانید استفاده کنید. اگر این راه ها موثر نبود، برای پاک کردن حرفه ای می توانید از قالیشویی ها کمک بگیرید.

دکوراسیون سفید خانه
پرده هایی که راحت نصب می شوند و یراق آلات زیادی ندارند را می توانید راحت با حوله ها بشویید.

پرده های سفید

پرده هایی که راحت نصب می شوند و یراق آلات زیادی ندارند را می توانید راحت با حوله ها بشویید. اگر برچسب مراقبت آنها  استفاده از ماشین لباس شویی را تایید کرده فصلی یک بار آنها را در لباسشویی با دور کند بشویید و اگر روی برچسب اجازه استفاده از سفیدکننده داده شده، سفیدکننده هم اضافه کنید. پرده های حمام هم به همین روش شسته می شوند.
اگر پرده ها به سختی نصب شده اند و راحت از جا درنمی آیند، می توانید به جای شستن با استفاده از سری مخصوص جارو، آنها را جارو کنید.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲۴۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

پرده اتاق خواب و معرفی بهترین مدل های سال ۱۴۰۰

نصب پرده های مدرن دکور اتاق خواب شما را بهتر از قبل می کند. اگر درصدد تغییر دکوراسیون اتاق…