صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون رنگ دکور مغازه خود را اشتباه انتخاب نکنید!

رنگ دکور مغازه خود را اشتباه انتخاب نکنید!

۰
رنگ دکور مغازه
denitte

تحقیقات نشان می دهند رنگ ها نقش مهمی در زندگی ما ایفا می کنند. نقش آنها از تاثیر در تصمیم گیری ها و روحیات ما تا پاسخ هایی احساسی که هر روزه نشان می دهیم را شامل می شوند. وقتی بحث رنگ دکور مغازه به میان می آید، فاکتورهای مختلفی را باید در نظر بگیریم تا بتوانیم از کارکردهای هیجان انگیز رنگ ها در راستای ارتقای طراحی و دکوراسیون فضای کاری خود و البته بهبود سطح فروش خود استفاده کنیم. اما این فاکتورها کدامند؟ اگر به دنبال پاسخی جامع برای این سوال هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

رنگ دکور مغازه
بین محصولی که می فروشید و رنگتان ارتباط برقرار کنید

۱-توجه به نوع محصولی که عرضه می کنید

حتما تا کنون شاهد اشتراکات موجود بین مغازه هایی که محصولاتی مشترک عرضه می کنند، بوده اید. به عنوان مثال مغازه هایی که وسایل مربوط به کودکان را به فروش می رساند، اغلب از رنگ های ملایم و پاستلی استفاده می کنند و یا مغازه هایی که وسایل مربوط به باغبانی را عرضه می کنند، اغلب از رنگ هایی یادآور طبیعت، همچون سبز یا آبی بهره برده اند. اما آنچه ما در اینجا قصد داریم توجه تان را به آن جلب کنیم، خلاقیت به خرج دادن برای داشتن یک پالت رنگ منحصربه فرد است. شما الزاما نیاز نیست مثل بقیه رنگی نزدیک به محصولی که عرضه می کنید، انتخاب کنید. بلکه ارتباط بین رنگ انتخابی شما و رنگ محصولی که ارائه می کنید می تواند پیچیده تر باشد. به عنوان مثال ممکن است رنگ هایی که شما استفاده می کنید متضاد رنگ محصولاتی باشند که عرضه می کنید. آنچه در اینجا به آن نیاز دارید، آشنایی با چرخه رنگ و روابط مختلف موجود بین رنگ ها است.

رنگ دکور مغازه
هر یک از رنگ ها تاثیر خاصی بر شخص دارند

۲- توجه به روانشناسی رنگ ها

برای رسیدن به نتایجی رضایت بخش در زمینه رنگ دکور مغازه، نیاز است به روانشناسی رنگ های مختلف و تاثیر هر یک از آنها بر احساسات و روحیه مشتریان خود توجه کنید.  بله نظریه رنگ معتقد است رنگ ها می توانند موجب تغییر حس و حال افراد شوند. به عنوان مثال رنگ قرمز به این معروف است که حس انرژی بخشی و یا عصبانیت را منتقل می کند. در بخشی از این مقاله به طور مفصل با روانشناسی رنگ ها آشنا می شویم.

رنگ دکور مغازه
با توجه به برند و لوگو رنگ را انتخاب کنید

۳- توجه به معیار برندینگ

برند شما برای مشتریان تان یادآور چه رنگ هایی است؟ قطعا شما نمی خواهید رنگی را برای دکوراسیون مغازه خود انتخاب کنید که با لوگویی که نماد کار شماست، هارمونی نداشته باشد. بهتر است از رنگ هایی برای مغازه خود استفاده کنید که طرح و رنگ لوگوی شما را برجسته تر سازند. با اینکار مشتریان شما با دیدن آن رنگ ها به یاد شما و تجربه خرید از شما خواهند افتاد.

رنگ دکور مغازه
رنگ ها را در یک فضا کوچک امتحان کنید

۴-امتحان کردن رنگ مورد نظر در مقیاس کوچک تر

قبل از اینکه از رنگ های انتخابی خود برای کل فضای مغازه استفاده کنید، آن را در مقیاس کوچکی از پالت رنگ آن امتحان کنید تا بتوانید قضاوت دقیق تری در مورد حس و حالی که به فضای کار شما می بخشد، داشته باشید.

رنگ دکور مغازه

اثرات رنگ ها و نحوه استفاده از هر رنگ در دکور مغازه

خب تا به اینجا به بررسی نکاتی کلی در زمینه رنگ دکور مغازه پرداختیم. در ادامه این مقاله به بررسی تاثیر رنگ های مختلف بر حس و حال مشتریان شما می پردازیم.

رنگ دکور مغازه
رنگی انرژی بخش که با فعالیت، قدرت و هیجان همراه است.

رنگ قرمز در دکور مغازه

رنگ قرمز، رنگی گرم و مثبت است که توجه زیادی را به خود جلب می کند.  رنگی انرژی بخش که با فعالیت، قدرت و هیجان همراه است. افزایش ضربان قلب و ایجاد حس اضطرار از دیگر تاثیرات آن است. بسیاری از مغازه ها از رنگ قرمز برای جلب توجه مشتریان نسبت به آیتم های موجود در ویترین خود استفاده می کنند.

رنگ دکور مغازه
رنگ نارنجی گزینه ای مناسب برای وسوسه کردن مشتریان نسبت به خرید است

رنگ نارنجی در دکور مغازه

رنگ نارنجی گزینه ای مناسب برای وسوسه کردن مشتریان نسبت به خرید است. هرچند این رنگ گاها بعنوان القاگر حس عصبانیت شناخته می شود اما تاثیر غالب آن همان حس انرژی بخشی و پویایی است.

