صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون همه چیز درباره نارنجی و رنگ های متناسب با آن در طراحی داخلی

همه چیز درباره نارنجی و رنگ های متناسب با آن در طراحی داخلی

رنگ نارنجی در دکوراسیون
nowrooz

طیف و سایه های متنوع خانواده نارنجی این روزها باعث شده این رنگ به بسیاری از خانه های شیک راه پیدا کند. انتخاب های شما در این رنگ، پر از تنوع است، از رنگ های روشن نارنجی گرفته تا طیف های گرم نارنجی سوخته و رنگ های جذاب سرد نارنجی ایرانی. در این مطلب نمونه های زیادی از دکوراسیون داخلی را با رنگ نارنجی مشاهده خواهید کرد که نحوه بکارگیری تناژهای جذاب نارنجی را در طراحی آشپزخانه، اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری و موارد دیگر به شما نشان می دهد.
باید بدانیم رنگ نارنجی انگیزه بخش، نشاط آور و انرژی بخش است. در عین حال می تواند پرشور، جسورانه و پرقدرت ظاهر شود. پس نکته مهم، تهیه ترکیب های مختلف از این رنگ است، به گونه ای که با شخصیت شما سازگار باشد.
نکته کلیدی در استفاده از هر رنگی این است که بدانیم هر ترکیب رنگی چه تاثیری روی فضا می گذارد. رنگ نارنجی در دکوراسیون اگر به میزان درستی استفاده شود، به شما انگیزه و اشتیاق کافی می بخشد، اگر تناسب رنگ را رعایت نکنیم یا اایجاد دلزدگی و کسالت می کند یا به شدت تحریک کننده می شود.

رنگ نارنجی در دکوراسیون
رنگ های به کار رفته با نارنجی در این آشپزخانه: مشکی و آبی

۱آشپزخانه نارنجی

این رنگ به آشپزخانه ظاهر مدرن و خوش ترکیبی می دهد. رنگ زنده و براق نارنجی به این آشپزخانه جمع و جور که از نور طبیعی هم برخوردار نیست، روشنایی می بخشد.

رنگ نارنجی در دکوراسیون
رنگ هایی که در این اتاق با نارنجی استفاده شده اند: قهوه ای، زرد، مشکی، خاکستری و سبز

۲اتاق نشیمن نارنجی

تلفیق نارنجی گرم با قهوه ای به این اتاق نشیمن نمایی دنج و دلچسب داده است. استفاده از رنگ های خنثی در انتخاب فرش و لوازم داخلی نیز باعث برجسته ترشدن رنگ نارنجی در این فضا شده اند. حاصل در کنار هم قرار دادن تمام این اجزا کنارهم، اتاق نشیمنی شیک و در عین حال راحت و آرامش بخش است..

رنگ نارنجی در دکوراسیون
رنگ های به کار رفته با نارنجی در این اتاق: زرد و قهوه ای

۳دو ترکیب مختلف از نارنجی در اتاق غذاخوری

این اتاق ترکیب نارنجی را با زرد و قرمز به زیبایی در معرض نمایش گذاشته است. زرد به فضا حالتی از سرخوشی، خوش بینی و شادی می بخشد و قرمز به آن جانی تازه می دهد.

رنگ نارنجی در دکوراسیون
رنگ های به کار رفته با نارنجی در این اتاق: مشکی، سبز، خاکستری و قهوه ای

۴اتاق خواب نارنجی

انتخاب تناژ مناسب نارنجی در دکوراسیون یک اتاق خواب آرامش بخش و راحت، اهمیت زیادی دارد. ترکیب نارنجی گرم با وسایل خنثی در اتاق حسی از آرامش ایجادمی کند، در عین حال رنگ های نارنجی به کار رفته در گوشه و کنار اتاق و پرده ها و جزییات اتاق به ظاهر کلی آن تنوع می بخشد و حس شادی را در فضا پراکنده می کند.

رنگ نارنجی در دکوراسیون
رنگ هایی که در این اتاق با نارنجی استفاده شده اند: قهوه ای، قرمز، سبز، صورتی و بنفش

۵اتاق کار خانگی نارنجی

همان گونه که ملاحظه می کنید در به کارگیری نارنجی به عنوان رنگ غالب در این اتاق کار خانگی هیچ محدودیتی وجود ندارد. به این شکل، این رنگ غنی به سراسر اتاق هیجان، انگیزه و انرژی فراوانی وارد کرده و درست همان رنگی است که هنگام تمرکز و خلاقیت به شما شوق و نیرویی تازه می بخشد.

