صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون طراحی داخلی دفتر کار چه مراحلی دارد؟ راهنما، قواعد، ویژگی ها و ایده های متنوع دکوراسیون اداری

طراحی داخلی دفتر کار چه مراحلی دارد؟ راهنما، قواعد، ویژگی ها و ایده های متنوع دکوراسیون اداری

طراحی داخلی دفتر کار
denitte

طراحی داخلی دفتر کار شاید در ظاهر تنها تناسب میان افراد، مبلمان، تجهیزات و منابع در محیط های کاری بیاید، اما در واقع چیزی بیشتر از اینهاست. تجربه ثابت کرده است که با یک برنامه ریزی صحیح می توانید به یک طراحی داخلی درست از دفترکار برسید. یک محیط اداری که در آن به نیازهای کارمندانتان به خوبی توجه شده است. در این مقاله ابتدا به ویژگی های محیطی دفتر کار می پردازیم، سپس مراحل طراحی داخلی دفتر کار را معرفی می کنیم و پس از بررسی نکات دفتر کار مدرن و به ترندهای امسال دکوراسیون اداری اشاره خواهیم کرد.

طراحی داخلی دفتر کار

منظور از طراحی داخلی دفترکار چیست؟

طراحی داخلی دفتر کار شامل جنبه های تزیینی و کاربردی فضای کاری است. این فضا باید پکیج کاملی از پایداری، فن آوری، سلامت و رفاه کارکنان و فرهنگ مختص برند و کمپانی باشد. طراحی داخلی بخشی اساسی و جدایی ناپذیر در ایجاد یک دفترکار موفق است.
در ابتدای کار با دو موقعیت مختلف روبرو هستیم؛ در موقعیت اول قصد شما رسیدن به طراحی داخلی کاملا جدید است، در موقعیت دوم تنها قصدتان به روزرسانی فضای قبلی است. در هر دو موقعیت باید در ابتدا و قبل از شروع کار مواردی را مورد بررسی قرار دهیم.

هفت ویژگی محیط که قبل از شروع پروژه طراحی داخلی دفترکار باید مد نظر قرار بگیرند:

برای جمع آوری ایده ها به شاخص هایی برای تعیین ویژگی های یک دفتر کاری احتیاج داریم. هفت شاخص به ما کمک می کنند تا بتوانیم به خوبی معیارهای موجود در یک فضای کاری را بسنجیم.

محل قرار گیری دفتر کار: مرکزی، حاشیه (Location)

میزان دسترسی همه یا بعضی افراد به محیط های مختلف در طراحی دفتر کار بسیار مهم است. برای مثال باید انواع اتاق ها و فضاهای موجود در دفتر کار و چیدمان آنها به گونه ای باشد که افراد و یا مراجعین با توجه به نیازمندی هایشان و امکانات محیط به خوبی به آنها دسترسی داشته باشند.

بازبودن محیط: باز، بسته (Enclosure)

محیط های اداری معمولا به دوشکل باز و بسته طراحی می شوند. میزان باز بودن فضا و محیط و پوشیدگی آنها با درها، پنجره ها و سقف در این بخش مورد بررسی قرار می گیرند.

حریم خصوصی: خصوصی، عمومی (Exposure)

آیا درجه خصوصی بودن محیط از نظر دیداری و شنیداری برای اتاق ها و فضاهای مختلف مهم است. با بررسی این ویژگی در مورد فضاهای مختلف می توانید با اطلاعات بیشتری دست به طراحی بزنید.

تکنولوژی: تکنولوژی بالا، تکنولوی پایین (Technology)

با بررسی انواع زیر مجموعه های کاری می توان درجه نیاز آنها به مجهز بودن به ابزارهای تکنولوژیک را درجه بندی کرد.۸۵ درصد کارکنان معتقدند که با تکنولوژی های به روز می توانند کارهایشان را بهتر انجام بدهند و ۱۳ درصد آنها گفته اند که به ابزارهای مورد نیازشان در محل کار دسترسی ندارند. بهتر است در طراحی داخلی مجدد دفتر کاراز تکنولوژی های روز برای تجهیز فضا استفاده کرد.

