صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون شیوه ها و هزینه بازسازی خانه قدیمی به جدید

شیوه ها و هزینه بازسازی خانه قدیمی به جدید

۱
بازسازی خانه قدیمی به جدید
denitte

چه بخواهید خانه خود را بفروشید و چه بخواهید برای زندگی خود آن را بهبود ببخشید، می توانید تصمیم به بازسازی بگیرید. نترسید منظورمان لزوما بازسازی بزرگ و گسترده ای نیست. به هیچ وجه! بسته به وضعیت خانه و شرایط خود، مطمئناً می توانید به همان اندازه که می خواهید، درگیر بازسازی شوید. حتی تغییرات کوچک، تفاوت های زیادی در ارزش واقعی فضای شما ایجاد می کنند. بازسازی خانه قدیمی به جدید می تواند شامل تغییر در فضای داخلی خانه مانند: برق، لوله کشی، کاشی، آشپزخانه… یا در نمای خارجی سنگ تراشی، بتن، سقف سازی… باشد. بازسازی باعث می شود خانه شما زیباتر به نظر برسد و احساس راحتی بیشتری داشته باشید. نکته کلیدی در بازسازی خانه شما، برنامه ریزی مالی برای کل روند کار است. این امر به شما کمک می کند تا بتوانید کل برنامه های نوسازی خود را با توجه به فضایی که در اختیار دارید به طور دقیق تقسیم بندی و خانه خود را به طور مؤثر بازسازی کنید. در زیر ایده های بازسازی خانه آورده شده است که ارزش قابل توجهی به فضای شما می بخشد. به راحتی محیط اطراف خود را زیبا و کاربردی کنید. در هر صورت، شما قطعاً با چند مورد ذکر شده در زیر، می توانید بهترین روش برای بازسازی خانه قدیمی به جدید را به خوبی انتخاب کنید.

بازسازی فضای بیرونی خانه

گرچه ممکن است بسیاری از ما وسوسه شویم که کارهای نوسازی خود را در درجه اول صرف فضای داخلی خانه خود کنیم، اما نمای بیرونی خانه است که در جذابیت کلی خانه شما نقش اساسی دارد. در اینجا چند کار وجود دارد که می توانید برای افزودن ارزش به نمای خارجی خانه خود در بازسازی خانه قدیمی به جدید انجام دهید.

بازسازی خانه قدیمی به جدید
قدرت در ورودی را دست کم نگیرید

۱. تغییرات در ورودی

قدرت در ورودی را دست کم نگیرید. مردم در هفت ثانیه اول ورود به خانه تصمیم خود را می گیرند. کریستین ویلنس می گوید: «در ورودی فضای اولیه و نهایی انتقال خانه شما است. همچنین یک قسمت مهم از اولین برداشت مهمانان است.» رنگ آمیزی در ورودی، تغییر پلاک، تعویض چراغ جلوی در، انداختن یک پادری جدید می تواند کلی در ظاهر ورودی شما تأثیرگذار باشد.

بازسازی خانه قدیمی به جدید
چمن های کوتاه شده، درختچه ها و بوته های هرس شده تا حد زیادی کمک می کند تا خانه شما دل چسب تر شود

۲. بازسازی محوطه

یک عنصر مهم در بازسازی فضای بیرونی خانه در بازسازی خانه قدیمی به جدید، باغچه و فضای سبز منظم و مرتب است. چمن های کوتاه شده، درختچه ها و بوته های هرس شده تا حد زیادی کمک می کند تا خانه شما دل چسب تر شود. درست کردن یک آلاچیق، مکانی که می توانید در آن با خانواده و دوستانتان جمع شوید از دیگر ایده هایی است که اگر حیاطی دلباز و حتی مشاع دارید بدنیست به آن فکر کنید. آلاچیق اگر سر پوشیده باشد بهتر است، زیرا این امکان را به شما می دهد که در تمامی فصول از آن استفاده کنید. همچنین ایجاد یک فضا با سنگ ریزه و چند نیمکت برای نشستن می تواند کم دردسر و ارزانتر باشد. درخت بکارید. وجود درخت، هم از لحاظ سلامتی و هم از لحاظ ایجاد سایه برای فضای بیرونی خانه بسیار حیاتی است. به یاد داشته باشید که درختان و بوته های درهم و برهم و نامرتب می توانند از لحاظ بصری حس ناخوشایندی در مخاطب ایجاد کنند. نسبت به منطقه ای که در آن زندگی می کنید از لحاظ خشکی یا شرجی بودن، گیاهانی را انتخاب کنید که بومی منطقه شما هستند.