رنگ نارنجی در دکوراسیون
رنگ های به کار رفته با نارنجی در این فضا: خاکستری، بنفش و قهوه ای

۶سرسرای نارنجی

با دیدن این سرسرای جذاب پی می برید که برای جالب نمودن ورودی منزل اغراق در رنگ نارنجی، ایده بسیار خوبی است. با این انتخاب، فضا مدرن، شیک، و جذاب به نظر می آید. رنگ نارنجی به سرسرا گرما و جذابیت می بخشد، ویژگی هایی که برای خوشامدگویی و تحت تاثیر قرار دادن مهمانان بی نظیر است.

رنگ نارنجی در دکوراسیون
رنگ های به کار رفته با نارنجی در این فضا: قهوه ای و خاکستری

۷حمام نارنجی

سقف حمام با این کاشی های دیوار بلندتر به نظر می آید. کاشی های روشن و صیقلی نارنجی فضای کوچک حمام را روشن کرده اند و سایه های زردرنگ حمام را شاد و سرزنده نشان می دهد.

رنگ نارنجی در دکوراسیون
رنگ های به کار رفته با نارنجی در این آشپزخانه: مشکی، خاکستری، سبز، قرمز و قهوه ای

۸آشپزخانه پرتقالی

آشپزخانه پرتقالی اشتها را تحریک می کند. وجود چنین آشپزخانه ای در هر خانه موهبت است. این رنگ افراد را به تعامل با یکدیگر و تحمل خلقیات هم ترغیب می کند. پس انتخاب آشپزخانه ای به این رنگ یعنی علاقمندی صاحبخانه به معاشرت و پذیرایی از مهمان ها که از قرار معلوم پیشخوان این آشپزخانه نیز به همین منظور طراحی شده است.

رنگ نارنجی در دکوراسیون
رنگ های به کار رفته با نارنجی در این اتاق: قرمز، سبز، خاکستری و شکلاتی

۹اتاق نشیمن با ترکیب های متنوعی از نارنجی

کوسن های نارنجی رنگ روی مبل به این اتاق نشیمن انرژی خوبی داده است. این اتاق بدون وجود وسایل رنگی، خسته کننده و کسالت بار می شود زیرا در زمینه اتاق از پالت رنگ های خنثی استفاده شده است .

رنگ نارنجی در دکوراسیون
رنگ های به کار رفته با نارنجی در این فضا: مشکی، خاکستری، قرمز، سبز و قهوه ای

۱۰اتاق غذاخوری سفید و نارنجی

طراحی مفهومی که رنگ سفید در آن غالب است، دیوارهای نارنجی، این اتاق غذاخوری را متمایز کرده است. همچنین این طراحی به فضا گرمی و راحتی بخشیده است. این اتاق پرتقالی رنگ روحیه ای مثبت می آفریند که در عین راحتی افراد خانه را سر میز غذا در کنار هم نگه می دارد.

رنگ نارنجی در دکوراسیون
رنگ های به کار رفته با نارنجی در این اتاق: قرمز، خاکستری و قهوه ای

۱۱اتاق خواب با ردی از نارنجی

 انتخاب ترکیب رنگی مناسب نارنجی برای اتاق خواب، بسیار چشمگیر و الهام بخش است. روتختی نارنجی به اتاق جلوه ای دوچندان می بخشد، بدون آن که هنگام خواب حواس شما را پرت کند و خوابتان را بهم بریزد.

رنگ نارنجی در دکوراسیون
رنگ های به کار رفته با نارنجی در این فضا: آبی، خاکستری، قرمز، صورتی و قهوه ای

۱۲ورودی آبی و نارنجی

تلفیق رنگ آبی و نارنجی این ورودی را جالب، سرزنده و روشن ساخته. این رنگ ها به نوعی مکمل همدیگرند، یعنی آبی باعث می شود نارنجی بیشتر دیده شود و بالعکس. همچنان که اثر متقابل آبی سرد و روشن با ذراتی ازسفیدتر و تازه فضای ساحل را تجسم می کند، دیوار متمایز نارنجی از خودش گرما و حال و هوای آفتابی ساطع می کند.

رنگ نارنجی در دکوراسیون
رنگ های به کار رفته با نارنجی در این فضا: سفید، سبز، صورتی، قرمز، خاکستری و قهوه ای

۱۳آشپزخانه سفید و نارنجی

کابینت های نارنجی رنگ به محیط آشپزخانه گرما می بخشد و به عنوان نقطه کانونی آشپزخانه توجهات را به خودش جلب می کند. در عوض رنگ سفید به کار رفته در اپن آشپزخانه، رنگ های گرم کابینت را خنثی می کند و به فضا جلوه ای روشن و مطبوع می بخشد.

