صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون هشت رنگ پیشنهادی برای دکوراسیون اتاق خواب

هشت رنگ پیشنهادی برای دکوراسیون اتاق خواب

۱
رنگ های مختلف در اتاق خواب

صبح زود بیدار شدن و ترک کردن تختخواب نرم و گرم همیشه هم دلپذیر نیست اما اگر دکوراسیون اتاق خواب انرژی بخش باشد و روحیه را ارتقا بخشد می تواند این کار را تا حد زیادی ساده تر کند. از آنجا که رنگ ها و نور تأثیر زیادی بر جسم و روح ما دارند در مورد فواید داشتن یک اتاق خواب رنگارنگ جای بحثی باقی نمی ماند. رنگ ها به فضا معنی و کیفیت می بخشند و تا حد زیادی تعیین کننده حس و حالی هستند که محیط به ما منتقل می کند. در ادامه به بررسی استفاده از رنگ های مختلف در اتاق خواب و تأثیر هرکدام بر آن می پردازیم.

رنگ دکوراسیون اتاق خواب

۱- سبز جنگلی

رنگ سبز جنگلی یا سبز تیره رنگی آرامش بخش و در عین حال با شکوه است. با انتخاب رنگ سبز جنگلی برای دکوراسیون اتاق خواب خود حس بودن در قلب طبیعت به شما دست خواهد داد. همچنین قوی و تأثیر گذار بودن رنگ سبز جنگلی فضایی انرژی بخش برای شما فراهم خواهد کرد. نکته مثبت دیگر استفاده از این رنگ قابلیت سازگاری آن با بسیاری از رنگ هاست.

رنگ دکوراسیون اتاق خواب

۲- زرد خردلی

رنگ زرد خردلی اتاق خواب شما را تبدیل به فضایی منحصربه فرد می کند و به آن یک روشنایی انرژی بخش می دهد. استفاده از رنگ زرد در یک پالت رنگی خنثی همچون سفید یا خاکستری از آن یک نقطه کانونی در دکوراسیون اتاق خواب شما می سازد. رنگ زرد خردلی که طیف قوی تری از رنگ زرد است به دکوراسیون شما گرما می بخشد بدون اینکه بیش از حد روشن باشد و چشم را اذیت کند. در بسیاری از موارد می توان با آن مانند یک رنگ خنثی همچون بژ و کرم رفتار کرد.

رنگ دکوراسیون اتاق خواب

۳- رنگ سبزآبی

این طیف از رنگ آبی هم ظریف و شیک و هم یادآور طبیعت است چرا که در جای جای آن  ردپای رنگ سبز به چشم می خورد. این رنگ از جمله رنگ های عمیق محسوب می شود و در عین قوی بودن به دکوراسیون اتاق خواب شما آرامش را نیز هدیه می دهد. رنگ سبز آبی با وسایل چوبی تیره رنگ و  همچنین رنگ های صورتی هلویی و دیگر طیف های ملایم رنگ صورتی سازگاری بالایی دارد. برای افزایش تأثیر این رنگ دراماتیک می توانید از وسایلی به رنگ طلایی و برنزی استفاده کنید. رنگ سبزآبی از جمله رنگ هایی است که مختص یک رده سنی خاص یا جنسیت خاص نیست و درنتیجه شما محدودیتی برای بهره بردن از این رنگ خاص در دکوراسیون اتاق خواب های منزل خود نخواهید داشت.

رنگ دکوراسیون اتاق خواب

۴- بنفش عمیق

هیچ رنگی به اندازه بنفش یک دکوراسیون را مجلل و باشکوه نمی کند. رنگ بنفش در کنار رنگ های نزدیک به خود در چرخه رنگ و وسایل چوبی تیره رنگ و همچنین فلزی ترکیب شگفت انگیزی ایجاد می کند. رنگ بنفش عمیق رنگی غنی است و به همین دلیل دکوراسیون شما را از کسل کننده بودن و بی حس و حال بودن نجات داده و به آن جلوه ای فریبنده می بخشد.