بازسازی فضای داخلی خانه

بازسازی خانه قدیمی به جدید
با تعویض در ورودی می توانید تغییر چشمگیری در ورودی خانه داشته باشید

۱. بازسازی ورودی داخل خانه

بعضی از خانه ها ورودی های مشخص و محصور از دیوار دارند. برخی دیگر با انداختن یک فرش ساده فضای ورودی را تعیین کرده اند. برخی ورودی ها راهرو هستند، برخی دیگر گرد می شوند. ورودی شما ممکن است دارای یک پنجره و منبع نور طبیعی باشد. در آن حالت نور طبیعی به طور کامل روشنای ورودی می شود و حسی گرم به همراه می آورد. اگر ورودی شما نور طبیعی مستقیم ندارد، از یک چراغ روشنایی زیبا در قالب چراغ سقفی یا دیوارکوب ها استفاده کنید. فقط هر کاری انجام می دهید، اطمینان حاصل کنید که در هر زمان از شبانه روز می توانید آن فضا را به خوبی روشن کنید. تعویض دستگیره های در، ممکن است در بازسازی خانه، کار خسته کننده و بیهوده ای به نظر برسد، اما باعث می شود خانه شما بدون نقص دیده شود. با تعویض در ورودی می توانید تغییر چشمگیری در ورودی خانه داشته باشید.
چقدر باید هزینه کنیم؟ با توجه به اینکه از لحاظ امنیتی استفاده از در ضد سرقت در بازار رایج است، می توانید با هزینه ای از ۳ تا ۲۰ میلیون آن را خریداری کنید که این هزینه بسته به یراق آلات استفاده شده، نوع روکش و ضخامت فولاد به کار رفته متغییر است.

بازسازی خانه قدیمی به جدید
. یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین تغییرات، رنگ مجدد دیوارهاست

۲. بازسازی اتاق نشیمن

اتاق نشیمن  فضایی است که خانواده بیشتر زمان خود را در آن جا هستند. روش های زیادی برای بازسازی اتاق نشیمن با هزینه ای ارزان و موثر وجود دارد. یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین تغییرات، رنگ مجدد دیوارهاست. اتاق هایی که تازه نقاشی شده اند تمیز و به روز به نظر می رسند.
چقدر باید هزینه کنیم؟
هزینه این تغییر، بسته به نوع رنگ انتخابی شما و متراژ فضا از متری ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان است. یک گزینه دیگر عالی برای بازسازی خانه، ایجاد فضایی برای نصب دیوارکوب ها برای روشن شدن فضا هستند. تغییر در کف پوش خانه، یک تغییر اساسی در فضا محسوب می شود که می تواند در سه نوع سنگ، سرامیک و لمینیت باشد. که هزینه هرکدام بسته به نوع و متراژ متفاوت است. سنگ از متری ۱۵۰ هزار تومان به بالا، سرامیک از ۶۰  هزار تومان و لمینیت از متری ۱۵۰ هزار تومان تا ۲ میلیون در بازار یافت می شود. حتی گاهی یک تغییر کوچک در نحوه چیدمان وسایل یا حتی تعویض روکش مبل یا کوسن می تواند نوعی بازسازی برای فضا شما محسوب شود.

بازسازی خانه قدیمی به جدید
یک راه بازسازی آشپزخانه تغییر در نوع طراحی چیدمان کابینت ها است که در این حالت کابینت ها به طور کامل تعویض می شوند

