صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون همه آنچه باید برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک بدانید

همه آنچه باید برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک بدانید

دکوراسیون آشپزخانه کوچک
denitte

آپارتمان های کوچک جذابیت های فوق العاده ای دارند، این موضوع در مورد آشپزخانه های کوچک نیز صدق می کند و تنها مشکل بزرگ، کمبود جا برای وسایل و تجهیزات است. ایده های بسیاری برای استفاده کارآمد و مفید از فضا وجود دارند که می تواند در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک بسیار کمکتان کند. از طرف دیگر آشپزخانه های کوچک راحتتر امکان بازسازی و تغییر مدل را برای شما فراهم می کنند، چرا که ابعاد کوچک آنها باعث می شود بتوانید با استفاده از مصالح کمتری تغییرات ایجاد کنید. حتی اگر مصالح گران باشند در نهایت چندان هزینه بر نخواهد بود.بازسازی و تغییر دکوراسیون آشپزخانه کوچک ۴ اصل اساسی دارد، توجه به فضاهای پرت، بهترین ساماندهی وسایل، استفاده درست از رنگ و طرح و تزیینات. در ادامه در مورد همه این موارد خواهیم خواند.

ایده هایی برای بیشترین استفاده از فضا در دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

۱- نصب کابینت های سرتاسری

برای مشکل کمبود جا در آشپزخانه های کوچک می توان از کابینت هایی بلند -تا سقف- استفاده کرد. تنها توجه کنید که برای دسترسی به مناطق بالاتر حتما یک چهارپایه در دسترستان قرار داشته باشد.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

۲- تبدیل آشپزخانه های یک دیواره به آشپزخانه های راهرویی

برای افزایش فضای کابینت ها، زیبایی، تفکیک محیط و بزرگتر شدن آشپزخانه یک دیواره تان می توانید آن را تغییر داده و یک آشپزخانه راهرویی بسازید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

۳- استفاده حداکثری از فضای داخل کابینت

در آشپزخانه های کوچک، کوچکترین فضاها نیز اهمیت خاص خودشان را دارند. با مدیریت آنها می توانید مشکل کمبود فضا را حل کنید. برای مثال گاهی فاصله میان طبقات کابینت ها خالی می ماند که با استفاده از شلف های کوچک می توان به خوبی از آنها استفاده کرد.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

۴- سینک های عمیق

برای آشپزخانه کوچک بهترین انتخاب سینک های کوچک و یا سینک های کاور داری است که در صورت عدم استفاده یکی از لگن های آن تبدیل به تخته کار می شود. عمق سینک ها نیز در موقع انتخاب اهمیت بالایی دارد. سینک های عمیق تر برای محیط های کوچک تر هم به هم ریختگی کمتری ایجاد می کنند و هم ظرف ها در داخل سینک پنهان می شوند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

۵- کابینت های سوپرمارکتی

مهم ترین چیز در آشپزخانه های کوچک استفاده حداکثری از فضاست. شما با استفاده از قفسه های باریک و عمیق می توانید از فضای کوچک کنار اجاق گاز برای قرار دادن ادویه ها و یا کفگیر و ملاقه استفاده کنید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

۶- فضای بالای کابینت

با کمی دقت به آشپزخانه کوچک و نقلی تان می توانید جاهای دنجی را پیدا کنید که مکان های خوبی برای قرار دادن وسایلتان هستند. برای مثال بالای کابینت های دیواری را خوب نگاه کنید. می توانید برای قرار دادن وسایل برقی و یا ظروف کناری بر روی آن نیز حساب کنید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

۷- قفسه های متحرک

برای آشپزخانه های کوچک لوازم و تجهیزات زیادی وجود دارد که به راحتی کاربر و افزایش جا کمک می کنند. قفسه های متحرک که داخل کابینت ها نصب می شوند می توانند یک انتخاب فوق العاده برای استفاده بهینه از فضا باشند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

۸- نصب آویز قابلمه

برای دکوراسیون و نظم دهی آشپزخانه های کوچک می توانید از آویزهای قابلمه که به دیوار بالای اجاق گاز نصب می شوند استفاده کنید. این کار باعث می شود در کابینت هایتان جای بیشتری برای قرار دادن وسایل دیگر داشته باشید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