علاقه به ماندن در محیط: زمان کوتاه، زمان بلند (Temporality)

مقدار زمانی که محیط شما را به ماندن در آن تشویق می کند. برای بعضی کارها بسیار مهم است که کارکنان زمان بیشتری را در محیط بمانند. برای جذب آنها به محیط کار، تکنیک های خاصی وجود دارد.

پرسپکتیو: داخلی، خارجی (Perspective)

تصویر روبروی کاربر و یا کارمند در مواجهه با محیط را در قسمت پرسپکتیو مورد بررسی قرار می دهیم.

اندازه: بزرگ، کوچک (Size)

اختصاص فضا به وظیفه های شغلی مختلف و میزان مترمربع مورد نیاز در این قسمت مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد.
برای درک چگونگی تعیین معیارهای فوق در دفتر کاری تان بهترین راه این است که به تنهایی یا به همراه تیم کارمندان به سوالات مخصوص هرکدام از بخش ها پاسخ دهید. برای مثال برای تعیین «مکان» و محل مناسب برای جلسات از آنها بپرسید که آیا ترجیح می دهند جلسات در محیط هایی کاملا دور از هیاهو و وجود افراد دیگر باشد یا اینکه جایی نزدیک ترباشد؟ آیا حضور افرادی دیگر برایشان مشکلی ایجاد نمی کند؟ بعد از تحلیل پاسخ ها می توانید در یک جمله موقعیت ایده آل را توصیف کرده و در زیر مجموعه مورد نظر آن را درجه بندی کنید: برای مثال: «ما به فضای جلسات با مشارکت بیشتر نیاز داریم.»

طراحی داخلی دفتر کار

گام به گام طراحی داخلی دفتر اداری

طراحی دفتر کار را می توان به سه مرحله اصلی و اساسی تقسیم کرد

 • بررسی امکانات و شرایط موجود
 • تعریف نیازها
 • شروع طراحی داخلی

نکته بسیار مهم در طراحی دفتر کار توجه به کارمندان، آرامش و سلامت آنهاست. توجه به نیازهای عملکردی سازمان در درجه بعدی آن قرار می گیرد. نظر سنجی و همکاری با کارمندان در طراحی کمک می کند تا هم ویژگی های فضاهای مختلف کاری به خوبی شناخته شود و هم در نهایت رضایت کارکنان را به همراه داشته باشد.

طراحی داخلی دفتر کار

مرحله اول: بررسی امکانات و شرایط موجود

ابتدا نحوه استفاده از فضای فعلی را مدنظر قرار دهید. چون ممکن است در بررسی های اولیه متوجه شوید که بعضی مناطق به روشی متفاوت از آنچه در حقیقت مختص آن بوده، مورد استفاده قرار گرفته است. با این بررسی می توانید فضاها و راه حل های جدید هم پیدا کنید.
فرض: ما به اتاق جلسات بیشتری در دفتر کارمان احتیاج داریم
وضعیت کنونی: همه کارکنان در جاهای خودشان در بحث مشارکت می کنند چرا که جای مناسبی برای بحث های سریع ندارند.
راه حل: پس در دفتر کار به فضایی غیر رسمی تر برای جلسات و بحث های سریع نیاز داریم.

مرحله دوم: تعریف نیازها

گاهی با بررسی نیازها، شرایط و امکانات و اعمال تغییراتی کوچک، می توانیم فضای فعلی را به فضایی ایده آل تبدیل کنیم. جواب دادن به سوالات زیر در سازماندهی بهتر مطالب به شما کمک خواهد کرد:

