صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون نظمی بی همتا در اتاق خواب

نظمی بی همتا در اتاق خواب

۰
فنگ شویی اتاق خواب
nowrooz

فنگ شویی هنر باستانی چینی نیست و دانش ایجاد محیط های هماهنگ بر اساس درک ارتباط ما با آن ها و چگونگی تأثیر آن ها بر ما است. این دانش مرتبط با chi یا انرژی زندگی است  و تغییرات مثبتی را برای باز کردن کانال های انرژی و تقویت انرژی خود ایجاد می کند. در ادامه اصول، تابوها و هر آنچه را که نیازمندیم تا یک چیدمان فنگ شویی را در اتاق خواب خود طراحی کنیم، بررسی خواهیم کرد.

فنگ شویی اتاق خواب
قانون موقعیت فرماندهی این است که شما باید رو به در باشید بدون اینکه مستقیما با آن همسو باشید

اصول اساسی فنگ شویی چیست؟

یکی از اساسی  و مهمترین اصول فنگ شویی موقعیت فرماندهی (Commanding Position)است. این قانون برای تختخواب، میز کار، گاز در آشپزخانه صدق می کند. قانون موقعیت فرماندهی این است که شما باید رو به در باشید بدون اینکه مستقیما با آن همسو باشید یعنی می توانید در را ببینید اما مستقیم رو به روی آن نباشید. هشت باگوآ (مناطق انرژی زا) وجود دارد که یک نقشه انرژی را تشکیل می دهد و نقشه خانه را باید با آن ها مطابقت دهید. هر باگوآ (Bagua) یکی از زمینه های زیر زندگی شما را نشان می دهد:

 • خانواده
 • ثروت و رفاه
 • سلامتی
 • افراد مفید
 • فرزندان
 • دانش
 • شهرت
 • حرفه
 • شراکت و روابط

بهتر است به طور همزمان به هشت حوزه نپردازید بلکه سه حوزه ای را که بیشترین توجه را در زندگی شما نیاز دارند انتخاب کنید و برای تحریک انرژی آن ها را در خانه خود به کار ببرید همچنین پنج عنصر وابسته به هم وجود دارد: چوب، آتش، آب، فلز و زمین. هر عنصر مربوط به باگوآی متفاوت است و باید با سایر عناصر در تعادل باشد و همه آن ها ویژگی های خاص خود را دارند از جمله شکل ها و رنگ هایی که باید با آن ها مرتبط کنیم نیز متفاوت است شما می توانید با شناسایی عناصر مربوط به هر باگوآ و افزودن چیزی که تجسم انرژی آن باشد منطقه ای را بهبود ببخشید. به عنوان مثال یک قالیچه مسطح و قهوه ای تا مقداری از انرژی زمین را به اتاق وارد کند. در ادامه به طور خاص به اصول فنگ شویی اتاق خواب می پردازیم.

فنگ شویی اتاق خواب و نکات آن

برای سازماندهی سبک فنگ شویی اتاق خواب و مدیریت جریان انرژی زندگی در اتاق شما چیزهای بیشتری وجود دارد. در ادامه چند روش chi  را برای شما یادآوری می کنیم.

فنگ شویی اتاق خواب
سرتخته ها باید متصل به تخت و محکم باشند

پشتی و تکیه گاه تختخواب

سر تخته یا تاج تخت (پشتی تختخواب) عنصر مهمی در فنگ شویی اتاق خواب است. آن ها نماد ثبات در زندگی و قدرت به ویژه در روابط عاشقانه هستند. سرتخته ها باید متصل به تخت و محکم باشند و نزدیک به دیوار قرار بگیرند تا پشتی محکمی نیز داشته باشند.