۹- حذف وسایل زائد و اضافی

بهترین راه این است که ظروف و وسایلی را که استفاده نمی کنید، به حداقل برسانید. این کار باعث می شود تا هم جا برای وسایل ضروری تر باز شود و هم نظم وسایل برای مدت طولانی تری حفظ شود. همچنین وسایل پر اهمیت تر به چشم می آیند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

۱۰- صفحات پگبورد

صفحات دیواری پگ بورد (Pegboard)، صفحاتی هستند که به راحتی می توان بر روی آنها انواع شلف و تجهیزات را نصب و به راحتی آنها را جابجا کرد. می توانید یکی از آنها را در هر ابعادی که مورد نیازتان بود، سفارش داده و از آن برای آویختن فنجان ها و نصب قفسه ها استفاده کنید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

۱۱- میزناهارخوری قفسه دار

میزناهارخوری که در آشپزخانه کوچک بالا مورد استفاده قرار گرفته، دارای یک قفسه در زیر آن است و خودش علاوه بر کارایی اصلی، یک سطح کار برای آشپزخانه فراهم می کند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

میزهای شناور

میزهای شناور، تاشو و دیواری گزینه هایی عالی برای دکوراسیون آشپزخانه های کوچک هستند. آنها به خوبی می توانند فضا را مدیریت کنند و در ابعاد مختلف و متناسب با فضای مورد نظرتان تهیه شوند.

راهکارهایی برای بزرگتر به نظر رسیدن دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

صندلی های اپن با پشتی کوتاه

برای بزرگتر نشان دادن یک آشپزخانه کوچک بهترین راه باز کردن دید است. استفاده از صندلی های اپن بدون پشتی و یا پشتی کوتاه کمک می کنند تا جلو دید شما گرفته نشود و فضا بازتر شود.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

درهای شیشه ای

در آشپزخانه که به روی تراس و یا حیاط باز می شود را تمام شیشه ای انتخاب کنید. با این کار آشپزخانه کوچکتان وسیع تر و دل بازتر به چشم می آید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

قفسه های باز برای سقف های کوتاه

برای آشپزخانه های کوچک استفاده از قفسه های باز به حرکت انرژی در فضا و بزرگتر نشان دادن آن کمک می کند، مخصوصا اگر سقف آشپزخانه کوتاه باشد.

لوازم خانگی کوچک

موقع خرید وسایل و تجهیزات به فضایی که در اختیار دارید توجه کنید. این به معنی خریدن وسایلی ارزان تر نیست، بلکه به معنای تهیه وسایلی چندکاره و مفید است. برای مثال مایکروفرهای جدید، در عین اینکه کوچک هستند، قابلیت های فر را نیز در خود دارند و می توانند با فناوری جدید مانند فر عمل کنند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

استفاده از آینه و انعکاس در فضا

برای بازتر نشان دادن فضا در آشپزخانه های کوچک، می توانید از آینه، کاشی های آینه ای و شفاف و یا کابینت های فلزی استفاده کنید. این کار باعث می شود تا نور در محیط بیشتر انعکاس یافته و فضا بزرگتر به چشم بیاید. همچنین نصب یک آینه متناسب با سبک آشپزخانه در بالای اجاق گاز کمک می کند، وقتی مشغول آشپزی هستید به جای دیوار خالی بتوانید خودتان را در آینه ببینید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

نورپردازی

نور در یک محیط کوچک اهمیت دوچندان دارد. شما وقتی در یک محیط کوچک و تاریک قرار می گیرید بازده کاری شما کاهش می یابد، پس سعی کنید حداکثر استفاده را از نور طبیعی و نورپردازی های جدید برای کاردر همه اوقات روز را فراهم کنید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

یخچال و فریزر توکار

یکی از کارهای هزینه بر اما موثر برای آشپزخانه های کوچک استفاده از یخچال و فریزر توکار است. این کار به بزرگتر نشان دادن فضای محدود کمک می کند و نمایی یک دست و بدون درز به آشپزخانه تان می دهد.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

مونوکروم

استفاده از استایل مونو کروم برای آشپزخانه کوچک یک گزینه عالی است. چرا که یک فضای یک دست و زیبا را برایتان به ارمغان می آورد.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دستگیره های نامرئی

برای فضاهای کوچک بهترین راه حل استفاده از دستگیره های مخفی و یا تجهیزات فشاری برای باز و بسته کردن کابینت هاست. به این دلیل که ممکن است در هنگام حرکت در فضای کوچک دستگیره های کلاسیک مزاحم باشند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