رنگ دکوراسیون اتاق خواب

۵- رنگ سفید

سفید یک رنگ کلاسیک و آرامش بخش برای دکوراسیون اتاق خواب است که می تواند فضای آن را بزرگ تر نشان دهد. منظور از استفاده از رنگ سفید این نیست که دیگر رنگ ها را کنار بگذاریم. یک اتاق خواب با دکوراسیونی کاملا سفید می تواند دو حس متفاوت در افراد ایجاد کند. برای گروهی از افراد این یک دکوراسیون آرامش بخش محسوب می شود و به نظر  برخی دیگر دکوراسیونی تمام سفید یک فضای بی حس و حال و بی روح ایجاد می کند. اگر شما هم مثل گروه دوم فکر می کنید نگران نباشید چرا که بی نهایت گزینه برای ترکیب دیگر رنگ ها با رنگ سفید در دکوراسیون اتاق خواب خود دارید. به عنوان مثال دیوارهای سفید در کنار کف پوش های چوبی و وسایلی به رنگ سبز با طرح هایی چشم نواز ترکیب مناسبی برای دکوراسیون اتاق خواب شما هستند. از دیگر رنگ هایی که ترکیب جذابی با رنگ سفید می سازند می توان به رنگ های گرمی همچون قهوه ای، بژ، ارغوانی، صورتی و زرد اشاره کرد.

رنگ دکوراسیون اتاق خواب

۶- ترکیب آبی و نارنجی

آبی و نارنجی رنگ های مکمل هم هستند و این یعنی روی چرخه رنگ دقیقا روبه روی هم قرار می گیرند. ترکیب این دو رنگ این امکان را به شما می دهد که بتوانید از هردو گروه رنگ های سرد و گرم در کنار آنها استفاده کنید. ترکیب رنگ های آبی و نارنجی را برای داشتن یک دکوراسیون انرژی بخش، سرزنده و مدرن در اتاق خواب خود امتحان کنید. این ترکیب که الهام گرفته از غروب خورشید است باعث خواهد شد روز خود را با شادابی شروع کنید. برای داشتن یک دکوراسیون منسجم دیگر عناصر اتاق خواب خود را نیز در رنگ هایی مشابه یا نزدیک به این دو رنگ انتخاب کنید. در پایان می توانید از تعدادی عنصر دکوراسیون در رنگ هایی خنثی برای تکمیل جلوه مدرن دکوراسیون خود استفاده کنید.

رنگ دکوراسیون اتاق خواب

۷- بژ روشن

بژ یک رنگ گرم و ظریف است. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که علاقه ای به استفاده از رنگ های قوی در دکوراسیون اتاق خواب خود ندارید، یک رنگ خنثی همچون بژ روشن گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. با اضافه کردن طیف های مختلف از این رنگ به دکوراسیون خود عمق ببخشید. البته می توانید در کنار آن از رنگ های آبی، سبز و صورتی یا حتی سبز تیره و قرمز که رنگ هایی قوی هستند نیز استفاده کنید.

رنگ دکوراسیون اتاق خواب

۸- صورتی

صورتی ترکیب خوبی با دیگر رنگ ها می سازد. طیف های ملایم رنگ صورتی به دکوراسیون شما انرژی می بخشند و ترکیب آن با رنگ آبی متمایل به خاکستری به محیط آرامش هدیه می دهد. همچنین عناصر تزیینی فلزی گزینه خوبی در کنار استفاده از رنگ صورتی هستند. وقتی درصد زیادی از پالت رنگی شما را رنگ صورتی تشکیل می دهد بهتر است از یک رنگ پایه خنثی مثل سفید برای حفظ انسجام دکوراسیون اتاق خواب خود استفاده کنید.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۳

یک نظر ارسال شده است

  1. آفرین

    ۱۳۹۹/۰۱/۲۶ ساعت ۱۳:۲۲

    واقعا رنگای خوبیه

    پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

تاریخچه کابینت کلاسیک و دانستی های کاربردی مربوط به آن

کابینت به قفسه هایی درفضای آشپزخانه می گویند که روی زمین قرار می گیرد یا روی دیوارها نصب م…