فنگ شویی اتاق خواب
بهم ریختگی هارا از بین ببرید

اتاق خواب خود را سم زدایی و پاک کنید

سم زدایی در فنگ شویی اتاق خواب بسیار مهم است شما باید مواد ارگانیک را جایگزین سایر موارد کنید. برای مثال استفاده از محصولات سبز(ارگانیک) و محصولات تمیز کننده غیر سمی می تواند برای شروع مناسب باشد. چنین محصولاتی می توانند شامل پارچه های کتانی و لباس ارگانیک باشد که سموم بدن را دفع کنند. در هوای اتاق خواب رایحه های شیرین و دلچسب به وسیله اسانس و روغن و های مخصوص ایجاد کنید. به هم ریختگی ها را از بین ببرید، می توانید از کثیفی و نامنظمی های زیر تخت شروع کنید، ایده آل ترین حالت در فنگ شویی اتاق خواب خالی بودن زیر تختخواب است تا انرژی به راحتی بتواند جریان داشته باشد و حرکت کند. در صورت نبود این امکان تنها ملحفه و پتوها را در زیر تخت خود قرار دهید.

فنگ شویی اتاق خواب
اگر به دنبال اشتیاق بیشتری هستید، تناژ قرمز را اضافه کنید

از رنگ های دوستانه فنگ شویی استفاده کنید

رنگ ها در فنگ شویی اهمیت بسیار بالایی دارند و همه چیز به این بستگی دارد که می خواهید در اتاق خواب خود چه کار کنید. رنگ های خنثی و روشن شما را به خوابی آرام دعوت می کنند؛ مانند رنگ های خاکی که پشتیبانی و آرامش بیشتری را ایجاد می کنند. اگر به دنبال اشتیاق بیشتری هستید تناژ قرمز را اضافه کنید، در صورتی که می خواهید روی روابطتان تمرکز کنید رنگ های  صورتی  و هلویی مناسب شما هستند؛ رنگ هایی چون آبی و سبز می توانند سلامتی و نشاط را تقویت کنند.

فنگ شویی اتاق خواب
تا حد امکان وسایل الکترونیکی را از اتاق خواب خود خارج کنید

میدان های الکترومغناطیسی اتاق را کم کنید

دستگاه های الکتریکی و خطوط برق باعث ایجاد میدان های الکترومغناطیسی می شوند که می توانند به سلامتی و همچنین کیفیت خواب شما آسیب برسانند. در صورتی که مشکل خواب دارید تا حد امکان وسایل الکترونیکی را از اتاق خواب خود خارج کنید. اگر در اتاق خود تلویزیون یا لپ تاپ دارید شب ها روی آن ها را پارچه ای بکشید و در صورت امکان داخل کمد یا خارج از اتاق قرار دهید.

فنگ شویی اتاق خواب
در تصویر بالا بهترین محل های قرار گیری تختخواب نمایش داده شده است

فنگ شویی تختخواب

طبق اصول فنگ شویی تختخواب مهمترین وسیله اتاق شما است زیرا نماینده شما در اتاق است. زمانی که شما در اتاق خواب خود و بر روی تخت خود هستید در بیشترین حالت جذب انرژی اطراف خود هستید بنابراین قرارگیری تختخواب شما در حالت آگاهانه و ناخودآگاه شما تأثیر می گذارد. در صورت امکان همیشه تختخواب خود را در بهترین حالت فنگ شویی اتاق خواب قرار دهید.

موقعیت فرماندهی در تختخواب

در فنگ شویی تخت را با استفاده از اصل موقعیت فرماندهی قرار می دهیم. این حالت به گونه ای است که وقتی شما بر روی تخت دراز کشیده اید می توانید در اتاق خواب خود را ببینید و در عین حال تخت رو به روی در نیز قرار ندارد. در تصویر بالا بهترین محل های قرار گیری تختخواب نمایش داده شده است. اگر نمی توانید موقعیت فرماندهی را در اتاق ایجاد کنید می توانید از یک آیینه برای اصلاح آن استفاده کنید.