جزیره

در این آشپزخانه کوچک U شکل با استفاده از یک یخچال توکار، کابینت هایی تیره رنگ و دیوارها و رویه کابینتی سفید، ابعاد فضا به خوبی مدیریت شده است. قرار دادن جزیره همرنگ و هماهنگ با کابینت ها در مرکز آشپزخانه به زیبایی بیشتر محیط کمک کرده و هم فضای کار بیشتری را در اختیار کاربر قرار می دهد.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

میزهای گرد

استفاده از میزهای گرد کمک می کند تا جریان انرژی در فضا و هم چنین حرکت در محیط های کوچک تر آسان تر شود. این میزها به دلیل پایه های کوچک تر و ابعادشان جای کمتری نسبت به میزهای چهارگوش می گیرند و البته بسیاری اوقات طرفداران کمتری دارند. اما بهتر است توجه کنید که این میزها برای آشپزخانه های کوچک بهترین انتخاب هستند

تلفیق فضاها

وقتی که در آشپزخانه تان میز اپن و اجاق گاز روکار را تلفیق کنید، می توانید از فضا به نحواحسن استفاده کنید. تخته کارتان بیشتر شده و می توانید در هنگام کار کردن و آشپزی به خوبی با اعضای خانواده و یا دوستانتان دیدنی کنید. شما هم چنین می توانید سینک ظرفشویی را با کانتر اپن تلفیق کنید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

جزیره چرخ دار

یک جزیره کوچک چرخ دار، برای آشپزخانه های کوچک یک دیواره می تواند بسیار پرکاربرد باشد. در موقع لزوم یک می ز برای انجام کارها و آشپزی، یک میز برای خوردن صبحانه ویا یک کمد برای قرار دادن وسایل آشپزخانه است و در موقعی که استفاده ای ندارد می تواند یه راحتی به گوشه ای رفته و به فضای نشیمن خانه اضافه کند.

رنگ و طرح در دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

رنگ های روشن

یک آشپزخانه زیبا، “L” شکل، پر از نور و جذاب را در تصویر بالا می بینید. استفاده از فلز برنج به دهه ۱۹۸۰ بر می گردد، اما دستگیره های برنجی که در آشپزخانه بالا دیده می شود، احساس خاص قدیمی و سنتی که به محیط می دهد با اینکه پرداخت های نهایی آن کاملا امروزی است. همچنین استفاده از رنگ های روشن مخصوصا سفید باعث روشنی محیط و بزرگتر نشان دادن آن شده است.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

کابینت های رنگی

استفاده از رنگ های خاص برای کابینت ها ریسک بالایی دارند، اما بهتر است توجه کنید که آنها می توانند برای آشپزخانه های کوچک تغییرات بسیار بزرگی به حساب بیایند و آشپزخانه تان را به مکانی جذاب تبدیل کنند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

کفی پرنقش و نگار

استفاده از کفی پرنقش و نگار احساسی از بزرگ بودن به فضا را القا می کنند. شما می توانید از نقش های رنگارنگ، با اشکال مختلف و متفاوت و یا حتی سرامیک های رنگی برای کفی آشپزخانه تان استفاده کنید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دیوارهای پرنقش و نگار

کاشی ها و دیوارهای آشپزخانه نیز می توانند پر نقش و نگار باشند. تاثیر کاغذدیواری ها و کاشی های رنگارنگ در دکوراسیون درست مانند تاثیر آنها بر روی کف آشپزخانه است. علاوه بر زیبایی و تفکیک فضا، به بزرگتر شدن فضای آشپزخانه کمک می کند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

لوازم خانگی رنگی

رنگ های خاص و متفاوت می توانند یک دکوراسیون زیبا برای آشپزخانه تان بسازند. مخصوصا اگر رنگ لوازم خانگی مانند یخچال، چایی ساز و یا پلوپزتان باشد.

