صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون سبک دکوراسیون روستیک مدرن؛ سبک ایده آل طرفداران امروزی زندگی روستایی

سبک دکوراسیون روستیک مدرن؛ سبک ایده آل طرفداران امروزی زندگی روستایی

۰
سبک دکوراسیون روستیک
nowrooz

سبک دکوراسیون روستیک یک ترکیب عالی از راحتی، یک فضای بدون آشفتگی و البته دکوری کاربردی است. همه این عوامل دست به دست هم می دهند و یک دکور گرم و صمیمی می سازند. خانه ها ساده روستایی که بیش از هر چیز در طراحیشان چوب و سنگ به کار می رفت برای همه ما این احساس صمیمت توام با آرامش به یاد می آورند. سبک روستیک نیز برگرفته از همین خانه هاست که با آغوش باز به استقبال از مواد طبیعی در بکرترین حالت خود می روند. در سبک روستیک از شومینه ها گرفته تا تیرک های ساخته شده از بلوط و مبلمان راحت، همه و همه درباره ساختن یک فضا آرام و ارگانیک است که در عین حال کاربرد یک خانه را نیز داشته باشد.
البته در اینجا لازم به ذکر است که سبک روستیک به دو شاخه مدرن و قدیمی تقسیم می شود. در سبک روستیک قدیمی با همان خانه های روستایی سر و کار داریم که همه چیز از عناصر طبیعی مانند چوب و سنگ ساخته شده است اما از آنجایی که در زندگی شهری امروز داشتن چنین خانه ای تقریبا غیر ممکن است ما به سبک روستیک مدرن که به روز شده همان سبک روستیک اصیل است، می پردازیم. لازمه سبک روستیک مدرن یک خانه دلباز با پنجره های بزرگ و مبلمان مدرن است که ردی از مواد طبیعی در همه آن ها دیده می شود. در ادامه این سبک را به صورتی مفصلتر بررسی می کنیم.

سبک دکوراسیون روستیک
سعی کنید رنگی انتخاب کنید که به حد کافی با عناصر چوبی خانه در تضاد باشد

 مشخصه های اصلی سبک روستیک

رنگ های خنثی

 برای رنگ بهتر است از دیوار ها شروع کنید. رنگ پیشنهادی ما یک پالت رنگی خنثی است. هر چه دیوار ها رنگی ساده تر داشته باشند مبلمان بیشتر به چشم خواهد آمد. ترکیب دیوار ها سفید گچی با چوب یک ترکیب ماندگار است که چوب را بیشتر نمایان می کند. سعی کنید رنگی انتخاب کنید که به حد کافی با عناصر چوبی خانه در تضاد باشد. در غیر این صورت مبلمان در اتاق گم شده و به چشم نمی آیند. نگران اینکه دیوار هایتان با یک رنگ خنثی زیادی معمولی به نظر برسد، نباشید. در سبک روستیک رنگ ها با مبلمان، رویه آن ها و جزئیات تزئینی به خانه اضافه می شوند. رنگ های این جزئیات یک حس لوکس و در عین حال راحت به خانه اضافه می کنند. برای دیگر عناصر خانه می توانید از رنگ های مختلفی مانند طلایی، صورتی، قرمز، بنفش و.. استفاده کنید. همچنین هر چه رنگ ها تیره تر باشند، مناسبترند.

مواد طبیعی

 همانطور که قبلا گفتیم این سبک از طبیعت الهام گرفته است و مواد طبیعی مانند چوب، سنگ و فلز از پایه ها ثابت این سبک هستند. در همه اتاق های روستیک چوب به چشم می خورد. بهترین راه برای آوردن چوب به خانه انتخاب پارکت های چوبی است. اگر بودجه برای خرید پارکت ندارید، می توانید از لمینت هایی به شکل چوب استفاده کنید. همچنین کف چوبی حس لوکس بودن به خانه می دهد. اگر به چوب هایی با رنگ روشن تر علاقه دارید پیشنهاد می کنیم کابینت های چوبی به همان رنگ نصب کنید. به طور کلی در آشپزخانه می توانید از کف تاسقف را از چوب بسازید یا اگر در معماری داخلی خانه از چوب استفاده شده، کاری کنید آن قسمت برجسته تر به نظر برسد. همچنین می توانید دیوار پنجم یعنی سقف را با چوب بپوشانید تا یک خانه کاملا روستیک داشته باشید.
در زمینه سنگ هم سنگفرش ها گزینه ای خوب برای یک نشیمن یا سرویس بهداشتی روستیک هستند. همچنین برای سرویس بهداشتی می توان از کاشی ها و سنگ های رنگ و رو رفته استفاده کرد. علاوه بر اینکه ظاهر طبیعی دارند؛ بادوام هستند و فضایی گرم ایجاد می کنند. همچنین می توانید دیواره شومینه را با سنگ ها تکمیل کنید. اگر شومینه ندارید می توانید از نورپردازی زرد و نارنجی در منطقه مورد نظر استفاده کنید و تاثیر یک شومینه واقعی را داشته باشید.
آهن، مس و برنج گزینه های مناسبی برای جزئیات تزئینی سبک دکوراسیون روستیک هستند. اگر بودجه محدودی دارید، وسایل تزئینی با طرح مس یا برنج تهیه کنید. از چراغ های فلزی برای نورپردازی و سبد های فلزی کنار شومینه به عنوان یک هنصر تزئینی استفاده کنید.

