صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون رنگ مشکی مبل را چطور در دکوراسیون به تعادل برسانیم؟

رنگ مشکی مبل را چطور در دکوراسیون به تعادل برسانیم؟

رنگ مشکی مبل
nowrooz

 آیا می خواهید اتاق نشیمن خود را با یک مبل مشکی کلاسیک تزیین کنید؟ در این صورت از مبل مشکی و روش های طراحی آن تا چه اندازه اطلاع دارید؟ اگر برای اتاق خود یک مبل پارچه ای یا چرم مشکی خریده اید باید بدانید علاوه بر سبک کلاسیک می توانید آن را با تمام سبک های طراحی داخلی هماهنگ کنید. در واقع این ویژگی مربوط به رنگ مشکی مبل شما می شود. با این حال  بعضی از ایده ها و سبک های خاص در طراحی مبلمان مشکی بسیار زیباتر خواهند شد. به همین دلیل در این مقاله می خواهیم بهترین ایده های طراحی و دکوراسیون مبل مشکی را در اختیارتان قرار دهیم. همچنین چند نمونه از آنها را با جزئیات بیشتر بررسی می کنیم تا بتوانید از آنها برای دکوراسیون اتاق نشیمن خود استفاده کنید.

رنگ مشکی مبل
می توانید یک کنسول مشکی تهیه کنید

چهارچوب های مشکی

در  واقع انتخاب رنگ مشکی مبل به عنوان رنگ شاخص اتاق چندان جالب توجه نخواهد بود. مگر آنکه برای آن یک الگو تعریف کنید. پس می توانید رنگ مشکی را در بعضی از لوازم دکوری یا قسمت هایی از اتاق مثل دستگیره ها یا چهارچوب های در و پنجره بگنجانید. مثل الگوی زیبای رنگ مشکی در این اتاق.

رنگ مشکی مبل
قرمز را در جزیئیات به کار ببرید

الگوی ظریفی از رنگ شاخص قرمز

رنگ قرمز در کنار رنگ مشکی مبل جلوه ای شاخص و برجسته  به خود می گیرد. در واقع قرار دادن  یک مبل مشکی در اتاق نشیمن به شما این فرصت را می دهد تا از الگوهای ظریف رنگ قرمز در اتاق استفاده کنید.   البته باید رنگ قرمز را در لوازم جانبی کوچکتر یا به شکل جزئیاتی ظریف در آثار هنری روی دیوار بگنجانید.

رنگ مشکی مبل
از مشکی در نوار های ظریف صندلی استفاده شده

مبلمان شاخص مدرن

برای تکمیل دکوراسیون خود نیازی به استفاده از منسوجات تیره به رنگ مشکی مبل خود ندارید بلکه می توانید از نوارهای ظریف این رنگ که در صندلی های مدرن به سبک استرینگ آرت (String Art)  یا مبلمان شاخص دیگر وجود دارند برای ایجاد جذابیت بصری بیشتر استفاده کنید.

رنگ مشکی مبل
تشکچه های مبل را به رنگ دیگری انتخاب کنید

ترکیب رنگ ها

مبل مشکی الزاما نباید تک رنگ باشد.  بنابراین شما می توانید در کنار رنگ مشکی مبل از تعدادی تشکچه و کوسن در رنگ های متنوع استفاده کنید و الگوی چشم نوازی بسازید. حتی اگر فقط از  سایه های مختلف یک  رنگ مثل خاکستری استفاده کنید باز هم این الگو جلوه زیبا و چشمگیری خلق می کند که کاملا جالب توجه خواهد بود.

رنگ مشکی مبل
این مدل شال ها با رنگ مشکی مبل، نمایی لوکس و مجلل می سازد

شال مبل خز

شال های مبل خز (مصنوعی) در کنار یک مبل مشکی به خصوص مبل های چرم بسیار زیبا به نظر می رسند. ترکیب این مدل شال ها با رنگ مشکی مبل نمایی لوکس و مجلل می سازد. پس اگر به دنبال جلوه ای مجلل تر و برجسته تر هستید حتما از این مدل شال های مبل استفاده کنید.

رنگ مشکی مبل
می توانید از این الگوهای جذاب برای انتخاب پارچه کوسن ها  استفاده کنید

الگوهای بوهو

همانطور که گفته شد استفاده از الگوهای مختلف می تواند دکوراسیون مبل مشکی را جذاب تر کند و در این میان الگوهای بوهو بسیار چشم نواز هستند. پس می توانید از این الگوهای جذاب برای انتخاب پارچه کوسن ها  استفاده کنید تا رنگ مشکی مبل خود را در دکوراسیون اتاق زیباتر و منحصر به فردتر نشان دهید.