تزیینات در دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

الهام گرفتن از سبکی خاص

برای انتخاب نوع متریال و رنگ دیوارها، رنگ و جنس کابینت ها و چیدمان خاص آنها انتخاب یک سبک خاص و مطابق با فضای خانه می تواند به خوبی فضایی خاص و متفاوت برایتان ایجاد کند. هرچند آشپزخانه کوچک و جمع و جور باشد.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

سبک روستایی و ساده

این آشپزخانه که چیدمان آن به صورت یک دیواره است، بازسازی شده است و با انتخاب هایی هوشمندانه به یک آشپزخانه با دکوراسیون سنتی تبدیل شده است. کابینت هایی عادی و سفید به کابینت هایی به سبک شیکر تبدیل شده اند و کابینت های دیواری به صورت قفسه ای نصب شده اند و به باز تر نشان دادن محیط کمک کرده اند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

تغییر کاشی ها

تغییر کاشی ها شاید نتواند راه حلی برای بزرگتر کردن فضا باشد، اما برای یک آشپزخانه کوچک می تواند احساس خوبی به محیط بدهد. مخصوصا اگر از کاشی های کوچک با انعکاس های رنگی برای این کار استفاده شود.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

استفاده از گل ها و گیاهان

یکی از دکوراسیون های جذاب برای فضاهای کوچک استفاده از گل ها و گیاهان است. تصفیه هوای محیط و زیبایی و سرسبزی آنها می تواند آشپزخانه کوچکتان را جذاب تر و دل بازتر نشان دهد.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

فرش

استفاده از فرش برای آشپزخانه کمک می کند تا فضای آن بسیار منسجم به چشم بیاید، مخصوصا برای آشپزخانه های یک دیواره که یک اتاق جداگانه برای آنها در نظر گرفته نشده است.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

استفاده از دیوار شاخص

یک یا دو دیوارشاخص به خوبی می توانند ظاهر آشپزخانه تان را زیر و رو کنند. مخصوصا کمک بزرگی در تفکیک فضا برای آشپزخانه های یک دیواره هستند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

آثار هنری

دیوار آشپزخانه ها درست مانند اتاق های دیگر خانه تان می توانند محل قرار دادن آثار هنری باشند. تابلوهای ساده و با سبک های خاص فضا می توانند دکوراسیونی عالی برای آشپزخانه تان رقم بزنند. استفاده از قاب های هنری بزرگ باعث می شوند فضا بزرگ تر به چشم بیاید.

چه آشپزخانه تان کوچک باشد چه بزرگ این ترفندهای دکوراسیونی حتما کارآمد خواهند بود

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

تضاد و کنتراست

ایجاد تضاد و کنتراست در محیط به زیبایی و جلب توجه مخاطب کمک می کند. درآشپزخانه ای که در تصویر می بینید، رنگ نسبتا تیره کابینت ها در کنار رنگ روشن جزیره مرمری و دیوارهای سفید خانه تضاد ایجاد کرده است.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

کابینت ها با روکش چوب

کابینت هایی با روکش چوب گردو در آشپزخانه زیر در پاریس در کنار چراغ های مدرن و سیاه و رویه کابینت سیاه قرار گرفته اند و به خوبی با یکدیگر هماهنگ شده اند. رنگ یخچال و فر نقره ای و سیاه انتخاب شده است و سقف و دیوار به رنگ سفید هستند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

نور برای فضاهای کاری و مناطق خاص

نور بالای سینک ظرفشویی، اجاق گازو بالای کانتر اپن هر کدام می توانند باعث زیبایی و جذابیت آشپزخانه و افزایش انرژی در موقع کار، آشپزی و غذا خوردن باشند.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

تخته سیاه در آشپزخانه

برای آشپزخانه های کوچک مخصوصا آنهایی که یک دیواره هستند، اختصاص دادن یک دیوار به تخته سیاه در آن بسیار می تواند دکوراسیون جذابی باشد. برای طراحی، نوشتن لیست خرید و یا دستورپخت غذایی خاص می توانید از آن استفاده کنید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

سنگ مرمر

سنگ مرمر یکی از متریال های بسیار با کیفیتی است که در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. برای دیوار ضد آب در پشت سینک و گاز و کانتر آشپزخانه می توان از این متریال بسیار عالی و چشمگیر به صورت یک دست استفاده کرد.

میانگین امتیازات ۴.۸ / ۵. تعداد امتیازات ۱۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

طراحی داخلی رستوران دانشگاه مدیسون یک نمونه عالی از طراحی فضا با رویکرد ارتباطات اجتماعی

طراحی داخلی رستوران دانشگاه سه طبقه جیمز مدیسون با وسعت ۳۵۰۰ مترمربع در پاییز ۲۰۲۰ افتتاح …