صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون مینیما؛ خانه پیش ساخته کوچک اما کاربردی

مینیما؛ خانه پیش ساخته کوچک اما کاربردی

خانه پیش ساخته کوچک
nowrooz

«مینیما» خانه پیش ساخته کوچک ۲۰ متر مربعی است که از  سی ال تی (CLT) -چوب های لایه لایه- ساخته شده است.
فضایی کوچک که به زیبایی و ماهرانه ساخته شده است و از آن می توان برای کاربردهای متنوعی بهره برد. چیزی که استودیو معماریِ تریاس (TRIAS)، واقع در سیدنی، در پروژه  «مینیما» به آن دست یافته است، یک ماژول چوبی (خانه پیش ساخته) به مساحت ۲۰ متر مربع است که با راه حل های هوشمندانه فضای مورد استفاده را افزایش داده است.
تریاس نقشه متفاوتی برای «مینیما» طراحی کرده که در اینجا به عنوان یک خانه کوچک نشان داده شده است. به گونه ای که از «مینیما» می توان به عنوان مینی آپارتمان، استودیو-آپارتمان یا دفتر کارِ خانگی استفاده شود.

معماری خانه پیش ساخته کوچک

می توان گفت بخشی از چشم اندازِ تریاس طراحی خانه کوچک برای استفاده عمومی است؛ خانه هایی با طراحی و معماری همه جانبه. تیم پروژه، برای دست یابی به این هدف، «مینیما» را ذاتا منعطف ساختند، به این معنا که با طراحی پایه  «مینیما» می توان در تعداد بیشماری از باغچه ها، حیاط ها، یا اماکن روستایی از همان خانه، با چینش های متفاوت طبق سلیقه مشتریان ساخت؛ حتی می توان ماژول دوم (خانه پیش ساخته دوم) را اضافه کرد تا فضای بیشتری را فراهم کند.

طراحی داخلی خانه پیش ساخته کوچک

این خانه پیش ساخته کوچک دارای یک آشپزخانه، یک حمام و سرویس بهداشتی و فضاهایی منعطف برای نشیمن و خواب است.  ورود به «مینیما» از دو راه امکان پذیر است: درهای عریض از یک سمت و در کوچکتر در سمت دیگر.
درهای اصلی پشت ساختمان تعبیه شده به گونه ای که حس می شود اتاق اصلی به فضای بیرون متصل است. تریاس باید برای تنها ۲۰ متر مربع طراحی هوشمندانه ای انجام می داد.
در نتیجه برای طراحی و ساخت خانه پیش ساخته کوچک، طراحان تصمیم گرفتند نقشه بنا را تکه تکه و به صورت سلسله ای از طراحی های هر بخش برنامه ریزی کنند.
در طراحی خانه، اینطور تقسیم بندی شد که آشپزخانه و حمام و سرویس بهداشتی در یک سمت قرار بگیرند و اتاق خواب و نشیمن در قسمت اصلی تعبیه شوند و دورتادور این فضا کمد و کمد دیواری ساخته شود که با توجه به این برنامه ریزی فضای میانی خانه پیش ساخته کوچک، باز و منعطف می شود.

مصالح جدید دوست دار محیط زیست

شرکت تریاس برای تکمیل پروژه «مینیما»، با شرکت  فیبرفاب (FABPREFAB)  همکاری داشته است که شرکت ساختمانی متخصص در پروژه های مسکونی پیش ساخته و ماژولار است.
با توجه به همکاری دو شرکت، سی ال تی ها یا همان الوارهای منعطف لایه ای به دلیل مزایای اقتصادی، ساختاری و محیط  زیستیِ آن به عنوان مصالح اصلی ساختِ خانه پیش ساخته کوچک انتخاب شد.
استفاده از سی ال تی باعث می شود زمان ساخت کوتاه تر شده و ضایعات ساختمانی کاهش یابند. این پنل ها در فرایند «متقاطع سازی و روی هم قرار گرفتن»، مقاومت و یکپارچگی بیشتری به هر عنصر می بخشند و تولید کنندگانِ صنعتی می توانند به این الوارِ با قابلیت رشد سریع اعتماد کنند؛ فرایندی که به جذب و تجزیه کربن کمک می کند.
با پنل های سی ال تی، هر بنایی اعم از دیوارها، کف و سقف را می توان ساخت. از داخل، پوششِ چوبِ طبیعی، ساکنان را با محیطی گرم و دلپذیر فرا می گیرد و تمام رنگ ها و پوشش ها حاوی میزانِ پایینِ VOC (ترکیب آلی کم فرار) هستند. در اصل می توان گفت «مینیما» یک خانه پیش ساخته کوچک نوعی از زندگی را ارائه می دهد که بدون فدا کردن کیفیت، کمترین اثرات مخرب زیست محیطی را دارد.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲۳۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

برخی اصطلاحات دکوراسیونی که باید معنایشان را بدانید

اگر در حال دکوراسیون خانه تان هستید یا فقط به سادگی به دنیا طراحی داخلی علاقه مندید، احتما…