صفحه اصلی خواندنی ها راهنمای دکوراسیون راهکار هایی برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب

راهکار هایی برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب

۲
کاغذ دیواری اتاق خواب
nowrooz

بسیاری از افراد پوشش کاغذ دیواری را برای اتاق خواب خود انتخاب می کنند اما فقط تعداد کمی می دانند که چگونه از این روش بهترین بهترین نتیجه را به دست آورند. کاغذ دیواری اتاق خواب فقط برای پوشاندن دیوارها نیست، بلکه نقشی عمده در طراحی اتاق خواب ایفا می کند.

اینجا چهار راه ساده و جدید برای استفاده از کاغذ دیواری پیشنهاد می شود؛ نگاهی به آنها بیندازید و بهترین گزینه را که مناسب اتاق شماست، انتخاب کنید. شاید همین کاغذ دیواری، تنها ویژگی چشمگیر اتاق تان شود.

کاغذ دیواری اتاق خواب

یک پالت رنگی در نظر بگیرید

یکی از راه های استفاده از کاغذ دیواری، انتخاب یک پالت رنگ برای کل طرح است. همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، پالت تک رنگی به کار برده شده است و همه چیز از کاغذ دیواری گرفته تا پتوها، رخت خواب و بالش ها، نمایی منسجم ایجاد پیدا کرده اند.

اگر تصمیم گرفتید این روش را به کار ببرید، کاغذ دیواری مورد علاقه تان را انتخاب کنید؛ سپس بقیه اتاق را با توجه آن بچینید. البته می توانید از یک طرح هنری استفاده کنید اما به یاد داشته باشید که اندازه ی طرح نیز مهم است؛ باید با سایز اتاق تناسب داشته باشد. برای اتاق های بزرگ تر، از طرح های بزرگ تر استفاده کنید و بالعکس.

کاغذ دیواری اتاق خواب

دیواری چشمگیر ایجاد کنید

از وقتی استفاده از کاغذ دیواری به سبکی خاص در طراحی داخلی بدل شد، بلافاصله به گزینه مناسبی برای جذاب تر کردن دیوارهای اصلی بدل شد. دیوار اصلی همان دیواری است که بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، بنابر این باید بزرگ ترین طرح ها و خاص ترین سایه رنگ ها را به خود اختصاص دهد.

در این مورد، جایی که کاغذ دیواری قرار می گیرد از بیشترین اهمیت برخوردار است. در بهترین حالت، شما می خواهید دیوار اصلی نقطه مرکزی اتاق را برجسته کند تا توجه افراد را به خود جلب کند. بیشتر اوقات، دیواری که در مجاورت سر تخت (هد بورد) قرار دارد؛ بهترین انتخاب است ولی گاهی اوقات همان طور که در تصویر می بینید؛ موارد استثنا به وجود می آید مخصوصا هنگامی که مایل اید از نقش و نگار بیش تری در طرح کاغذ دیواری استفاده کنید.

کاغذ دیواری اتاق خواب

سر تخت کاذب درست کنید

تهیه مبلمان ارزان نیست، پس اگر آمادگی لازم را ندارید تا تاج مرغوبی برای سر تخت خریداری کنید؛ کاغذ دیواری، راه حلی مقرون به صرفه است. خرید رول های کاغذ دیواری هزینه زیادی ندارد و آنقدر متنوع است که هر سلیقه ای را راضی می کند.

برای استفاده از این ترفند ابتدا، ابعاد را به دقت اندازه گیری کنید. کاغذ دیواری باید کمی از پهنای تختخواب بزرگ تر باشد، حدودا پنج تا هفت سانتی متر بیش تر از لبه های تخت. تمام تلاش تان را بکنید که دیواری صاف و هموار و یکدست را برای کاغذ دیواری در نظر بگیرید. این کار باعث می شود احتمال ایجاد حباب هوا زیر کاغذ دیواری نصب شده کاهش یابد.

اگر مستاجر هستید می توانید از کاغذ دیواری هایی که قابل کندن است، استفاده کنید و در خانه بعدی به کار گیرید.

کاغذ دیواری اتاق خواب

از انرژی بافت های خاص استفاده کنید

یکی از اصول طراحی داخلی که بر زیبایی و جذابیت بصری محیط می افزاید، هماهنگ کردن اجزای مختلف در اتاق است.

اهمیتی ندارد که چه طرحی و نقشی برای کاغذ دیواری اتاق خواب تان انتخاب می کنید، مهم این است که ویژگی یا خصوصیت منحصر به فردی داشته باشد. به عنوان مثال کاغذ دیواری هایی که بافت ویژه ای دارند یا از مواد خاصی برای پوشش سطح آنها استفاده شده است، گزینه خوبی است. برای رسیدن به زیبایی منحصر به فرد در اتاق، پیشنهاد می کنیم از کاغذ دیواری هایی استفاده کنید که بافتی مانند مواد طبیعی (نظیر چوب یا سنگ) دارند، این نوع از کاغذ دیواری ها جلوه ای امروزی و ظریف به اتاق می دهند.

برگرفته از وبسایت freshome

میانگین امتیازات ۴ / ۵. تعداد امتیازات ۱۰۸

۲ نظر

 1. راضیه

  ۱۳۹۹/۰۳/۳۰ ساعت ۱۱:۵۲

  راهکارهایی ساده و عملی است و قسمت اضافه کردن سرتخت با کاغذ دیواری جالب تر بود… مرسی

  پاسخ دهید

 2. زهرا

  ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ ساعت ۱۵:۱۹

  خیلی جالب بود ممنون

  پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را از دست ندهید

شلف ایستاده برای کدام اتاق و کاربرد مناسب است؟

شلف ها در واقع قفسه بندی های متنوعی هستند که از آن ها برای نگهداری و نظم دهی به وسایل، در …