صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون پرده اتاق خواب و معرفی بهترین مدل های سال ۱۴۰۰

پرده اتاق خواب و معرفی بهترین مدل های سال ۱۴۰۰

۰
پرده اتاق خواب
nowrooz

نصب پرده های مدرن دکور اتاق خواب شما را بهتر از قبل می کند. اگر درصدد تغییر دکوراسیون اتاق خواب خود هستید با ما همراه باشید. در این مطلب راهنمای شما هستیم تا با انتخاب صحیح پرده اتاق خواب روح تازه ای به اتاق خود ببخشید.

جنس و طراحی پرده اتاق خواب

همان طور که می دانید پارچه های پرده ها معمولا شامل ساتن، مخمل، ژاکارد، ابریشم و پنبه است. از لحاظ طراحی نیز پرده ها شامل دو گروه می شود که کشویی یا غلتکی نام گذاری شده اند.

پرده اتاق خواب
پرده کشویی

۱) کشویی

یک روش سنتی برای نصب پنجره ها پرده های کشویی هستند. این پرده ها روی ریل خود به راست و چپ حرکت می کنند. پرده های کشویی به صورت دستی و الکتریکی جابه جا می شوند.

پرده اتاق خواب
پرده غلتکی

۲) غلتکی

در این روش پرده حول یک غلتک جمع می شود و به سمت بالا می رود. این پرده ها به صورت الکتریکی و دستی جمع و جابه جا می شوند. این مدل به وسیله یک اهرم که از بالای پرده آویزان شده است، کنترل خواهد شد. ویژگی خاص این مدل این است که می توانید در حدی که نیاز است آن را پایین یا بالا ببرید. این مدل پرده برای فضای اتاق خواب عالی هستند، البته می توان گفت پرده های غلتکی تقریبا برای تمامی فضاهای دکوراسیون داخلی ایده آل هستند. اما بیش ترین کاربرد آن ها برای پرده اتاق خواب و پرده نشیمن است. مزیت مهمی که دارند این است نیاز به رسیدگی زیادی نخواهند داشت.

پرده های کشویی اغلب دو دسته هستند:

پرده اتاق خواب
پرده سنگین

پرده های متراکم و سنگین

این پرده ها، پرده های عمودی هستند که به طور کامل پنچره را می پوشانند و از ورود نور خورشید به منزل شما جلوگیری می کنند. آن ها با پارچه های متراکم و سنگین دوخته می شوند.

پرده اتاق خواب
پرده نیمه شفاف

پرده های نیمه شفاف

این پرده ها پرده های عمودی هستند که پنجره را به صورت جزئی یا کامل می پوشانند. این نوع پرده ها از پارچه های نازک و شفاف دوخته می شوند و نور خورشید را از خود عبور می دهند.

پرده اتاق خواب

انواع تزیینات و زیباسازی پرده اتاق خواب

برای تزئین پرده اتاق خواب خود می توانید از مهره های شیشه ای و چوبی، اکسسوری های فلزی و … استفاده کنید. ترکیب این مواد با پارچه های پرده ظاهر و جلوه ای متفاوت و بسیار زیبا به وجود می آورند.

حلقه ها

حلقه های پلاستیکی یا فلزی در قسمت بالایی پرده با فاصله مساوی دوخته می شوند و چین های یک دست و زیبایی را به وجود می آورند.

کراوات

دو نوع پارچه به لبه بالایی پرده اتاق خواب دوخته می شود و از پشت به قرنیز گره زده می شود. تا ظاهر کلی پرده به صورت کراوات قرار بگیرد. این مدل تزیین معمولا برای پارچه های سبک انجام می شود.

طناب کشی

از قسمت وسطی پرده نخ یا طناب وصل می کنند و آن را از پشت به سمت بالا کشیده و مستقیم به چوب پرده وصل می کنند. این مدل تزیین چین دایره ای شکل رو به بالا و بسیار زیبا ایجاد می کند.

معرفی انواع سبک پرده اتاق خواب

پرده اتاق خواب
پرده ژاپنی

پرده اتاق خواب به سبک ژاپنی

پرده های ژاپنی، پرده هایی چند لایه هستند. این سبک برای پنجره ها و در های شیشه ای استفاده می شوند و نمای زیبایی به اتاق خواب شما می دهند.

پرده اتاق خواب
پرده اتریشی

پرده اتاق خواب به سبک اتریشی

در این مدل پرده، پرده رویی نقش تزیینی دارد و تا نصف پرده زیری پایین می آید. با استفاده از  نوار پرده به چوب پرده وصل می شوند، چین های ریزی به صورت افقی و عمودی ایجاد می شود. در در قسمت پایینی این مدل پرده نیز شاهد چین هایی دایره ای شکل و منظم خواهید بود. این مدل پرده به طور کامل باز نمی شود و همین امر باعث می شود ظاهری کلاسیک و باشکوه داشته باشند.

پرده اتاق خواب
پرده فرانسوی

پرده اتاق خوب به سبک فرانسوی

این مدل پرده مانند سبک اتریشی چین دار است. ولی با این تفاوت که پرده های سبک فرانسوی در تمام طول پرده، هم در قسمت بالایی و هم پایینی دارای چین های دایره ای شکل و منظم است. ارتفاع این پرده ها می تواند تا آستانه پنجره یا تا پایین دیوار باشد.