 • برای رسیدن به اهدافتان به چه فضاهایی احتیاج دارید؟
 • کدام بخش ها در دفتر نزدیک به همدیگر فعالیت دارند؟
 • چند نفر در دفتر فعالیت دارند؟
 • آیا همه نقش های شغلی موجود در دفتر، به ایستگاههای کاری مختص خودشان احتیاج دارند؟
 • آیا برای اجتماعات فضاهای مخصوص وجود دارد؟
 • کارمندان شرکت در ۵ سال آینده چه کسانی خواهند بود؟
 • چه کسانی از فضای دفترکار استفاده می کنند؟ چرا؟ (بازدید کنندگان، مشتری ها، اعضای جامعه و…)
 • میخواهیم مشتری ها، افرادی که در آینده استخدام می شوند و یا سایر بازدیدکنندگان هنگام ورود به فضای کاری چه دریافتی از محیط و فضا داشته باشند؟
 • تا چه اندازه به میزان انعطاف پذیری و انتخاب افراد نسبت به نحوه انجام کارشان ارزش قائل هستیم؟
 • آیا شرایط خاص کاری برای عده ای تنها به عنوان امتیاز فراهم می شود؟
 • چه رفتارهایی در محیط کار فعلی وجود دارند که می خواهید تغییر کنند؟
 • چه چیزی در محیط باعث افزایش بهره وری و رضایت کارکنان می شود؟
 • آیا افراد به طور مرتب به دفتر نمی آیند؟ دلیل آن چیست؟
طراحی داخلی دفتر کار

مرحله سوم: شروع طراحی داخلی

بعد از بررسی نیازها، می توانید طراحی را آغاز کنید. اما دقت کنید که توجه به رفاه کارکنان در این مرحله بسیار بر روی بازده محیط کارتان موثر خواهد بود. در این مرحله همچنین می توانید از گروه های طراحی کمک بگیرید. طراحان داخلی با طراحی در نرم افزارهای CAD می توانند تجسم خوبی از فضا به شما بدهند.

انواع فرهنگ ها و نحوه اعمال آنها درطراحی داخلی دفتر کار

ارتباط تنگاتنگ میان یک سازمان و فرهنگ داخلی آن در تحقیقات مختلفی به صورت گسترده مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج نشان می دهد که طراحی و چیدمان یک دفترکار، می تواند بر روی قدرت بازتاب، تاثیرگذاری، تغییر ارزش ها و اصول شرکت موثر باشد. تحقیقات جدید نشان می دهند که چهارنوع فرهنگ اداری مختلف وجود دارد که می توان با استفاده از راه حل های مختلف طراحی و چیدمان، آنها را تقویت کرد. این فرهنگ ها عبارتند از:

فرهنگ مشارکت

برای ایجاد فرهنگ مشارکت در طراحی یک دفتر کار، نیاز به فضاهای باز، انعطاف پذیر، غیر رسمی و گروهی داریم.

فرهنگ خلاقانه

برای طراحی دفتر کاری بافرهنگ خلاقانه، به محیطی انعطاف پذیر، با طراحی ارگانیک، فضاهایی مختص فعالیت ها گروهی، غیر رسمی و همچنین استفاده از فضاهای بسته محدود احتیاج داریم.

فرهنگ کنترل

برای طراحی دفتر کاری با فرهنگ کنترل، محیط باید از لحاظ ساختاری متقارن باشد و بهتر است تعداد فضاهایی فردی بیشتر از فضاهای گروهی باشد و همچنین سقف محیط بلند باشد.

فرهنگ رقابت

برای طراحی محیطی با فرهنگ رقابت، باید ترکیبی از ویژگی های رسمی و غیر رسمی را در کنارهم قرار دهیم. سطح محصور و باز و فضاهای فردی و گروهی با یک نسبت متوسط در کنارهم قرار می گیرند و همچنین از ساختاری متقارن برای فضا استفاده می کنیم.