پارچه ها

 پارچه های درست می توانند حس راحتی سبک دکوراسیون روستیک را دوچندان کنند. می توانید از پتو های پشمی یا بافتنی های نرم برای داشتن این حس و حال بهره ببرید. برای چشمگیرتر شدن اتاق یک باشتک با خز مصنوعی یا قالیچه های بافتنی به کار ببندید. با انتخاب قالیچه های رنگی جریانی از انرژی در خانه راه بیاندازید.
در ضمن حرارت شومینه در طول زمان به کف چوبی آسیب می رساند یا آن را لک می کند. پس یک قالیچه روبروی شومینه هم کاربردی است و هم از نظر بصری جذاب ست. سبک دکوراسیون روستیک می توانید کمی جدی، رسمی یا حتی مردانه به نظر برسد، پس با رویه مبل ها و پارچه های گلدار این حس را متعادل کنید. به طور کلی پارچه های این سبک ساده هستند، پس اگر طرفدار سبک مینیمال هم هستید پارچه هایی با طرح های ساده و کم به رنگ خنثی انتخاب کنید. یکی دیگر از پارچه های پر طرفدار این سبک پارچه هایی با طرح پوست گاو است.

از خطوط صاف بپرهیزید

خطوط صاف و یکدست جایی در سبک دکوراسیون روستیک ندارند. نقایص طبیعی خانه در این سبک با ارزش می شوند؛ خواه دانه های ناهموار چوب باشند خواه بریدگی ها و خراش های مبلمان. یک مبلمان کهنه نه تنها در سبک روستیک رد نمی شود بلکه به خوبی از آن اسقبال می شود. این ویژگی مخصوصا وقتی به کارتان می آید که بودجه محدودی دارید و دنبال مبلمان دست دوم هستید. در یک کلام این سبک با نقایض طبیعی تکمیل می شود.

مبلمان ناهماهنگ

سبک دکوراسیون روستیک پر از مبلمانی است که گویی اتفاقی دور هم جمع شده اند و هر کدام دارای یک هدف و کاربرد هستند. صندلی های ناهار خوری ناهماهنگ که دور یک میز چوبی جمع شده اند مثال خوبی از این نمونه هستند. به این صورت گویی مبلمان در طول زمان جمع شده اند و هر کدام قصه خود را دارند. حتی می توانید خارج از معمول فکر کنید و یک میز جلو مبلی از چند کتاب یا صندوق های قدیمی بسازید. سعی کنید چیدمات اتاقتان حول یک نقطه مرکزی مانند شومینه یا تلویزیون باشد تا هر چیز در جای خود بوده و هدف خودش را داشته باشد.

هدف و کاربرد در سبک دکوراسیون روستیک

احتمالا تا حالا متوجه شده اید که همه چیز در سبک دکوراسیون روستیک هدفمند است. البته این بدان معنا نیست که نمی توانید اتاق را تزیین کنید اما کلیت اتاق را کابردی در نظر بگیرید. قرار دادن قطعه تزیینی که کاربرد هماهنگی با دیگر وسایل اتاق ندارد، این سبک را سردرگم می کند. ایده های دکوراسیون برای اتاق نشیمن معمولا پر از وسایل تزیینی و تابلو های هنری و پتو های راحت است. اتاق های روستیک هم همه این عناصر را دارند اما به دور از آشفتگی و غیرکابردی بودن وسایل.

پنجره های بزرگ

پنجره های بزرگ در سبک دکوراسیون روستیک معمولا به سوی منظره ای زیبا باز می شوند. در سبک روستیک تا جای ممکن مرز بیرون و داخل خانه از بین می رود برای همین پنجره ها با نور طبیعی که دارند از عناصر اصلی این سبک هستند. البته اگر در یک آپارتمان زندگی می کنید یا پنجره بزرگی ندارید نگران نباشید. می توانید با داشتن یک تابلو هنری بزرگ از یک منظره یا نورپردازی مناسب این ضعف را جبران کنید.

مبلمان مدرن در سبک دکوراسیون روستیک

در شاخه مدرن سبک دکوراسیون روستیک همه عناصر مبلمان، سبک مدرنی دارند. مبلمان میانه قرن بیستم یا مبلمان چرمی و چوبی گزینه های مناسبی برای این سبک هستند. برای مبلمان یا به طور کلی وسایل متمایز خانه که چشم ها را به خود جذب کند نیز می توان از گزینه های زیر استفاده کرد:

  • یک اجاق چوبی یا شومینه به سبک معاصر
  • چوب های سنگین و رنگ شده از جمله تخته های چوبی، چهارچوب درها و چوب بری های اطراف سقف و بالا دیوار ها
  • قالیچه های طرحدار با رنگ های خنثی
  • پرد ه های رنگی و طرحدار برای پنجره ها
  • تیر های چوبی سقف که به صورت لکه دار رنگ شده اند
  • سنگفرش های اطراف شومینه

سبک دکوراسیون روستیک برای دکوراسیون جشن ها

امروزه سبک روستیک مدرن به قدری پر طرفدار شده که از آن نه تنها بر دکوراسیون خانه ها بلکه برای تزئین جشن ها و مهمانی هایی مانند جشن عروسی نیز استفاده می شود. یک جشن عروسی که در فضا بیرون برگذار می شود را تصور کنید. مواد طبیعی سبک روستیک مانند چمن های سبز و صندلی های چوبی هم حتما در این جشن حضور دارند پس اگر شما هم عاشق طبیعت و گرمای این سبک هستید و دوست دارید این حس ها را در جشن هایتان نیز داشته باشید ما در ادامه چند پالت رنگی در ترکیب با سبک روستیک برای مهمانی هایتان نیز داریم:

میانگین امتیازات ۴ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

با دکوراسیون تابستانه، نسیم ساحلی را به خانه بیاورید

تابستان فصل رفتن به ساحل و طبیعت و نوشیدن یک نوشیدنی خنک است. اما با شرایط کنونی و دوری از…