صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون پله پله تا تکمیل دکوراسیون خانه عروس

پله پله تا تکمیل دکوراسیون خانه عروس

۰
دکوراسیون خانه عروس
ارسال خبر

دکوراسیون خانه عروس زیبا ترکیبی از پالت رنگی زیبا، انتخاب مناسب مبلمان و سبک دکوراسیون مناسب خانه است. نتیجه دکوراسیون مناسب خانه عروس، فضایی کاربردی و دلنشین خواهد بود که به زوج تازه ازدواج کرده کمک می کند در فضای خانه خوشحال و راحت باشند. اینترنت هم کار را تا حد زیادی راحت کرده و می توان از انواع و اقسام طراحی ایده گرفت. رعایت چند نکته به طراحی هرچه زیباتر و کاربردی تر دکوراسیون خانه عروس کمک می کند. این نکته ها را در ادامه بخوانید:

دکوراسیون خانه عروس

پله اول: تصمیم گیری مشترک درمورد سبک و وسایل موردعلاقه

اولین قدم برای دکوراسیون خانه عروس این است که درمورد سبک و وسایل موردعلاقه به نتیجه برسید. این کار به آن سادگی که به نظر می رسد نیست و دو نفر با هر اندازه مشابهت قطعا عقاید متفاوتی درمورد دکوراسیون دارند و حتما درمورد انتخاب برخی وسایل به اختلاف سلیقه می خورند. بنابراین بهتر است پیش از خرید یا هر اقدام جدی برای چیدمان اول درمورد سبک و وسایل مورد نیاز باهم تصمیم بگیرید و به نتیجه برسید.

دکوراسیون خانه عروس
وقتی قرار است خانه را از اول بچینید این فرصت را دارید که از همه فضاها به بهترین شکل بهره ببرید

پله دوم: بررسی تمام فضاهای خانه

سلیقه و نیازهای تان را حین دکوراسیون خانه عروس درنظر بگیرید تا بتوانید از فضای موجود بیشترین استفاده را بکنید. مثلا اگر خانه دوخوابه دارید می توانید اتاق خواب دوم را به اتاق کار تبدیل کنید. همچنین می توانید تعداد مبل ها و صندلی میز ناهارخوری را با توجه به نیازتان تهیه کنید. معمولا زوج های جوان مهمان چندانی ندارند و لزومی ندارد میز ناهارخوری بزرگ با چندین صندلی داشته باشید که جای زیادی اشغال کند و استفاده چندانی هم نداشته باشد.

دکوراسیون خانه عروس
در انتخاب سبک به تفاهم برسید تا خانه یک بام و دو هوا نباشد

پله سوم: انتخاب سبک

درست مانند خود رابطه چیدمان و دکوراسیون خانه عروس هم بر مبنای بده بستان است. ممکن است آقای خانه سبک مدرن با دکوراسیون تیره بپسندد و خانم عاشق سبک سنتی زرد رنگ باشد. در این موارد می توان سر یک رنگ اصلی و چند رنگ ترکیبی به توافق رسید و سبک های طراحی را هم ترکیب کرد. ترکیب درست سبک ها بسیار چشم نواز و زیبا است و در سبک های جدید طراحی هم ترکیب سبک ها بسیار پرطرفدار است. در همین مثال مبلی تیره با کوسن های زرد و سفید می تواند بسیار زیبا باشد و سلیقه آقا و خانم را هم زمان تامین کند.

دکوراسیون خانه عروس
در انتخاب پالت رنگی تعادل را برقرار کنید

پله چهارم: انتخاب پالت رنگی

نقش رنگ در خانه به قدری مهم است که می توان جداگانه به آن پرداخت. بهتر است پس از انتخاب سبک، رنگ موردنظرتان را برای خانه انتخاب کنید. در انتخاب پالت رنگی هم دقت کنید خانه کاملا مردانه یا زنانه نشود. بهتر است رنگ اصلی، ترکیب رنگی، رنگ تاکید و سایر موارد را طوری انتخاب کنید که هم رنگ های مردانه و هم رنگ های زنانه در خانه وجود داشته باشند.