طراحی داخلی دفتر کار

هویت خود را مشخص کنید

فضای باز و بسته هر کدام مزایای خودشان را دارند. می توان انواع مختلف فرهنگی را در یک شرکت در کنارهم داشت. برای مثال برای طراحی بخش های مختلف شرکت مانند بخش IT و یا حسابداری، می توانیم فرهنگ های متفاوتی را اعمال کنیم. بررسی و ارزیابی فرهنگ ها و خرده فرهنگ ها در محیط کاری می تواند در طراحی بهتر بخش های مختلف کمک بزرگی باشد.
ایده گرفتن از طراحی داخلی شرکت های دیگر، می تواند برای شما الهام بخش باشد، اما ممکن است شما را به دام بیاندازد و وادارتان کند بدون توجه به فرهنگ شرکت ها تنها به دنبال تقلید از آنها باشید. فضاهای باز با اتاق هایی مخصوص سرگرمی و مبلمان مدرن بسیار جذاب هستند، اما ممکن است برای شما و فرهنگ کاری تان بازده خوبی نداشته باشند. واقع بینانه ترین حالت این است که ابتدا چشم اندازها، ارزش ها و فرهنگ شرکت را در نظر گرفته و سپس طراحی داخلی را بر مبنای آن انجام دهید.

طراحی داخلی دفتر کار

۶ عنصر مهم در طراحی داخلی دفتر کار

حال که مراحل نیازسنجی و بررسی شرایط به درستی انجام شد و سبک مورد نظر طراحی داخلی را با توجه به فرهنگ شرکت مشخص کردید، نوبت پرداختن به جزئیات اجرایی طراحی داخلی دفتر کار است.

۱- مبلمان اداری در دفتر کار

مبلمان اداری در سال های اخیر پیشرفت های چشمگیری داشته است. شرکت ها این را به خوبی دریافته اند که سرمایه گذاری بر روی مبلمان با کیفیت بالا و طراحی ارگونومی بر روی سلامتی کارکنان و فعالیتشان تاثیر مثبت و مستقیم دارد.

طراحی داخلی دفتر کار

۲- نورپردازی دفتر کار

نورپردازی نه تنها باعث زیبایی محیط می شود، بلکه بر روی تصمیم گیری، بهره وری، خواب، سلامت و رفاه کارکنان تاثیر می گذارد. این روزها با پیشرفت تکنولوژی سیستم های نورپردازی باکیفیتی وارد بازار شده اند. طراحان همچنین با آزمایش در یافته اند که در صورت استفاده حداکثری از نور طبیعی کارمندانی شادتر و موثرتر خواهند داشت.

طراحی داخلی دفتر کار

۳- رنگ دکوراسیون دفتر کار

در هنگام انتخاب رنگ برای دفتر کار، نه سلیقه شخصی باید به تنهایی اعمال شود و نه محدودیت های نام تجاری شرکت. تاثیرات رنگ های مختلف بر روی روحیه افراد به خوبی شناخته شده است و می توان از این ویژگی ها در طراحی داخلی دفاتر کاراستفاده کرد. مثلا رنگ آبی باعث افزایش تمرکز و رنگ سبز باعث ایجاد تعادل در محیط می شود. رنگ زرد ذهن را به فعالیت وا میدارد و محرک اشتهاست. به جز انتخاب رنگ نحوه استفاده از رنگ در محیط نیز بسیار مهم است. برای سقف های کوتاه استفاده از رنگ های روشن و برای راهروهای باریک و طولانی استفاده از رنگ های تیره پیشنهاد می شود.

طراحی داخلی دفتر کار

۴- قسمت پذیرش

اولین برداشتی که مشتری و یا کارکنان آینده تان از شرکت شما دارند، در قسمت ورودی و پذیرش شرکت ها صورت می گیرد. پس توجه به آن اهمیت ویژه ای دارد.

۵- فضای استراحت

توجه به سلامتی و رفاه کارکنان در هنگام طراحی یک فضای کاری شامل عناصر فردی، مانند نورپردازی، رنگ و مبلمان است. اما تحقیقات نشان داده است که قرار دادن فضای استراحت به اندازه یک نفر به ازای هر ۵ نفرنیز در محیط ضروری است. استفاده از گل ها و گیاهان تزئینی در دفاتر اداری نیز در خنثی کردن استرس کار تاثیر بسیار زیادی دارد. دیوارهای گیاهی که به تازگی ترند شده است، می تواند باعث بهبود کیفیت هوای محیط، کاهش صدای زیاد و همچنین ایجاد احساس آرامش در محیط شود.