رنگ نارنجی در دکوراسیون
رنگ های به کار رفته با نارنجی در این اتاق: سفید، قرمز، خاکستری و قهوه ای

۱۴اتاق غذاخوری با دیوار متمایز نارنجی

دیوارهای نارنجی روشن فضای این اتاق غذاخوری را بانشاط کرده است. بسته به انتخاب نوع ترکیب رنگی نارنجی، اتاق کوچک تر یا بزرگ تر از اندازه واقعی اش به نظر می رسد.
نارنجی با سایه آفتابی روشن در کنار رنگ سفید فضای چشم نوازی ایجاد می کند. استفاده از رنگ نارنجی در لوازم روی میز و نیمکت نارنجی سوخته، فضا را یکدست می کند.

رنگ نارنجی در دکوراسیون
رنگ های به کار رفته با نارنجی در این اتاق: سفید، سبز، زرد، خاکستری و قهوه ای

۱۵اتاق کار کوچک نارنجی

در این تصویر به کار گیری هوشمندانه رنگ نارنجی را مشاهده می کنید. برای بهره بردن هر چه بیشتر از این فضای کوچک، از جعبه های رنگی به صورت عمودی استفاده شده تا اتاق آشفته نشود. دیوار همچنین باعث ایجاد انگیزه و محرک خوبی برای ذهن است.

رنگ نارنجی در دکوراسیون
رنگ های به کار رفته با نارنجی در این فضا: زرد و قهوه ای

۱۶ورودی کوچک نارنجی

یک دیوار متمایز نارنجی این فضای تنگ را تبدیل به یک ورودی شاد و خیره کننده می کند. نصب قلاب لباس های نامتقارن و قفسه های مکعبی شکل تاثیری جالب و جذاب در بدو ورود ایجاد می کند. به کار گیری رنگ قهوه ای در اجزای چیدمان، این فضای نارنجی را شیک و برازنده کرده است.

رنگ نارنجی در دکوراسیون
رنگ های به کار رفته با نارنجی در این اتاق: خاکستری و قهوه ای

۱۷اتاق خواب با دیوار متمایز نارنجی

رنگ نارنجی این اتاق ساده را سرزنده کرده است. دیوار نارنجی آتشین جلوه ای پرشور دارد. دیوار پشت تختخواب برای این رنگ مناسب است. این دیوار مزاحم استراحت فرد نمی شود اما در اصل این اتاق به کسی که تازه بیدار شده انرژی دوچندان می دهد.

رنگ نارنجی در دکوراسیون
رنگ های به کار رفته با نارنجی در این اتاق: فیروزه ای، زرد، صورتی، سبز،ارغوانی و قهوه ای

۱۸آشپزخانه فیروزه ای و نارنجی

تلفیق نارنجی و فیروزه ای، این میز غذاخوری را شیک و جذاب کرده است. طرح های گرافیکی و پرده خردلی روی دیوارمقابل نیز با هم به جذابیت و زیبایی فضا افزوده است.

رنگ نارنجی در دکوراسیون
رنگ های به کار رفته با نارنجی در این اتاق: سفید، قرمز، صورتی، خاکستری و قهوه ای

۱۹دستشویی نارنجی رنگ امروزی

رنگ نارنجی در دکوراسیون به خودی خود محرک و انرژی زاست. در این طراحی، سایه هلویی روی دیوار، توالت فرنگی و روشویی مدرن و امروزی ترکیب زیبایی ایجاد کرده اند. به هر حال حتی به شوخی به توالت اتاق فکر هم می گویند، عده زیادی با ایده های میلیونی از دستشویی بیرون آمده اند!

رنگ نارنجی در دکوراسیون
رنگ های به کار رفته با نارنجی در این فضا: قهوه ای، خاکستری، آبی، سبز، قرمز و بنفش

۲۰سرسرا با زمینه خاکی _ نارنجی

طیف های متنوع رنگ نارنجی در دکوراسیون با زمینه خاکی بر سبز و قهوه ای تاثیر متقابل دارند. ترکیب های متنوع نارنجی همچنین می توانند برای چیدمانی غربی یا هر زمینه ای که از ذهن خلاق شما نشأت گیرد، مورد استفاده قرار گیرند.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

شلف ایستاده برای کدام اتاق و کاربرد مناسب است؟

شلف ها در واقع قفسه بندی های متنوعی هستند که از آن ها برای نگهداری و نظم دهی به وسایل، در …