دکوراسیون خانه عروس
دکوراسیون خانه عروس معمولا به رنگ های روشن شناخته می شود

پله پنجم: توجه به دیوارها و پنجره ها

بهترین رنگ دیوار برای هر خانه ای و صد البته دکوراسیون خانه عروس، رنگ خنثی است. رنگ هایی مثل سفید، آبی روشن و کرم باعث می شوند فضاهای کوچک بزرگ تر و جادارتر به نظر بیایند. می توانید دیواری را با کاغذ دیواری دلخواه کاغذ کنید و آن را تبدیل دیوار کانونی در اتاق پذیرایی کنید. پنجره ها هم در زیباتر جلوه دادن خانه نقش به سزایی دارند. پنجره های بزرگ می توانند نور طبیعی را به خانه هدیه دهند و خانه بسیار زیبا جلوه داده شود. پرده ها هم در زیبایی خانه موثر هستند. انتخاب پرده های روشن کمک می کند خانه بزرگ تر و دلبازتر جلوه کند.

دکوراسیون خانه عروس
مبل مدرن و راحتی سبک مورد علاقه زوج های جوان امروزی است

پله ششم: خرید مبلمان

انتخاب مبلمان باید با توجه به سبک زندگی روزانه و سبک طراحی انجام شود. برای مثال مبلی چرمی با پافی جلوی آن برای در کردن خستگی پس از یک روز خسته کننده عالی است. با کوچک تر شدن خانه ها انتخاب اکثر افراد مبلمان اسپرت و جمع و جور است. اگر شما هم به سبک مبل سنتی یا استیل علاقه زیادی ندارید، از طرفی فضایتان هم بزرگ نیست مبلمان اسپرت می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. مجسمه ها و وسایل تزئینی هم جزو وسایل موردعلاقه زوج های جوان هستند اما باید دقت کنید تعداد زیاد وسایل تزئینی باعث می شود خانه شلوغ و به هم ریخته به نظر برسد. همچنین بهتر است وسایل تزئینی انتخاب کنید که کاربردی هم باشند. مثلا پاف هایی که جای نگهداری وسیله دارند از پاف معمولی برای خانه بهتر هستند.

دکوراسیون خانه عروس
خلاقیت می تواند در کاور متفاوت بالشتک های روی تخت خودش را بروز دهد تا دکوراسیونی ارزان و زیبا پدید آید

پله هفتم: بازنگری در بودجه

فرآیند ازدواج به خصوص در کشور ما بسیار هزینه بر است، بنابراین لازم است هنگام انتخاب دکوراسیون خانه عروس به این مسئله توجه کنید. این را هم در نظر داشته باشید که لزوما برای خرید هرچیز به پول زیاد لازم ندارید و با کمی خلاقیت می توانید هزینه ها را تا حد زیادی کاهش دهید. همچنین باید بدانید تمام وسایلی که برای خانه مرسوم هستند لزوما موردنیاز و استفاده نیستند و می توانید از تعداد زیادی از آن ها صرف نظر کنید.

دکوراسیون خانه عروس
وجود مبلمان کاربردی و راحت در دکوراسیون اتاق خواب عروس بسیار مهم است

پله آخر: خانه عروس است و اتاق خواب …

اتاق خواب در همه خانه ها نقش حیاتی دارد. روز در اتاق خواب شروع و تمام می شود. همچنین می توان خستگی روز را در اتاق خواب به در کرد. بنابراین حین خرید برای دکوراسیون خانه عروس اتاق خواب را فراموش نکنید. بهتر است آسایش و کاربردی بودن را پیش از هرچیز دیگر قرار دهید و اتاق خواب را تبدیل به اتاقی برای استراحت و حال خوب کنید.

طراحی خانه تازه شیرین و لذت بخش است در عین حال برای زوج تازه می تواند چالش باشد. با الهام گرفتن از طراحی های موجود در اینترنت و انتخاب هوشمندانه می توان دکوراسیون خانه عروس را کاربردی و زیبا چید.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

ایده های کاربردی و کم هزینه که در نوسازی آشپزخانه به کارتان می آیند

برای آن که در آشپزخانه قدیمی خود تغییرات عمده ایجاد کنید نیاز به صرف هزینه های هنگفت نیست.…