۶- تزیین و زیباسازی دفتر کار

موارد تزیینی مناسب برای محیط های اداری چه چیزهایی هستند؟

 • تابلوهای هنری دیواری
 • مبلمان راحت در عین حال بادوام
 • جوایز و مدارک
 • محصولات تولیدی شرکت و برندتان
 • استفاده از طیف های رنگی روشن
طراحی داخلی دفتر کار

ویژگی های دفاتر کاری مدرن

نکاتی که تا اینجا گفته شد موارد اساسی برای طراحی هر نوع دفتر کار بود. اما اگر بخواهید دفتر کار مدرن داشته باشید بهتر است ویژگی های طراحی داخلی دفتر کار مدرن را بدانید.

نقشه طراحی داخلی دفتر کار مدرن

پیشتر گفتیم فضای باز و بسته هر کدام معایبی دارند اما به هر حال دفاتر مدرن از فضای باز استقبال می کنند. با حذف پارتیشن ها در محیط کار می توانید حتی در محیط های کوچک فضایی باز ایجاد کنید. همچنین فضای بیشتر کمک می کند تا کارکنان همکاری و مشارکت کرده و احساس آزادی بیشتری داشته باشند.

نورپردازی در طراحی داخلی دفتر کار مدرن

استفاده حداکثری از نور طبیعی بهترین روش نورپردازی در طراحی داخلی دفتر کار به شیوه مدرن است. همان طور که اشاره شد نور طبیعی باعث شادابی و خلاقیت بیشتر و همچنین باعث کاهش هزینه های انرژی در طولانی مدت می شود.

مواد و مصالح در طراحی داخلی دفتر کار مدرن

در دفاتر مدرن درست مانند آسمان خراش ها و مراکز خرید و فروش مدرن، بیشتر از متریال شیشه برای طراحی داخلی استفاده می شود. پارتیشن های شیشه ای در دفاتر مدرن برای ورود حداکثری نور، جدا کردن ایستگاه های کاری مختلف و ایجاد حریم خصوصی مورد استفاده قرار می گیرند.

طراحی داخلی دفتر کار

فضای استراحت در طراحی داخلی دفتر کار مدرن

ایجاد فضاهایی مخصوص استراحت و تغییر وضعیت برای کارمندان یکی از اجزا دفاتر کاری مدرن هستند. مزیت این فضاها این است که شما می توانید به سبک کاملا غیر رسمی، خلاقانه و سرگرم کننده آنها را طراحی کرده و برای کارمندان فرصت فاصله گرفتن از محیط اداری را فراهم کنید. ایجاد این گونه فضاها در محیط اداری باعث افزایش بهره وری کارکنان می شود.

طراحی داخلی دفتر کار

ایستگاه کاری متغیر در طراحی داخلی دفتر کار مدرن

استفاده از فضاهای کاری ایستاده و نشسته در طراحی داخلی دفتر کار باعث جابجایی کارمندان در ساعات طولانی شده و از آسیب های نشستن طولانی آنها را حفظ می کند.

استفاده از نشانه ها در طراحی داخلی دفتر کار مدرن

استفاده از رنگ ها و لوگوی مخصوص برند به شما کمک می کند تا وب سایت، تبلیغ و یا محصولاتتان را نشانه گذاری کنید. برندینگ سازمانی در طراحی دفاتر کاری مدرن باعث ایجاد علاقه و جذابیت بصری برای کارکنان و مشتریان می شود.

صمیمیت در طراحی داخلی دفتر کار مدرن

ایجاد حال و هوای خوب در دفتر کار مدرن یکی از اصول اصلی و اولیه است. گیاهان، طبیعت، هنر، خلاقیت و حیوانات خانگی کمک می کنند تا روحیه کارمندان شما حفظ شود و نیروهایی خلاق داشته باشید.