رنگ مشکی مبل
استفاده از رنگ های سفید و روشن در کنار رنگ مشکی مبل است

الگوی زیبای سفید در کنار رنگ مشکی مبل

یکی از مطمئن ترین روش ها برای جلوه گر شدن مبل مشکی در دکوراسیون اتاق استفاده از رنگ های سفید و روشن در کنار رنگ مشکی مبل است. در این مورد دست شما باز است و می توانید تا جایی که برایتان مقدور است از عناصر سفید رنگ در اتاق استفاده کنید. این ترکیب نمایی کلاسیک به فضا می بخشد.

رنگ مشکی مبل
  شومینه و دیوار گالری نمایی از سبک کلاسیک را به نمایش گذاشته

استفاده هوشمندانه ازعناصر شاخص

طراحی داخلی این اتاق با وجود رنگ مشکی مبل ها بسیار خیره کننده و شاد است. چرا که در این طراحی سبک های دکوراسیون به شکلی هوشمندانه با هم ترکیب شده اند. از یک طرف تزیینات زیبای سقف، لوستر کریستال، معماری پنجره های بزرگ،  شومینه و دیوار گالری نمایی از سبک کلاسیک را به نمایش گذاشته  و از طرف دیگر رنگ های شاخص  زرد و طیف های مختلف صورتی فضا را پر نشاط و هیجان انگیز کرده اند.

رنگ مشکی مبل
می توانید از طرح های استنسیل برای ایجاد جذابیت بصری بیشتر استفاده کنید

دیوار شاخص مشکی با طرح های استنسیل

 استفاده از رنگ مشکی برای دیوار شاخص فضایی رویایی می سازد. البته دیوار شاخص نباید کاملا به رنگ مشکی یکدست باشد بنابراین می توانید از طرح های استنسیل برای ایجاد جذابیت بصری بیشتر استفاده کنید. پهن کردن یک فرش با الگوی سیاه و سفید و یک میز مشکی براق به متعادل کردن رنگ مشکی مبل در فضای اتاق کمک می کند.

رنگ مشکی مبل
رنگ قرمز در کنار رنگ مشکی مبل، بسیار جالب توجه خواهد بود

کوسن قرمز

یکی از بهترین و رایج ترین روش ها برای گنجاندن رنگ و الگو در اتاق استفاده از کوسن است و البته در این مورد انتخاب رنگ قرمز در کنار رنگ مشکی مبل بسیار جالب توجه خواهد بود. استفاده از کوسن ساده ترین روش برای ایجاد جذابیت بصری یا گنجاندن رنگ های شاخص در اتاق است.

رنگ مشکی مبل
دو لایه بالایی و پایینی با رنگ های متضاد طراحی شده اند

تضاد بین سقف و کفپوش اتاق

یکی از بهترین اصول طراحی داخلی ایجاد تضاد در دکوراسیون اتاق است. تقریبا همیشه می توانید بدون ترس از شکست از این تکنیک استفاده کنید. در این اتاق دو لایه  بالایی و پایینی  با رنگ های متضاد طراحی شده اند. بنابراین کفپوش اتاق هم درست مثل رنگ مشکی مبل تیره است. رنگ دیوارها، سقف و لوازمی مثل چراغ های آویز و بعضی از مبلمان اتاق سفید و روشن هستند و در تضاد کامل با آنها انتخاب شده اند.

رنگ مشکی مبل
با مبل مشکی فضایی کلاسیک بسازید

ویژگی های کلاسیک

استفاده از یک مبل مشکی در دکوراسیون اتاق یکی از بهترین روش ها برای حفظ ویژگی های کلاسیک و جلوه گر شدن این سبک است. در واقع رنگ مشکی مبل باعث می شود تا ویژگی های کلاسیک اتاق هر چه برجسته تر خود را نشان دهند.

رنگ مشکی مبل
برای تاریک نشدن اتاق از رنگ های روشن استفاده کنید

دیوارهای تیره

در اتاق های خیلی بزرگ استفاده از مبل ها و دیوارهای تیره فضای اتاق را  دنج تر نشان می دهد. البته برای آنکه فضای اتاق بیش از اندازه تاریک و دلگیر به نظر نرسد می توان در کنار رنگ مشکی مبل و دیوارها از یک الگوی دو رنگ مثل سبز و مشکی در کنار هم استفاده کرد.