رنگ دکور مغازه
افراد با دیدن این رنگ در دکور مغازه شما نسبت به خرید کردن تشویق خواهند شد

رنگ زرد در دکور مغازه

رنگ زرد نیز گزینه مناسبی برای جلب توجه مشتریان است. افراد با دیدن این رنگ در دکور مغازه شما نسبت به خرید کردن تشویق خواهند شد. رنگ زرد همچنین با ایجاد حس خوش بینی و جوانی همراه است.

رنگ دکور مغازه
گزینه خوبی برای دیده شدن هر چه بیشتر محصولات شما خواهد بود.

رنگ سبز در دکور مغازه

رنگی که برای ما یادآور طبیعت است اما علاوه بر آن القاکننده دو مفهوم پول و ثروت نیز خواهد بود. همچنین پردازش رنگ سبز برای چشمان ما نسبت به دیگر رنگ ها، بسیار راحت تر خواهد بود. گزینه خوبی برای دیده شدن هر چه بیشتر محصولات شما خواهد بود.

رنگ دکور مغازه
استفاده از رنگ آبی برای این فضاها باعث خواهد شد افراد راحت تر اعتماد کنند

رنگ آبی در دکور مغازه

این رنگ حس اعتماد و امنیت را در افراد برمی انگیزد و بیشتر برای فضاهایی همچون بانک و فروشگاه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از رنگ آبی برای این فضاها باعث خواهد شد افراد راحت تر اعتماد کنند و حس امنیت داشته باشند و در نتیجه با خیال راحت به خرید بپردازند.

رنگ دکور مغازه
رنگ صورتی به عنوان رنگی زنانه و رمانتیک معروف است

رنگ صورتی در دکور مغازه

رنگ صورتی به عنوان رنگی زنانه و رمانتیک معروف است و گزینه مناسبی برای مغازه هایی که محصولاتی همچون عطر و ادکلن یا لباس می فروشند، است.

رنگ دکور مغازه
رنگ بنفش روشن به عنوان رنگی آرامش بخش و ملایم شناخته می شود

رنگ بنفش

رنگ بنفش روشن به عنوان رنگی آرامش بخش و ملایم شناخته می شود و گزینه ای مناسب برای مغازه هایی که محصولات آرایشی و زیبایی عرضه می کنند.

رنگ دکور مغازه
رنگی قوی و برجسته که به خوبی می تواند توجه مشتریان را به دکور مغازه شما جلب کند

رنگ مشکی

بیشتر افراد رنگ مشکی را با قدرت و لوکس و باشکوه بودن مرتبط می دانند. رنگی قوی و برجسته که به خوبی می تواند توجه مشتریان را به دکور مغازه شما جلب کند. این رنگ انتخابی مناسب برای مغازه هایی  است که محصولاتی گران قیمت می فروشند، مانند نمایشگاه های اتومبیل.

رنگ دکور مغازه
رنگ سفید بیانگر شروعی تازه است

رنگ سفید

رنگ سفید بیانگر شروعی تازه است و اغلب در مغازه هایی که محصولات مربوط به ازدواج یا نوزاد را می فروشند، استفاده می شود. مردم رنگ سفید را با تمیزی و تازگی مرتبط می دانند.

ایده هایی در راستای انتخاب رنگ مناسب برای دکور مغازه

خب با روانشناسی پرکاربردترین رنگ ها برای دکور مغازه نیش اشنا شدیم اما همچنان برخی جزئیات هستند که می توانند کمک زیادی به شما در رسیدن به نتایجی رضایت بخش تر داشته باشند. جزئیاتی که در اینجا به بررسی آن می پردازیم:

  • اگر در مغازه خود عناصر مختلف دکوراسیون را به فروش می رسانید، از رنگ هایی کمک بگیرید که مشتریان شما با نگاه کردن به آنها بتوانند وجود آنها را در دیزاین منزل خود و میزان انسجام بین آنها را تصور کنند و درنتیجه با اطمینان خاطر بیشتری به خرید بپردازند.
  • در مغازه های بزرگ تر بهتر است از رنگ هایی تیره برای سقف استفاده کنیم تا فضایی گرم و صمیمی و دوستانه تر ایجاد شود.
  • اگر از رنگ هایی روشن و قوی همچون زرد، نارنجی یا قرمز در دکور مغازه خود استفاده می کنید، فراموش نکنید که اگر این رنگ ها در مقیاس بالا مورد استفاده قرار گیرند می توانند تعادل پالت رنگ فضا را تحت تاثیر قرار دهند. بنابراین؛ استفاده از این رنگ ها را به دیوارهای شاخص مغازه خود (و نه همه دیوارها) محدود کنید تا حس دافعه برای مشتریان تان ایجاد نشود.
  • تناسب بین رنگ محصولاتی که عرضه می کنید و رنگ دیوارها یکیدیگر از نکات مهمی است که باید به آن توجه داشت. هرگونه ناهماهنگی بین این دو می تواند تاثیر منفی زیادی بر جلوه کلی دیزاین و البته حسی که مشتریان شما دریافت می کنند، داشته باشد.

    در این مقاله در کنار شما به بررسی نکات لازم در مورد انتخاب رنگ دکور مغازه پرداختیم. امیدواریم با مدنظر قرار دادن موارد بررسی شده، به نتایج دلخواه خود دست یابید. شما چه تجربیاتی در این زمینه دارید؟  می توانید نظرات و تجربیات خود را در ادامه با ما و دیگر خوانندگان خوگرنیوز به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۴.۸ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

دکوراسیون خانه های کوچک ۵۰ متری + گالری تصاویر

طراحی فضای داخلی آپارتمان وقتی فضای بسیار کمی برای کار داشته باشید مسلما یک چالش است. چیدم…