طراحی داخلی دفتر کار

تاثیر طراحی داخلی دفتر کار بر روی بهره وری کارکنان

تحقیقات نشان می دهد که ظاهر دفتر کار تاثیرمستقیمی بر روی رفتار، ادراک و بهره وری کارکنان دارد. رضایت از محیط کار نیز رابطه مستقیمی با رضایت شغلی دارد. تغییرات کوچک در محیط کار می تواند باعث افزایش کارایی و بازده کارکنان شود و انگیزه و خلاقیت آنها را افزایش دهد. و در نهایت باعث پیشرفت کارتان می شود. تغییرات مورد نیاز برای افزایش بازدهی را بررسی می کنیم:

محیط کاری باز با فضاهایی قابل انعطاف ایجاد کنید:

 • در دفاتر باز فاصله میان مدیران و کارمندان حذف می شود و همین امر کارمندان را تشویق به همکاری و احساسی حاکی از تعلق به یک تیم را در آنها ایجاد می کند.
 • هزینه ساخت، طراحی و نگه داری دفاتر کار به این شیوه بسیار کمتر و فضای کاری به بیشترین مقدار خود می رسد.
 • این فضاها در عین مفید بودن، معایبی مانند حواس پرتی نیز دارند، که برای بازده حداکثری بهتراست که فضاهایی خصوصی تر نیز در محیط تعبیه شوند تا کارمندان بتوانند دقایقی از هیاهو دور شوند.
 • امروزه کارفرمایان شرکت های فناوری، به کارمندان خود آزادی می دهند تا بتوانند محیط کاری، میز و وسایلشان را خودشان انتخاب کنند و آن را تغییر بدهند.

فضایی برای تحرک در نظر بگیرید:

دفتر کار باید جادار و انعطاف پذیر باشد. توصیه متخصصان این است که افراد به ازای هر یک ساعت نشستن پشت میز باید ۱۵ دقیقه راه بروند. همچنین ورزش منظم باعث ترشح هورمون شادی، تقویت روحیه، کاهش احتمال ابتلا به بیماری در افراد می شود. ورزش جریان خون به مغز را افزایش داده و باعث هوشیاری و تقویت انرژی کارمندان می شود.

طراحی داخلی دفتر کار

از نظم دهنده ها، کمدها و فایل های اداری استفاده کنید:

اگر کارکنان در اداره فضایی مخصوص قرار دادن وسایلشان نداشته باشند، مجبور می شوند آن ها را روی میز بگذارند و زمان زیادی را صرف پیدا کردن وسایل و کاغذها کنند.

از نرم افزارهای به روز استفاده کنید:

علاوه بر تجهیزات به روز و با تکنولوژی بالا، نرم افزارها و برنامه های تخصصی هم می توانند بازده را بالا ببرند و در زمان صرفه جویی کنند.

طراحی داخلی دفتر کار

محیط داخل را به محیط بیرون وصل کنید:

تحقیقات نشان می دهد که کارکردن در کنار پنجره باعث افزایش تمرکز و وفاداری کارکنان به کارشان می شود. همانطور که ذکر شد همچنین قرار گرفتن در معرض نور طبیعی کمک می کند تا هورمون ها وعادات خوابی و غذایی ما تنظیم شوند. اگر که امکان استفاده از پنجره ها وجود ندارد، استفاده از گلدان ها و گیاهان در محیط های اداری توصیه می شود. گیاهان کمک می کند تا میزان دی اکسیدکربن و باکتری ها در محیط کاهش یابد و احساس بهتری در مورد تمیزی هوا به افراد می دهد. گیاهان، پنجره ها، تراس ها و استفاده از مواد طبیعی مانند سنگ ها و چوب ها احساس نزدیکی به طبیعت را در محیط و افراد ایجاد می کند.

طراحی داخلی دفتر کار

ترندهای طراحی داخلی دفتر کار در سال ۲۰۲۰

ترندهای طراحی داخلی در بسیاری از سال ها تنها متاثر از مد و جریان های دکوراسیونی و یا پیشرفت تکنولوژی هستند، امسال اما به دلیل بیماری کوید ۱۹ و تغییر سبک زندگی ترندهای طراحی داخلی هم تغییرات بنیادی تری داشته اند و به نظر می رسد این تغییرات ماندگار خواهد شد پس توجه به آن ها در هنگام طراحی داخلی دفتر کار مهم است.