۳. بازسازی آشپزخانه

بازسازی خانه  در هر سطحی سرمایه گذاری محکمی است. در ابتدا باید از آشپزخانه شروع کرد. اگرچه ممکن است بازسازی آشپزخانه طاقت فرسا و گران باشد، اما  کوچک ترین تغییرات در آن نیز ارزش عمده ای به خانه شما می بخشد. یک راه بازسازی آشپزخانه تغییر در نوع طراحی چیدمان کابینت ها است که در این حالت کابینت ها به طور کامل تعویض می شوند و در ابعاد جدید با چیدمان جدید دوباره نصب می شوند، که هزینه آن با توجه به متراژ فضا و تعداد ورق ام دی اف مصرفی متغییر است.
چقدر باید هزینه کنیم؟
قیمت ام دی اف در بازار به روز بوده و در حال حاضر از ورقی ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به بالا در بازار قابل خرید است. که این گزینه ممکن است برای شما هزینه زیادی باشد و خیلی ضروری هم نباشد. برای ایجاد یک تغییر ساده در عین حال چشمگیر، فقط در های کابینت و کاشی های بین کابینت را تغییر دهید. یکی دیگر از گزینه های مقرون به صرفه، پوشاندن کابینت آشپزخانه با برچسب های طرح دار است. البته این یک راه حل همه پسند و جذابی نیست. مورد دیگر بازسازی ساده، که ظاهر آشپزخانه شما را ساده و به روز می کند.
تغییر دستگیره ها است، که می توانید از دونه ای ۱۰ هزار تومان تا ۲۰۰ هزار تومان هزینه کرده و ارزش قابل توجهی به ظاهر آشپزخانه ببخشید. گاهی اوقات، این جزئیات کوچک باعث می شود حتی یک آشپزخانه  قدیمی، جذابیت بیشتری داشته باشد. از همین الان شروع کنید، ابتدا فرش زیر سینک ظرف شویی را عوض کنید، سپس ماکروویو قدیمی را تعویض کنید و سپس کابینت ها، تا زمانی که آشپزخانه شما کاملاً مکان جدیدی شود.

بازسازی خانه قدیمی به جدید
گر این تغییرات کافی نبود به دنبال یک تغییر اساسی تر چون تعویض کاشی باشید.

۴. بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

در کنار آشپزخانه، حمام از نظر بازسازی منزل دومین فضایی است که ارزش خانه شما را افزایش می دهد. اگرچه برای تغییر آن به یک تعمیر اساسی نیاز دارید. می توانید فقط دوغاب کاشی را تمیز کنید، لکه های زنگ زدگی را از بین ببرید، آینه و روشویی خود را تعویض کنید، اما اگر این تغییرات کافی نبود به دنبال یک تغییر اساسی تر چون تعویض کاشی باشید.
چقدر باید هزینه کنیم؟
شما می توانید کاشی دیوار را بسته به ابعاد انتخابی کاشی خود که در ابعاد کوچک انتخاب کنید یا بزرگ، از متری ۶۰ هزار تومان تا متری ۷۰۰ هزار تومان در بازار خریداری کنید.

بازسازی خانه قدیمی به جدید
انتخاب رنگ مناسب در  اتاق خواب به اندازه هر جای دیگر خانه مهم است.

۵. بازسازی اتاق خواب

آخرین اما مهم ترین، بیایید نگاهی به اتاق خواب در بازسازی خانه بیندازیم. اگرچه خرید یک تخت جدید به اندازه کافی آسان و مفید باشد، اما کارهای بسیار بیشتری می توانید انجام دهید تا اتاق خواب خود را به یکی از فضاهای مورد علاقه خود در خانه تبدیل کنید. از رنگ کردن دیوارها شروع کنید. انتخاب رنگ مناسب در  اتاق خواب به اندازه هر جای دیگر خانه مهم است. رنگ های خنثی در اتاق خواب فضایی آرام بخش ایجاد می کنند که صمیمیت و آرامش فضا را افزایش می دهد. تعویض پرده یا روتختی  یکی از ساده ترین راه ها برای تغییر و ایجاد حس نو بودن به اتاق خواب است.
ایده های بازسازی خانه را با هم بررسی کردیم. چه در حال بازسازی کل خانه خود باشید و چه به سادگی فقط به بخشی از آن فکر کرده اید، امیدواریم که نکات و راهنمایی هایی ما به اندازه کافی برای شما مفید باشند. این ایده های قابل اجرا برای بازسازی خانه، مطمئناً متناسب با نیازهای شما، کمک می کند که خانه شما شیک باشد. فقط یادتان باشد، هزینه بازسازی کاملاً به جنس، نوع متریال مصرفی، متراژ، خارجی و ایرانی بودن محصول و صد البته نوسانات نرخی بازار قابل تغییر است، اگر هزینه ای برای بازسازی خود در نظر گرفته اید مطمئن باشید از آن مقدار حتی ممکن است بیشتر هزینه کنید.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۱۲۰

یک نظر ارسال شده است

  1. Nima

    ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ ساعت ۰۷:۳۵

    سلام زیبا بود ایده های عالی گذاشته بودین

    پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

۵ راهکار نوسازی منزل

برای تغییر حس و حال خانه، حتما لازم نیست به یک مکان جدید اسباب کشی کنید یا تمام وسایل را ب…