صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون آشپزخانه زرد غیرمعمول اما چشمگیر

آشپزخانه زرد غیرمعمول اما چشمگیر

۱
رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه
denitte

بیشتر ما در انتخاب وسایل منزل روحیه محافظه کارانه ای داریم و سراغ رنگ های خنثی می رویم. نهایت جسارت به انتخاب رنگ هایی روشن به جای سفید خلاصه می شود. در حالی که یکی از راه های اضافه کردن شور و حال به فضای خانه رنگ هایی است که کمتر کسی سراغ آن می رود. اگر هنگام انتخاب رنگ به فضا، سلیقه و ترکیب توجه کنید نتیجه کار درخشان می شود و مهمانان خانه شما را به عنوان خانه ای گرم و خاص و زیبا به یاد خواهند سپرد مثلا رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه خواهد درخشید. اگر تا به حال به داشتن آشپزخانه ای به رنگ زرد فکر کرده اید و جرئتش را نداشته اید یا حتی فکر داشتن آشپزخانه ای براق و درخشان به ذهنتان خطور نکرده متن زیر را بخوانید:

رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه
کابینت زرد

کابینت ها

در دنیای طراحی و دکوراسیون ترندها به سمت استفاده از رنگ های زنده و درخشان رفته و زرد یکی از رنگ های زیبا است که می تواند در خانه به کار رود. زرد برای بسیاری تداعی کننده حس گرما و مهمان نوازی است. و برای خیلی های دیگر یادآور نیمروی صبحگاهی، ادویه هایی مثل زردچوبه و حتی میوه هایی مثل موز است. بنابراین با این تداعی ها زرد برای محیطی که بار پختن و در بعضی موارد پذیرایی را به عهده دارد انتخاب خوبی است.

در انتخاب طیف زرد آشپزخانه ببینید چه نوع زردی را بیشتر دوست دارید. زرد ملایم کره، زرد لیمویی یا زرد تند موزهای رسیده؟ اگر رنگ مورد علاقه تان را بشناسید و اطرافتان را با آن پر کنید امکان ندارد روزی دلتان را بزند.

رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه
جزیره زرد

جزیره

اگر فکر می کنید زرد موردعلاقه تان برای استفاده در ابعاد بزرگ زیادی برجسته است آن را به جزیره محدود کنید. این رنگ لیاقت بودن در مرکز آشپزخانه را دارد و اگر در همه جای آشپزخانه هم نباشد، چشم را خیره می کند. تزیین جزیره با ظرف های تزیینی و هماهنگ با زرد کار دشواری نیست.

رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه
دیوار تاکید زرد

دیوار تاکید

به جز جزیره راه دیگر اضافه کردن زرد به آشپزخانه دیوار تاکید یا اگر باز هم زیاد است بخشی از دیوار تاکید است. رنگ کردن یک دیوار با زرد موردعلاقه سرحال تان می کند و شوق آشپزی را در شما زیاد می کند.  ضمن اینکه لازم است این دیوار تاکید در خانه شما لزوما یکی از سه دیوار آشپزخانه باشد. سقف را هم به عنوان دیوار چهارم حساب کنید و از آن برای به کارگیری رنگ زردتان استفاده کنید. خواهید دید که چه طور چشم همه به طرف سقف برمی گردد!

طاقچه

در هر کاری به خصوص چیدمان و دکوراسیون خلاقیت حرف اول را می زند. شما بهتر از هرکسی خانه تان را می شناسید. بنابراین شاید فکر کنید رنگ زرد برای دیوار انتخاب خوبی نیست. در عوض تورفتگی دیوار را به رنگ زرد دربیاورید و با اضافه کردن یک تکه چوب آن را به طاقچه ای برای گذاشتن ظروف تبدیل کنید. در این صورت رنگ چشمگیر را در آشپزخانه دارید و این رنگ مزاحمتی هم ایجاد نمی کند. این ایده مخصوصا برای کسانی مناسب است که به قفسه بندی باز در آشپزخانه علاقه دارند.

رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه
دیوار پشت ظرفشویی یا گاز زرد

دیوار پشت ظرفشویی یا گاز

برای دیوار پشت گاز یا ظرفشویی لازم نیست از کلیشه کاشی های سفید استفاده کنید. کاشی های سفید یکدست خلاقیت و هیجانی ندارند و هیچ شوری در شما ایجاد نمیکنند. در بهترین حالت این کاشی ها یادآور مترو هستند! استفاده از رنگ هایی خلاقانه برای دیوار پشت ظرفشویی یا گاز در عین گرما بخشیدن به آشپزخانه توی چشم نمی زند. پس چه رنگی بهتر از زرد؟

رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه
وسایل آشپزخانه زرد

وسایل آشپزخانه

راه دیگر استفاده از رنگ زرد در آشپزخانه و جسارت به خرج دادن در وسایل آشپزخانه است. لازم نیست همه وسایل به رنگ زرد باشد تا احساس کنید در حصاری از زردها گیر افتاده اید. انتخاب یک یا دو عنصر مثل هود و گاز یا یخچال کار را انجام می دهد و تاثیر لازم را می گذارد.

اگر ترجیح می دهید رنگ همه این لوازم بزرگ آشپزخانه یک دست باشد وسایل کوچک آشپزخانه هم برای این جسارت به خرج دادن مناسب هستند. گلدان ها، بشقاب ها، ترازو، ظرف های نگهداری حبوبات و ادویه ها و قابلمه های زرد همگی از وسایلی هستند که می توانند انتخاب شما برای آشپزخانه باشند. استفاده از طیف و نه تک رنگ برای ظروف هم ایده دیگری است که می توانید آن را بررسی کنید.

رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه
کفپوش زرد

کفپوش

اگر علاقه زیادی به رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه دارید و آوردن زرد در جاهای گفته شده شما را راضی نمی کند یا زرد را دوست دارید اما در ابعاد کم، فکر کردن به ایده هایی برای کفپوش آشپزخانه هم ایده بدی نیست. بسیاری کفپوش های ساده چوبی یا کاشی های سرامیک معمولی را برای کفپوش آشپزخانه می پسندند اما اگر دنبال چیزی بیشتر از معمول هستید و دوست دارید آشپزخانه ای به نسبت خاص تر داشته باشید کفپوش هم ایده خوبی است. پیدا کردن کاشی هایی که تمی از زرد داشته باشند و کاملا زرد نباشند بهترین نوع استفاده از زرد در کفپوش است و ضمن اضافه کردن تم زرد به آشپزخانه چشم تان را آزار نمی دهد.

اگر شما هم از رنگ زرد در آشپزخانه استفاده کرده اید تجربه های تان را با ما درمیان بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ / ۵. تعداد امتیازات ۳۲۶

یک نظر ارسال شده است

  1. مرجان

    ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ ساعت ۱۲:۱۴

    خیلی شیک و جذابه

    پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

یک کلیک تا بهترین مبل برای رستوران متناسب با هر سبکی که بخواهید

یکی از اصلی ترین عواملی که بودن در برخی از رستوران ها را تبدیل به تجربه ای لذت بخش و خاطره…