پرده اتاق خواب
پرده رومی

پرده اتاق خواب به سبک رومی

در این سبک، حلقه ها در پشت پرده قرار می گیرند و باعث می شوند زمانی که شما پرده را کنار می زنید، به جای حرکت به سمت راست یا چپ، به سمت بالا جمع شود. این مدل سبک پرده یکی از مناسب ترین مدل ها برای تزیین اتاق خواب به سبک مدرن است.

پرده اتاق خواب
پرده انگلیسی

پرده اتاق خواب به سبک انگلیسی

این سبک هم مانند سبک رومی، پرده هنگام کنار زدن به سمت بالا جمع می شود با این تفاوت که به صورت چین خورده جمع نمی شود، بلکه به صورت خط هایی به شکل زیر و رو جمع می شود. این سبک برای دکور اتاق خواب هایی که به سبک کلاسیک است، عالی خواهد بود.

پرده اتاق خواب

چه رنگ پرده اتاق خوابی در سال ۲۰۲۱ مد است؟

امسال رنگ های خنثی بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و می توان گفت ترند شده اند. امسال رنگ های قهوه ای روشن، قهوه ای مایل به زرد و سایر رنگ های خاکی جایگزین رنگ های پررنگ هستند. رنگ پرده ها نیز از این قاعده مستثنی نیست. رنگ های خنثی به راحتی با همه رنگ ها ست می شوند. بنابراین، نیازی نیست هزینه های زیادی صرف خرید سایر اکسسوری های اتاق خواب کنید تا با پرده اتاق خوابتان شما ست شوند.
اگر اتاق خواب شما کاغذ دیواری هایی با طرح های شلوغ دارد، بهتر است پرده هایی با پارچه ساده انتخاب کنید. امسال هم مثل همیشه پرده های سفید بسیار محبوب هستند. یکی از دلایل محبوبیت رنگ سفید این است که این رنگ مانند رنگ های تیره گرما را جذب نمی کند و این باعث می شود فضای اتاق خواب شما خیلی گرم نشود.

ترندترین مدل ها و جنس پرده اتاق خواب

پرده اتاق خواب
پرده ابریشمی

پرده های ابریشمی

یکی دیگر از بهترین پارچه ها برای پرده اتاق خواب، ابریشم است. ابریشم همیشه مجلل و زیبا به نظر می رسد. پرده های ابریشمی مانند پرده های دیگر در جلوگیری از گرما موثر است. نکته حائز اهمیت هنگام انتخاب پرده برای اتاق خواب این است که پارچه ها پنبه ای رطوبت محیط را به خود جذب می کنند، اما پرده ابریشمی جذب کننده رطوبت نیست.

پرده اتاق خواب
پرده منگوله دار

پرده های منگوله دار

پام پام (یا پوم پوم) امسال بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. زیرا این مدل تزیینات بسیار سبک هستند و بسیار راحت در سراسر کشور در دسترس خواهند بود. به علاوه شما می توانید این منگوله های بسیار زیبا را خودتان برای تزیینات پرده اتاق خوابتان آماده کنید. این مدل پرده برای اتاق خواب فوق العاده زیبا است و حسی دنج در اتاق شما ایجاد خواهد کرد. شما حتی می توانید از این پرده های منگوله دار برای جداسازی فضای داخل خانه نیز استفاده کنید.

پرده اتاق خواب
پرده با طرح طبیعت

پرده های نقش دار

پرده هایی با طرح و نقش آرامش بخش و زنده مانند گل و گیاه امسال خیلی مورد توجه هستند. این مدل پرده ها طرح های بسیار متنوعی دارند. پرده های اتریش و اسکاندیناوی چون طرح های ظریف دارند، پارچه های مناسبی برای این سبک پرده محسوب می شوند.

پرده اتاق خواب
پرده حریر

پرده های نازک و سبک

پرده های ضخیم و سنگین امسال جای خود را به پرده های سبک و نازک داده اند. زیرا پرده های ضخیم فضای اتاق خواب شما را بسیار کوچک نشان می دهند. به علاوه پرده های سبک و نازک برای محیط های شرجی مناسب تر از پرده های سنگین و ضخیم هستند، زیرا پرده های ضخیم رطوبت را به خود جذب می کنند.

سخن پایانی

پرده های اتاق خواب مدل های بسیاری دارند که شما می توانید بنابر فضای اتاق خواب، نوع سلیقه خود، با توجه به شرجی بودن یا نبودن محل زندگی و بودجه خود از بین آن ها انتخاب کنید. ما در این مطلب سعی کردیم چند مدل مختلف و مدل هایی را که امسال بیشتر مورد توجه هستند، به شما معرفی کنیم. امیدواریم با مطالعه این مطلب بتوانید بهترین انتخاب را برای پرده اتاق خواب خود داشته باشید. از این که تا پایان این مطلب ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم. منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲۱۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

برخی اصطلاحات دکوراسیونی که باید معنایشان را بدانید

اگر در حال دکوراسیون خانه تان هستید یا فقط به سادگی به دنیا طراحی داخلی علاقه مندید، احتما…