۱- کار از راه دور (دور کاری)

این روزها انعطاف پذیری در موقعیت انجام کار یکی از اولویت های اصلی کارهاست. دورکاری علاوه بر کاهش هزینه های شرکت باعث افزایش بهره وری و صرفه جویی در وقت می شود. دورکاری به این معنا نیست که شما به هیچ عنوان در شرکت حضور نداشته باشید. بلکه این قدرت انتخاب کارکنان باعث حفظ روحیه و احساس رضایت آنها می شود و به آنها این امکان را می دهد که روزهای حضورشان را انتخاب کنند و با وجود خطرات موجود بین کار وزندگی شان تعادل ایجاد کنند. صرف نظر از ایجاد تعادل، و شرایط حساس باید بدانیم که کار کردن در محیط اداری باعث تقویت نوآوری، هدف، انرژی، رفاه، استعداد و فرهنگ می شود.

۲- استفاده از تمهیدات بهداشتی سختگیرانه

بعد از کووید ۱۹ ادارات موظفند، مسایل بهداشتی را برای سلامت کارکنانشان رعایت کنند. اضافه کردن سینک های مخصوص شستن ظروف و دست ها در مکان هایی همچون آبدارخانه و مکان های استراحت و همچنین قرار دادن وسایل ضدعفونی کننده دست ها در مکان های کلیدی دفاتر ضروری است. همچنین محل قرار گیری سطل های زباله و سرویس های بهداشتی و کمدها و دراورها همه حائز اهمیت اند.

صندلی های عمومی و مرزگذاری در دفاتر مدرن

دفاتر مشارکتی و میزهایی معروف به «میزداغ» که به هر کدام از کارمندان امکان انتخاب آنها را به صورت روزانه می دهد گزینه های بهتری نسبت به میزهای اختصاصی است. شاید در نگاه اول میزهای خصوصی به نظر تمیزتر بیاینداما نکته مهم در مورد میزهای عمومی این است که آنها به صورت روزانه تمیز می شوند در حالی که میزهای خصوصی تربه دلیل امکان گم شدن وسایل معمولا مرتب نمی شوند. همچنین در اتاق های کنفرانس یکی از پیشنهادها حذف صندلی های عمومی است چرا که حذف آن باعث ایجاد فضای بیشتر و از بین رفتن مناطق لمس شده و نیازمند ضدعفونی می شود.

طراحی داخلی دفتر کار

طراحی دفاتر و وسایل و تجهیزات بدون نیاز به لمس

فناوری هایی که امروزه مورد تایید هستند، سیستم های بدون سیم و به صورت کنفرانسی هستند تا از اشاعه ویروس کووید ۱۹ جلوگیری کنند. قطعا یکی از چیزهایی که در این دوران برای آسانسورها، کیوسک ها، درها و چک لیست های ادارات ابداع خواهد شد، سیستم هایی است که بدون لمس دستان کار می کنند. آینده طراحی دفتر کار بسیار ایمن تر است و البته از تکنولوژی و فناوری در آن به وفور استفاده می شود.
تمامی شرکت ها به دنبال راهی هستند که با استفاده از فناوری های جدید با وجود محدودیت های ایجاد شده توسط پندمیک، در محیط کار امنیت ایجاد کرده و بهره وری و رفاه کارکنان را فراهم کنند. پس از این فضاهایی طراحی می شوند که در حالی که ما از هم دور هستیم، ما را گردهم می آورند.
توجه کنید که طراحی داخلی مناسب یک دفتر کار به نوعی سرمایه گذاری برای سازمان به حساب می آید که بر روی نتایج کسب و کار مانند بهره وری، رضایت کارکنان، تعامل آنها، جذب استعداد و تاثیرگذاری برند موثر است.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

راهنمای انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب

تقریبا در بیشتر اوقات صبح زود بیدار شدن و بیرون آمدن از رختخواب گرم و نرم، کار چندان خوشای…