قرار دادن تختخواب در ارتباط با در

علاوه بر موقعیت فرماندهی دستورالعمل های دیگری نیز وجود دارد که باید هنگام قرار دادن تختخواب خود در رابطه با در اتاق خواب از آن مراقبت کنید. شما باید از دیده شدن تختخواب به صورت مستقیم از در اتاق جلوگیری کنید. به عنوان مثال هنگامی که در رو به روی سر شما باز شود ممکن است دچار سردرد شوید.

چرا نباید هم راستا با در خوابید؟

موقعیت تختخواب رو به روی در بدترین حالت ممکن در اصول فنگ شویی است. افرادی که فنگ شویی را تمرین می کنند آن را «موقعیت مرده» یا «موقعیت تابوت»  می نامند زیرا پاها یا سر به سمت در است و شبیه چگونگی حمل مرده از طریق درهای باز از خانه است. این موقعیتی است که اگر می توانید باید به هر قیمتی از آن اجتناب کنید.

راه حل های فنگ شویی اتاق خواب برای موقعیت های نامطلوب

راه حل های دیگری هم برای رهایی از موقعیت های نامناسب در فنگ شویی اتاق خواب وجود دارد. شما هنوز هم می توانید اختلال انرژی در اتاق را به حداقل برسانید و اجازه دهید که chi در سلامتی شما نقش داشته باشد. برای حداقل رساندن اختلالات می توانید از این راه  استفاده کنید:

 • در اتاق خواب و حمام: در فنگ شویی اتاق خواب، حمام و سرویس بهداشتی محلی برای خروج انرژی از خانه به سمت بیرون به شمار می رود. در این قسمت از اتاق ممکن است اختلالات انرژی نیز وجود داشته باشد. اگر تختخواب شما  رو به در سرویس بهداشتی است باید هم در سرویس بهداشتی و هم در اتاق خواب خود را ببندید، آیینه را در داخل اتاق رو به روی حمام آویزان کنید اینگونه آیینه هر انرژی منفی را که از حمام به اتاق برگردانده شود، منعکس می کند.
فنگ شویی اتاق خواب
وجود هوای مطبوع در اتاق لازم است

برخی از تابوهای فنگ شویی

 • سر را به سمت دیوار و پشت به  سنگ دستشویی قرار دهید.

طبق اصول فنگ شویی وقتی تختخواب رو به در دستشویی است، می تواند باعث از بین رفتن ثروت شود و به استخوان ها و عضلات آسیب برساند این به دلیل بوی بد، رطوبت و میکروب های مرتبط با دستشویی است.

 • تختخواب در بالای دستشویی

اگر در طبقه پایین خانه خود دستشویی دارید باید دقت کنید که تختخواب خود را در بالای آن قرار ندهید. زیرا بر روی سلامت شما تأثیرگذار است؛ همچنین این امر برای اجاق گاز ها نیز صدق می کند و اگر در زیر تخت باشند باعث آسیب رساندن به کبد می شوند زیرا عنصر آتش را در آن افزایش می دهد.

 • پنجره در بالای تختخواب

وجود هوای مطبوع در اتاق لازم است اما طبق اصول فنگ شویی اتاق خواب هوای سرد نباید مستقیما به سمت بدن شما حرکت کند زیرا باعث سردرد و سرماخوردگی می شود.
در نهایت می توان گفت فنگ شویی یک عمل باستانی است که برای بهبود رفاه و به طور کلی زندگی شما مبتنی بر درک ارتباطات بین خود ما، محیط ما و چگونگی تأثیر آن ها بر ما طراحی شده است و اتاق خواب مکانی برای استراحت است. شما می توانید فنگ شویی را برای مدیریت انرژی اتاق  و برای تغییر وضعیت خوب و زندگی خود به کار بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۴۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

بهترین جاکفشی چوبی را برای خانه خود انتخاب کنید

اولین تصویری که در لحظه ورود به هر خانه دیده می شود وسایلی هستند که در قسمت ورودی آن خانه …