رنگ مشکی مبل
فضایی لوکس و منحصر به فرد

اتاقی تیره

 فضای داخلی این اتاق بسیار جذاب و گیرا است. رنگ های تیره دیوارها و رنگ مشکی مبل نمایی سنگین و در عین حال مجلل دارد. اگر به خلق فضایی لوکس و منحصر به فرد علاقه دارید این مدل طراحی یکی از بهترین الگوها برای شما است. فضای این اتاق با دیوارهای تیره و مبلمان مشکی بسیار رویایی و مجلل به نظر می رسد.

رنگ مشکی مبل
تیر های چوبی با دیگر عناصر خانه هماهنگ شده است

تیرهای چوبی مشکی

هماهنگ کردن عناصر شاخص یکی از محبوب ترین تکنیک ها  در فرایند طراحی داخلی است. به همین دلیل در این اتاق از تیرهای چوبی مشکی برای تزیین سقف استفاده شده است و هماهنگ شدن آن با رنگ مشکی مبل و دیگر عناصر اتاق نمای فوق العاده زیبا و خیره کننده ای دارد. 

رنگ مشکی مبل
کی حال و هوای سنتی وارد خانه کنید

فرش یا گلیم قرمز

پهن کردن یک فرش قرمز روش ایده آلی برای متعادل کردن فضای تیره اتاق و رنگ مشکی مبل است. دکوراسیون این اتاق نشیمن با ترکیب چند ویژگی از سبک های مختلف طراحی شده است. عناصری مثل مبل چرم مشکی، فرش یا گلیم قرمز رنگ، کمد و گنجه های قدیمی در کنار لوستر و مبلمان مدرن  ترکیبی دلنشین ایجاد کرده است.

رنگ مشکی مبل
طراحی اتاق نمایی لوکس و مجلل دارد

کاغذ دیواری طرحدار

در این نمونه از طراحی داخلی دو نکته قابل توجه است. اول آنکه طراحی اتاق نمایی لوکس و مجلل دارد و دوم آنکه برای خلق این فضا از رنگ های محدودی  استفاده شده است. بنابراین طراح با استفاده از یک کاغذ دیواری طرحدار، قاب های فلزی، مبلمان شیشه ای، لوستر کریستال و مبلمان مشکی مورد علاقه ما ترکیب هماهنگ و فوق العاده چشم نوازی در این اتاق ایجاد کرده است.

رنگ مشکی مبل
با لوازم شیشه ای فضا را متعادل کنید

لوازم شیشه ای

از آنجا که رنگ مشکی مبل رنگی عمیق و سنگین  است می توانید با استفاده از لوازمی که رنگ های روشن یا سطوح شفاف و براق دارند فضای اتاق را متعادل تر کنید. و این دقیقا همان ترفندی است که در فضای مدرن این اتاق پیاده شده است. ترکیب هماهنگ عناصر کلاسیک و معاصر در این فضا بسیار درخشان و خیره کننده است.

رنگ مشکی مبل
رنگ های متضاد به خوبی با هم هماهنگ شده اند

ایده های متضاد ولی مکمل (یین و یانگ)

مفهوم این ایده برقراری تعادل بین عناصر و رنگ های متضاد است. مفهوم یین و یانگ در طراحی این اتاق با ترکیب رنگ قرمز در عناصر شاخص و استفاده از چوب طبیعی برای کفپوش و میز در هماهنگی با رنگ مشکی مبل تکمیل می شود. طرحی ساده و در عین حال فوق العاده تأثیرگذار.

رنگ مشکی مبل
آر دکو ترکیبی لوکس برای دکوراسیون است

هنر آرت دکو (Art deco)

این اتاق به سبک آرت دکو طراحی شده است. ویژگی اصلی این سبک از معماری استفاده از اشکال هندسی دقیق و جسورانه در کنار رنگ های روشن و ترکیبی از عناصر مدرن و لوازم دکوری زینتی و گران بها است. در این اتاق رنگ مشکی مبل چستر فیلد در کنار دیگر عناصر جلوه ای هیجان انگیز و الهام بخش ایجاد کرده است.

سخن پایانی

اکنون که با تعدادی از ایده های طراحی مبل مشکی و فوت و فن های طراحی آن آشنا شدید می توانید با توجه به سبک مورد علاقه و سلیقه شخصی خود دست به کار شوید و دکوراسیون دلخواهتان را خلق کنید. پس از آن باور خواهید کرد که رنگ مشکی مبل در دکوراسیون خانه یکی از زیباترین انتخاب های شما است.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۲۳۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

پرده اتاق خواب و معرفی بهترین مدل های سال ۱۴۰۰

نصب پرده های مدرن دکور اتاق خواب شما را بهتر از قبل می کند. اگر درصدد تغییر دکوراسیون اتاق…